Ali opouští rodnou Iowu a míří přímo do L.A., aby si splnila svůj sen a stala se zpěvačkou a tanečnicí. Hned první den narazí na noční podnik Varieté, který řídí vysloužilá kabaretní zpěvačka Tess se svým kamarádem a krejčím Seanem. Podnik má své dny slávy dávno za sebou a Tess bojuje o to, aby chátrající divadlo udržela při životě. Ali se do tohoto místa hned zamiluje a za podpory číšníka Jacka se v něm snaží prorazit. Tess je k jejímu snažení vrcholně skeptická. Ali nezbývá než vzít do ruky podnos a v roli servírky čekat na svou příležitost a bojovat o své místo na jevišti. Události však naberou rychlý spád, když její silný hlas způsobí, že se z ní nakonec stane hvězda, jakou vždycky chtěla být. (TV Nova)

Milinka84

Ačkoliv děj tohoto muzikálového filmu není nijak ohromující, já to hodnotím 5ti hvězdičkami a to z toho důvodu, že díky tomuto snímku jsem změnila názor na Cher. Navíc mě uchvátila skvělá choreografie tanečníků a naprosto božský hlas Christiny Aquilery. ()

vixina

Božský hlas Christiny Aguilery, roztomilý preliv Kristen Bell, osviežujúce cameo Diany Agron a cant-take-my-eyes-of-you Cam Gigandet - proste viac než som si mohla priať. Nejde až tak celkom o muzikál, ako skôr o hudobný film - podobne ako v Glee, piesne neslúžia ani tak na prerozprávanie deja, ale sú skôr samostatnými jednotkami, max. súžia na vyjadrenie citov a myšlienkových pochodov postavy. V časoch, kedy prinajmenšom muzikálovo-hudobný nadšenec (ako ja) baží po poriadnom opojení a dostane sa mu niečoho ako bolo Nine, je Burlesque balzam na dušu. Piesne sú klipové show k dokonalosti vyšperkované hlasom, kostýmami, choreografiami, svetlometmi. Až 4* dávam, pretože dnes sa ťažko hľadá niečo podobné a podobne dobré. Len 4* dávam za prostý dej (ktorý je ale zase možné brať ako vyváženie k všetkému ostatnému). ()

aysxdcfvgbhn

Hodnotím 4*! Uznávám, že co se děje týká, tak je opravdu prostinký, ale myslím, že tvůrcům o něj snad ani nešlo. V podstatě potřebovali jen kostřičku, aby jí mohli vyšňořit a opentlit perfektními výkony zpěvaček, choreografů a kostymérů. A to se jim podařilo na výbornou! Atmosféra filmu je úžasná a to ani nemluvím o skvělé kameře! ()

baby1978

Záměr nalákat diváky do kin na Aguileru a Cher se nepovedl. Návštěvnost byla (s vyjímkou speciálních představení pro ženy, kam nalákali osoby ženského pohlaví pouze na soutěže o ceny) tristní. Film je sice o třídu výš, než česká a slovenská produkce, ovšem potrvdilo se, že hvězdné zpěvačky jsou spíše špatné herečky aneb ševče drž se svého kopyta. Aguilera tam zpívá a bojuje za záchranu klubu, aby nepřišla o práci. To je téma na dobrý film jak dělané, bohužel napětí tam chybělo, já vůbec neměla pocit, že sleduji film, ale muzikál na plátně. Dramatem bych to nenazývala, dramatických scén je tam pomálu. ()

rhodos

Tak ač tenhle film má vlastně prostinký a stokrát viděný příběh, tak jde rozhodně o nezapomenutelný zážitek, alespoň pro ty, kdo mají rádi muzikálová čísla a zejména hudbu, neboť o tu jde především. Rozhodně je o třídu lepší nežli Nine. Herecké obsazení je také velmi kvalitní - od zpěvačky Christiny Aguilery, která v tomto snímku debutuje po hereckou a pěveckou veteránku Cher až k roztomile hláškujícímu Stanley Tuccimu. Také atmosféra dodává tomuto snímku kladné body, i když na úplně nejvyšší hodnocení to není. ()

JARDAHONDA

Muzikál Varieté má jednoduchý přimočarý děj, se skvělou choreografií. Film řadím spíš, jako příjemnou odychovku než jako davové šílenství Christiny Aguilery někde na stadióně. Snímek je dále nabitý vizuálně strhujícími hudebními výstupy a hvězdním obsazením včetně Erica Danea, Kristen Bell a Stenleyho Tucciho. ()

Akatsuki

Typický romantický film s mnoha klišé, ale i tak se jedná o vcelku povedené dílko. Největším plusem jsou jednoznačně hudební čísla (vysoce nadprůměrné taneční i pěvecké výkony), Cher se taky blýskla, Christina hraje taky líp, než jsem čekal. Ale nad tři hvězdičky jít nehodlám a zkrátka ani nemůžu. Právě ona typickost a jednoduchost filmu je místy zarážející a kvalitu filmu to výrazně strhává. Co se ale žánru filmového muzikálu týče, určitě nadprůměr. A už pro ty svůdné křivky tanečnic a prostředí kabaretu si Burlesque zaslouží (alespoň částečně) pozornost. ()

behunka

4 hvězdy, protože hudební filmy můžu. Děj nic mo, ale co, dá se na to koukat. Z čeho jsem nemohla spustit oči byla Cher. Když mluvila, zpívala , chodila tak vypadala jak vlastní vosková figurína. Moc svalů se jí v obličeji nehnulo a vlasy taky ne. Tak nějak se hýbala celá v kuse. Jak asi vypadá bez líčidel?? ()

xstanleyd

Musím trošku oponovat některým hodnotícím.Varité není film,u kterého by jste hledali extra hluboký děj.Už název napovídá jakým směrem se vše bude ubírat,a že jde především o hudbu a tanec.Nejsem "strávníkem"muzikálů a podobné tvorby,každopádně tento film je pro mě obrovským objevem!Viděl jsem ho přinejmenším 20x a stále mě láká znovu a znovu!Skvělá muzika,krásná choreografie a super obsazení.Písně Vás doslova nutí tančit,a plnně Vás zatáhnou do dění na scéně....Odemne jednoznačně palec nahoru!!! ()

PotS

Dej predvídateľný ale tanečné a spevácke výkony Aguilery v scéne kde na javisku spievala ,,naživo" boli bez chyby (možno mierna okázalosť ;)). Rovnako Cher ukázala, že nie je len plastikovou hrôzou ale aj staarnúca diva... Keďže mi učarovali spevácke a tanečné výkony 70% ()

Contti

Už první minuty dávají jasně najevo muzikálový nářez s protagonisty Cher a Christina Aguilera. Hlavně pak Christina Aguilera udává skvělé tempo. Kdo miluje svižnou muziku, kdo se nechává unášet v rytmu skvělých písniček a oceňuje brilantní taneční vystoupení, ten si přijde na své. Skvělá práce Steve Antine, režie jak má být. Bavil jsem se od první minuty do té poslední , dokonce i titulky jsme nechal doběhnout. Choreogragie, kamera, zvuk a střih… byl jsem nadšen. Prostě film o muzice a tanci. ()

K4sum1

Já ten film prostě miluju.. Děj a scénář samozřejmě nejsou nijak složitý, ale ten její hlas.. bože. To nemá žádný jiný člověk na planetě. Scénu, kdy poprvé začne zpívat na živo, jsem si pouštěla snad milionkrát a vždy jsem měla husinu. A Express? Tak tu prostě zbožňuji.. ()

HajinkaX

Nejsem zrovna fanynka popové hudby, ale tohle mě (při žehlení) roztančilo a já zatoužila mít takový hlas, jako Chtistina a "shake my ass", jako ty děvy na pódiu. Burlesque jsem měla možnost vidět ve skutečnosti, nicméně filmová verze měla o sto procent větší drive. ()

pupidup

Co se týče Cher.. nemá chybu.. a Christinu jsem nikdy neviděla krásnější,než tady.. navíc si stále myslím,že je jednou z královen popu.. se soulovým hlasem... ()

Zlatý glóbus 2011 - výsledky

Zlatý glóbus 2011 - výsledky