V roce 2005 vysílá NASA do vesmíru každých 24 hodin signály s cílem nalézt inteligentní život. V té době je Alex Hopper beznadějným ztroskotancem, jehož posledním průšvihem se stane krádež kuřecího burrita pro svou novou dívku Samanthu. Jeho starší bratr Stone s ním ztratí trpělivost a přinutí ho, aby s ním sloužil v námořnictvu. Alex po pár letech sice zastává prestižní důstojnické místo na letadlové lodi, ale má pořád horkou hlavu. Problém je, že cesta ke svatbě se Samanthou vede přes jejího otce, admirála Shanea. Poté, co se popere s japonským kapitánem Nagatou, který připlul na námořní utkání, to vypadá, že má Alex po dívce i kariéře. Mezitím vědci na Havaji zjistí, že se k zemi blíží pět neidentifikovaných předmětů obrovské velikosti. Je vyhlášen poplach a NASA a vojáci sledují, jak se jeden z nich srazí s družicí a v troskách dopadá na Hong Kong. Zbylé čtyři lodě přistanou v Pacifiku uprostřed probíhajícího mezinárodního námořního cvičení, které si vyhodnotí po svém a začnou se ihned bránit. Kolem své flotily a na části pobřeží utvoří neprodyšný ochranný štít, pod kterým uvízne i pár torpédoborců, ale hlavně Alex Hooper. I Samantha se ocitá v nebezpečí, krátce nato je vetřelci zajata. Alexovi nezbývá nic jiného, než se chopit zbraně. Naštěstí v tom není úplně sám, po boku má řadu odvážných námořníků. (TV Nova)

M.a.t.t.

Taylor Kitsch je smoliar roku. Battleship má pritom navzdory reklamnej kampani ala Transformers čo ponúknuť a Peter Berg ukazuje že má remeslo v malíčku. Možno to chcelo zacieliť kampaň inak, možno obsadiť nejakú celebritu a hlavne určite neriskovať pri novej značke s tak obrovským rozpočtom. Veľmi slušná oddychová zábava, ktorá síce neprinúti pracovať mozog diávaka na maximálne otáčky ale v rámci svojej konkurencie si miesto na veľkom plátne zastáva bez problémov. A že ho pravdepodobne neskazia ďalšie sequely je možno len dobre. ()

ORIN

Berg tyhle náborové akce umí celkem dobře. Je tam ale až příliš linií a občas to vypadá, že se mezi nimi jen zběsile "přepíná" bez jakéhokoli hlubšího smyslu či časové kontinuity a kauzální návaznosti. Pokud by si tvůrci se střihem dali větší práci, mohl z toho být opravdu solidní sci-fi biják, takhle film trůní na průměru. ()

choze

Takhle otravný cast jsem už dlouho nezažil, na nervy mi lezli snad absolutně všichni, včetně naprosto nezajímavých emzáků. Jednu hvězdu za funkční napětí při vzájemném ostřelování a za pár eye candy záběrů. Zbytek obvyklý, tupý a nudný blockbusterový odpad. ()

Segrestor

Hollywoodští kouzelníci, kteří jsou známí především tím, že umí udělat z prdu brýsvantač, se sešli, aby znovu vyčorovali nemožné. Měli na stole pár klasických her. Lodě, piškvorky a říhanou. Nakonec se domluvili, že o říhané nic točit nebudou, že prý postačí, když tam bude jen Říhanná hrát hlavní roli. Piškvorky přijdou na řadu roku 2016 a bude to absolutní trikový masakr. Prosáklo na veřejnost, že v nových "Piss Quarkách" svedou bitvu křesťané (křížky) s pohany (kolečka)... Ale zpět k Lodím. Už zbylo jen vyřešit, jak přenést čtverečkovaný papír na stříbrné plátno. Dobře, že to nebylo 3D, nebo by z toho byla tak hustá pavučina čtverečků, že i Spiderman by si z toho uhnal letální poluci. Kiš kiš, strouhal mrkvičku producent a hlásil další: zásah. Jenže tohle zvolání bylo opět špatně pochopeno a hlavní roli dostal ten honimír Kitsch, který se tváří jakoby spadl z Marsu. Z hovna bitch neupleteš, říká jedno staré narnijské přísloví, a upleteš-li, nezapráskáš. Tolik nelogických skutků na sebe vrstvených jsem neviděl ani v Ohníčku. Sice oživení legendární lodi USS Missouri s ACϟDC v zádech a geronty na palubě bylo velmi zdařilé (chápej – vtipné), ale ten idiotský konec s reklamou na homoarmádu, to přesto všechno úplně pohřbil šest stop pod zem, hned vedle těch sice svalnatých, ale jinak docela tupých mimozemšťanů. Bůh zaplať, že Aštarovci jsou mnohem inteligentnější, než tihle z planety G-bod. Ale jakáž pomoc. ()

