Ali opouští rodnou Iowu a míří přímo do L.A., aby si splnila svůj sen a stala se zpěvačkou a tanečnicí. Hned první den narazí na noční podnik Varieté, který řídí vysloužilá kabaretní zpěvačka Tess se svým kamarádem a krejčím Seanem. Podnik má své dny slávy dávno za sebou a Tess bojuje o to, aby chátrající divadlo udržela při životě. Ali se do tohoto místa hned zamiluje a za podpory číšníka Jacka se v něm snaží prorazit. Tess je k jejímu snažení vrcholně skeptická. Ali nezbývá než vzít do ruky podnos a v roli servírky čekat na svou příležitost a bojovat o své místo na jevišti. Události však naberou rychlý spád, když její silný hlas způsobí, že se z ní nakonec stane hvězda, jakou vždycky chtěla být. (TV Nova)

Wormboy

Zase vedla...Dalsi "muzikal" s velkymi ambiciami, ktory nanestastie skoncil len pri ambiciach. Christina Aguilera je dobra spevacka, to jej zrejme nikto nevezme, ale pre muzikal toho treba "trosku" viac ako par pesniciek odspievanych v roznom obleceni a na roznych miestach. Okrem superotrepaneho pribehu vidlackej putky vo velkomeste, ktorej sa plni detsky sen, v Burlesque absentuje muzikalova dusa a co i len jeden zapamataniahodny vystup. V konecnom dosledku tak je na tom Burlesque este horsie ako "beatlesacky" Across the Universe, ktory bol v mojich ociach zachraneny aspon vydarenym zaverom. Upravena verzia Mansonovho The Beautiful People vsak samozrejme potesila ;) 2,5/5* ()

PROCESOR

Ne nejsem ten pravej. Já to tam prostě nevidím, nebo jo? V kabaretu nejde vlastně o nic víc, než o rádoby umění, kde se večerní pozlátko míchá s ranní kocovinou. Že slečny musejí hlavně dobře vypadat a vrtět zadkem je jasný, ale dělat z toho umění…Když to má blíž ke striptýzovému baru. Že se tomuhle upsala Cher a Christina Aguilera moc nechápu, řekl bych, že ani jedna to nemá zapotřebí. Dále musím vyzdvihnout šíleně napínavej a nervydrásající děj. Dělám si srandu, nečekal sem od toho vůbec nic a mohlo se koukat na pěkný prdelky….No možná se nejednomu tatíkovi co byl mezi svátky přežranej, trochu přitížilo. Ještě, že to mohl svést na to množství jídla a alkoholu co šťastné a veselé provázejí. ()

pakobylka

Jaká je sklenka, kterou mi "Varieté" podává ? Plná jiskrného, opojného moku ... nebo průměrné, už trochu zvětralé kapaliny, která svou kvalitu jen předstírá ? Zdánlivě bez námahy - a bez zábran elegantně, s nezbytnou kapkou vyzývavé dravosti klouže po povrchu ... pod jasnými světly reflektorů i v přítmí nočního klubu ... možná maličko oslepené odrazem všech blýskavých cetek s mizivou reálnou hodnotou, kterými se přizdobilo. Není tak dobré, jak by chtělo být, ale ani tak špatné, aby bylo nutné nad ním lámat hůl. Solidní, leč z průměru nevybočující 3* ()

Juto

Je to hlúpe a často smiešne, ale je to tiež sladká fantázia, ktorá sa vytvára v milostnej pocte tým najpevnejším tradíciám na javisku a na plátne. 6/10 ()

Demon.N

Vzlykající Cher a nehrající Christina (aspoň že zpěv je tradičně nadstandard). Přirovnání k Chicagu je nešťastné, protože, některými vychvalovaná taneční choreografie Variete se s ním v žádné případě nemůže rovnat. Kromě toho postrádá Varieté výraznější hudební melodie, které by se člověku vybavily i po letech - skladby jsou průměrné a nezachrání je ani Aguilera, která si svými hlasivkami umí s melodiemi i texty více než vyhrát. Když už jsme v tanečním kabaretu, člověk by čekal zajímavější záležitosti než tuctový příběh o americkém snu, obzvlášť viděl-li Aguileřino turné k Back to Basics (proto hodně velké snížení hodnocení)...Dvě hvězdy díky Stanleymu Tuccimu a občasným záchvěvům inovace, kterých je však poskromnu...v půlce filmu se mi vybavila chůva Erica Cartmena z South Park: Pekla na zemi a její šikana nebohého Erica "Teď půjdu a pustím si cédéčko Briný Spírsové" ()

Jermann

Burlesque by možná rádo bylo CHICAGEM, ovšem spíše připomíná COYOTE UGLY. Všechna hudební čísla určitě stojí za to vidět, ale kdo proboha psal tu debilní omáčku kolem?! Z ukázek jsem se trošku bál, že Cher bude vypadat jako vlastní posmrtná maska, ale ani zdaleka ne.. je to pořád úchvatná lady s hlasem jako zvon a charisma z ní přímo proudí. Jistě jsme ji neviděli naposled. No a Christina už aspoň, oproti klipu k MOULIN ROUGE!, nevypadá jako klaun .. a coby hrající zpěvačka dopadla bezpochyby lépe, než Britney nebo scary Carey. ()

c.tucker

Je to typ filmu, na který nejdete sledovat dokonale vychytaný příběh nebo ty nejlepší herecké výkony. Je to prostě ten typ filmu, kde si řeknete (alespoň u mě to tak bylo): "Jasný kabaret mám rád, takže proč se nekouknout jak to bude vypadat s trošku většíma penězma, na plátně a s Aguilerou a Cher." Dopadlo to velice senzačně a já odcházel s kina s pocitem, kde najdu alespoň trošku podobný kabaret v České republice. (Jelikož většinou to co se u nás vydává za kabaret jsou bezduché striptýzy, ale zase to nemám prozkoumané všude, takže nevím.) Stanley Tucci opět vládnu ve všech scénách, kde se ukázal. ()

KajusaK

Film, který těží především na hereckých výkonech a úspěších Christiny A. a Cher. Předvídatelné, nezábavné. Škoda, že Cher zpívala tak málo, to bylo skoro jediné co mě bavilo. ()

angel74

Sice je to po všech stránkách kýč, ale zatraceně dobře udělanej. Kvůli mnoha zdařilým skladbám, slušným pěveckým výkonům a živelným tanečním číslům režisérovi a scenáristovi v jedné osobě Stevenu Antinovi odpouštím ten veskrze hloupoučký příběh. (65%) ()

Madlenka26

No teda, kdo by to čekal. Má to šmrnc, má to glanc, má to říz. Až na začátek ječícího hlasu Christiny a tak nějak mi tam nesedí postava Cher, přesněji řečeno, nějak se mi tam Cher do toho filmu nehodí. Možná, že to má jednoduchý příběh, ale při tomto filmu to až tak nevadí.Hezké písně a hlavně hezký Mark Slown z Chirurgů :-P a Cam :)) celkově mě film baví, jak na taneční kreace tak kostýmy.Jediné co bych vytkla, je občas tahající hlas Christiny Aguilery za uši...Ale to je věc názoru :)) ()

Langsuyar

Christina Aguilera vydala dvouhodinový videoklip, na který si přizvala Cher, aby taky něco přihodila. Příběh je klasický, stokrát viděný, ale na něm není film vystavěný. Snímek pohání dopředu úžasný hlas (a nejen on) hlavní představitelky, skvělá choreografie a atmosféra klubu Burlesque. Filmu by neubralo zkrátit stopáž, ale jinak se jedná o dobrou hudební zábavu, na kterou se navíc skvěle kouká. 7/10 ()

tom88

Ako muzikál nie moc zaujímavé, no niektoré scény pôsobivé. Poslabší herci, veľmi priemerný dej a piesne majú síce šarm , ale sú bez grádov. Štandardná kamera, miestami pekný vizuál. Cher moc toho nepredviedla a stopáž mohla byť o niečo kratšia. 60% ()

Susinnon odpad!

ach bože, na čo som sa to zase dala? Film, čo sa snaží napodobniť Moulin Rouge, Chicago, Coyote Ugly a kto vie, čo ešte, a pritom na to ani zďaleka nemá. spoiler... Neznášam tie WTF scény, keď sa holčička prisťahuje do nového bytu a prvé, čo urobí je, že vybalí starú fotku v obitom ráme svojej stratenej/mŕtvej mamky/babky/dedka/strýka/kamošky/psíka a potom si ide schovať svoje ťažko našetrené peniažky do mrazničky/hajzlu/obalu od tampónov... samozrejme ju hneď druhý deň okradnú a tie úspory nájdu, děvenka nevie čo od rozkoše a tak klope na dvere svojmu "veľmi dobrému" priateľovi, ktorého pozná pol dňa... Odporná hudba, odporné "herecké" výkony, odporná kamera, odporná Ch. Aguilera... odporný film! ble... ()

bartias

Christina Aguilera zpívá, tančí, vrtí boky a vystrkuje prsa. Všechno jí to jde lépe než hraní. V naivní pohádce o holce ze zapadákova, která se stane hvězdou ve městě snů, a v obležení skvělého Stanleyho Tucciho s překvapivě milou Cher zůstává ale i tak sympatická. Jenže nakonec tohle Varieté trvá zbytečnou půlhodinu navíc. ()

MJMilan

Pokud se chcete dívat na film s duchaplným, složitejším dějem na přemýšlení, tak tady asi moc nepochodíte. Pokud ale je vaše zaměření spíše na muzikálovou tvorbu, myslím, že si přijdete na své. Jestli čekáte, že Cher v tomto snímku bude starší, jste na omylu, vypadá stále jako před 150 lety. ()

Sabrewulf odpad!

Naivňoučký, tuctový scénář. Klišé a kýč v jednom. Zpěv Aguilery mi přijde odporný - takový ten afektovaný, zahuhlaný, plný kudrlinek (čím víc kudrlinek, tím víc superstar). A její písničky (ve filmu i běžně) mají naprosto impotentní, nezapamatovatelné melodie. Strašně přeceňovaná osoba. ()

Mr.Ripley

Nejspíš tu budu jako jediný vyčuhovat z řady, ale budiž. Srovnávat Burlesque s Chicagem a Moulin Rouge je nasnadě snad jen díky tanečním a pěveckým vystoupením, tím celková podobnost končí. Lidi vzchopte se. Za dlouhou dobu se objeví muzikál, který vyčuhuje svým vzeřením a hned je srovnáván s dnešními klasikami. To se za poslední dobu netočili jiné muzikály? Across the universe, Hairspray, Dr.Horrible, Enchanded... Burlesque probudil mrtvý žánr nablýskaným způsobem. Technicky dokonalé, po taneční a pěvecké stránce přímo božské. Je jasné že film nebude oplývat nijak oslnivým dějem, ale to vynahrazuje právě zmíněná umělecká stránka věci. Burlesque se vrací k tradičnímu muzikálu, jaký známe. V několika málo momentech vzpomíná na Cabaret, který je celkovému vyznění filmu nejblíže. Cher se po dlouhé době vrátila na filmové plátno, aby svou baladou "You Haven't Seen The Last Of Me" vytřela zrak na Golden Globe Awards. Ač si většina lidí stěžovala na Aguileřino herectví, tak já byl nadmíru spokojen. Přeci jen se jedná o její debut, kterého se zhostila na výbornou. Christina Aguilera je bohyně s velkým B! Můj obdiv si vydobyla už dávno. Hudebním stylem se přibližuje svému nablýskanému dvou albu Back to Basics a nechává nás vzpomenout na staré časy, kdy jazz ještě něco znamenal a bylo ho všude habaděj. Jazz, korzety, podvazky, božský zpěv, pohodová atmosféra po celou dobu filmu dělají z Burlesque favorita na pozdní večer nejlépe ve dvou. ()

Fanita

Príbeh miliónkrát omieľaný, takže to nejdem riešiť, ale tie kostýmy!! hneď by som do jedného skočila a pretancovala celú noc..ešte keby som vyzerala, tak dobre ako Christina, tak to by bola tá pravá výhra. Cher ma desila, Tucci bavil, Bell sa mi hnusila a Gigandet ako by z oka vypadol "Liamovi" z 90210. Taká príjemná oddychovka, ktorá prinúti ľudí tancovať si po izbe, keď sa nikto nedíva. ()

Kamkon

Je velmi jednoduché tento film jen tak shodit, ale pro ho bude velmi jednoduché rozebrat-učebnicový americký sen o tom, že (pozor) většina servírek či barmanek v USA chce být zpěvačkami. Film jde samozřejmě na ruku Christině, která má dlouholeté zkušenosti ze svých koncertů, jisté solidní herecké nadání a hlavně hlas, který se rodí jednou za 100 let a u mimochodem skvělého návratu Cher v plné síle je to prakticky to samé-nějaká mentorka, která si občas střihne nějaké to své číslo je velmi potřeba. Pak musí mít hlavní popelka k sobě kluka a svůdce, mezi nimiž se rozhoduje a sokyni, (zde trestuhodně málo využitou Kristen Bell) která však není úctyhodná mrcha, ale jen nešťastná padlá hvězda. Zároveň se však hodí, protože tím se mi vlasově (blond x hnědovláska) i hlasově (Kristen Bell je průměrná zpěvačka) patřičně a přehledně odliší. Jen Christina má ve dne v noci, v posteli i na place stále extranatužené a vyfoukané vlasy a chodí spát zásadně neodmalovaná. Pokud si tohoto všimnete, tak se dočkáte ještě s jednoho vtipu, který s tím souvisí. Hlavní představitelky spolu se stárnoucím (až na jednu vyjímku) gayem Stanley Tuccim byli moc drazí, tak kluk a svůdce musí stát méně-hrají je tedy 2 pánové, kteří ani nemusí nic moc hrát za tak malou cenu. A nesmí chybět velkolepé finále a rozuzlení konfliktu, takže suma sumárum v součtu to vychází pro mě jako skvělý filmový zážitek kinokoncertu Christiny a Cher a dojemného příběhu, pro jiného jako průměrná variace na muzikály podobného střihu. Pro ty mám radu-uvolněte se a vžijte se do děje snu. P.S. Pokud jsem na některé znaky zapomněla, doplním je, buď z vašeho popudu či mého vzpomenutí si ()

Zlatý glóbus 2011 - výsledky

Zlatý glóbus 2011 - výsledky