John Brennan má skvělý život. Pracuje jako středoškolský učitel, jeho manželka Lara je zubařka. Společně vychovávají malého syna, Luka. Jednoho dne však jejich idylka skončí zásahem policie u nich v domě. Policisté si násilím odvedou Laru s tím, že je obviněna z vraždy své nadřízené. Tu kdosi utloukl hasicím přístrojem na parkovišti budovy, ve které Lara pracovala. Náhodný svědek viděl Laru odjíždět vozem z místa, kde vzápětí našel mrtvolu zavražděné ženy. Proti Laře jsou nepřímé důkazy v podobě otisku prstů na hasicím přístroji a krvavé skvrny, kterou měla Lara na svém kabátě. Lara je na základě těchto nepřímých důkazů odsouzena k dvaceti letům vězení. Bohužel ani odvolání, ve které oba manželé doufají, nedopadne pro Laru dobře. Jenže John se s tím nesmíří. Ve chvíli, kdy se Lara pokusí o sebevraždu, se John rozhodne jednat. Sejde se s bývalým vězněm, kterému se kdysi podařilo utéci z jedné z nejlépe hlídaných věznic, a na základě informací, které z něho dostane, začne připravovat plán útěku Lary z vězení. Nejprve se snaží sehnat falešné dokumenty. Svou snahu nevzdá ani ve chvíli, kdy je okraden a zbit. Nakonec se mu falzifikátoři přihlásí sami, protože se o jeho snahách je najít dozvědí. John tedy získá velmi hodnověrné dokumenty, se kterými nebude problém odjet do zahraničí. Johnova snaha vyzkoušet falešný klíč přímo ve vězení mu způsobí nepříjemnou zkušenost, že ne vše, co si naplánoval, půjde tak lehce realizovat. Zjištění, že vězeňská správa plánuje Laru převézt do jiné věznice, urychlí Johnovy plány. John se již několik dnů snažil prodat dům, ve kterém rodina bydlela, jenže obchod se protáhl a teď hrozí, že rodina nebude mít prostředky na útěk. John tedy neváhá a přepadne místní drogové dealery. Přepadení se zvrhne ve chvíli, kdy jeden z dealerů nechce plnit Johnovy pokyny a už určitě nehodlá Johnovi dát své peníze. Dealer dokonce Johna napadne s pistolí. V krátké přestřelce John drogové dealery pozabíjí. Teď už má dostatek peněz nutných pro útěk. John se vloupá do sanitky, která převáží z vězení do biochemických laboratoří vzorky krve vězňů k rozborům. V autě vymění falešné výsledky za dosavadní Lařin kontrolní test (Lara trpí cukrovkou). Díky tomu vězeňská lékařka rozhodne převézt Laru urychleně do nemocnice. Toho John využije a Laru z nemocnice unese. John ví, že má jen omezený časový limit, než se policistům podaří zavřít město. To by znamenalo jediné - Laru i jeho by dřív nebo později policisté chytili. John proto spěchá z nemocnice s Larou pryč. To už má však v patách detektiva Nabulsiho z vražd s jeho týmem... (TV Prima)

Trustme

Mám takový svůj divácký sen - spatřit napínavý, dramatický, akční film, který by byl pojat reálně. A klidně i v amerických reáliích. Prostě, že hrdina chodí do práce, má rodinu, má strach a smůlu, přemýšlí normálně a jedná jako člověk, který by se ocitnul v obtížné životní situaci bez předchozích zkušeností a byl hnán myšlenkou, že na světě jsme jen jednou... Film The Next Three Days se čemusi takovému hodně blíží. Klasická zápletka o záchraně blízkého, o šanci změnit, napravit chybu i život. Né vše v tomhle filmu je zcela "reálné" a uvěřitelné, ale tá "lidskost", omylnost, neopatrnost i důkladnost s jakou zde John Brennan jedná, je vzácná pro tento žánr. Režijně bez chyb a herecky tomu všemu pomáhají jména, kterým tohle vše věříte. Použití Mobyho náladově smutných skladeb při zásadních scénách mě přivádí k mému diváckému snu ještě blíž. ()

Narya89

Definitivně doporučuju pro svou přesnou dávku nespravedlnosti, lásky, napětí z plánované akce a nakonec pro samotný útěk, protože v tomhle filmu nemáte dilema, na čí stranu se přidat - akorát sedíte a držíte palce. Takový Prison Break ve filmové podobě. ()

Linka2

Podobnost s Prison Breakem je tu do očí bijící a proto se neubráním srovnání. Škoda, protože vidět tenhle film bez dřívější znalosti nepřekonatelného seriálu tohoto žánru (a to hlavně jeho první série), myslím, že celkový dojem z něj by byl ještě lepší. Film postrádá promyšlenost a logiku seriálu, člověk tu víc tápe a také je zde mnohem větší podíl náhody a štěstí (např. co sakra mělo znamenat to celý přepadení jak získal peníze a zabil u toho pár lidí? to jsem jenom nedávala pozor, nebo se ani nedalo pochopit jak na to celý přišel?). Když "něco nevyjde", stane se tak jednou, maximálně dvakrát a pak se zadaří, aby se s příběhem mohlo pokračovat a neztratilo se příliš mnoho času. Je to nakonec ale docela pochopitelné, když se má téma s takovým potenciálem zachytit v dvouhodinovém filmu. Musím ale uznat, že napětí tu nechybí a člověk si do poslední chvíle není jistý jak to celé dopadne. Výběr hlavních postav se vyloženě povedl, Russell Crowe to tady jednoznačně táhne. Škoda, že Elizabeth Banks nedostala více prostoru (ta holka je dobrá, mám pro ni slabost už od dob Scrubs). Co dále musím pochválit je styl a atmosféra filmu, která nastupuje od samého začátku, zkrátka žádný dlouhý rozjezd. Film má spád až do konce a to je velké plus. Líbí se mi úvodní scéna, stejně tak jako vložené záběry z vyučování literatury. Trochu jsem na konci čekala intelektuální výstup: shrnutí v podobě srovnání života s příběhem Dona Quijota, kterému scény ze školy přímo nahrávaly na smeč. To jsem celá já:) ()

dANo

Nečakal som nejak veľa a po zhliadnutí som ani nebol sklamaný. Film má dobrý spád, herecké výkony a takisto nadpriemernú realizáciu. Určite stojí za zhliadnutie. ()

Krysa SPK

Výborný, napínavý film s neselhávajícím Russellem Crowem. Za hlavní hrdiny budete doslova dýchat a zvláště poslední půlhodinka vás nenechá ani vydechnout. Nevšední zážitek ! ()

vendysek

Nesnáším systém remakingu sotva dotočených filmů, ale Paul Haggis vážně dovedl vlažnou původní látku k dokonalosti. ()

Andreas83

Skvěle! Tak tohle se opravdu povedlo, napínavé drama u kterého se mě předem nepodařilo odhadnout kam bude děj směřovat a jak to vlastně dopadne a to je pro mě velké plus a že byl Russell zase jedinečný snad už není potřeba ani psát. ()

Millanium

Výborný napínavý thriller, kterému odpustím i několik málo za vlasy přitažených scén. Famózní výkon Russela Crowa a velmi sympatická Elizabeth Banks. 90% ()

hroubek

Příjemná oldschoolová záležitost.Celý film stojí a padá s výkonem Crowea, který je bohudík pro nás velmi dobrý.Nedělalo mi žádný problém mů věřit i nejkýčovitějších scénách filmu.To, že hlavní hrdina sympaták, který chce vykonat něco né uplně správného a každou chvilku o tom pohybuje jestli to za to stojí byla pro mě příjemná změná.Další body si u mě získal režisér tím, že ho nezajímá jestli to hlavního hrdiny manželka udělal nebo ne.Hodně se mi líbila celá sekvence v nemocnici, která mě hned připoměla Uprchlíka v tom nejlepším možným slova smyslu.Zklamalo mě nevyužití některých postav, protože tím by snímek mohl získat nový rozměr nebo pointu, která by byla zajímavější než konec filmu.Slušná řemeslná práce s výborným Russelem. ()

sskrblik

Těžko se vyvrací Russelovo herectví, které je precizní v každém momentu. Dal si opravdu záležet, aby svou roli zahrál na prvotřídní úrovni. Film stojící před divákem nepostrádá dramatickou atmosféru nebo logickou posloupnost. Udivuje mě v jak jednoduché a snadné době žijeme. Hrdina si vyhledá manuál na ukradení auta přes google, přes google mapy nastuduje město a jde se do akce. Čekal jsem (spíše chtěl jsem), že do děje se víc zapojí Olivia Wilde, ale skrytému přání se často nevýjde vstříc :-)... ()

VasaX

Crowe překvapil! Stejně tak Haggis. Náročné dvě hodiny thrillerové zábavy, ke které snad nemám co vytknout. Ani výraznější logické "boty", které by se později neospravedlnily, jsem nenašel. Zato jsem našel opravdu napínavou zápletku, pomalu zoufalé drama civilního rázu (i když filmově přitažené). Skvěle herecky podané, režisérky řízné a snad i ten scenáristický podklad musel stát za to. Z mé strany tedy stoprocentní tip na celovečerní filmovou zábavu. ()

Mishqo

čo všetko dokáže muž spraviť pre svoju ženu aby ju dostal z väzenia (bohvie či aj v skutočnosti by sa niekto taký našiel)...veľmi ma prekvapil tento film a veľmi sa mi páčil....herci si svoje odmakali (najmä Crowe), úžasná hudba, a v závere aj dojalo :) ()

Tomatáš

Tento film má prostě "koule". Strhující tempo nenechá diváka ani na vteřinu chladným a je, myslím, naprosto vedlejší, že se jedná o remake. Nemohu říct, že bych Russellovi věřil každé gesto a scénu, ale jako komplex film vřele doporučuji. ()

fabecc1222

Kvalitní thriller, u kterého je podle mě škoda, že k samotnému útěku nedojde již dříve, a z filmu by se tak mohl stát novodobý Uprchlík. Potěší také větší množství známých jmen ve vedlejších rolí, kdy některé (Neeson) dorazí jen na jednu scénu. ()

VanTom

Když už nezbude žádná možnost, jak se domoci spravedlnosti, začne obyčejný manžel-taťka-profesor s urputnou přímostí realizovat plán daleko za hranicí zákona (aneb útěk z vězení "z druhé strany"). Scénář a režie se při tom drží v celkem reálných mantinelech (v intencích Uprchlíka) a spolu s rozhodnutým Russellem dokážou bezmála konstantně (a stupňovitě) přikovat do sedačky. ()

s.e.p.p

Film moc nenápadný a možná i obyčejný na to, aby se dostal do širšího povědomí a zorného pole akademiků. V tomto ohledu bych Tři dny ke svobodě přirovnal k Affleckovu Městu. Je docela vtipné (a smutné zároveň), že se na úkor takovýchto filmů do užších nominací dostanou srandičky typu Toy Story 3. Tři dny sice mají jisté scénaristické nedostatky - některé nelogičnosti a pochybné metody při útěku, postavy si vyberou štěstíčka na další 3 roky dopředu a závěr mohl být méně doslovný (knoflík), ale jinak je to režijně perfektně zvládnutý film se skvělou hudbou (ať žije Moby!) a bezchybnými výkony herců - především ústřední dvojce (Banks dokazuje, že je skvělá herečka, Crowe nic dokazovat nemusí). Vzrušující a emotivní dvou a čtvrt hodinová podívaná bez jakéhokoliv zadrhnutí tempa - 90% ()

ghatos

Uvědomělé matky, vzorní otcové a sladké dětičky. Jak jsou všichni pohlední a citliví! Americkou rodinu nikdo a nic nemůže rozdělit. Kolikrát jsem takovou sladkobolnou pakárnu viděl? 100x nebo 1000x? Příprava útěku trvá dobrých 80 minut. Neustálé jebání mozku alá "naplanuju útěk aneb jak hurvínek vyhrál válku"...pane bože. Ten chlap by nenaplánoval ani nákup ve Wal-Martu. Drama se tak možná odehrávalo v hlavě R. Crowea, co sežrat během obědové přestávky (kotel mu narostl pěkný, ale to není vada :) ). Finální "napínavá" scénka na letišti...no páni, to jsem nečekal! 23%. ()

Crowe bere lekce od Neesona

Crowe bere lekce od Neesona