Gilmour93

Prodloužená verze klipu In the Navy od Village People, jen kovboje, indiána, dělníka a policistu v kožené uniformě zastupují dobyvační alieni.. Battleship ve svém hodnocení mírně přecením, protože jsem Bergovi uvěřil, že to nemyslel úplně vážně, chtěl uspokojit širokou, popcorn chroupající, diváckou obec a hlavně, má ještě prostor k vlastní autorské nápravě. Byl bych totiž nerad, kdyby se začas psalo o Bay-Bergově efektu nabubřelého blockbusteru, který dětem do 14 let způsobuje nezvykle častý výskyt nočních polucí. To já třeba, když exhumovali veterány, aby vyrazily z muzea pomoci mimozemšťanům sbalit si svých pár nanošvestek, ji měl málem i přes den přímo uprostřed kinosálu, protože udržet jakoukoliv tělní tekutinu bylo v tu chvíli velmi obtížné. A uživateli flanker.27 se divím, že se pozastavuje nad technickými nesrovnalostmi, místo toho aby byl vděčný, že se na ufouny nevyplulo s USS Monitor a z korály obrostlé Missouri nevystřelili nejničivější střelu válečné historie - Caseyho Rybacka se sekáčkem na maso.. ()

TheDarKnig

Překvapivě dynamická a svižná jednohubka, které by v některých momentech to množství energie záviděl i Bay. A Berg zvládá hravě i všechen ten patos, takže po většinu času neurazí a někdy i překvapí. Viděli jste někde jinde zpomalený cool příchod domova důchodců, který má být krásnou poctou generaci opravdových hrdinů? Já ne, plus film má skvělé rockové vypalovačky, hromadu eye-candy záběrů a nápadů a vyčerpaného ex-slušného rejžu Michaele splachuje do záchodu. Co na tom, že scénář je přinejlepším chabý, postavy ploché, Kirsch nevýrazný a vůbec. Jako protipól Pearl Harboru to fungovalo skvěle. Po technické stránce to je sice všechno jenom pixelované a několikrát jsou vidět nedokonalosti, ale řežba to je stejně. A nezapomíná to každou chvíli odkazovat na tu Hasbro hru. Berg vždy dokázal točit pro diváky a dnes to není jinak. Návrat k přízemnější akci a lepšímu příběhu ale stejně vezmu rád. PS: Ach, jak nádherné vidět transformer-like akci bez infantilního humoru a prvoplánové trapnosti. PPS: j, a Jablonsky udělal fajn hudbu ()

TeeAge

|| Scenár: Jon Hoeber, Eric Hoeber / Based on Battleship by Hasbro | Hudba: Steve Jablonovsky | Produkcia: Peter Berg, Brian Goldner, Duncan Henderson, Bennett Schneir, Scott Stuber | Distribúcia: Universal Pictures | Štúdio: Battleship Delta Productions, Bluegrass Films, Film 44, Hasbro Studios, Ponysound | Rozpočet: 209 miliónov $ | Tržby: 302,836,260 $ || Tupá megalománia, ktorá sa našťastie sama nebere vážne. Ajkeď Berg neni taký nápaditý obrazovo ako Bay, má ale lepší humor. Potitulková scéna tomu nasvedčuje najviac :) ()

genetique

Definícia uhladenej guilty pleasure pre súčasnú generáciu metrosexuálnych teenagerov. Zároveň to chápem, v tomto prípade by som sa nehádal s nikým, kto filmu naparí odpad, či s vysmiatym svedomím šupne plné hodnotenie. Avšak osobne si myslím, film mohol dopadnúť určite o level lepšie. Berg nie je Bay, i keď od toho nemá ďaleko, chýbal mu poriadny scenár. Na druhú stranu treba povedať, že projekt o formátu Transformerov je len jeden a pravdepodobne sa mu nič nevyrovná a s tým sa treba zmieriť. Bolo treba sa zamerať na iné sféry, možno viac zainvestovať do hercov, než len do CGI, možno by tentokrát pomohol tretí rozmer. Kto vie, každopádne mňa si Berg získal aspoň svojou hravosťou, originalitou v niektorých scénach a citom pre akciu, či hlášky. 60%. ()

zelvopyr

Mám slabost pro USS Missouri BB63, tak dejme tomu, nicméně ta přehršel politické korektnosti už i ve válčení je zrůdná. Jinak je také u takovýchto filmů zajímavé, jak na začátku ultimátní a nezničitelné emzácké stroje na smrt jdou na konci sejmout už i vzduchovkou, jen aby ti naši hoši vyhráli. Respektive ufounský velitel poslal pěkně měkkej výsadek. ()

Botič

"Na moři Vás také nikdo křičet neuslyší :)." Před-Trasformerovsky-Bayovské do morku kostí aneb když Mizerové bojují proti Armageddonu. Konečně reklama na Havaj jak má být - žádný George Clooney pobíhající po ostrově v žabkách za tklivých zvuků ukulele, ale mimozemšťani snažící se dobýt satelit, zatímco se na moři odehrává to pravé a nefalšované inferno. F5 - potopená - slza zamáčknuta, tak kde se podepisují papíry pro vstup do námořnictva? Ještě o chlup podvratnější a mohla to být další Hvězdná pěchota. Škoda jen, že režisérský rukopis je tak snadno zaměnitelný s tím Francise Lawrence nebo právě Michaela Baye. ()

3DD!3

Tupý, ale extrémně zábavný film, kde stará technologie válcuje tu novou a "Umění války" dostává zcela nový rozměr. Berg se upsal naprosto zhovadilému scénáři, ke kterému bylo ale přilepených pěkně kulaťoučkých pár desítek miliónů, už jen díky potenciálu značky staré stolní hry, kterou už dneska u nás hrajou jen ti fajnšmekři, kterým jsou piškvorky v hodinách málo. Kdo by si, ale nešel hrát na vojáky za peníze studia? Režie možná není tak Bayovsky opulentní, zato je v akcích přehlednější a celkové tempo filmu není tak zběsilé. Premisa: John Carter po povedeném začátku shodí vlasy a jde kvůli krásné blondýně do armády, stát se lepším člověkem, slouží na bitevní lodi. Pak na Zemi přiletí mimozemšťani z planety G. Bojuje s nimi. Počet obětí je hojný. Kitsch roli zvládl se ctí, Brooklyn Decker je tu jen pro zpestření. Taťka Liam Neeson je borec, ale je ho tam po čertech málo. Ale jestli jste se těšili, že Rihana umře tak... ehm. Mimozemšťani, chudáci jsou snad ti nejhodnější záporáci co jsem, kde kdy viděl. Možná chtěli i být přátelští, kdyby to do nich NAVY nezačali solit jako první. To už se ale asi nedovíme, i když po titulková scéna ze Skotska slibuje dvojku. Při nástupu staroušků jsem se smál málem nahlas. Nevěřím, že nešlo o parodii. A Jablonsky a AC/DC! - Kdo teď teda velí lodi? - Hopper. - Hopper? Všichni umřeme! ()

Arachneuss

„I've got a bad feeling about this.” Čím víc klišé a cheesy hlášek, tím víc blockbuster. Jedinou sympatickou postavu raději odrovnali hned na začátku, děj se přeci musí soustředit na Johna Cartera, černého poručíka Dana a královnu zámořského R'n'B. Prvních třicet minut se dá s klidem v duši přeskočit, protože zatímco Míša Plážů servíroval akci již od první sekundy, tak Bergova sci-fi slátanina podle scénáře dvou kokotů (Bílá Smrt budiž důkazem) se utápí v (ne)romantických macho eskapádách hlavní postavy. Pak se objeví emzáci a člověk se už těší, jak vypne mozek a bude se bavit. Chyba! Všechny ty rádoby trikové akce postrádají jakýkoliv náboj a já tak po hodině sledování mám sto chutí tuhle vojenskou šarádu vypnout. Naštěstí se to trošku rozjede, ba dokonce začne i připomínat onu stolní hru, u které většina z nás strávila své dětství. Banda šílených dědoušků a driftování se sta tunovou lodí už tomu pouze nasazuje korunu. Na konec už jen hodit product placement na telefony od LG a je dokonáno. Pár fajn scén ale nedělá dobrý blockbuster. ()

Le_Chuck

Spokojnosť. Strašne mi to sadlo, až tak, že tomu rád odpustím očakávané barličky, americké jazdy z povinnosti a zopár fakt krutých hlúpostí. Nie je to tak infantilné a narodnobuditeľské ako Bay, ani tak naleštené a celkovo menej epic. Smer District 9, ale iba trochu. Každopádne tempo drží od prvej minúty, vtipky ma bavili, Rihana je sexica a Neesona je tam tragicky málo. Hneď po skončeni dávam plnku. Sic to asi rýchlo vyprchá, ale vem to čert. Škoda, že Battle LA nerežíroval Berg. Jo a AC/DC rulez! 90% ()

Kaka

Bylo by dobré si říci na rovinu, že Berg se nechal do jisté míry značně inspirovat mistrem žánru, tedy Michalem Bayem minimálně co se vizuálního hávu a stylizace týče. Jak už tu někteří správně podotkli, tak západy slunce jdou Michaelovi skutečně o poznání lépe. Ale pojďme popořadě. Herecky průměrné, někdy i hloupé. Nefungují ani vtipné pasáže, ani pasáže návratu k životu (mariňák bez nohou), vtipné hlášky nic moc a jediné skutečně záživné dialogy vede v těch pár minutách Liam Neeson a Taylor Kitsch, který se vzal z ničeho nic nevím odkud ve dvou megavelkých projektech a herec je to vcelku nevýrazný. Potěší oko Brooklyn Decker. O tom žádná. To ovšem není příliš o herectví. Scénář nuda. Ono se nedá ani příliš vymyslet, ale jednoduchá mytologie a vizuální ztvárnění vetřelců mne přímo irituje a zkouší dost razantně divákovu inteligenci. Stejně tak jako některé "over the top" kousky s USS Missouri u kterých jsem měl chuť se smát. Alespoň non-stop eye candy akce potěší. Jakmile se totiž začne něco dít, končí to až se závěrečnými titulky. Pár krásných scén destrukcí lodí a letadel, efektivní nájezdy kamer a téměř na chlup stejně natočená havárie lodi nad Hongkongem, jako před x lety pád asteroidu nad New Yorkem (Armageddon). Triky v odstupu cca 15 let ? (k zamyšlení). Ano, prosluněné záběry, celky velmi přehledné a technicky v podstatě bez kazu až na pár drobností. Je to ovšem nebetyčná blbost. Není tam dost romantiky, není tam dost katarze, emocionální linky. Bay je koulař, který umí krásně všechno smíchat dohromady. Berg umí jen tu akci. ()

Spiker01

Tento film mě docela překvapil. Nabízí spoustu zábavy a akce, pěkné na pohled. A ano to je všechno. To ale přece stačí. Proč tam cpát rádoby realistickej perfektní příběh, když po zemi pobíhají emzáci? Je jasné, že Berg se inspiroval u Baye (Hasbro jako Hasbro, že?) a ve studiu si mysleli, že když má Transformers tak obří úspěch, budou mít úspěch i další "hračky." No bohužel ne. I když to nechápu, když se přece někomu líbí Transformers, tak se mu musí líbit i tohle. Je to úplně ta stejná "volovina." Jistě, Transformers jsou přeci jenom někde jinde, ale myslim si, že by se tomu potencionální druhý díl Battleshipu přiblížil. Obsazení celkem vydařené, Rihanna zas tak špatná nebyla a zaujal, jako vždy, perfektní Liam Neeson. Je to škoda, mě se to líbilo a to jsem na tom nebyl ani v kině...90% ()

Falko

Je to taky ulet do Bayovskeho stylu, pricom sa tym Peter Berg ani netaji, ze tuzil natocit nieco podobne Transformerom. Vo svojej filmografii ma napriklad VITAJTE V DZUNGLI (2003) s Dwayneom Johnsonom, KRALOVSTVO (2007) thriller s Jamie Foxxom odohravajuci sa na Strednom vychode alebo akcny, sci-fi HANCOCK (2008) s Willom Smithom na zaklade ktoreho ukazal svoje schopnosti, ze by mohol dokazat natocit aj takyto BATTLESHIP. Je to proste tak, ze ak by takyto film vznikol este pred Transformermi, dal by som mu urcite 100%, ale ako aj POMO pise, dnes uz v tychto vodach kraluje spominany Michael Bay a okrem toho ten utok deduskov - pamätnikov na utok Pearl Harboru s metalovou hudbou AC/DC na mna neposobil tak, ako by si to Berg zelal a aj preto som znizil hodnotenie o jednu hviezdicku, avsak ako blockbuster ma vsetko co ma mat, takze staci vypnut mozog, zobrat popcorn a vychutnat si akcnu sci-fi jazdu plnu bombastickych vizualnych a zvukovych efektov. Hudba Stevea Jablonskeho je sice super, ale nie je tu ziadna pekna melodia, aka sa mu podarila vytvorit k filmom OSTROV (2005) alebo ku TRANSFORMEROM (2007, 2009 a 2011). Este malu poznamku k neznamemu hercovi Taylorovi Kitschovi, zahral si nedavno v inom fantasy filme JOHN CARTER: MEDZI DVOMA SVETMI (2012) a som teda zvedavy, ako sa bude vyvijat jeho dalsia kariera v Hollywoode. ________ Taylor Kitsch - (Poručík Alex Hopper) +++ Alexander Skarsgård - (Veliteľ Stone Hopper) +++ Rihanna - (Poddôstojníčka Cora 'Weps' Raikes) +++ Brooklyn Decker - (Samantha Shane) +++ Tadanobu Asano - (Kapitán Yugi Nagata) +++ Hamish Linklater - (Cal Zapata) +++ Liam Neeson - (Admirál Shane) +++ Peter MacNicol - (Minister obrany) +++ Produkcia: Peter Berg +++ (Videl v kine 23.04.2012) +++ ()

castor

Léto se blíží, přátelé, bojte se. Zářivě blyštivé a dostatečně hlasité to sice je, ale nevidím důvod, proč odpouštět, že je to zároveň neuvěřitelně hloupé, uřvané a naivní. Transformeři na moři zní dost dementně už jen takhle na papíře, když si ale člověk připočte ještě negra bez noh, vysloužilé námořníky nebo prsatou blondýnu, je to docela peklo. Když si budu chtít připomenout drsné pohledy chlápků z NASA, pustím si Armageddon, když budu toužit po propagandě americké armády, zapátrám po disku s Top Gunem, když budu chtít vidět látku s mimozemšťany, sáhnu třeba po Válce světů. Úvod je bez šťávy, rádoby vtipný a nesympaticky infantilní. Je tu až nebezpečně velká koncentrace drsných keců, vojenského patosu a sourozeneckého otlapkávání. A ač se tu pak sypou dálnice a jsou tu impozantní přestřelky mezi loděmi, vše mi přesto přijde neuvěřitelně prázdné. Režisér Peter Berg (dosud jsem ho bral) spoléhá na efektní zpomalovačky, kamerové olizování vojenské techniky a výrazné barvy a nechává často vzpomenout na Michaela Baye. Jenže Berg to neumí sladit a hlavně prodat (vždyť ani s Brooklyn Decker, ač je to kočka, člověk po projekci netouží skočit na pivo) – nabízí smrtelně vážnou sci-fi, akční řež, komické vsuvky (asi jediný jsem se v kině nezasmál) a trochu té romance. To, co se podařilo na asteroidu Willisovi a spol., tahle banda zelenáčů prostě nesvede. Je to celé takové ušmudlané, umělé, v zádech u toho rozhodně nemrazí, a když se k tomu ještě snaží být Rihanna drsná, nemůže to dopadnout dobře. K smíchu není z herců snad jen Japonec Tadanobu Asano nebo Alexander Skarsgård (Liam Neeson je tu vážně jen chvíli a pronáší neuvěřitelné žvásty).. V závěru jsem čekal už cokoliv!! Režisér Berg holt až moc pokukuje po svých vzorech.. ()

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

25.07.2012

Akční drama Lone Survivor není nový projekt, ale až teď se vyrýsoval konkrétněji. Peter Berg se po popcornové Bitevní lodi opět pustí do něčeho vážnějšího. Konkrétně to bude adaptace non-fiction… (více)

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

05.05.2012

Zapomeňte na Chucka, je tady Liam

Zapomeňte na Chucka, je tady Liam

06.04.2012

Každým dalším filmem potvrzuje, že je momentálně nejdrsnějším frajerem na filmových plátnech. Ať už mučí imigranty v pařížských doupatech, zabíjí vlky holýma rukama nebo krágluje digitální starořecké… (více)

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu