Riddick se probouzí na neznámé planetě, kde je pohřbený pod hlínou a kamením. Když se vyhrabe ze země, začne boj o život. Na planetě je mnoho predátorů, kteří ho začnou lovit. Riddick se chce napít, ale zjistí, že voda není pitná a tak musí hledat zdroj vody někde jinde. Riddick má zraněnou nohu a začnou ho lovit mimozemští psi dingo. Riddick se schová pod vodou, než psi odejdou. Poté na něj dotírá jeden pes, ale Riddick ho odežene. Posléze spatří čistou vodu, která teče ze skal a tam se může konečně napít. U vody jsou jezírka, ke kterým opět dorazí obrovští psi. Riddick se schová a pozoruje, jak je jeden ze psů sežrán ještěrem, který vyleze z vody. Další ještěr pak napadne Riddicka. Ten se však dokáže ubránit a uteče pryč. Riddick se pak schová pod skálu, aby přečkal noc. Riddick vzpomíná na to, co se mu stalo. Riddick se měl stát lordem vůdcem u smrtivládců. Riddick hledal svůj domov zvaný Furya. Riddick měl slíbeno, že ho jistý muž jménem Kron dopraví domů do Furye. Kron ho ale podvedl a shodil ho z útesu, který ho následně zasypal. Když se Riddick probudil, prozkoumal planetu a našel její přívětivou tvář. Na druhé straně je tráva a voda. Ale může se tam dostat jen skalní průrvou, která vede přes jezírko, kde jsou nebezpeční ještěři. Riddick si ochočil malého psa a vydal se na souboj s ještěrem. Riddick souboj vyhrál a dostal se na lepší stranu planety. Tam našel opuštěnou základnu, kde sepnul nouzový snímač. Ten ho naskenoval do systému a dal vědět vesmírným lodím v okolí, že na planetě je trestanec, na kterého je vyspaná odměna. Na planetě zanedlouho přistálo vesmírné plavidlo lovce odměn jménem Santana, ten má sebou několik kumpánů. Santana se chce zbavit zajatkyně, kterou má na lodi a tak ji chladnokrevně zastřelí. Na planetu záhy přilétá další plavidlo. Jsou to další lovci odměn v čele s velitelem Johnsem. Santana chce, aby Johns vytáhl z lodi jeden zdroj, aby nemohla odletět. To je pojistka, proti Riddickovi. Santana pak zaměří Riddicka a vydá se ho v noci ulovit. Jeden jeho člověk se však chytí do pasti, která ho rozpůlí. Riddick pak zabije další dva členy jeho posádky. Santana jde ráno za Johnsem a žádá ho o pomoc. Přitom se ale naváží do Johnsovi kolegyně jménem Dahl. Ta si nebere servítky a dá mu pěstí. Johns říká, že mu pomůže, ale chce rozkazovat on. Johns pak sleduje Riddickova psa a doufá, že ho dovede až k Riddickovi. Johns prohledá jeskyni, ale najde tam jen mrtvého muže od Santany. Johns si myslí, že se Riddick chce dostat ke zdroji a varuje ostatní, kteří jsou u lodě. Tam je Dahl, která se opět popere se Santanou. Riddick se pak tajně vkrade do vesmírné lodě a ukradne tam oba zdroje. Lodě teď nemohou odletět... (TV Prima)

ptsd

No prostě Riddick. Velká podobnost s Pitch Black, pomalejší rozjezd ale pořádnej závěr. Nový Riddick je taková jednohubka která nenudí. ()

Drom

Riddick? Kdo to je? Jo Pitch Black! Člověk verus nebezpečná planeta, vzpomněl jsem si na Silverbergova Muže v labyrintu, žel tak poutavé to nebylo. Pejskové si spletli studio a místo na natáčení Ice Age 12: Anything for sales kulili oči a cenili zuby na Vin Diesela. Ty efekty před plátnem jak z 60. let mě rozesmály. V další části se z toho stala honička na renegáta a hlavní hrdina jak batmanovský fantóm bedlivě sleduje hemžení lovců odměn. Na jednu stranu to film oživilo, vyvalilo se však také pár podivností, příkladně nulová organizace i nápaditost lovců (z toho nejmarkantnějšího). Žlutý filtr obrazu a prašné okolí dají připomenout Limonádového Joa, pořád jsem si ale lámal hlavu, proč se tvůrci obtěžují s herci, když vše ostatní animujou. Třetí a závěrečná část byla, krom klasické a slabé alienovské vyvražďovačky, nastavovaná kaše. Ještě špetku, ještě ždibec... přesoleno. Tohle už jsem viděl, zpracování v prvním filmu, ta klišé ve filmech jiných. S klidem si nechám všechny ty Riddicky ujít, pro mě to je teenagerovská drsňákovina, do jejíhož hrdiny se má looser asi vcítit. ()

gp_one

Nuda, dehet a okousanej nehet. Nějak jsem se nechytl. Resp. po ántré s pejsky mi zbytek filmu unikl a už nezískal tolik potřebnou pozornost. Zřejmě způsobeno defacto totožným dějem jako v Pič Blek. ()

Petyas

V podstatě kopie prvního dílu. Nic moc nového. Vizuální zpracování také moc nadšení nevzbudilo - přijde mi jako by se Dízl po většinu filmu pohyboval tak dva metry před plátnem. Slabota v porovnání s dvojkou, tak byla absolutně skvělá. 50% ()

redwik

Tak po Chronicles of Riddick sa Vin Diesel opäť vracia do podobnej atmosféry, aká tu bola v Pitch Black. Kdežto vtedy to bola neskutočne dobrá podívaná, teraz som kvalitne sklamaný. Riddick a.k.a. vyvražďovač už nie je to, čo býval. Namiesto toho, aby všetkých zmasakroval, on sa s nimi snaží dohodnúť - toto sa mi veru nepáči. Je toho skutočne škoda, pretože tento hrdina bol vždy jeden z mojich obľúbených, ale tento posledný film ma sklamal. Najmä začiatok bol naozaj nudný a kým sme sa dostali do akej-takej akcie, prešla takmer hodina. Vin Diesel - Riddick /:/ Jordi Mollà - Santana /:/ Matt Nable - Johns /:/ Katee Sackhoff - Dahl /:/ Dave Bautista - Diaz /:/ Bokeem Woodbine - Moss /:/ Nolan Gerard Funk - Luna /:/ Raoul Trujillo - Lockspur /:/ Conrad Pla - Vargas ()

dalziel

Dosť ma sklamalo dojenie Čiernočiernej tmy. Skôr som sa tešil a dúfal ,že Riddick pôjde hlavne  v šľapajách Kroniky temna. Škoda,ale aj tak som rád za oživenie klasiky. K tým hybridom škorpionov s votrelcami sa radšej ani vyjadrovať nebudem... V konečnom dôsledku je to Riddick a basta. Tomu skrátka A-čkové vody neboli nikdy súdené a ani určéné. Bavil som sa parádne napriek hore uvedeným výhradám. ()

Nail

Sci-fi moc nemusím a delší dobu zase na nic podobného z tohoto žánru nekouknu. Jedna hvězda za věrného a obětavého dinga. ()

Grimlok

Vypadá to jako remake černočerný tmy, ale neni to remake...co je to? Tohle. 3/4 filmu se nic neděje a pak se všechno na diváka vysype v několika málo minutách. Myslim, že dalšího Riddicka už svět nepotřebuje. ()

Jakubik

O kousek lepší než Kronika temna a stejný kousek horší než první díl. Žádnej mega zázrak tedy nečekejte, ale řekl bych. Tempo je takové dost nevyvážené a druhá polovina filmu a pak samotný závěr je takovej neslanej a nemastnej. Škoda, že se film nedržel samotného útěku z planety. Ty příšery, které vznikli zkřížením Vetřelce a T-Rexe v závěru jsou už trochu navíc a kazí dojem z celého filmu. Samotná vyvražďovačka by byla prostě fajn a přímo šitá Riddickovi na míru. Diesel je prostě dokonelej Riddick a ta postava je s ním od začátku prostě v symbióze. Riddick bez Diesla prostě existovat nemůže. Lepší tři ale v hodnocení uvedu čtyři… ()

Ondr@932

Prvních 30 minut v podstatě slabé, ale poté je to opět starý dobrý riddick ! Tento třetí díl Riddicka se podobá jedničce, neboť je to spíše opět takový komorný sci-fi akčňák! Oproti dvojce, která se snažila být jako epické sci-fi dobrodružství a které až tak se ani moc nepovedlo. Tak toto byla opět lahůdka! I když tedy ty triky mohli být lepší, ale tak není se čemu divit. Na ten rozpočet $38 milionů je to myslím velice povedená zábava! Vin Diesel opět jako ve většině jeho filmů výborný! 75% ()

Whitebeard

Těžký průměr, člověka to ani neurazí, ale ani nenadchne. Občas velice zajímavé, občas velice zajímavě nudný. Nelogičností strašně moc, akce zajímavá. Digitální efekty slušný, občas hrozný. Jako kdyby se točily dva filmy nezávisle na sobě a pak se spojily dohromady. Ani ústní výlevy jednotlivých účastníků filmu nebyly na nějakym kdo ví jakym levelu. Za mě 3*. ()

Torgal

Riddick sa po podivnom žánrovom kroku mimo v Kronike temna, keď sa snažil transformovať do vesmírnej opery vrátil k tomu v čom je najlepší - k efektnej sólo likvidácií badguyov. Mne koncept jedna planéta, desiatka po zuby ozbrojených žoldákov vs. Riddick (a jeho "pes") dokonale vyhovuje. Na druhej strane v tomto filme z neho robia už tak prehnane krutoprísneho borca, až je to nechcene vtipné a skĺza to do sebaparódie. Dojmem zhadzuje aj inteligenčný deficit jeho oponentov, ktorých scenár občas núti robiť strašné sprostosti. Ale aj napriek tomu opatrný palec smer hore, viac takýchto rolí pre Vina, kým na to ešte stačí (dlho to už nebude). 6/10 ()

tranquill

Tvůrci digitálních triků se zde opravdu vyřádili. A myslím, že se jim to opravdu povedlo! Vin Diesel je takový jako vždy, příběh není nijak komplikovaný, i když zpočátku připomíná National Geographic z vesmíru :-) Pak už jde jen o akci a výdrž hlavních hrdinů. I já vydržel až do konce. A líbilo se! ()

Blowler

Černočerná tma byla pecka, dvojka už byla sračka. Třetí díl leží někde mezi. Tématikou se vrací k původní jedničce, což mě velice mile překvapilo. Hrozně jsem se na dosud poslední díl těšil, ale zároveň jsem se bál, že se něco pokazí.. asi proto ho vidím až teď - dva roky po premiéře. Takže k filmu: začátek parádní.. ničím nerušená toughness Richarda B. tak jak ho známe, jen ta návaznost z předešlýho dílu byla až moc jednoduše sfouknutá. Středu filmu nemám co vytknout, objeví se plno sympatických tváří a dozvíme se zápletku. Závěr mě potěšil i zklamal v jednom. Měl jsem radost z rozhodnutí učiněného koncem filmu, ale bylo naprosto zbytečně nelogicky zpracované jen proto, aby si diváci užili další tři minuty napětí navíc. Nebudu konkretizovat, abych neprozradil příliš. Shrnutí: těšil jsem se na svého oblíbeného Riddicka, a dostal jsem Riddicka i s omáčkou, která k němu patří. Za mě nadprůměr. ()

rukay

Bacha, mimořádně dost spoilerů. V zásadě velice podobný koncept jako jednička, s tím rozdílem, že se více opírá o psychologii postav a nápaditější trikové efekty. Docela mne baví, že hodně komentujících tu film dělí na tři části, a každý občas zatracuje úplně jinou. První třetina je šmrncnutá survival motivy, druhá je víc kecací a o nervech, a třetí je jen epická vyvražďovčka. Osobně mne bavili hlavně první dvě, posledních 20 minut bylo pro mne trochu přes čáru a viděl jsem tam až příliš motivů patosu z nevýrazného druhého dílu - Kronika temna. Každá část má ale určitě svoje. V úvodu se mi líbí, že dostává Riddick nakopáno vlastně "jen" od "obyčejné" přírody a musí bojovat se vším, včetně sebe samého. Postupně se vzchopí, daří se mu, a to až do chvíle, kdy je nucen opustit nehostinnou planetu, což ale činí s grácii a vlastně tak trochu proto, že už se mu tam tolik nelíbí. _ Aby se dostal pryč, rozhodne se přechytračit dvě party žoldáků a přesvědčit je - po dobrém či spíše po zlém - aby mu nechali loď. Bavilo mne jak jich postupně ubývá a mají čím dál větší pochyby, a scéna s trezorem je podle mne bombastický nervák. _ Za mne trochu škoda, že závěr je už pak jen dosti nenápaditý boj o holý život. Já osobně jsem byl třeba z konce zklamaný a za něj určitě je velká část té jedné stržené hvězdičky. Co se týče epilogu, tak ten považuji za zbytečný úplně. Celkově 4**** a kéž by bylo ještě nějaké pokračování. ()

KafuR

Dokud si to chodí ve svých vlastních šlépějích a příběh udržuje styl hraní na kočku a na myš, není prakticky, v rámci žánru samozřejmě, co vyčítat a člověku se dostane možná víc, než na začátku očekával. Postupný přeskok do příběhových vod ála jednička však s sebou nese i vše, čím jednička trpěla. Béčkový boj o život, děravý scénář a spoléhání na náhody. Zároveň ale šikovně připravená půda pro další pokračování, uvidíme však, jestli nějaké vůbec bude. ()

AxelWers

Začiatok sľubný, celkovo dej je relatívne podarený, ale viac akcie (a mutantov) by určite prospelo. Miestami je to trochu prispaté, ale kto má rád sci-fi filmy, tak si môže pozrieť aj tento. Karl Urban by mal byť v zozname niekde na konci, keďže tam mal len niekoľko málo krátkych scén. ()

Darckol

Jaaaaj, svietiace očká Diesla mi nestačili na vyššie hodnotenie - dá sa povedať, že to bola prerábka Čiernočiernej tmy doplnená vyššou mierou ,,survival,, prvkov (prostredie, príšery, postavy, pohnútky takmer totožné). Škoda, že sa vytratilo napätie, no narástla kŕčovitosť v hraní i dialógoch :-/ 4,5/10 ()

Vin Diesel počtvrté jako Riddick

Vin Diesel počtvrté jako Riddick

08.05.2024

Bezesporu existuje mnoho filmových franšíz, u nichž by si fandové zbožně přáli pokračování. S každou další zvěstí o možném pokračování milované série jejich naděje stoupají, jen aby vysněný film… (více)

Drax v hotelu plném zabijáků

Drax v hotelu plném zabijáků

13.02.2017

Dave Bautista (Drax ze Strážců Galaxie) má našlápnuto k solidní herecké kariéře. V posledních letech se stihnul objevit v bondovce Spectre nebo v Dieselově Riddickovi a letos uvidíme ve dvojce… (více)

Riddicka čeká pokračování

Riddicka čeká pokračování

22.11.2015

Vin Diesel sliboval třetího Riddicka mnoho let. A když jsme ho předloni nakonec dostali, byl z něj téměř stomiliónový hit, u kterého se okamžitě začalo spekulovat o pokračování. Jaká je situace nyní?… (více)

Čeká nás další Riddick a xXx?

Čeká nás další Riddick a xXx?

02.02.2014

Kariéra Vina Diesela je na tom velice dobře. Série Rychle a zběsile je na vrcholu sil, relativně laciný třetí Riddick vydělal téměř 100 milionů dolarů a Marvel Dieselovi určitě zaplatil slušnou sumu… (více)