poster

Jmenuji se Oliver Tate

 • Velká Británie

  Submarine

 • Slovensko

  Volám sa Oliver Tate

 • Slovensko

  Ponorka

  (festivalový název)

Komedie / Drama / Romantický

Velká Británie / USA, 2010, 97 min

Režie:

Richard Ayoade

Scénář:

Richard Ayoade

Kamera:

Erik Wilson
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Chrustyn
  **

  Standardní, nenápadný a mírně depresivní malý film o zvláštním, uzavřeném chlapci s velkými plány a pochybnými existencemi, kolem sebe. Nepříliš originální a už vůbec ne vtipné.(14.3.2012)

 • A_FISH
  ****

  Lepší trojka, hodně slabá čtyřka? Dyk je to jedno... a ajťáci mám rád.(9.6.2011)

 • Morien
  ***

  Film, který v mých očích zosobňuje všechny rysy nedávno se vzepnuvšího hipster hnutí. Hezké obrázky bez jakékoliv spojitosti s nitrem. Pár cool nápadů, ale moje srdce se nepohnulo.(4.1.2013)

 • mat.ilda
  *

  Co jako????? Někdo se tu smál? Někdo se tu bavil? Tak já tedy ne - jestli toto patří mezi nejlepší komediální filmy roku 2010, v těch horších snad už musí hrát jen Ben Stiller, Jackie Chan, Adam Sandler, Owen Wilson , Richard Gere a Eddie Murphy dohromady! Za nejlepší považuji závěrečný záběr, jenž byl pro mě vysvobozením z ujetého filmu (jel úplně špatným směrem), neokoukaných tváří (víme proč), příšerných kostýmů (někdo chodí oblečený jako Oliverova matka?) a stupidních myšlenkových pochodů. Mám z toho depku.(30.12.2011)

 • Brygmi
  *****

  Film mi částečně připomněl 500 dní se Summer. Je zde zajímavá struktura vyprávění, spousta stylistických propriet (červené a modré zatmívačky, westernové detaily, zpomalovačky) a taky má skvělý hudební doprovod (tentokrát Alex Turner). Velmi nostalgický film se Super 8, knihami, filmy a vůbec je to celé takové ušpiněné indie s holkou v červeném kabátu. Pro mě jedno z největších překvapení Berlinale 2011. Film pro hipstery a tumblr generation.(18.4.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace