John Brennan má skvělý život. Pracuje jako středoškolský učitel, jeho manželka Lara je zubařka. Společně vychovávají malého syna, Luka. Jednoho dne však jejich idylka skončí zásahem policie u nich v domě. Policisté si násilím odvedou Laru s tím, že je obviněna z vraždy své nadřízené. Tu kdosi utloukl hasicím přístrojem na parkovišti budovy, ve které Lara pracovala. Náhodný svědek viděl Laru odjíždět vozem z místa, kde vzápětí našel mrtvolu zavražděné ženy. Proti Laře jsou nepřímé důkazy v podobě otisku prstů na hasicím přístroji a krvavé skvrny, kterou měla Lara na svém kabátě. Lara je na základě těchto nepřímých důkazů odsouzena k dvaceti letům vězení. Bohužel ani odvolání, ve které oba manželé doufají, nedopadne pro Laru dobře. Jenže John se s tím nesmíří. Ve chvíli, kdy se Lara pokusí o sebevraždu, se John rozhodne jednat. Sejde se s bývalým vězněm, kterému se kdysi podařilo utéci z jedné z nejlépe hlídaných věznic, a na základě informací, které z něho dostane, začne připravovat plán útěku Lary z vězení. Nejprve se snaží sehnat falešné dokumenty. Svou snahu nevzdá ani ve chvíli, kdy je okraden a zbit. Nakonec se mu falzifikátoři přihlásí sami, protože se o jeho snahách je najít dozvědí. John tedy získá velmi hodnověrné dokumenty, se kterými nebude problém odjet do zahraničí. Johnova snaha vyzkoušet falešný klíč přímo ve vězení mu způsobí nepříjemnou zkušenost, že ne vše, co si naplánoval, půjde tak lehce realizovat. Zjištění, že vězeňská správa plánuje Laru převézt do jiné věznice, urychlí Johnovy plány. John se již několik dnů snažil prodat dům, ve kterém rodina bydlela, jenže obchod se protáhl a teď hrozí, že rodina nebude mít prostředky na útěk. John tedy neváhá a přepadne místní drogové dealery. Přepadení se zvrhne ve chvíli, kdy jeden z dealerů nechce plnit Johnovy pokyny a už určitě nehodlá Johnovi dát své peníze. Dealer dokonce Johna napadne s pistolí. V krátké přestřelce John drogové dealery pozabíjí. Teď už má dostatek peněz nutných pro útěk. John se vloupá do sanitky, která převáží z vězení do biochemických laboratoří vzorky krve vězňů k rozborům. V autě vymění falešné výsledky za dosavadní Lařin kontrolní test (Lara trpí cukrovkou). Díky tomu vězeňská lékařka rozhodne převézt Laru urychleně do nemocnice. Toho John využije a Laru z nemocnice unese. John ví, že má jen omezený časový limit, než se policistům podaří zavřít město. To by znamenalo jediné - Laru i jeho by dřív nebo později policisté chytili. John proto spěchá z nemocnice s Larou pryč. To už má však v patách detektiva Nabulsiho z vražd s jeho týmem... (TV Prima)

voleman

Napínavý film se skvělím Russellem Crowem. Tenhle film se mi prostě líbil, byl jsem z něho velmi mile překvapen a s chutí si ho přehraji znovu. Původní film, podle kterého tento snímek vznikl jsem sice neviděl, ale napínavá atmosféra a skvělé tempo tohohle filmu docílí toho, že se při něm ani na chvilku nenudíte. Pro mne jeden z nejlepších krimi thrillerů nového tisíciletí. Dobrá režie, dobře vybraní herci a dobrý příběh znamenají to že tomuhle filmu dávám 90%. ()

giovanni3

Příjemná oddychovka s tradičně skvělým Crowem a velmi solidní Banks. Mile mne zde překvapila účast Olivie Wild. Co se děje týká tak jednoduše řečeno láska hory přenáší a zde se toto pořekadlo potvrdí i s happyendem. Samotný útěk byl nakonec až dost jednoduchý, ač byly v patách neustále policisté a hlavní komplikace dělala pouze nechuť číst jednu pozvánku na oslavu jak policie samotná. Tudíž v rámci žánru povedený film, ale na stranu druhou od něj nic převratného nečekejte. Porovnání s filmem Nevinná ani nedělám, protože jsem jej neviděl a nejspíše ani neuvidím. 4z5 ()

venca163

Zavřeli mu ženu. Vyjela po něm Olivia Wilde, vyspali se spolu, vzali se a žili šťastně až do smrti. The end. No dobře, když se teda smířim s tim, že se to odehrálo trochu jinak, tak oceňuju hlavně momenty, kdy Russell Crowe něco zpackal. Scéna kdy zlomí ten klíč v zámku - dobrý. (75%) ()

Luksa

Moc příjemné překvapení. Civilní, napínavý thriller, který se nebojí pomalejšího tempa a jež díky nemalé sympatičnosti hlavních postav napíná až do konce. Postava, kterou ztvárnil Russell Crowe není žádný bývalý agent nebo elitní špión, nýbrž zoufalý manžel, který se pod tíhou událostí odhodlá k zoufalému činu, dostat svou neprávem(?) odsouzenou manželku z vězení. Šel jsem na film s čistým štítem a tak jsem byl až do konce v napětí, jak to celé dopadne. Takže máte-li rádi podobné filmy, rozhodně doporučuji! 90% ()

Mr. Monk

Težké rozhodování mezi 3 a 4.Nakonec dávám za 3,5*...vadila mi dlouhá stopáž, natahovaný děj, emoce navíc. Ale napětí tam rozhodně bylo a Russell exceloval. ()

lulka5

Byla jsem ohromena. Russel Crowe je jeden z nejlepších herců současnosti, ale v tomto filmu předvedl opravdový Výkon, který mě překvapil i u něj. Film je krásným skloubením různých žánrů, dokáže rozplakat, ale není plný patosu jako ostatní romantické filmy. Dokáže napnout, ale není to obyčejný thriller. Je to prostě nádhera. ()

BMAJTZ

Solidně odvedená práce na kterou ovšem hodně rychle zapomenete. Mimochodem dal bych o hvězdu více kdyby se pravda nakonec vůbec neprozradila a člověk byl tak i po filmu napinan a s vědomím, že se nedozvěděl celou pravdu odešel z kina. To by u mě dělalo opravdu dobrý závěr. ()

Šakalík

Říkalo si to o čtyři hvězdy, ale ten konec je natolik růžovoučký, že mě vyloženě znechutil. Kdyby se divák nechal na pochybách, jak to s tou vinou/nevinou Lary vlastně je, bylo by to určitě lepší. Takhle to je celé o tom – pozor SPOILER – jak nejdřív Crow všechno pečlivě naplánuje, pak mu celý ten jeho plán jde do kytek, protože mu na to policajti přijdou ještě dřív, než to vlastně celé vypukne, a stejně to nakonec dobře dopadne, pač odvážnému štěstí přeje. No nevím. Nicméně film jako takový je napínavý, to zase jo. Nejlepší je asi ta část, kde vystupuje Liam Neeson coby odborník na útěky, což není pravda zrovna velká role, ale Liam tady svým charisma strčí Russella do kapsy. Jinak co se samotného Crowa týče. Já ho teda obecně nějak nemusím, ale zrovna tenhle film mu myslím docela sedl. Určitě víc, než neskutečně hloupý Scottův Robin Hood. ()

slovan1

Tento film se možna až příliš zabývá vyobrazením onoho velkého plánování. Je to asi zbytečné. Štěstím je, že když dojde na "velký útěk" je strhující a má notnou dávku atmosféry a drží diváka v napětí, jestli se povede či ne. Russel Crowe je přesvědčivý a muže, který se odhodlá k takovému činu hraje opravdu přesvědčivě a jeho obličej má vždy správný výraz k dané situaci. Potěšila mě mini role Olivie Wilde. V některých pasážich jsem si představoval trochu jinačí a nebo alespoň nějakou hudbu, ale to dokážu odpustit. Film diváka udržuje, i přes místy nudnější, plánovácí část v pozoru a neuspává. Tož takže tak - 4 *. ()

Forsberg11

Uplynul necelý týždeň od zhliadnutia The Next Three Days a ja si už len s námahou vybavujem niektoré kľúčové scény filmu. To nie je dobré znamenie. Ale aj keď si na samotný film celkom dobre nespomínam, spomínam sa dokonale na pocity, ktoré vo mne vytváral a napokon zanechal. A je to pocit veľmi dobre a poctivo odvedenej filmarčiny. Taká typická old school záležitosť boja proti nespravodlivosti ako aj proti odhodlaným agentom, presvedčených o svojej pravde. Pripomenulo mi to veľa filmov s podobnou tematikou, ktoré som mal možnosť vidieť ako The Fugitive či The Shawshank Redemption. Celý film je samozrejme takmer výlučne záležitosť Russella Crowea, ktorý ako vždy exceluje a javí sa mi ako jediná a dokonalá voľba pre takúto rolu v takomto druhu filmu, no dobré pasáže mali aj Elizabeth Banks a RZA, no a samozrejme cameo Liama Neesona. Sklamal ma trochu narýchlo zbúchaný záver, ktorý pre mňa zbytočne hraje na city a napodobňuje a vykráda iné filmy. Nemyslím tým však happy end, ktorý mi do filmu tohto typu pasuje a bol som zaň v podstate veľmi vďačný. U mňa spokojnosť. 80 %! (Kino) ()

ZkuKol

Kdyby se věnovala každému "béčkovému" námětu takhle "áčková" péče, chodilo by se do kina s mnohem větším nadšením. Haggis si scénář postavil jednoduše, ale se vší pěčí, skvěle si hraje s napětím i divákem. Russel je ověřený tahoun, kterému tu proměnu uvěříte (jen tu akci u dealerů prostě nepřejdu), Elisabeth je s ním sehraná, ale nejvíc potěší vedlejší role, ať už policisté, Olivia, nebo prarodiče s nimiž je jedna z nejsilnějších scén. Film velmi dobře utíká, hrdinům fandíte, obdivujete Russela a jeho inteligenci, snad jen přítomnost Neesona je rušivá. Haggis se prostě s na něj až podezřele jednoduchým a přímočarým příběhem popasoval skvěle, v akci příjemně překvapil a dal tématu nečekaně realistický a citlivý pohled. Film rozhodně netrpí ukecaností (čehož se občas u režisérů-scénáristů obávám), ale kratší by být o 10 minut mohl a tu obhajobu na konci si mohli tvůrci odpustit úplně, stačí přece občas jenom věřit. Když osud rozdělí rodinu a ona se chce dát dohromady za každou cenu, je to vždycky zajímavý pohled... 80% ()

LuciusWlk

Možná, trochu utahanou první polovinu filmu, zdárně vynahrazuje druha polovina, kde začíná děj řadit vyšší rychlost, aby v závěru vygradoval do pěkné jízdy. Obrazně řečeno. Nakonec ale, s pohledu jednotného konceptu, to byl skvělý tah. Dlouho jsem neseděl tak napnutý, aniž bych alespoň netušil, jak to dopadne. Tedy trailer a pod. naznačuje nějaký konec a happy end a pod. Ale přesto je snímek tak šikovně postavený a Russel tak "učitelský", že vlastně čekáte všechno a nic. Něco nečekaného, překvapujícího, nezdar a pod. Snímek zaměstnává naše rádoby detektivní myšlení a příjemně si pohrává s dojmy a pocity nejistoty, aby vás nakonec dostal přesně do té roviny, kdy v koutku duše doufáte a "fandíte". Dlouho jsem neměl tak dobrý pocit s dobrého filmu! ()

Lukoboss

Jedná se tak trochu o one-man show, protože se na začátku jen rychle seznámíme s postavama, a pak už si to Russell dává sám celkem bez problému (všechny ostatní postavy se tam jen tak mihnout, dá se říct). Jasně, zas tak jednoduchý to úplně není, ale na tomhle principu to funguje a musím řict, že to funguje dobře. Sice je to občas až moc filmový - takový ty situace, kdy jde o vteřiny a šikula Russell to zvládá na setinu sekundy, protože si to stopuje na iphonu - ale pořád si to udržuje laťku dost vysoko. Jestli se Paul Haggis bude držet linie Crash-The Next Three Days, můžeme se těšit na další kvalitní thriller. ()

sedm.1

Paul Haggis u mě tímto snímkem potvrdil svou světovou extratřídu a opět natočil perfektní strhující drama, které mě na dvě hodiny totálně zarazilo do sedačky a to především svou nevídanou civilností a citlivostí, takto neumí točit snad nikdo jiný. A ikdyž jde o remake a o nijak extra složitou a super originální zápletku, on přesto dokáže i z té nejbanálnější, nejnevýraznější a nejnepodstatnější scény vyždímat naprosté maximum. A když pak přijde nějaký ten opravdu luxusní moment, Higgis pokaždé bere dech a můžeme mluvit o dokonalé filmařině, plné neskutečných emocí, fungující atmosféry a strhujícího napětí. Tři dny ke svobodě to má vše od prvního do posledního záběru. Každá scéna,každý moment, každý dialog sebou přináší maximální sílu, údernost je téměř zabijácká, celé to má neskutečný spád a grády a když se zdá, že by se přeci jen chvíli něco nemuselo dít až tak převratného, Higgis stejně dokáže udržet diváka ve stoprocentní koncentraci. K dipozici má pak samozřejmě top hollywoodské herce, Crowe je doslova úžasný, ženským to božsky sluší (mluvím havně o Olivii Wilde), dětský herec výborný a i ostatní jim perfektně sekundují. Závěrečný útěk mě pak chvílemi i zvedal ze sedačky, strhující a napínaví jako už dlouho nic. Higgis zkrátka sice tímto snímkem svůj dokonalý Crash nepřekonal,ale stejně jde o exkluzivní záležitost, kterou by si nikdo neměl nechat ujít, neboť jde o film po všech stránkách úžasný!!! ()

Sdoom

Russell Crowe - opět a znovu senzační a já budu muset zabrousit do svého top 10 herců a pravděpodobně ho tam někam vecpat. I když je hlavní devízou filmu, určitě ne jedinou. Krom tradičně parádní hudby Dannyho Elfmana je to i jistá režie Paula Haggise, díky které tento remake nepostrádá napětí ani logiku. Být to originální film a ne právě pouze remake, asi bych šel na 5 hvězd, takto dám "jen" velmi silné 4. Edit 23.6.216: Viděno podruhé už před delší dobou, každopádně velmi milé překvapení pro mě bylo, že film je i na druhé zhlédnutí, když divák ví, jak to dopadne, stále stejně působivý. Russell Crowe je prostě borec a Paul Haggis jakbysmet. Silné 4 hvězdičky zůstávají. (Blu-ray, orig.) ()

Firebug

Sociální drama o tom, kam až obyčejný člověk dokáže zajít, aby ochránil svou rodinu, ztroskotává na snaze sešít to celé horkou jehlou s akční naháněčkou a prodat to lidem, kteří jsou tuze líní na to, aby si dokázali sami domyslet souvislosti. Díky tomu vznikla klasická žánrovka, která absolutně ničím nepřekvapí a mě osobně ani citově nijak nestrhla. Zkrátka zručně natočený žánrový průměr, který se nemůže přehoupnout přes 3*. Proč tam vlastně policajti hledali ten knoflík? To na něm jako stál celý případ??? Chcete-li nadprůměrnou akční naháněčku, doporučuji Headhunters. ()

Zemi11

Víte, co mě vyděsilo? Až po 30 minutách jsem poznal, že už jsem to kdysivá viděl. Stalo by se mi to samé u Kmotra, stalo by se mi to samé u Kameňáku...? ()

Maynard.

Dokonce se rozmejšlím nad plným hodnocením, páč tenhle kousek mi teda dokázal rozbušit srdce. Od filmu sem nečekal vlastně nic, ani sem se po něm nějak víc nepídil, prostě sem se k němu dostal jako slepej k houslím. A čeho sem se dočkal? Napínavého snímku, který od začátku graduje a nezastaví se, no zastaví se až na konci. Příběh je to originální, páč dycky je to tak nějak naopak (chlapík v base a né ženská). Ačkoli moje sympatie k Russelovi sou ty tam, tak tady mi nevadí, tady naopak dokazuje, že umí hrát, ale stejně mi jeho výraz a hraní připadá pořád na jedno brdo, ale to už je takovej můj osobní problémek. Režie nezklamala, no ještě aby, když tento týpek natočil Crash. Holt kdo umí ten umí a kdo neumí, ten čumí (já teda doslova zíral). Měl to ten chlapík stejně dobře vymyšlený s tím útěkem, to se musí nechat, holt učitelskej no :o). A teď ruku na srdce, kdo by udělal pro svoji drahou polovičku to samý jako Russel? :o) Já teda rozhodně nevím :o) /2.skouknutí/. A je to tam. Plná palba jako víno. Důvodů mám hned několik. Asi ten největší je, že si mi fakt hodně líbí propracovanost plánu hlavního hrdiny. JEho plán už skoro hraničí s Andym Duffersnem ze Shawshanku. Další důvod je ten, že tenhle film si pustíš a von tě nepustí ze sedačky až do konce. Fakt je to hrozně moc chytlavý. Hudbu sem před tím nepochválil, ta přesně zapadá. Jo, podobných filmů by mohlo bejt mnohem víc sakriš. Jen tak dál pane režisére!!! ()

Crowe bere lekce od Neesona

Crowe bere lekce od Neesona