Ali opouští rodnou Iowu a míří přímo do L.A., aby si splnila svůj sen a stala se zpěvačkou a tanečnicí. Hned první den narazí na noční podnik Varieté, který řídí vysloužilá kabaretní zpěvačka Tess se svým kamarádem a krejčím Seanem. Podnik má své dny slávy dávno za sebou a Tess bojuje o to, aby chátrající divadlo udržela při životě. Ali se do tohoto místa hned zamiluje a za podpory číšníka Jacka se v něm snaží prorazit. Tess je k jejímu snažení vrcholně skeptická. Ali nezbývá než vzít do ruky podnos a v roli servírky čekat na svou příležitost a bojovat o své místo na jevišti. Události však naberou rychlý spád, když její silný hlas způsobí, že se z ní nakonec stane hvězda, jakou vždycky chtěla být. (TV Nova)

sehnalkakac

Jako bývalá tanečnice jsem se zaměrovala spíš na choreografii a hudební provedení songů. Ten nějakej děj vedle jsem vůbec neřešila to je takový klišé. Kostýmy a Aquilera jsou TOP. :) ()

Spiteri

V kategorii hudebních oddechovek dávám 4*. Děj je sice místy až otravně předvídatelný, Cher mě nezaujala, ale film má atmosféru, je koukatelný, Christina zpívá i tančí výborně a dokazuje, že zvládne i něco málo z herectví. Tleskám a těším se na její další filmový počin! ()

zorrra

Pre mna to bolo celkom v pohode. Vlastne mi to padlo velmi vhod. Potrebovala som konecne nieco, na com sa zabavim, popocuvam dobre pesnicky, pozriem a budem kusok zavidiet tym babam postavicky, potom pride do toho Cam, ktory mi vyrazi dych tym svojim telom a sexy pohladom, Christina mi urobi zimomriavky svojimi vyskami, ked zaspieva a celkovo odidem z kina s pocitom, ze som nevyhodila do luftu 6 eciek len tak. Inak, soundtrack by som chcela, a tie susienky by som si dala s Camom Gigandetom :-)))))))))))) ()

benedikt28

Po loňském obrovském zklamáni z Nine konečně muzikál se vším všudy!!! Chicago to sice není, ale moc, moc povedené.... ()

jobina

Jo, já vím, že 5* je možná trochu moc, ale já jsem si ho užívala. Muzikál má atmosféru, která skvěle dokáže vtáhnout, já na něj navíc utekla z tanečního semináře - lektorům se omlouvám, ale prostě "studijní materiál" - a celkem nic jsem od něj neočekávala. Na konci filmu jsem se ze sedadla vůbec nechtěla zvednout, prostě " ....It’s a passion, and emotion, it’s a fashion.." plně vystihuje mé pocity. ()

turbolama

Na tento film je potrebné nenastavovať si očakávania príliš vysoko. Aj napriek svetlým momentom a dobre načasovanému humoru je to predsa len veľmi jednoduchý, až gýčový film o téme ošúchanej tak, že by ju nezreštauroval ani Da Vinci. Aj napriek tomu si myslím že v rámci podobného žánru ide o jeden z vydarenejších kúskov. Vytkol by som mu hlavne minutáž, 90 minút by bolo tak akurát. Namiesto toho tvorcovia speli k "peripetii" cca 105 minút a posledných 15 nechali na pať po sebe nasledujúcich HappyEndov, z ktorých by bolo za ušami sladko i tomu najväčšiemu milovníkovi štastných romancí. Plus za dobrú hudbu, spomínaný humor a spev hlavnej predsatviteľky. V scéne -"pull the curtain up"- mi pri jej prvom poryve naozaj nabehla husia koža... ()

RoryWhite

Celkově je ten film takový naivní a nijak dějově překvapivý, ale i tak má styl. Rozšiřte hodnotící stupnici! Tohle má na 3,5 hvězdičky :) ()

Babette05

konečně je zase v kinech po dlouhé době nějaký muzikál, super písničky, skvělé herecké obsazení, prostě super!!! ()

le_loulou

Na Burlesque jsem se těšila dlouho a nebudu zapírat, že to bylo právě kvůli mé oblíbenkyni Christině. Příběh je sice opravdu béčkový, ale myslím, že čas strávený díváním se na něj určitě není časem ztraceným. Zkrátka a jednoduše Ali je chudák holka, co nikoho nemá, která otrávena svým dosavadním životem přijíždí do Los Angels za lepším životem... no prostě sladší než bonbonek. No a co??? Mě se to líbilo. Především bych pochválila pěvecká i taneční čísla a úžasnou atmosféru, kterou je celý film napuštěn. Hezké záběry... no a pak samozřejmě hlavně Christinu, která tam jednak vypadá o deset let mladší a tááák krásně zpívá. A Cher? Její hlas zkrátka je pořád kouzelný :) ()

kritička

A mně se to líbilo. Není to druhé Moulin Rouge, ale stejně to má své kouzlo. Navíc Christina má neskutečný rozsah hlasu, takže fakt nádhera. Něco tomu sice chybělo, ale po těch komentářích tady tomu ty čtyři hvězdičky s chutí dám! ()

Aluszka

Wow tento film mě příjemně překvapil. Popravdě očekávala jsem od něj velmi málo a proto mě překvapilo jak hodně sem od něj dostala. Skvělé herecké obsazení a i přes jednoduchý americký příběh sem očekávala jak se to vlastně rozuzlí. A díky tančení a zpěvu, se tento film posunul ještě o krok dál. Musím dát prostě 5* :) ()

ladymarmelad

Já teda nevim Tome Hardy ale mě přijde Varieté jako dokonalý film. Každý má jiný vkus ale nazvat ho hloupoučkým mi přijde až moc kruté. Samozřejmě jako na každém filmu se tam najde pár chyb např. když má zpívat jako by na živo ale je tam vidět že je to playbag a pár dalších ale tak vždycky tam nějaká je. Obsazení je taky dobrý a jak si řek Cher a Aguilera by určitě nešli hrát do nějakého filmu který nebude mít ohlas u lidí. Tak že si myslím že Varieté je vážně dobrý a už jenom ten nápad s něčím takovým jako je klub který by polovina lidí označila jako ,,bordel" ale při tom je to klub kde se najde spousty talentovaných lidí to už si zaslouží aspoň potlesk nebo poklonu. ()

Pavliable

Asi jsem výjimka, ale nezaujalo mě to. Je to sladké, až vás bolí břicho a promiňte mi, fanoušci, ale mě bolely i oči z dvou hlavních hvězd, protože postava Ali je mě strašně protivná a Cher bohužel tak moc přešitá, až je to škaredé. Takže, jedna hvězdička za Stanleyho Tucciho, na kterého se dívám ráda a jedna za choreografii k písním. Ale kdo má rád Christinu, určitě si na filmu smlsne, já jen, že to není úplně můj šálek čaje. ()

RAPTTTOR

ODPAD! Ano je to dopad!!! Zápletka je složitá jako guma od tepláků… Po prvních pěti minutách, kdy se rozkoukáte víte naprosto přesně kdo s kým proti komu a navíc víte naprosto přesně jak to dopadne. O hereckých kvalitách se ani nebudu rozepisovat. Je to film prvoplánově určený pro holky. Možná se tedy ptáte proč ty tři hvězdičky… No… je to film, který se zoufale podobá Hříšnému tanci stejně jako snímku Pretty woman nebo Duch. Netvrdím, že zněj bude jednou taky taková legenda ,ale tady taky vůbec nejde o zápletku ani o herce. Tady jde o pocit. Právě proto, že už dopředu víte jak to dopadne necháváte se unášet dějem, koukáte na hezký holky, tanec, kostýmy, nahlédnete do zákulisí varieté a k tomu muzika. Žádný stres žádné nervy. Pro chlapy Postradatelní pro holky Varieté. Ale můžeme si to občas prohodit… ()

laory

Dočista typické lákadlo lidí na med - klišé příběh, lákavé obsazení, výborné hlasy, sexy oblečky, nápadné choreografie a šantánové prostředí. Po této vábivé touze vidět tento snímek jsem po zhlédnutí zjistila, že jde o mnohem větší klišé, než abych ho mohla překousnout a těšit se z filmu. Ostatně ono by se i na tu potěchu něco našlo - jako obvykle skvělá Cher, obstojná Aguilera, soulad tance a hudby a muzikálnost. Avšak se vším všudy jde o slabý průměr. ()

Iwka96

No dobře....možná je tenhle film pitomý,ale na ději tady zas tak nezáleží.Muzika je podle mě naprosto skvělá (obě zpěvačky mám ráda) a pokud chcete film,u kterého si odpočinete a pobavíte se,pak nemůžu,než doporučit. ()

domchacha

Dějová linie naprosto zazdívá jinak vynikající výkon Christiny Aguilery. Vlastně poměrně chabý film o ničem, který Vás ale donutí minimálně poklepávat nohou v rytmu svižné hudby, laděné v jazzovém stylu. Chcete-li vypnout, nepřemýšlet a užít si terapii ve formě silného hlasu nezvyklého rozsahu, mohu vřele doporučit. Stejně tak by ale stačilo koupit si OST CD, protože tenhle film je vážně jen a jen o hudební stopě.. ()

SpiceMonkey odpad!

Jedno z největších filmových zklamání, které jsem kdy zažila. Něco tak neoriginálního, schematického a otřesně zahráno vůbec nemělo projít do kin. Jak někdo může srovnávat Varieté s precizně natočenými hity jako jsou Chicago a Moulin Rouge, to mi prostě nejde do hlavy. Písní je v tomhle „muzikálu“ jak šafránu, a i když jsou Cher a Aguilera vynikající zpěvačky, nemají dost hereckého umu ani jiných předností (což není pouze jejich vina- viďte: pane režisére, producente, scénáristo, kameramane atd.), aby tenhle potápějící se vrak zachránily. Měly spíš honem rychle opustit loď. A dávat byť jednu hvězdu filmu, u kterého jsem skřípala celou dobu zuby (a kdybych nebyla nucena ho dokoukat, tak uteču), není fér vůči ostatním snahám o znovuoživení krásné kabaretní tradice. ()

Painkaa

Děj mě naprosto nepřekvapil, byl tak předvídatelný, že mě to skoro nudilo. Nechápu, jak do takový patlaniny uvrtali Cher nebo Christinu ( ta se mi teda ve filmu ani moc nelíbila, má zvláštní pohyby, hrozně se klátí, když tancuje ) naštěstí měl film vcelku milé obsazení a skvělá hudební čísla. Christina i Cher mají krásné hlasy, písničky diváka zaujmou a o to asi v tomhle filmu jde. Tanečně se tam nikdo nepředvedl, a milostná aférka byla víc než předvídatelná. Jednou mi to stačilo i když písničky si někdy poslechnu :-) ()

Zlatý glóbus 2011 - výsledky

Zlatý glóbus 2011 - výsledky