Film Rio je příběhem vzácného papouška jménem Blu, který žije na malém městě se svoji paničkou Lindou, s níž tvoří nerozlučnou dvojku. Linda ho před léty zachránila před pašeráky, kteří ho ještě jako papouščí miminko ulovili uprostřed brazilského pralesa a odvezli do zasněžené Minessoty. Blu se kvůli tomu sice nikdy nenaučil létat, ale v bezpečí a pohodlí Lindina domova se natolik zabydlel, že pro něj není problém uvařit kávu, připravit snídani, vyčistit si zuby nebo posloužit Lindě jako její osobní budík. Když jednoho dne Linda a Blu zjistí, že Blu není posledním papouškem svého druhu na světě, jak si až doposud mysleli, neváhají a vydají se na cestu do exotické Brazílie za papoušicí Perlou, která žije v samotném srdci Rio de Janeira. Krátce po jejich setkání jsou ale Blu a Perla uneseni skupinou obchodníků se zvířaty. Za pomoci chytré a životem na ulici zocelené Perly a partičky upovídaných městských ptáků se jim sice podaří uprchnout, ale vyhráno rozhodně nemají. Dokáže Blu s pomocí nových přátel najít odvahu, aby se naučil létat, zmařil plány únoscům, kteří jsou jim stále v patách, a vrátil se zpět ke své milované paniččce Lindě? (oficiální text distributora)

Beastmaster4

Příjemné překvapení. Svižný, zábavný a po delší době koukatelný animák u kterého jsem se rozhodně nenudil. Chybělo jen trochu více originality a mohlo to být o hvězdu víc, spousta věcí je okoukaných odjinud. Když k tomu všemu připočtu celkem líbivé písně, tak mám lehce nadprůměrný rodinný film. ()

mm13

Prča, ktorej scenár vypadol z kontajnera počas cesty na smetisko a bolo menej nákladné to natočiť, než doposielať kam patrí alebo ďalej skladovať. Na rozdiel od väčšiny užívateľov sa mi ale väčšina hudobných čísel páčila. Asi som už dlho nevidel poriadny muzikál a mám absťák. ()

ScarPoul

Jediné pozitívum filmu je, že sa ani nesnaží tváriť ako animák pre dospelých. Od začiatku viete, akým smerom sa celý dej bude uberať. A ak vás náhodou na to niekto nalákal, tak práve úvod filmu je dôvodom na zaplakanie. Film rozvíja zbytočne veľa zápletiek, je plný rôznorodých a v mnohých prípadoch aj zbytočných postáv, humor nevychádza skoro nikde a čo sa týka hudby - väčšie klišé som si priať ani nemohol. Nehovorím o fakte, že všetko je preplnené morálnym poučením a samoúčelnou akciou, na ktorú sa síce dobre pozerá, ale to je asi tak všetko. Po skončení a mnohých happy endoch som si vlastne uvedomil zvláštnu pachuť v ústach, ktorá mi prezrádzala ako strašne nemám rád filmy, ktoré dobre vyzerajú, ale pritom sú naozaj strašne predvídateľné. Dopozerať som dopozeral, ale sľuboval som si od toho úplne niečo iné. A aj keď je to animák pre deti.. každý vie, že tie sa dajú spraviť aj lepšie. ()

Caelos

Tenhle film táhnou ke dnu především postavy. Všechny. A Jewel vypadá jako modrý holub. Blu je zase hrozný debil no a ostatní postavy vlastně taky. Hudba příšerná, stejně jako ty pěvecké vložky na kterých neshledávám nic dobrého, spíš tam vůbec neměly být. ()

Borrtex

Mě se film velmi líbil. Sám doma mám papouška, a tak možná právě proto mě i tento (dle mě dost vydařený) animák zaujal. Scénář jako takový mi stačil, myslím, že kdyby to bylo více rozvinutější, či složitější, už by to nemělo asi takové kouzlo, a přeci jen, jedná se o animák, takže je to především pro děti, ale i tak jsem se u filmu nijak nenudil, a film jako celek mě bavil. Jak jsem v některých komentářích četl, ano, příběh je předvídatelný i pro pětileté dítě, ale mě to třeba nevadilo. Možná protože jsem při filmu ani neměl pořádně šanci nad něčím přemýšlet, protože děj byl tak vyplněný, že jsem nenašel ani jedinou "pozvolnější" scénku. Jako celek, super film, super animák. Za mě 90% ()

Tommassi3

"Nemám páru, o co tu jde.." ;) Tak ono tu přeci jen jde zejména o ten fantastický vizuál, že ?! Nicméně ačkoliv lze ocenit i to časté cíleně vtipné, velmi nedětské a v rámci žánru nepříliš obvyklé, trapno, ve všech ostatních ohledech naopak Rio vypadá až příliš šablonovitě a rutinně, což v kontrastu k mistrovské a vypiplané animaci, choreu i Powellovu soundtracku opravdu bije do očí, o to víc otravuje ta ekoagitační linie, či spíš podtext.. ()

Avalon820

Skvělý nápad, skvělá animace a skvělá hudba nemusí dávat automaticky dohromady skvělý film. U Ria mi (takřka totožně jako u Gnomea a Julie) chyběly opravdu vtipné vtipy nebo hlášky, u kterých se opravdu od srdce zasmějete a ideálně si je i zapamatujete. Pouhé mírné pousmání je na film takového kalibru dost málo. Hudebně / pěvecké vstupy pak výsledku také moc nepřidaly - působily totiž jako pěst na oko. Jako celek ale není Rio zas tak špatné, je to příjemná bezmyšlenkovitá podívaná určená zejména dětem. Ovšem s klasikami žánru jako například Doba ledová (od jejíž tvůrců Rio, jak hrdě hlásá obal, je) se srovnávat nedá prakticky vůbec. ()

MoiJe

Trailer velmi nezaujal, a tak som chvilami az bola prekvapena, ako dobre som sa pri filme bavila. Pekne farbicky, pekne pesnicky, pekne parafrazy filmovych hlasok a stale sa nieco zabavne dialo. Ja som spokojna. ()

Terva

CITÁT - Jsem ráda, že jste se stavil, rozkřehotal se a hodil Blua na zem........... Čekal jsem něco originálního, ale obávám se, že tady v tomto příběhu, se hodně opisuje. Písničky nic moc, v českém dabingu až hrůza. Ve filmu jsou i delší nudné pasáže. Pár dobrých hlášek. CITÁT - Pidikingkongu......... ty však nejsou všechno a film se tak propadl do lehkého průměru. Jsou jak Romeo a Julie, co na konci .....řou. Tvůrci se tak totálně zamotali, až si ptáci dávaj francouzáky. Ve filmu, mimo jiné zazní song Real in Rio od The Rio Singers nebo píseň Fly Love od Jamie Foxx. ()

moviesfan

Občas je tento animák vtipný, ale chtělo by to více humoru, protože ani dějově jsem nedostal nic extra. Pro menší publikum však opět ideální, pro dospělé už tak možná ani ne. ()

Ajinka126

Papoušky fakt zbožňuji... zlato, máš tip na dárek :).. Pohádka pěkná, v podstatě jí nemám moc, co vytknout, ALE i na mě je to až moc pro malé děti..a to je vážně, co říct :) ()

khedy

Když už se natočí animáč, málo kdy se stane, že by to byl vyloženě průšvih. A i když Rio patří mezi ty slabší, tak za zhlédnutí určitě stojí a své příznivce si najde. Odjakživa mám rád papoušky, takže příběh i zpracování hodnotím vcelku kladně. Jediné s čím sem měl problém je to, že mi ty lidské postavičky byly vyloženě nesympatické a pro toho "sjetýho" ptačího blázna to platí dvojnásob. Jinak jsem si jistý, že malým dětem se to bude určitě líbit, za mě však 55%. ()

corpsy

Je viditeľné, že sa snímok točil hlavne pre 3D projekciu a verím, že v kinách to musel byť strhujúci zážitok. Toľko stránka formálna. Obsahovo sa jedná o jedno veľké klišé, zrejme jeden z najpredvídateľnejších animákov posledných rokov. Ale čo, deti to poteší a aj tých, ktorí sa na hodinku aj pol nimi stať chcú. ()

ConanVJ

Dlouho sem se v kině tak nezasmál jako u Ria. Pro mě nejvtilnější animák zaposledních několik let. Za mě jasných 100% ()

PauloZ

Pěkný animáč. Není to tak špatné jak jsem čekal. Technické zpracování krásné. Je to ale určitě jeden z těch pro maldší publikum, který i dospělého diváka pobaví a neurazí. Neschází tomu v podstatě nic co by měl animák mít (hrdiny jdoucí za záchranou, záporáka, zábavné vedlejší postavy, dobré písničky a happyend). Jen je to prostě větší ptákovina pro děcka, která si mě nezískala, tak jak bych chtěl. ()

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky