Začínajícímu spisovateli Aaronovi právě zemřel otec, na jeho velkolepý a důstojný pohřeb se sjíždí celé příbuzenstvo. První problém nastává v okamžiku, kdy Aaron zjistí, že tělo v rakvi patří cizímu muži, tím ale potíže spojené s pohřbem zdaleka nekončí. Aaronova matka Cynthia neustále srovnává syna s jeho úspěšnějším bratrem, spisovatelem Ryanem. Aaron totiž zatím nevydal žádnou knihu, a navíc nedokázal ani zplodit potomka. Ryan přiletěl na pohřeb první třídou a Aaron doufá, že bratr bude financovat polovinu pohřbu. Ryan však tvrdí, že nemá žádné peníze. Všichni očekávají, že smuteční proslov přednese Ryan, Aaron však trvá na tom, že jako prvorozený syn bude mluvit on. Pohřeb se brzy podobá velkému rodinnému cirkusu. Každý, kdo přijel, přivezl s sebou své problémy a nevyřešené konflikty. (TV Nova)

boshke

Měl bych ocenit to, že nalákaly známá jména? Jistě ne. Měl bych ocenit to, že to nebylo tak zlé, jak jsem myslel? Asi bych neměl, ale alespoň za to ten odpad nedám. Vypnul jsem to sice po hodině, ale hlavně proto, že jsem to viděl v mnohem lepším, originálním zpracování před dvěma týdny a americká kopie originál britskou verzi jen očernila. Jinak se nezměnilo vůbec nic... 10% ()

teutates

Pôvodné dielo som nevidel takže porovnávať nebudem... "čierny" humor mám rád aj väčšinu hercov, ktorí sa tu zišli pri tejto príležitosti, ale neviem no... nie je to až tak "funny", ako sa silou mocou snaží... patričné sklamanie, aj keď očakávania neboli na mieste. Zoe Saldana (no proste nezaspím) - o hviezdu naviac, 4/10 ()

predators

Vzhledem k tomu, že jsem sledoval před chvílí MacGrubera alias MacGyvera po těžkém úrazu hlavy, musím tuto černou komedii ohodnotit trochu jiným skóre. Titulek "Umřete smíchy" sice neplatí, ale v záplavě slušného hereckého obsazení si najdete ty své oblíbence a ikdyž ani ti nehýří extrémními hláškami, dokázali ze smutečního obřadu udělat celkem vtipnou, až na vyjímky nefekální komedii a i proto poráží "zeleninu" MacGrubera 3:2. 45% ()

Ratemus

film plný skvělých hlášek, známých tváří a pro mě skvělého humoru, já se skvěle bavil a upřímně se nasmál. ()

dopitak

Možná si ještě vzpomenete na lehce úchylnou britskou komedii o jednom bláznivém pohřbu, která si v celosvětovém měřítku vydělala téměř 50 milionů dolarů a stala se tak jedním z nejúspěšnějších filmů roku 2007. Death at a Funeral, v českém distribučním překladu Horší než smrt, přitom nikdy neaspirovala na nějak seriózní zábavu. Za vlasy přitažená zápletka, bezuzdná nadsázka a časté přehrávání (některých) scén však divákům nevadily, a tak se homosexuální lilipután Peter (v podání amerického herce Petera Dinklagea), jenž si kdysi s nebožtíkem udržoval milostný poměr, o kterém teď hodlá všem na pohřbu a především vdově vyprávět, stal pro svoje vyděračské úmysly oblíbeným (a značně zfetovaným) antihrdinou. Jenomže Peter Dinklage se po třech letech ve stejné roli na plátna kin vrátil! Jeho filmové jméno je tentokrát Frank, jinak ale scénář zůstává až na nadbytečně mnoho přidaných sprostých slov úplně stejný. A to do puntíku. Produkční společnost Parabolic Pictures Inc. se totiž rozhodla „vykrást“ sama sebe vlastním předělávkou někdejšího úspěšného projektu. Herecké obsazení je v tomto filmu až na německého rodáka Martina Lawrence ryze americké, britskou angličtinu z originálu tak nahradil černošský slang v remaku. Podle neoficiálních informací účast v tomhle filmu odmítli dokonce i Eddie Murphy a Will Ferrell, dva vyhlášení „lovci“ rolí ve filmových propadácích. Zato Danny Glover, někdejší tvrďák ze Smrtonosné zbraně, na nabídku zahrát si nemohoucího strejdu, který se bez pomoci (ale zato s peprnými nadávkami) ani „nevytento“, kývl. Jeho nepřesvědčivý a nedůstojný výkon je trochu symbolicky posledním hřebíčkem do rakve letošní původně červnové (podle informací od distributora Sony film stáhl z nabídky českých kin) novinky Death at a Funeral, která vlastně ani žádnou pořádnou novinkou není. Především právě proto nemá svým divákům vůbec co nabídnout. ()

SeBig

Je to uplně to samý jako film z roku 2007 nevim co je na tom za rozdíl až ná pár přidaných scén a více známých amerických hercu proto dávám tři hvězdy protože je to vlastně uplně skopírovaný a uplně stejná situace..měli si vymyslet neco svího ()

klerik

V podstate sklamanie. Strešne to chce byť bláznivou komédiou, ale film často osciluje okolo trápnosti. Príbeh nulový, zápletka okolo náhodného zdrogovania sa je strašne chabá... Lawrence aj Rock držia svoju komiku na uzde, čo je fajn, ale ak budem chcieť vidieť černošský rodinný film s posolstvom, siahnem radšej po RODINNÝCH VIANOCIACH... ()

Chrustyn

Převedení výborné britské komedie do americké podoby, kde je jediná změna ve výrazném černém obsazení. Žádná inovace, stejný humor ale bohužel už méně vtipný. PS: hodnoceno podle traileru, pokud se pletu, vyveďte mě z omylu. ()

Stanislaus

Americké komedie se asi nikdy nevyrovnají těm britským, ale zase takový veliký průšvih to nebyl. Byla zde sice spousta trapných scén, ale byly tu i dost povedené. Jednu hvězdu za Jamese Marsdena, protože sjetýho po práškách zahrál dobře. A druhá hvězda za Dannyho Glovera, toho nejotravnějšího dědka pod sluncem. ()

virus10 odpad!

Přesná kopírka!! Ani M. Lawrence, Chris Rock a Danny Glover to nezachrání. A toho trpaslíka taky mohli obsadit jinýho.. ()

jonyyy

Americký remake s naprosto hvězdným obsazením. Ovšem půlka vtipů oproti originálu je vynechaná a zbytek není vtipný ani z třetiny, jak v britské verzi. Párkát jsem se ušklíbl a líbila se mi vizáž Lawrence, který na mě poprve nepůsobil tak, abych měl chuť mu vylískat. 40% ()

Morholt

Na anglický originál to určitě nemá, ale podle mě se tenhle remake vydařil. Ono záleží na úhlu pohledu, takže jestliže člověk dává přednost anglické suchařině, tak tady bude ohrnovat nos. Nicméně natočeno to bylo s citem, gagů, které jsou tolik charakteristické pro americkou komediální tvorbu, tu bylo úměrně a herecky to nakonec taky vyšlo. Tvůrci zkrátka chtěli původní verzi přiblížit americkému publiku a povedlo se jim to. 70% ()

Kamca_

Kdo viděl britský originál, tak mi dá za pravdu, že tohle byla hrůza. Nesmála jsem se ani trochu a oproti originálu mi to přišlo hrozně trapný. Přesný kopírování scénáře se mi taky nelíbilo ani trochu. Nechápu, proč se takový filmový kopie vůbec točí. 20%. ()

Terva

USA remake filmu z roku 2007. Snímek má obsahově stejné úvodní titulky jako jeho předloha, akorát trochu jinak pojaté. CITÁT - Kdo je to ? To není můj otec !........ Jinak to samé, co taky čekat od remaku, valium a osoba co ho pojme, nebo spíš pojí atd. Původní snímek je celkem vtipný ale jeho remake je hrůza. Akorát v černém. ()

Dale

Až také hrozné, ako tu niektorí prezentujú, to nie je. Anglický origo je samozrejme lepší, no ani tento až tak nezaostáva. Hviezdnemu afroamerickému ansámblu to tu svedčalo, aj keď Lawrence bol výnimočne dosť civilný, čo beriem ako plus. Najotravnejší tak bol Tracy Morgan, bez ktorého hovnovej scény by sa film zaobišiel. Ale inak tak primerane zábavné (umrieť od smiechu určite nehrozí) a bez hromady trápnych scénok, aké zvyknú byť v podobných černošských komédiách. ()

JimWayne

Herecké obsadenie tohto filmu ma zaujalo hned od prvej minúty ale čo s tým ked zostalo len u toho hereckého obsadenia. Boli pasáže na ktorých sa dalo aj zasmiať to nehovorím že nie ale remake po tak krátkej chvíli predsa nemôže uspieť.Od Angličanov sa musia ešte veľa naučiť ako spraviť komédiu na 100 m štvorcových. ()

SaNcHeZ_cz odpad!

Jestli za jeden americký remaku příjdou tvůrci do pekla, pak je to tento. Pravá ukázka, proč by se americká produkce neměla pokoušet uzpůsobovat britský humor svým potřebám. Podruhé ta úplně samá role pro Petera Dinklageho je podle mě zvěrstvem. PS Při sledování tohoto remaku jsem si vzpomenul na obdobně vydařený americký remake pilotního dílu k Červenému trpaslíku. ()

Rosana

Až na ten fekal humor jako docela milá komedie. Místy trochu uřvaná a trapná. A škoda, že ani ten nápad není originální. ()