Cyril, Bruno a Aneta jsou sourozenci ve středním věku. Když byli Aneta s Brunem ještě malé děti, jejich rodiče se zabili při autonehodě a nejstarší Cyril se o ně postaral. Tato skutečnost vytvořila mezi nimi silné pouto. Cyril je soudce, který v tom takzvaně umí chodit. Má přátele mezi politiky, je bohatý a korupce je jen slovo. Aneta je svobodná televizní reportérka, která je právě zamilovaná do svého nového přítele Alana, a protože má skoro naivní představu o tom, jak by svět měl fungovat, nelíbí se jí jak Cyril zneužívá svého postavení. Bruno, naopak, je poněkud zakřiknutý. Jako jediný z nich žije v manželství a vychovává pubertální dceru. Ve volných chvílích sleduje na internetu striptýzovou tanečnici Tali. Sourozenci každoročně společně jezdí na hory. Ani letos tomu nebude jinak, ale přeci jen něco jinak je. Bruno se nedávno dozvěděl, že trpí nevyléčitelnou chorobou a moc života už mu nezbývá. Cyril se tedy rozhodne jejich každoroční výlet pojmout trochu jinak. Má to být něco jako dárek na rozloučenou pro umírajícího Bruna. Cyril se rozhodne, že pojedou do nejluxusnějšího hotelu v Tatrách a jako bonus pro Bruna zaplatí i striptérku Tali a doufá, že si to s ní bratr užije. Nesmělý Bruno z toho evidentně není ve své kůži, ale Cyrilovi se neodporuje. To vědí všichni tři. I když to Cyril asi myslí dobře, jeho povýšené chování sourozenci těžko snáší. Bruno se nedokáže chovat podle Cyrilových představ, a tak se Cyril jednoduše rozhodne, že si Tali nechá pro sebe. Nakonec si ji vlastně zaplatil, takže co by řešil. Tali to není proti mysli. Je jí vlastně jedno, kdo jí dopomůže k životu, jaký si představovala. Po telefonu se rozchází se svým přítelem Reném, který s Cyrilem tento obchod uzavřel. René si to však nechce nechat líbit a rozhodne se, že dá Cyrilovi za vyučenou. Dokonce ho chce zastřelit... (TV Prima)

Guzo

Miroslava Donutila mám docela rád, od Viewegha se mi třeba zfilmovaní Účastníci zájezdu líbili, Román pro ženy už o dost méně. Nicméně dobrých českých filmů v dnešní době až tolik každý rok není, takže jsem rád za každý alespoň průměrný a tím Román pro muže podle mě je. Některé scény sice zbytečné a hloupé, konec (tím myslím úplně poslední záběry) trošku nepochopený, ale i tak se na to dalo v pohodě koukat a nenudil jsem se. 5/10 ()

Miki8888

Jediné co mě na tom trochu bavilo byl pan Donutil, svojí roli předvedl na výbornou, ale jinak nuda a děj o ničem. Samozřejmě skoro každýho chlapa ještě občas nadchne Táňa, ale to je opravdu všechno. Sem rád, že jsem si to pustil už jen na TV, po 2 bych na to do kina opravdu nešel. ()

vyfuk

Tento film se hrozně moc od původního Románu pro ženy hodně lišil. Asi protože film měl jiného režiséra a v této části nešlo až tak o komedii jako o drama, které je tam více. Na celém filmu jsem se zasmál jenom jednou a už ani nevim kde. Dal bych i "odpad!", ale nedám ho už z úcty k panu Donutilovi, která je můj jeden z nejoblínenějších herců. ()

blackJag

Na straně negativ špatný scénář, některé lapsy v obsazení, nejapná doprovodná hudba, nijaká režie. K pozitivům zařadím mírný a nerušivý product placement a evidentní snahu, kdy není těžké poznat, že film nebyl dělán na koleně a měl profesionální zázemí. Negativa jsou ale v převaze. 40% ()

Kosmik 1

Váhal jsem mezi 3-4 hvězdami, ale bohužel na čtyři by mi musel film nabídnout trochu více. Z velké části to všechno odehrál Miroslav Donutil, který byl naprosto dokonalý a na kterém to všechno stálo (v tom smyslu, že svou postavu výborně zahrál). Ve skutečnosti hraje negativní postavu, slizského a sprostého státního zástupce. Arogantního, který se s ničím nesere, organizuje životy ostatních, vyhrožuje a rozkazuje. Prostě naprosto hnusná, odporná postava. Ale Miroslavu Donutilovi sedla báječně. Bohužel zbytek už mi přišel takový nucený. Ostatní herci dost nevýrazní a děj jakbysmet. Nic převratnýho, ale je vidět, jak může Donutil pozvednout kvality filmu. Jinak by to mohlo být daleko horší. Na závěr dodávám, že zvýšená vulgarita z úst pana Donutila mě nevadila, k filmu a především k jeho postavě to patří a tak jsem to i bral. 55% ()

Koryntos

Tak stupidní film jsem hodně dlouho neviděla, je prostě blbý ve své podstatě, kdy se snaží hrát na něco velkolepého a prostě na to ten film nemá ani v nejmenším. Jak nemusím Román pro ženy, tam se člověk aspoň zasmál, na rozdíl od tohoto Románu, hodinu a půl jsem čekala, že se v tom filmu stane něco, co ho posune někam dál, nestalo. Herecky byl film obsazen zvučnými jmény, ale herci neměli co hrát. Ve filmu byly jen tyto tři typy postav bezcharakterní chlápek, charakterní podpantofláčtí cíťové, a třetí skupina, to byla naivnost a pitomoučkost sama, alá svět je krásný a kam vítr tam plachta. Tak nějak jsem skrytě doufala, že se někdo z tak pevně nalajnovaného charakteru vymaní, což přišlo jen v závěrečné scéně a do té doby to byla tedy hodně velká nuda v Brně, teda v Tatrách. Nikdy více. Vlastně v žádném filmu na motivy Viewegha nemám ráda jeho postavy a myslím, že spisovatel sám, pohrdá všemi lidmi. Jeho postavy, jsou buď krásné, ale s vadou na duší, krásné ke krásnému a přihlouplému a druhý typ postav je sice někdo inteligentní, ale s ksichtem, který si u prvně jmenované skupiny prostě neškrtne. Všechny jeho postavy jsou takové černo bílé, oploštělé, no prostě nedomrdlé- nedotažené jsem chtěla říct, ale první slovo to lépe vystihuje. Kdyby nepohrdal vším kolem sebe tak by aspoň v jednom jeho díle byla postava inteligentní, šarmantní, upřímná a krásná i vzhledově, ne jen na duši. Tak nějak mi všechny jeho postavy připomínají Obraz Doriana Graye. ()

jefff

No, čekal jsem větší fiasko. Naštěstí film zachránilo pár opravdu vtipných hlášek a scének, které za zkouknutí stálo. Jinak jde o film, na který se brzko zapomene. Donutil, ale předvedl velmi slušný výkon. ()

Specs

Hlášky: Cyril: - "Sestřičko, kdo pije pravidelně, ten nenadejchá." & Cyril: - "Nejsem náročný, spokojím se s tím nejlepším." ()

Danula13

Vieweghova knižní předloha je myšlenkyprostý nechutně zavánějící "kompost" a tvůrcové tohoto filmového výtvoru mají "kompost" evidentně velmi rádi. No, ono když se točí podle takového škváru, to by na rejžovské židličce nezachránil ani génius. To vše přitom po vydařených a sympatických jihomoravských Bobulích, ale kdeže ty loňské sněhy jsou. ()

LuciusWlk

Nevím co jsem vlastně čekal, ale že to bude taková nuda, jsem nečekal! Občas se něco povedlo, ale jinak slabota, slabota, slabota. Nutno podotknout, že herci a jejich herecké výkony za tuto nudomii nemohou. Odehráli to, co se po nich chtělo. A umí to mnohem lépe! ()

LexBarker

Zdaleka ne tak špatné,jak se zde píše...Nenáročná oddechová podívaná pro sobotní podvečer,párkrát se zasmějete,na konci nemáte vůbec nějak špatný pocit a pak za pár dnů na to zapomenete.Nic víc, nic míň :-) ()

insurgentes

Jak je možné, že film s tak dobrým námětem, kamerou, hudbou i hereckými výkony tak pozoruhodně nefunguje? Je vidět, že profesionalita (a tím míním kromě filmařských dovedností i samotné Vieweghovo psaní, které nesporně profesionální je) sama o sobě ke vzniku uměleckého díla nestačí. Je k tomu potřeba něco víc, jakýsi přesah, vhled, moudrost, hloubka, inspirace. A tady opět platí to, co o všech filmech, pod kterými je nějakým způsobem Viewegh podepsán: plytké jako autor sám. ()

Kejdlo

Donutil sice dobře pochopil svou roli arogantního papaláše a zahrál ji dobře, ale tomu se jako máme u komedie smát? Ubohé, trapné, drama nikde, scénař o hovně.. ani ty kozy nebyly vlastně vidět... 2/10 ()

sedm.1

Naprosto nelze porovnávat Román pro muže s Románem po ženy. Jsou to dva úplně jiné filmy, jak žánrově, tak stylem, tak i celkovým vyzněním. Zatímco mi totiž Román pro ženy přišla jako odlehčená romantická komedie zaměřená především diváka pobavit a rozesmát, Román pro muže je spíš posmutnělejším příběhem, kde je sice také pár vtipných scén a momentů, ale celkově o nějakou třeskutou zábavu tedy rozhodně nejde. Hlavními tématy jsou totiž záležitosti jako smrt, tragédie, běžné je zde neustálé přetřásání nejhorších lidských vlastností a špatných rodinných vztahů, atd., atd., takže ve výsledku jde především o drama s několika komediálními prvky. Zápletka Románu pro muže je jinak taková obyčejná, nevýrazná, děj spád moc nemá a spíš než jako celek film funguje určitými povedenějšími epizodkami. Co mi bohužel opět hodně vadilo, bylo nesmyslně velké množství vulgarit. Já si zkrátka nemohu pomoci, ovšem přestože jsem sám neuvěřitelně sprostej a v zahraničních filmech mi naopak hodně peprná mluva vyhovuje, v českých snímcích a k českým hercům mi to prostě nejde a neuvěřitelně tu ty slova skřípou v uších. Ke kladům musím určitě přičíst krásné záběry Tater a především pak hodně silné a sympatické obsazení. Román pro muže je jednoduše obyčejný český film, kde něco funguje a něco ne, něčím zaujme a něčím jiným zase zprudí, ovšem ikdyž nic zajímavého či přitažlivého nepřináší, nudný jistě není a jako pokoukáníčko na jeden večer může klidně zabavit. ()