Bitevní loď

V roce 2005 vysílá NASA do vesmíru každých 24 hodin signály s cílem nalézt inteligentní život. V té době je Alex Hopper beznadějným ztroskotancem, jehož posledním průšvihem se stane krádež kuřecího burrita pro svou novou dívku Samanthu. Jeho starší bratr Stone s ním ztratí trpělivost a přinutí ho, aby s ním sloužil v námořnictvu. Alex po pár letech sice zastává prestižní důstojnické místo na letadlové lodi, ale má pořád horkou hlavu. Problém je, že cesta ke svatbě se Samanthou vede přes jejího otce, admirála Shanea. Poté, co se popere s japonským kapitánem Nagatou, který připlul na námořní utkání, to vypadá, že má Alex po dívce i kariéře. Mezitím vědci na Havaji zjistí, že se k zemi blíží pět neidentifikovaných předmětů obrovské velikosti. Je vyhlášen poplach a NASA a vojáci sledují, jak se jeden z nich srazí s družicí a v troskách dopadá na Hong Kong. Zbylé čtyři lodě přistanou v Pacifiku uprostřed probíhajícího mezinárodního námořního cvičení, které si vyhodnotí po svém a začnou se ihned bránit. Kolem své flotily a na části pobřeží utvoří neprodyšný ochranný štít, pod kterým uvízne i pár torpédoborců, ale hlavně Alex Hooper. I Samantha se ocitá v nebezpečí, krátce nato je vetřelci zajata. Alexovi nezbývá nic jiného, než se chopit zbraně. Naštěstí v tom není úplně sám, po boku má řadu odvážných námořníků. (TV Nova)

juta

Kdybych nevěděl kdo to natočil, tak bych si tipnul Baye. Obrovské výbuchy, dramatická hudba a mimozemšťané, kteří chtějí ovládnout naší planetu. Po vizuální stránce má film za jedna, děj je takový jako vždycky, snaha se těch vetřelců zbavit za každou cenu, ničím nepřekvapí. Je tu i pár nesrovnalostí, ale je to opravdu pěkná podívaná. Do filmu bych zpěváky a zpěvačky netahal, narušují atmosféru a ještě víc, když začnou zpívat :D ()

paascha

Asi bude válka na moři a US NAVY potřebuje čerstvou náplň do masomlejnu. Jedna * za AC/DC, jinak No comment, protože jinak bych musel ošklivě a dlouho nadávat ()

Fiftis

Bojová loď bola nakrúcaná so zámerom zabaviť divákov a to sa jej výborne darí. Dokonca nemusíte byť ani fanúšikom vojnových alebo scifi filmov, aby ste si prišli na svoje. Snímka nenudí a napriek pomalému rozbehu má dobré tempo. Má aj svoje posolstvá a síce viac-menej plochých, ale sympatických a dobre zahraných hrdinov. ()

Hunt

V daném žánru a rozpočtu 200miliónu - doooooooost blbý, vyhozené peníze. Nepovedená vykrádačka, bez tahu na branku, špatný příběh, nic se tam pořádně neděje....aaaach jo. ()

Shakers

Battleship je obyčajná akčná sci-fi jazda v štýle Transformers, ktorá ma tak trochu sklamala. Peter Berg je dobrý režisér a jeho filmy mám celkom rád, lenže toto je od neho asi najväčšia nuda. Film sa strašne pomaly rozbieha a zo začiatku ani nie je moc zaujímavý. Kým príde nejaká poriadna akcia tak si pekne dlho počkáme a aj akcie ma miestami sklamali. Berg nedokáže natočiť megalomanskú akciu ako Bay a to je sakra škoda. Všetky akčné scény trpia tým, že tie akcie sú obyčajné a nudné aj keď niektoré (hlavne v závere) sa podarili. Čo sa týka hereckého obsadenia, tak herci mi narozdiel od niektorých neprekážajú a aj ta Rihana sa dala prekúsnuť. Efektovo naleštené lodičky ma teda sklamali, pre mňa sú obsahovo (úplne) prázdne a akčne nevyužité. Na konci filmu som mal pocit, že by všetky akcie zvládli dôchodcovia len za hudby AC/DC. 60% - 3* ()

lamps

Nic nového, nic originálního, pouze demoliční a popkornová klasika v tom nejlepším slova smyslu. Battleship má všechno, co by měla taková moderní akční oddechovka mít, a díky přítomnosti popové královny Rihanny, které to ve vojenské uniformě sluší snad úplně stejně jako v přiléhavém oblečku, i něco navíc. Stačí vypnout mozek a o zábavu je postaráno.. 70% ()

Pepinec

Taaakže, co nám CineStar připravil tentokrát; Street Dance, Prcičky, Piráty, ďábelské líbání, bandu okresních čutálistů, německou verzi Madagaskaru nebo vrásčitou lásku. Stál jsem u pokladny, v ruce svíral program, a připadal si stejně bezradně, jako při volbách nad urnou. "No nic, jde se na Neesona", pravil jsem pohledné slečně za kasou, načež mi bylo odpovězeno, že takový film tu nemají. V kině se tou dobou pohybovalo pět poutačů, čtyři uvaděči, jedna manažerka, a několik málo odvážlivců v sále č.6, kteří se nebáli kontaktu s mimozemskou civilizací. Bohužel je na místě konstatování, že co do inteligence by každý z té bandy zmutovaných Iron-Manů strčil kompletní filmový štáb do kapsy. Já vlastně ani nevím, o co přesně šlo. Asi o získání pozornosti budoucího tchána. To se sice povedlo (ona ta kočka za trochu toho mečování vážně stála), ale co z toho všeho máme my, odvážlivci ze sálu č.6? Možná tak dobrý pocit, že se z peněz na nás vybraných protentokrát podařilo zaplatit promítače. ()

Big Bear

,,Jestli na ten signál někdo odpoví, tak si budeme zase hrát na Columby a Indiány. Jenže ty Indiáni budeme my. '' Berg nám všem co máme rádi sci-fi i válečné filmy předložil film s velmi slušným rozjezdem a skvělým vizuálem. Clona, boj torpédoborců, rotující koule, vše bylo super. Bavil jsem se a říkal si, že konečně zase něco pořádně emzáckého od dob Districtu 9. Jenže pak se do toho vložil protézovej mariňák... to bych ještě rozdejchal, ale vylézající dědečky s veteránskejma kšiltovkama zpoza baterií bitevní lodi, můstku a nástaveb to bylo moc... Od této chvíle mi připadalo, že si z toho sám režisér začal dělat prdel a film nechal dojet v klasických americko-patriotických kolejích s množstvým neskutečně blbých keců na závěr. Liame, Liame... tys mně taky zklamal... Velká škoda! I tak je to ale solidní průměr ! * * * ()

Boogeyman

Všechno negativního na co je tu nadáváno je pravda, ten film je tupej, trapnej, patetickej, naivní a ještě k tomu tupej. Ale vybuchuje to tam fakt moc pěkně. ()

Madsbender

Miss Navy America. Tak tupé, že som sa úprimne smial od začiatku do konca. Ale priznajme si - kedy sme si naposledy zahrali lodičky v 3D? Film 30% + zábavná demencia 40% - Taylot Kitsch 20% + Rihanna 10% = 60% ()

sheen

Fuck, fuck, to byla jízda! Netušil jsem, že jdu na film HALO. Je to blbina, ale mega zábavná blbina! Totální popkornová, nefalšovaná sci-fi jízda s ultimátně zábavným koncem, který by nezvládl lépe ani Casey kurva Rayback:) ()

Beckett51

Natočit film, ve kterém je sympatická jedna jediná postava (a ta navíc ve filmu skoro vůbec nevystupuje - Liam Neeson, pro ty, co nepochopili), to je opravdu umění. Nikdy jsem kromě výjimek neměl moc v lásce námořní bitvy, vždycky mi přišly nudný asi jako fotbal. Tvůrci to v tomto filmu ale posunuli na ještě další lvl, kterej je daleko za nudou. Sledovat 20ti minutovou bitvu, kde se vystřelí a potom se čeká, jestli střela doletěla na správné místo, načež se zjistí, že nedoletěla, tak střílí znovu a znovu... No zkráceně, dle mýho úsudku to mohlo bejt klidně o půl hodiny kratší, protože délka bitev, která to měla zdánlivě udělat více napínavým, to udělala spíš otravným. Nemluvě o nelogických věcech (invalida veterán bez nohou/ s kovovýma protézama, co sotva dokáže chodit i o berli, to nandá o metr vyššímu mimozemšťanovi, kterej je obrněnej jako tank - seriously?), tunou těch největších Alien Invasion klišé a neskutečně stupidním Americkým feelingem, kterej jsem tak silně necítil ani u žádnýho z Bayovo filmů. Nebejt skvělých efektů, Liama Neesona, poměrně dobře vypadajících návštěvníků a občasných humorných scén, po dlouhé době bych použil odpad!. Takhle je to za hodně slabé dvě hvězdy a to jsem ještě hodný. ()

Disk

Sterilní nuda s rozbředlou úvodní dějovou omáčkou, ve které je krásně vidět, jak Liam Neeson trpí. Bohužel to nemá drive jako Transformers 1 a 3, ani to není tak geniálně přepálené jako Transformers 2. Battleship je jenom výplňovka mezi třetími a později realizovaným čtvrtými Transformery. ()

Pilda17

Někdo mi jednou řekl, že pokud mne nebaví Transformers, nemám se do Battleship pouštět. Samozřejmě jsem poslechl a oddaloval tento film co nejdéle. Teď se ptám proč? Akce je daleko přehlednější a lepší než u Bayformers a je to jasně a zřetelně vidět. Film jako celek má daleko větší smysl a nabídl mi daleko více potěšení než právě zmiňovaný paskvil. Kdo například v Transformers zemřel z hlavních postav ve třech dílech? Tady hlavní hrdina zemřel nečekaně brzo, bez žádných emocí a oplakávání. To mě mile překvapilo a byl jsem za to rád. O klišé se sice jedná, ale to jsem od začátku čekal. Musím uznat, že jsem takový sci-fi nenáročný nářez nečekal. Dokonce i herecké obsazení je lepší a Rihanna působí daleko obyčejněji než v Transformers "ukravená" Megan Fox nebo ta modelína, která je ve třetím díle. Postavy byly vybrány s rozumem a nemyslelo se jen na vzhled, což potěšilo.. 6/10 = 69% ()

Deimos

KINO/// Obsazení 9/10 Děj 10/10 Hudba 10/10 Efekty 10/10/// +námět, výsledný produkt z původně jednoduché "stolní" hry, akce, zvuky, efekty, soundrack, herci, vtipné dialogy a scény -v základu velmi jednoduchý film určený pro oddech, není tedy vhodný pro náročné diváky/// Hodně dlouho jsem se rozmýšlel s napsáním tohoto komentáře, protože dát tomuto filmu lepší hodnocení než nedávno viděnému filmu Avengers chce buď hodně velkou odvahu a nebo jistotu, že je to pravděpodobně ten nejlepší film za posledních 10 let. Ti co mě sledují a čtou moje komentáře delší dobu určitě vědí, že přes 90 procent jdu málokdy, většinou je to jenom cca 10 filmů ročně. Nehledě na to, že následná procenta navíc, jsou jak Rychterova škála, co procento to výrazný kvalitativní nárůst. Bitevní loď si to dle mého právem zaslouží, protože je to přesně moje krevní skupina a navíc tak dokonale natočená. Jestli že u některých TOP filmů se jich brzy zajím. Na tento bych se mohl dívat neustále znovu a znovu. Poslední co vyzdvihnu je zvukový a hudební doprovod, který je pravděpodobně nepřekonatelný. Najde se ještě letos soupeř, který potopí Bitevní loď?/// Celkem 98%/// ()

Foox

Klasická letní popcornovka co splňuje do posledního puntíku očekávání diváků. Dokonalá technická stránka, zajímavá camea, debilní dojemné scény, atd... Naštěstí Berg je natolik inteligentní, že stupidní scénář vzal do ruky po svém, jeho nadsázka opravdu při některých scénách vykouzlí ten blbej úsměv na tváři. 70% ()

-OverLord-

Popkorňák jak se sluší a patří, nabušenej nefalšovanou kulervoucí akcí, neotravujícím humorem a efektama, jaký může kdejakej "supermegafilm" jenom závidět - za celej film jsem postřeh jen jedinej trochu kýčovitej, jinak pecka. Taylora Kitsche mám v poslední době hrozně rád a i když schodil háro tak je neuvěřitelnej sympaťák. Stručně řečeno, novodobej film o mimozemšťanech se vším všudy a kdyby takhle vypadala alespoň polovina podobnejch fláků, bylo by to Sci-Fi zase jednou pořádně na výši, a ne jak na houpačce. Ale tim líp pro Battleship. Krásný 4 hvězdy a kandidát na jedno z nejlepších ufonskejch Sci-Fi tohodle roku - zatím. ()

Ruut

UPDATE 2020: Je to tak, nejlepší Berg! ------- ke konci - po tom, co se tam všechno stalo, jsem už jen čekal kdy vyzvednou do boje Titanic a kdo zařve "vypustte Krakena"!!! :-)) Od Rychle a zběsile 5 jsem se tak královsky nebavil. Berg je ďábel jakou prču si udělal z amerického patriotismu. ()

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

25.07.2012

Akční drama Lone Survivor není nový projekt, ale až teď se vyrýsoval konkrétněji. Peter Berg se po popcornové Bitevní lodi opět pustí do něčeho vážnějšího. Konkrétně to bude adaptace non-fiction… (více)

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

05.05.2012

Zapomeňte na Chucka, je tady Liam

Zapomeňte na Chucka, je tady Liam

06.04.2012

Každým dalším filmem potvrzuje, že je momentálně nejdrsnějším frajerem na filmových plátnech. Ať už mučí imigranty v pařížských doupatech, zabíjí vlky holýma rukama nebo krágluje digitální starořecké… (více)

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu