Cyril, Bruno a Aneta jsou sourozenci ve středním věku. Když byli Aneta s Brunem ještě malé děti, jejich rodiče se zabili při autonehodě a nejstarší Cyril se o ně postaral. Tato skutečnost vytvořila mezi nimi silné pouto. Cyril je soudce, který v tom takzvaně umí chodit. Má přátele mezi politiky, je bohatý a korupce je jen slovo. Aneta je svobodná televizní reportérka, která je právě zamilovaná do svého nového přítele Alana, a protože má skoro naivní představu o tom, jak by svět měl fungovat, nelíbí se jí jak Cyril zneužívá svého postavení. Bruno, naopak, je poněkud zakřiknutý. Jako jediný z nich žije v manželství a vychovává pubertální dceru. Ve volných chvílích sleduje na internetu striptýzovou tanečnici Tali. Sourozenci každoročně společně jezdí na hory. Ani letos tomu nebude jinak, ale přeci jen něco jinak je. Bruno se nedávno dozvěděl, že trpí nevyléčitelnou chorobou a moc života už mu nezbývá. Cyril se tedy rozhodne jejich každoroční výlet pojmout trochu jinak. Má to být něco jako dárek na rozloučenou pro umírajícího Bruna. Cyril se rozhodne, že pojedou do nejluxusnějšího hotelu v Tatrách a jako bonus pro Bruna zaplatí i striptérku Tali a doufá, že si to s ní bratr užije. Nesmělý Bruno z toho evidentně není ve své kůži, ale Cyrilovi se neodporuje. To vědí všichni tři. I když to Cyril asi myslí dobře, jeho povýšené chování sourozenci těžko snáší. Bruno se nedokáže chovat podle Cyrilových představ, a tak se Cyril jednoduše rozhodne, že si Tali nechá pro sebe. Nakonec si ji vlastně zaplatil, takže co by řešil. Tali to není proti mysli. Je jí vlastně jedno, kdo jí dopomůže k životu, jaký si představovala. Po telefonu se rozchází se svým přítelem Reném, který s Cyrilem tento obchod uzavřel. René si to však nechce nechat líbit a rozhodne se, že dá Cyrilovi za vyučenou. Dokonce ho chce zastřelit... (TV Prima)

PaRi

Zase jeden zbytečný film dobrý tak k tomu, aby zaplácl vysílací čas. Umolousaná přisprostlá lascivnost, která se snad Vieweghtovi nemůže líbit. Ale co, líbí - nelíbí - peníze jsou pořád potřeba. Pro které muže že je tento román a pro které film? ()

lake-lake odpad!

tomu Vieweghovi by už měl někdo konečně sebrat tužku, papír a personální kompjútr i s veškerým připojením. kdyby se chtěl autor národních bezcelerů náhodou sápat po psacím stroji značky Underwood & Remington, měla by mu být nasazena svěrací kazajka ()

Solverino

Dalo se to vydržet ale bylo to jen tak tak... celkově poměrně dost slabé, ale co udělat ze slabé předlohy? Pár rádoby vtipných dialogu, ale spíš trapnost na trapnost. Ani ta nahá Tánička nic moc. Vladyka hraje skvěle, bohužel nemá moc co hrát a jen tak blbě čumí, ale i to mu jde skvěle. Donutil si střihnul s gustem hajzlíka. Dobrej byl i Budař, hrát blbce mu jde výborně. Velmi oceňuji, že jsem nemusel vidět obvyklou hereckou šmíru jako Gaislerová, Macháček, Holubová a spol. vyskytujících se za chvíli i v reklamách na vložky či v konzervách s lanšmítem. :( ()

vlKousek

No myslím, že určitě si odpad tenhle film nezaslouží. Párkrát jsem se fakt docela zasmál. Takže ty 2* a takových 50% je akorát :) ()

george82

Hrůza. Nevím, co bylo horší. Zda scénář, režie, aktéři nebo hospodská mluva. Chápu, že je film podle předlohy knihy, ale proč do role Bruna dali tak dobrého herce, jakým je Vladyka? Toho mohl hrát i student prvního ročníku DAMU. Až na vulgární projev Donutila, který opravdu nepobavil, byl jeho výkon skvělý. Vždyť pokud hrajete hajzla a ten se vám během filmu znechutí, tak o tom to přeci je. Záhrál to přesně. Jinak ale neskutečný podprůměr a velké zklamání. ()

Bigwave

Za tohle by měl dát někdo režisérovi facku, z obou starn. A scénaristu kopnout do zadku. Jsem si věnom, že Michal Vieweg je nejčtenějším spisovatelem v ČR, zároveň nejvíce honorovaný. To nic nemění na tom, že tohle je béčko s velým B. ()

pekas

Tak téma jistě ne příliš humorné, ale nasmáli jsme se dosytosti. Budař s Čapkou perlili. Donutil se nedal zahanbit. Za mě lepší trojka 65%. ()

transbeskyd

Tomáši, Tomáši, jsi sice můj ročník, ale to je tak jediné co ti přičítám po zhlédnutí tohodle paskvilu k dobru. Fakt nevím, jestli je to tím, že máš opravdu tak nevalné mínění o mužích, když pro ně natočíš takovou plochou a nebetyčnou pitomost.. Ten první díl určený ženám, měl aspoň světlé momenty.. Nečetl jsem Vieweghovu předlohu, ale i kdyby neměla bůhvíjakou úroveň, tak tohle si nezasloužila.Je to to nejhorší filmové zpracování ze všech už natočených vívegáren ever. Ani ryba ani rak - ani komedie, ani tragikomedie ani generační výpověď, ale Fraška, které navíc dává ironický podtext Donutilův filmový bonmot: Mám jednoduchý vkus - vždy se spokojím s tím nejlepším... ()

xxlch

Filmík,který jako komedie nestojí za nic a na drama se taky nehodí.Hořký pocit ve mně zůstává při sledování arogantního chování představitele státní moci,který všem dává celou dobu velmi zřetelně najevo, že on při sračce na záchodku voní po fialkách.Ale takové manýry má asi většina a to mi směšné nepřipadne.Pokud mám hodnotit ,pak největší plus pro mne je dobré ztvárnění charakterů postav a M.Vladyka zabodoval nejvíce.Jinak jednou kouknout a stačilo protože todle se opravdu nepovedlo. ()

vieriX

Hodně slaboučký film na což jsme si už v poslední době českého filmu už tak nějak zvykli. Za zmínku stojí jen pár forku, které má na starosti hlavně Mirek Donutil. Ta druhá hvězda není za kvalitu filmů, ale za tu slovenku. ()

whysoserious

Tenhle film má do komedie hodně daleko. Je spíš hodně smutný. Doufal jsem, že alespoň pan Donutil zde bude zdrojem nějakých více vtipných situací, ale dočkal jsem se zklamání. Ne, že by se mi nelíbil jeho výkon, akorát prostě z takovýchto nafoukaných bohatých blbců mi spíš naskakuje kopřivka, než by mi přišli vtipní. I přesto, že herecké výkony byly dobré ( zejména pan Vladyka byl excelentní), tak by to prostě chtělo víc humoru. Je to prostě něco jinýho, než jsem čekal. ()

Jara_II

Tak původně jsem chtěl tenhle film ignorovat, jako už dnes ignoruju většinu české produkce. Nakonec mi to ale nedalo a Román pro muže jsem si pustil - možná i proto, že filmy podle Vieweghových předloh nedopadají v českým měřítku úplně nejhůř. Jenže. Největším problémem Románu pro muže je právě ta Vieweghova předloha, která prostě nesděluje vůbec nic. Samotný film není natočený vůbec zle, práce s obrazem je supr, sem tam se najdou super hlody, ale bohužel - díky předloze je ten film o ničem. ()

Kreins

Páčil sa mi ten film, zabavil som sa, Donutil bol skvely v podstate na nom bol postaveny film. Vyborne prostredie, dobre natočené... co viac moze clovek chciet ()

amyth

Další Viewegh - vrchol přišel s filmem Báječná léta pod psa, ale spíše než scénáři za to vděčil hereckému obsazení. Od této chvíle to má jen sestupnou tendenci a Román pro muže už je velmi slabý. Rozhodně to nestojí za návštěvu kina nebo půjčení DVD. Doporučená konzumace - počkat až to bude v televizi a pak u toho po 15 minutách usnout .... ()

Dinsberg

Excelentní výkon Miroslava Donutila, vyvážená jakousi nemohoucnosti ostatních figur. Některé z nich jsou vysloveně zbytečné. Nelíbí se mi hlavně analogizace chudý-bohatý a dobrý-špatný. Jedno rozhodně nevyplývá z druhého a člověk, využívající život jako dojnou krávu, se stane obětí své hamižnosti. Vždyť takový člověk je vlastně chudák, který za svůj majetek, postavení a prestiž schovává svou beznaděj či přízemnost. Skutečně bohatý člověk se takhle nikdy nechová. Ale lidem chudým duchem se to bude těžko vysvětlovat. ()

DJ Kritik

Ani slabosť pre české filmy nezachráni to, že tento film nestojí na ničom inom ako na spŕške vulgarných blbiniek, ktoré už ale dávno vybledli. Ako TV film ujde, ale do kina určite nie. Vtiahnutie do deja: ** Humor: * ()

macetoma

Zfilmovat literární bestseller není jen tak. Převést na plátno román našeho "nejprodávanějšího českého spisovatele" chce navíc kus odvady, protože jste na tenkém ledě - kdo chce Viewegha bít, vždycky si hůl najde. Je to taková oddechovka pro chlapy. Rozpustí se v puse jak rumová pralinka a za chvíli o ní nevíte. Dávám tři hvězdy. ()