Charley (Anton Yelchin) je středoškolák před maturitou, který si užívá života plnými doušky – je oblíbený a chodí s Amy (Imogen Poots), nejžádanější dívkou na škole. Vlastně je tak sebevědomý, že se dokonce posmívá i svému nejlepšímu kamarádovi Edovi (Christopher Mintz-Plasse). Problémy ale nastanou ve chvíli, kdy se do vedlejšího domu nastěhuje Jerry (Colin Farrell). Nejprve působí jako sympatický člověk. Ale něco na něm není tak docela v pořádku a nikdo jiný, ani Charleyho matka (Toni Collette) to podle všeho nevidí! Poté, co je svědkem Jerryho velice podivného chování, dospěje Charley k jednoznačnému závěru: Jerry je upír, který tu loví své oběti. Protože není schopen o tom nikoho přesvědčit, rozhodne se Charley vyhledat pomoc a rady populárního lasvegaského iluzionisty a samozvaného odborníka na upíry Petera Vincenta (David Tennant), než vezme věci do vlastních rukou, aby se monstra zbavil. (oficiální text distributora)

JančiBači

Celkom podarený remake.Pôvodný film si pamätám z dectva tak som bol zvedavý na jeho nový kabát.Veľmi dobrá kamera, hudba a celkom aj efekty sa podarili. Po technickej stránke hodnotím pozitívne.Collin Farrell si postavu užíva a aj mu celkom sadla.Nie je to úplna prerábka starého filmu, čo hodnotím kladne pretože ma niektoré scény celkom prekvapili.Oceňujem aj čierny humor.Toni Collete mohla dostať aj viac priestoru.A "zabíjak" upírov Vincet už nie je starý pánko ako v pôvodnom filme ale skôr replika Russela Branda ;) A celkom by som bol zvedavý na pokračovanie.V pôvodnom filme bola pre zmenu upírka. ()

zolo23

A je to tu zas! Mnoho užívateľov tu dáva nižšie hodnotenie ako originálu len preto lebo si myslí že každý REMAKE musí byť automaticky horší, neoriginálnejší. Pritom 90% tých ktorí takto bodovali majú v podvedomí fakt, že na tomto remaku sa bavili stokrát viacej. Film je natočený excelentne po každej stránke, nielen po vizuálnej čo je samozrejmosť. Herecké obsadenie je parádne....Anton Yelchin nám konečne zmužnel a konečne ho nemusím škatulkovať do typických postáv kde bol iba vystrašeným ,slabým ,fackovacím chlapčiatkom. Na druhej strane je vidno ako si Farrell svoju postavu užíval a byť baba, tak kusnúť sa práve nim by bola pocta a zážitok zároveň:) P.S. Milí užívatelia, nebudte už takí "vážni" filmoví kritici, ktorí zákonite uprednostňujú originál, ale skúste dať niekedy aj na holý pocit. Tento film si ho zaslúži.. ()

latvar

Příjemné herecké obsazení. Film mě potěšil, když jsem si myslel v půlce, že už bych dál nic nevymyslel a ukončil to, tak Gillespie to rozjel na plné čáře a ani trochu nenudil. 60% ()

skinny

A jo, napětí, akce, pár lekaček tam bylo, místy to bylo i vtipný. ("jdu na upíra", "tak do toho") to mě celkem pobavilo. Colin Farrel jako 400letý upír fakt válel a vypadá dobře, takže za "kousnutí" by stál:) Originál Fright Night jsem neviděla, takže nemůžu srovnávat, ale tohle se mi líbilo. ()

Soweek

Gillespie využívá momentu a dává milovníkům upírů po směšném Twilightu co chtějí. Nenechte se zmást nic neříkajícím trailerem, jedná se opravdu o "vážné" pojetí upířího hororu, pravda s trochou nadsázky, která v dnešní době nemůže chybět. Super oddychovka. ()

Babous

Film, který se snaží být za každou cenu cool, proto hrdinové pronášejí rádobyvtipné hlášky a machrácké řeči. Děj je nudný a předvídatelný, kulisy kýčovité jak z céčkového filmu z 80. let. Ani efekty neohromují. True Blood nebo Vampire Diaries mají triky zajímavější. Pozorovat v tramvaji dvojici američanů, kteří středozápadním přízvukem řeší zážitky minulé noci, je větší vzrůšo. ()

ZkuKol

Nečekaně zábavný film. Zájem u mě vzbudil hlavně díky Colinovi, ale nutno dodat, že Anton, Imogen a Toni mu dobře sekundují.Příběh je jednoduchý a přímočarý, s úvodem se zde nikdo nezdržuje, ani omylem se zde nepřemýšlí o tom, že se točí kult, buduje přesah, nebo skládá pocta remakeu. Prostě svižné "béčko" jak má být, lekačky, akce, napětí - vše na svém místě. Nic se zbytečně nepřehání, s ničím se nešetří. Nechápu dnešní teenagery (ať už u nás v Evropě či v USA), že u nich vyhrává sračka jako Twilight a ne takhle poctivé řemeslo, jenž nejen baví, ale zvládne i neurážet inteligenci diváka. Za plotem bydlí upír, buduje si pod barákem hnízdo a brousí si zuby na tvojí buchtu - na to sousedská hlídka fakt stačit nebude... 70% ()

sedm.1

Pro mě osobně hodně velké a příjemné překvapení, protože jsem jednoduše nečekal takovouto super zábavnou jízdu. Nová Noc hrůzy nemá prakticky hluchých míst, od začátku do konce se pořád něco děje, zápletka je sice stejně jako v původním filmu velice jednoduchá a přímočará, ovšem přestože starý Fright Night mám moc rád, tato verze mi sedla ještě krapet víc. Především jsem byl ale potěšen, že se autoři dokázali odprostit od celkové naivity originálu, která sice tehdy fungovala a bavila, dnes by ale takovéto zpracování působilo především směšným dojmem. Noc hrůzy 2011 je ale vlastně naštěstí celým svým pojetím úplně jiná. Je mnohem dynamičtější, odvážnější, mající spád a koule a především, jde už skutečně hlavně o horor. Sice se ani zde neodehrávají nějaká jatka a i zde se celé upíří řádění odehrává ve spíše odlehčenějším stylu, ale rozhodně se tu divák dočká i poměrně hodně nekompromisně prokousnutých hrdel a následných poctivých krvavých likvidací, které mají štávu a filmu dávají ty správné parametry. Dalším velkým plusem je pak velmi sympatické obsazení, ikdyž musím tedy speciálně u Colina Farrella podotknout, že nevím, jestli ho role upíra tak bavila, nebo byl prostě jen sjetej jak sviňa, ale v jeho podání to byl možná až moc velký odvaz :). A jelikož si myslím, že se autorům podařila navodit i po celou dobu velmi slušná atmosféra a nejednou jsem byl překvapen i fungujícím napětí, musím zkrátka hodnotit novou Noc hrůzy jako nadprůměrně svižnou a zábavnou, lehce hororovou jízdu, která mě moc, moc bavila. ()

slovan1

Příjemný film. Sice horor bez lekaček ale zároveň komediálně podbarven, což se ukazovalo zejména na hláškách, které sem tam měly šmrnc. Efekty kupodivu hodně dobře zvládnute. Farrell jako upír měl charisma a Yelchin v pohodě týpek. K Imogen můžu napsat jen HOT. Jen ten zdejší plagát se mi vůbec nelíbí. ()

Arkanoid

Shit! Oh my god! Zase sú všade upíri! Aspoň, že ich zástupca dokáže zmeniť tvár na netvora a charizmaticky si odhryznúť z jablka. Colin Farrell dokázal, že ani upíri mu nerobia problém. Dej slušne odsýpal, no od povrchne napísaných postáv nič viac ako priemernú zábavu nečakajte. ()

LadyVader

No nebylo to uplně nejhorší, ale být to o dvacet minut kratší, asi by to zas tak nevadilo. Ze začátku se tam snad pořádně nic nestalo? Trikově pěkný, zapalovací scéna ke konci byla cool. Ta dopravní značka vražená v zádech taky :). Anton Yelchin je fakt super, jeden z těch mladších herců který mám fakt čimdál radši. Colin Farrell mě tady výjmečně zas tak nezaujal, přišlo mi že mu ten upír moc nesednul. David Tennant jako docela kretén (ale fakt vtipnej) v těsných kožených gatích s flaškou absinthu v kapse od županu.. ok, win :D No nevim proč, jsem čekala že to bude fakt víc horror a ne až taková dobrodružná upírská komedie, nebála jsem se ani trošičku :D. ()

Wicky

Collin hraje upíra celkem dobře..Christopher Mintz-Plasse byl taky dobrej a hlavní hrdina sám vypadal jak upír..žádná hrůza film,,ale žádná pecka film..50% ()

Spike23

Asi nejčastější otázka tohoto ''díla'', která mi zůstane navždy záhadou, je jak se vůbec do něčeho takového může dostat Colin Farrell... Jinak vůbec netuším, co si celkově o tom mám myslet, ale zas na druhou stranu musím ocenit, že konečně někdo napoprvé uvěřil, že upíři opravdu existují. Nechápal jsem, jak každo minutu se z toho stávala čím dál tím větší demence a věřte mi, každý, kdo si o tom po první půlhodině nebo možná i hodině udělal nějakou představu, jak to dál bude pokračovat, tak ten je úplně mimo, protože tohle má snad ještě větší spád a počet nečekaných události, než většina zhuleneckých komedií. A co je na tom možná nejhorší, že mi stále víc připadá, že z toho žádná komedie být neměla. I když mě to i celkem bavilo a smál jsem se u částí filmu, které většině lidí vůbec vtipné nepříjdou a snad všechno jsem už bral s nadhledem, nemohu se zbavit pocitu, jak každou minutu navíc u mě závěrečné hodocení o něco kleslo. Kdybych na to ale koukal s kamarádama po nějaké té flašce nebo nedej bohu jointu, asi bych se ani trochu nerozmýšlel a 4* by to dostalo hned. ()

DavidS.

Pohrobek Disturbie a Zombielandu se špičatýma zubama, který je pubertální a nerozhodný až po sklep s rakví...Těžko brát vážně film, kde "McLovin" pobíhá s krucifixem a geekovským výrazem...Fright Night je ale bohužel parodicky zábavný i v momentech, kdy potemní a chce pouštět hrůzu prostřednictvím Colina Farrela, který vypadá jako rebel bez příčiny s linkou a make-upem...Zábava tak je ve finále spíše ironický výsměch... ()

Seti

Téměř ve všech směrech laciné a klišoidní, ale já se kupodivu velmi dobře bavil. Rozhodně horký kandidát na guilty pleasure tohohle roku. ()

Dr. Wolfenstein

Patřím k lidem kteří neměli tu čest vidět originál, tudíž nemůžu filmu v tomto ohledu nic vytýkat a vlastně nemám nic moc co vytýkat ani tak. Film je propagován jako hororová komedie a jako taková svůj účel splnila. Dobře jsem se pobavil, Colin Farrel byl jako upír bezva... Osobně remaky s originály nesrovnávám, to by se potom asi žádný taky nelíbil. Prostě je beru jako nové filmy a podle toho je hodnotím. Líbí/nelíbí. Originál je vždycky jenom jeden a ten mi nikdo nevezme. Ale chápu, že to hodně lidí štve, když cití, že jejich oblíbené filmy byly "pošlapány". ()

KoRner

Náhodou to bola celkom sranda a nebyť ultratopornej réžie bavil by som sa ešte viac. Colin sa podľa mňa na tú postavu hodil aj keď neviem ako sa mohol nahovoriť na takú komerciu. Nevidel som pôvodný film, ale ani nepotrebujem pretože tie digitálne xichty boli podľa mňa urobené dosť dobre. Celkovo som sa proste bavil. ()

Herráček

Dobře, na komedii suchý, na horor nudný... Sice to mělo pěkných těch pár efektů, které se tam našly, ale jinak to bylo plochý, neschopný vyvolat jakýkoli emoce a Anton Yelchin s Colinem Farrellem to prostě sami nezachrání... Ale přežít se to dalo... ()

Dočká se kultovní Noc hrůzy pokračování?

Dočká se kultovní Noc hrůzy pokračování?

17.11.2020