Film Rio je příběhem vzácného papouška jménem Blu, který žije na malém městě se svoji paničkou Lindou, s níž tvoří nerozlučnou dvojku. Linda ho před léty zachránila před pašeráky, kteří ho ještě jako papouščí miminko ulovili uprostřed brazilského pralesa a odvezli do zasněžené Minessoty. Blu se kvůli tomu sice nikdy nenaučil létat, ale v bezpečí a pohodlí Lindina domova se natolik zabydlel, že pro něj není problém uvařit kávu, připravit snídani, vyčistit si zuby nebo posloužit Lindě jako její osobní budík. Když jednoho dne Linda a Blu zjistí, že Blu není posledním papouškem svého druhu na světě, jak si až doposud mysleli, neváhají a vydají se na cestu do exotické Brazílie za papoušicí Perlou, která žije v samotném srdci Rio de Janeira. Krátce po jejich setkání jsou ale Blu a Perla uneseni skupinou obchodníků se zvířaty. Za pomoci chytré a životem na ulici zocelené Perly a partičky upovídaných městských ptáků se jim sice podaří uprchnout, ale vyhráno rozhodně nemají. Dokáže Blu s pomocí nových přátel najít odvahu, aby se naučil létat, zmařil plány únoscům, kteří jsou jim stále v patách, a vrátil se zpět ke své milované paniččce Lindě? (oficiální text distributora)

togaf

Takový průměrný animák, čekala jsem trochu víc vtipu, Blu a záporák Nigel (skvěle vyhrožoval!) byli bezvadní. Vedlejší postavy už méně a lidští hrdinové jen průměrní. Dokonce ani český dabing nebyla katastrofa. Prostě pohodová pohádka na léto. ()

FilmFan24

Překrásně barevné a dobře animované s moc fajn ústřední dvojicí Ara papoušků na kterých se hlasově vyřádili Jesse Eisenberg a Anne Hathaway. Nejlepší je ale stejně scéna karnevalového průvodu. ()

JohnMiller

Animáky-pixarovky rozhodne nie sú mojou šálkou kávy. No nájde sa občas nejaký kúsok ktorý zaujme aj mňa. Príbeh nezávislej ženy a jej papagája mal svoje čaro. Kukal som to z deťmi (nie mojimi:-) a prekvapivo som vydržal až dokonca bez cigaretových prestávok. Zaujímavé grafické prevedenie zvieratiek a skvelo zachytené ich črty a charakter ( čo je síce pixarovský štandard ale tu mi to sadlo akosi viac). Samozrejme podarený záporák a výchovný prvok nesmeli chýbať. No ako som spomínal. Bavilo ma to. ()

KoRniky

Nechápu, jaký film tady ostatní hodnotili, ale jako dvě hvězdy, vážně? Beztak to viděli v nějaké odporné "kinokvalitě" nejspíš s ruským dabingem a rozuměli tak maximálně da da, papagaj. Dejte si facku a zajděte do kina! Rio je krásný animák, u kterého jsem se neválela smíchy po sedačkou, ale pořád jsem se musela tak nějak spokojeně usmívat. Od první scény, kdy ještě miminko Blu ve svém hnízdě začne kroutit ocáskem do rytmu brazilské samby a chystá se na svůj první let, jsem se rozplývala. Přiznávám, jsem mírně ovlivněná faktem, že doma máme malou papouščí zoo a já prostě papoušky odjakživa miluju. Rio každopádně stojí za to vidět, film pro celou rodinku na nedělní výlet do kina. Skvělá hudba, rozproudí vám krev v žilách a budete si chtít koupit letenku do Ria na karneval. Jo a Nigel, to je ten nejkrutější, nejhustější a nejzákeřnější kakadu záporák! _______________ "Never send a monkey to do a bird's job." ()

Jigy

Rio se nejvíce líbil mé přítelkyni. Roztomilé postavy, pěkná animace a hlavně kulatoučcí ptáčci. Ale nejen to, přesto, že příběh je snad stokrát ohraný, tak film je zábavný, gagy se daří a hlášky jsou více než povedené. Přesto, že neulítávám na kulaté věci, tak se mi film jako celek velmi líbil a bavil mě. Sice jsem už viděl i lepší, ale rozhodně i horší kusy a Rio neurazí a jistě se k němu ještě vrátím. ()

ilemas

Rio - nejkrásnější město světa zde v animované podobě. Banální předvídatelný příběh o papoušcích pro malé diváky s trochou odkazů pro dospělé. Vlastně taková ptákovina. Doslova. ()

Fíla

Krásně barevně udělané. Nejbarevnější animovaný film. Musím říct, že jsem očekával minimum. Naopak, je to skvělý animák! Je to tak snadně udělané, až je to velkolepé. ()

mikinhoo

Moc hezký animovaný film, který příjemně pobaví. Ale není to nic nového, nebo speciální z čeho by si člověk posadil na zadek. ()

M.i.k.e

zábavná rodinná jedohubka,která sice vyloženě nenadchne,ale v deštivém večeru spolehlivě zabaví.Navíc je to celé pěkně barevné a v originálním znění solidně namluvené.Protentokrát mi ani nevadil fakt,že Rio je určený spíše dětem,tudíž si na nic nehraje a starší divák už po 5 minutách ví,kudy se bude příběh ubírat...70% ()

rakovnik

Animáky mě baví (i v mém dospělém věku), včetně Ria. Propracovaná animace, sympatické postavy, záporáci, kterých se děti (doufám) nebojí, srdcervoucí scény...ale to už bych se opakoval. Tak to prostě u amerických animáků pro děti chodí. Ale proto nedám vyšší hodnocení, neboť vše už jsme viděli. Střídá se jen prostředí a postavy, jinak vše stejné. Klišé. Ale hezké. ()

Aljak

Veľmi pekná animácia, ale aj samotný príbeh v hlavnej úlohe s papagájmi. To animované prevedenie Rio de Janeira bolo naozaj vynikajúce, a taktiež do toho zahrnuté všetky tie známe miesta a brazílske reálie. Do toho vložený pútavý príbeh obohatený o príjemný humor a množstvo skvelých hlášok, no a napokon z toho bol celkom príjemný zážitok aký som od toho snáď ani len nečakal. Akurát ten buldog mi prišiel dosť nechutný. A samozrejme hnusný kakadu a opice - ale tak od tých sa to dalo čakať, keďže patrili k tej zápornej časti postáv. Každopádne, jeden z tých lepších novodobých animákov. ()

Sinn

Milá animovaná komedie, co sice nijak extra výrazně nezapůsobí, ale příjemně ukrátí dlouhou chvíli. Ale Buldok fuj. ()

Nach

200 komentář, 1100 ohodnocený film Film Rio funguje spíše jako reklama na karneval ve stejnojmenném městě. Tím nechci tvrdit, že se nejedná o dobrou animovanou komedii. Rio dobrý v podstatě je. Naleznete v něm několik nezapomenutelných momentů a zajímavých nápadů. Nicméně po větší stopáž filmu se bude dospělé publikum spíše nudit. Řada komických scén již byla k vidění, v lepší podobě, jinde a množství překážek, které musí papoušci překonat, až moc zavání otřepaným klišé. V celku se tedy jedná o průměrný film, který místy potěší, ale i bude nudit. K jeho největším kladům patří chytlavý soundtrack - písně a silnější začátek. Zbytek jde kvalitní křivkou dolu. 65% ()

WoWoW

Není to animák na který by se dala pjet chvála, ale k tomu aby člověk zabil hodinku a půl to poslouží uspokojivě. Scénář je sice malinko prvoplánový, ale to u animáku pro děti nikdo nemůže čekat jinak, ale co se mi teda fakt nelíbilo, to bylo zpracování Blua. Byl takový strhaný a to žil v zajetí, no nevím no. Nicméně jsou ptačí jihoameričtí obyvatelé docela sympatičtí. ()

Rocky88

Ptáci proti opicíííííííííííím! A ještě pár dalších hlášek či blbostí pobavilo, jinak se ale jedná o další průměr, kde nezaujmou ani postavy, ani příběh. Nebo jsem tak zmlsaný pixarovkami? ()

Streeper

Pohádku už jsem viděla dříve a když jsem jí viděla poprvé byla jsem z ní nadšená, teď už mě to tolik nebavilo, ale pořád je to krásné natočené. ()

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky