Nosí jména slavných italských renesančních umělců, ovládají zbraně japonských ninjů a zbožňují pizzu. Želvy Ninja jsou obrovským fenoménem, který se zrodil přesně před třiceti lety jako černobílý komiks. Producent těžkotonážních akčních velkofilmů Michael Bay se rozhodl, že právě teď nastal čas, aby tihle specifičtí bojovníci se zlem opustili stránky časopisů a televizní seriál a konečně s plnou parádou vpadli na filmové plátno. Podobně urputně Bay kdysi prosazoval první Transformers, s nimiž vstoupil do elitního klubu nejúspěšnějších filmových ság současnosti. A historie se může opakovat... Město New York zoufale potřebuje hrdiny. Ovládá ho totiž strach a všehoschopný Trhač, jehož pozice vládce podsvětí je zcela neotřesitelná, dokud se v městské kanalizaci vinou nepodařeného genetického experimentu neobjeví čtyři bojovníci v krunýři a s mimořádnými schopnostmi. Tam, kde jsou Michelangelo, Donatello, Leonardo a Raphael, nesmí pochopitelně chybět ani zvědavá reportérka April (Megan Fox). Společně odhalí Trhačovy děsivé plány na rozšíření jeho impéria a rozhodnou se je vlastními výrazně vylepšenými silami překazit. (Cinemart)

ferda12

Trapnost nad trapnost. 21 minut čekám na to, než se objeví želfy pohromadě? Na to jsem celou dobu čekal a můžu jít domů. Chápu, že nějaké intro musí být, ale tohle bylo moc. Megan Fox byla velmi, velmi otravná, ale zároveň to nejlepší, co film přinesl. Takže asi tak. Transformeři forever! ()

JežaCZ

Tak oproti kreslenému seriálu nic moc ale jako celovečerák dobré. Celý film byl komediální a strašně humorný. ()

marvolo

Ruku na srdce, mohlo to dopadnúť oveľa horšie :) Určite by sme tam našli nedostatky, to a ono sa mohlo urobiť lepšie, ale načo, bolo by to zbytočné. Je to proste sfilmovaná rozprávka môjho detstva, akčná a zároveň vtipná a hlavnú úlohu stvárnila moja Megan, tak načo sa zbytočne vŕtať v nezmysloch a riešiť malé nedostatky. Navyše, keď to malo aj celkom slušný dej, všetko ostatné prepáčim a dávam 5 hviezdičiek :) ()

Tobias_Sin

Tak takhle ne.. Chápu, že je těžké přenést animák do hrané verze, ale pokud na filmu zaujme asi jedna scéna ( býtbox ve výtahu) tak je něco špatně. Fox zajímavá pouze pro oko - jako novinářka směšná. Tříška a želvy - velké rozdíly v jejich kostituci, stejně jako jejich puberťácké ego, spíš ne. Trhač - propadák - vystřelovací čepele a všechna ( trocha) omáčky z japonské kultury - spíše pro ostudu. Celkově je to příliš do očíbijící, mozekvypínací film. Nebudu říkat zábava. Jsem rád, že jsem to dotáhl do konce. A Fichtner - to jsem prostě čekal.. Hudba nic moc.. ()

Brumo

Měl jsem absolutně jinou představu jak s dějem, tak s postavami. Nedobré, prostě nedobré a nemůžu si pomoct, ale jsem rád, že jsem kino na poslední odvolal. Nedalo mi to a film jsem nakonec zkouknul a můžu říct, že to byla chyba. Nebavilo mě to a ani má oblíbenkyně (ne jako herečka) Megan to nezáchránila.. 2* ()

Halla

Ak človek vyrastal na klasických Ninja korytnačkách nech nečaká od filmu nejakú tú slávu. Korytnačky pôsobia dojmom ako keby celý život strávili v posilňovne . Korytnačky so svojimi panciermi vypadajú skôr ako keby si na chrbte zabudli štít. Celkový dojem mám z nich ako z hororu. Majster Splinter má jediné pozitívum že je krysa a tá je fakt realistická ()

Herrydos

Tak vám přátele nevím jelikož sem želvím kultem nepolíben tak asi nebudu úplně objektivně hodnotit a mnozí znalci se mnou třeba nebudou souhlasit ale tak to má být. Zpracování celého filmu se my líbilo akce byla svižná a oku lahodící humor taky dobrý ale občas mi hláškování želv a další ryze humorné scény přišli až trapné. Co mě občas až nehorázně vytáčelo bylo až dementní chování Megan (chápu že tvůrci potřebovali jí nějako dostat na místa nebo situací kde se něco děje ale scéna kdy jde do stanice metra které právě obsazuje food clan je prostě pitomost a proti lidskému rozumu) od filmu nelze čekat víc než jen lunaparkovou jízdu a odrátování na jeden v mém případě zimní večer film sem vyděl ve 2D doma věřím že ve 3D a s pořádným domácím kinem může film vybalit ještě nějaká pro mně zapovězená esa z rukávu takhle hodnotím 3* ()

Major776

Dobrý film je dobrý film a špatný film je prostě špatný film a je úplně jedno zda je určen "náctiletým", nebo dospělým - v historii je dost filmů, které jsou dobré pro všechny a k těm nejlepším se i vracím. U želv NINDŽA se to nestane - ani omylem. Škoda peněz na toto bezduché nic! ()

Mach Tom

dvě hvězdičky dávám za snahu, ale udělat z mistra Třísky jenom pouhou krysu co se ninjusu naučila z knížky je fakt moc. Furt považuji nejlepší želvy z r. 2007. Tohle byl jen trapnej odvar fakt akorát tak pro malý děti. ()

LeaFF

já říkám super! super upgrade TMNT! kdo čeká klasický příběh, bude zklamán. mně teda naopak vůbec nevadí, že pozměnili legendu, jak Tříska a želvy vznikly. Líbí se mi snad všechny postavy, i když trošku mě zklamal Donnie s brýlemi, ale vzhledem k pokročilejší technologii chápu, že potřebují spíš Ajťáka než technika jak takového, bohužel nejhůř dopadl asi Tříska.. Jeho digitální podoba je snad nejhorší. Zato Trhač je naprosto boží! Taky se tu konečně setkáváme s Karai, která se ve filmu ještě neobjevila. Na začátku to trošku vázne, ale jinak jsou želváci rozjetý!!! ()

Portman01

Ani Megan Fox to nezachráni. Hoci mám pocit že filmy ako Transformers alebo ako tu Ninja Turtles kazia práve ľudské postavy. Ak je to film o ninja korytnačkách tak nech je to zamerané na nich a to isté platí o Transformeroch a podobných jednohubkách. ()

danny79

Uplne o nicem, musel jsem se premahat abych to nevypnul pred koncem. Par efektu, odflaknuty scenar, postavy bez . hlubsiho zpracovani. Zbytecnost. ()

Tanki

Ono je vlastně nemožné převyprávět příběh želvích ninjů, kteří bydlí v kanále, milují pizzu a příležitostně zachraňují svět, tak aby z toho nevzešlo něco podprůměrného. I přes spoust chyb a hloupostí (Dostaneme z nich poslední kapku krve, i kdyby je to mělo zabít) se mi film docela zalíbil. Poměrně vtipná, akční pohodová podívaná. Nic převratného, ale ani nic, co by urazilo. ()

Edwin44

Megan se sice od Transformers dost změnila, ale pořád je to kočka. Její herecké schopnosti to už je trochu jiná věc. Naštěstí tady nebyla tak uplně hlavní postava, tak to tolik nevadilo. Film celkově je co se týče akce a triků hodně dobrej. Želváci jsou dobře navzájem odlišení. Nejlepší z nich, Michelangelo ,byl suprově vtipnej, jeho hlášky byly to nejlepší co jsem za poslední dobu slyšel i v rámci komedií. Podle mě to nebylo tak hrozný jak by mohlo zdejší hodnocení napovídat. ()

FilVil

K tomuhle filmu je potřeba přistupovat s vědomím, komu byl určený. Partička adolescentních zmutovanejch "korytnaček" se snaží udělat pořádek a pomáhá si při tom puberťáckýma vtípkama. Na víc jak tři hvězdy to nemá. ()

Suninho

Poslední filmové zpracování želvích bojovníků je na první pohled povedené dílko. Akce, hlášky, sexy Megan Fox, souboje, parta želváků... Avšak na ten druhý člověk zapláče, jak je film bez pořádného příběhu a hlavně bez pořádného padoucha. Trhač, největší nepřítel ninja želv, je pouhopouhá fraška. Naprosto prazdná a nezajímavá postava. Ta strachnahánějící atmosféra z původních želv byla ta tam. I přesto film ale nenudil a na večerní filmový promítání je vhodným adeptem. Jinými slovy nenadchl ani neurazil, ale jen proto, že jde o želvy, dávám 3 hvězdy. ()

Želvy Ninja se vrací do akce

Želvy Ninja se vrací do akce

23.03.2015

Loňský reboot Želv Ninja vydělal skoro půl miliardy dolarů. April s tváří Megan Fox (Transformers) se tak samozřejmě vrátí, a s ní i čtyři ústřední zelení hrdinové. Premiéra druhého dílu nás čeká 3.… (více)

Zombie vs. Roboti. Protože proto.

Zombie vs. Roboti. Protože proto.

10.01.2015

Michael Bay kdysi založil firmu Platinum Dunes, která produkuje především malé horory. Loni ale zrebootovala Želvy Ninja a byl z toho její zatím nejvýdělečnější film, takže není divu, že se vrhá na… (více)

Bay a jiná galaxie

Bay a jiná galaxie

31.08.2014

Želvy Ninja se vrátí už za dva roky

Želvy Ninja se vrátí už za dva roky

11.08.2014

Ve studiu Paramount Pictures si do poslední chvíle nebyli jistí, jestli budou mít nové Želvy Ninja úspěch nebo ne. Zámořští kritici film strhali a ostatní reakce také nejsou zrovna nadšené, o platící… (více)