John Brennan má skvělý život. Pracuje jako středoškolský učitel, jeho manželka Lara je zubařka. Společně vychovávají malého syna, Luka. Jednoho dne však jejich idylka skončí zásahem policie u nich v domě. Policisté si násilím odvedou Laru s tím, že je obviněna z vraždy své nadřízené. Tu kdosi utloukl hasicím přístrojem na parkovišti budovy, ve které Lara pracovala. Náhodný svědek viděl Laru odjíždět vozem z místa, kde vzápětí našel mrtvolu zavražděné ženy. Proti Laře jsou nepřímé důkazy v podobě otisku prstů na hasicím přístroji a krvavé skvrny, kterou měla Lara na svém kabátě. Lara je na základě těchto nepřímých důkazů odsouzena k dvaceti letům vězení. Bohužel ani odvolání, ve které oba manželé doufají, nedopadne pro Laru dobře. Jenže John se s tím nesmíří. Ve chvíli, kdy se Lara pokusí o sebevraždu, se John rozhodne jednat. Sejde se s bývalým vězněm, kterému se kdysi podařilo utéci z jedné z nejlépe hlídaných věznic, a na základě informací, které z něho dostane, začne připravovat plán útěku Lary z vězení. Nejprve se snaží sehnat falešné dokumenty. Svou snahu nevzdá ani ve chvíli, kdy je okraden a zbit. Nakonec se mu falzifikátoři přihlásí sami, protože se o jeho snahách je najít dozvědí. John tedy získá velmi hodnověrné dokumenty, se kterými nebude problém odjet do zahraničí. Johnova snaha vyzkoušet falešný klíč přímo ve vězení mu způsobí nepříjemnou zkušenost, že ne vše, co si naplánoval, půjde tak lehce realizovat. Zjištění, že vězeňská správa plánuje Laru převézt do jiné věznice, urychlí Johnovy plány. John se již několik dnů snažil prodat dům, ve kterém rodina bydlela, jenže obchod se protáhl a teď hrozí, že rodina nebude mít prostředky na útěk. John tedy neváhá a přepadne místní drogové dealery. Přepadení se zvrhne ve chvíli, kdy jeden z dealerů nechce plnit Johnovy pokyny a už určitě nehodlá Johnovi dát své peníze. Dealer dokonce Johna napadne s pistolí. V krátké přestřelce John drogové dealery pozabíjí. Teď už má dostatek peněz nutných pro útěk. John se vloupá do sanitky, která převáží z vězení do biochemických laboratoří vzorky krve vězňů k rozborům. V autě vymění falešné výsledky za dosavadní Lařin kontrolní test (Lara trpí cukrovkou). Díky tomu vězeňská lékařka rozhodne převézt Laru urychleně do nemocnice. Toho John využije a Laru z nemocnice unese. John ví, že má jen omezený časový limit, než se policistům podaří zavřít město. To by znamenalo jediné - Laru i jeho by dřív nebo později policisté chytili. John proto spěchá z nemocnice s Larou pryč. To už má však v patách detektiva Nabulsiho z vražd s jeho týmem... (TV Prima)

blackJag

Adaptovat francouzský film (samozřejmě se těží i z jiných krajů – druhá nejoblíbenější by byla Skandinávie) je u Američanů oblíbená praxe, leč málo kdy se můžeme bavit o praxi přínosné. U TŘÍ DNŮ KE SVOBODĚ, které předělávají původní NEVINNOU to ale jde. Film má spád, je řemeslně zručně zvládnutý a má nezpochybnitelný klad ve svém obsazení. Crowe je ve formě, Banksová neurazí a v menších rolích potěší Neeson (minutová role), Dennehy (starý, jako věchýtek, ale pořád hrana) nebo Stern (mokrý bandita ze SÁM DOMA). Zkušenost mi asi nedovolila pochybovat o dějovém snažení, to jak se ale tvůrcům dařilo diváka napínat musím přičíst snímku k jednoznačnému plusu. 85% ()

Krosmen

Abych byl upřímný, tak za něco stojí posledních 40 minut, které pumpují nějaké to napětí. Minuty ostatní rozhodně neurazí, ale jedná se spíš u průměr. Námět, kde hlavní hrdina není bývalý superagent ve službách jejího, Vašeho či mého veličenstva je určitě fajn. Konec snad možná nemusel být takový, jaký byl, ale asi netřeba rýpat. Russel hraje jako vždycky sympaticky a převyšuje všechny ostatní, a to zejména díky prostoru, kterého se mu dostalo. Sumasumárum 70% ()

MI-380

Celkem napínavá pohádka na téma: jak jde o velkou lásku, nic nezastaví důmyslného učitele. A muž, kterého nic nezastaví - to je ta pravá role pro Russella Crowea. 60%. ()

Magniel

Zajímavé, čeho je schopný obyčejný středoškolský učitel v Americe, když je za vraždu obviněna jeho manželka. Ikdyž se mi to místy zdálo trochu přehnané, tak ne natolik, abych se netěšil na konec a nečekal, zda bude mít jeho plán úspěch. Určitě stojí za shlédnutí. ()

RaggamuffinSVK

Silné a emotívne. Zároveň však napínavé a akčné. Takáto kombinácia sa často nevidí, nieto aby to bol perfektný film. The Next Three Days prekonal všetky moje očakávania. Brilantný Crowe. ()

Kosmik 1

Úžasné! Nemůžu skrývat své nadšení, protože tohle byl nářez, prostě bomba! Od začátku až do konce jsem se neodlepil z křesla a nespustil oči z obrazovky, kdyby šlo nemrkat, tak ani nemrkám. Útěků už tady bylo spousty, ale podobný útěk jsem ještě neviděl, takhle bravurně vyřešený, vše krásně naplánováno, v některých případech šlo o minuty ba snad i o sekundy a už by nevyšel. Russel Crowe opět potvrdil, že umí. Jeho filmy jsou více než nadprůměrné a pro mě jsou zárukou kvality. Navíc je elegantní a sympatický a řekl bych i slušný chlap. Má takové šarmantní vzezření. Prostě a jednoduše, dobře se na něj kouká, ikdyž jsem chlap. Táta a vzorný manžel, který zachraňuje z vězení svou lásku a že se mu to opravdu povedlo! Páni, takový fajn pocit po shlédnutí filmu už jsem dlouho nezažil...uff. Velice brzy se podívám znova. EDIT 3.2.2014: Po čtyřech shlédnutích se mi vše jen potvrdilo. Pokaždé si to maximálně užívám. No a za zmínku taky stojí parádní soundtrack, hlavně závěrečná skladba. 100% ()

Roseinka

Dlouho jsem neviděla tak výborný a emoční film. Klobouk dolů Croweovi za tuto roli. Bezkonkurenčně plný počet!!!! ()

Avari.73

Další film, co si Russell Crowe ukradl pro sebe. Fandil jsem mu až do konce! Tomu říkám oddanost, víra a důvěra v druhého. ()

Dreadd

V mnoha ohledech se kopie originálu vyrovná, ba dokonce v několika překonává (a jinde zase zaostává), je však naprosto zbytečná a téměř nic nového i přes půl hodiny materiálu navíc nepřináší a jediný důvod, který mohl vést ke vzniku snímku jsou peníze nebo americké přesvědčení, že dokážou vše udělat lépe než zbytek světa. Ústřední dvojice je trochu směšná, ať už mi chtějí namluvit, že Russell Crowe je vysokoškolský učitel nebo že v ženské věznici se povinně fasuje make-up, obé je absurdním trademarkem Hollywoodu (společně s citovým vydíráním diváka) a chvílemi ani nevypadali, že by mezi sebou měli nějaký hlubší vztah, natož aby byl schopný přežít takovou krizi. ()

Autogram

Očakával som veľkú podobu s originálom videným len pred niekoľkými dňami. Nakoniec bola ešte väčšia, ako som čakal, miestami doslovná, ale nemôžem film preto zatratiť, práve naopak. Táto americká verzia je rozšírená, nehrá na efekty, ale nové zápletky, udalosti a postavy (vedľajšia úloha pre Oliviu Wilde). Až som zaváhal, ako to bude s happy-endom a chýbalo už len nájdenie strateného gombíka. Tento typ filmu s atmosférou odlúčenia, hľadania, príprav a úteku ma pre niečo zvláštne oslovuje, možno to je tým, ako povedala matka hlavného hrdinu jeho otcovi: Jak stárneš, všechno tě dojímá. –––– Vy chcete říct, že to podle vás udělala?! – Já jen říkám, že je úplně jedno, co si myslíme my. Lara se ven nedostane. –––– Už dlouho se snažíme organizovat svět. Ale co ze svého života máme ve své moci? ()

TheRoller

Obsahuje rozmaznanca, alebo aj SPOILER. Naozaj napínavé od začiatku až do konca, mohlo byť viac Olifči, Russell perfektný a asi by som bol radšej, keby to urobila. Bolo by to síce blbé, ale svojim spôsobom dosť cool, takto to bolo trošku patetické do sladka. Slabých 90%. Najlepší moment: Letisko a zistenie, prečo našli vrece. ()

Jaro.Krafcik

Netflix opäť zabodoval a ponúka aj takéto kúsky. Ešte aj s dabingom. Kto nevidel odporúčam. Russel Crow vo výbornej forme. Ak by to bolo trochu kratšie a akčnejšie tak je to ešte lepšie. Napínave to bolo ale až až. Silnejšie štyri hviezdy, aj keď, od toho konca som čakal viac. 4* ()

Kangaxx

Kto iný ako Rusell Crowe by sa dal nahovoriť na úlohu v remaku dva roky starého, kvalitného snímku a v mnohých aspektoch prekonať aj samotný originál. Celkovo mi americká verzia pripadala ako directors cut ku francúzskej, tvorcovia niektoré dejové línie ešte rozvinuli a odstránili či zamaskovali valnú časť logických nedostatkov (aj keď scénu s výmenou colníkov na poslednú chvíľu si mohli odpustiť). Podobne ako v Mechanikovi aj tú sú oba snímky dejovo v podstate totožné a keby ma niekto požiadal, aby som mu odporučil jednú či druhú verziu, nasmeroval by som ho asi ku Croweovi. ()

prasacimor

Po skvostnom Verbalovom komentári som si naplno uvedomil absurdnosť týchto amerických remakov. Ak by ktorákoľvek iná krajina zobrala nejaký americký trhák a o rok na to by natočila remake, každý by si len wtf-uckytcky ťukal na čelo. No keď to spravia Američania, nikto sa nad tým nepozastaví a dokonca sa remaku ujde vyššieho hodnotenia ako originálu. Z veľkej časti preto, lebo vačšina hodnotiacich originál vobec nevidela a podstatná časť ani vobec netuší, že nejaký existuje. Aj s odhliadnutím od faktu, že sa jedná o remake, je Next 3 Days po všetkých stránkach horším filmom a hlavne o (zbytočnú) polhodinu dlhšý. To zas neznamená, že sa jedná o film zlý. S takou predlohou a s oskarovým režisérom to zle ani dopadnúť nemohlo, ale každopádne ma toto len utvrdilo v tom, že by si všetky originály zaslúžili byť pozrené ako prvé. ()

jenik71

I když se Russell s Elizabeth maximálně snaží, pořád tomu nějak chybí ta správná šťáva. Asi bych dal i lepší hodnocení, nebýt toho, že plán připravovaného útěku je poněkud přehnaně naivní. Na druhou stranu je pravda, že jsem rodince upřímně držel palce, aby se jim podařilo všem nástrahám uniknout. Velká škoda, že se Liam Neeson objevil jen na chviličku. Dovedl bych si představit, že by s Russellem spolupracoval na plánu přece jen delší dobu. ()

Crowe bere lekce od Neesona

Crowe bere lekce od Neesona