V roce 2005 vysílá NASA do vesmíru každých 24 hodin signály s cílem nalézt inteligentní život. V té době je Alex Hopper beznadějným ztroskotancem, jehož posledním průšvihem se stane krádež kuřecího burrita pro svou novou dívku Samanthu. Jeho starší bratr Stone s ním ztratí trpělivost a přinutí ho, aby s ním sloužil v námořnictvu. Alex po pár letech sice zastává prestižní důstojnické místo na letadlové lodi, ale má pořád horkou hlavu. Problém je, že cesta ke svatbě se Samanthou vede přes jejího otce, admirála Shanea. Poté, co se popere s japonským kapitánem Nagatou, který připlul na námořní utkání, to vypadá, že má Alex po dívce i kariéře. Mezitím vědci na Havaji zjistí, že se k zemi blíží pět neidentifikovaných předmětů obrovské velikosti. Je vyhlášen poplach a NASA a vojáci sledují, jak se jeden z nich srazí s družicí a v troskách dopadá na Hong Kong. Zbylé čtyři lodě přistanou v Pacifiku uprostřed probíhajícího mezinárodního námořního cvičení, které si vyhodnotí po svém a začnou se ihned bránit. Kolem své flotily a na části pobřeží utvoří neprodyšný ochranný štít, pod kterým uvízne i pár torpédoborců, ale hlavně Alex Hooper. I Samantha se ocitá v nebezpečí, krátce nato je vetřelci zajata. Alexovi nezbývá nic jiného, než se chopit zbraně. Naštěstí v tom není úplně sám, po boku má řadu odvážných námořníků. (TV Nova)

Dever

// Distribútor: Universal // Počet premietajúcich kín v USA: 3,702 // Otvárací Víkend USA: $25,534,825 // Nádherná audio-vizuálna a akčná žranica vytvorená presne pre moje oči. Peter Berg je môj kamarát, ktorý očividne vedel čo chcem, pretože som dostal presne to čo som chcel. Akcia - 100% , Sci-fi - 100% , celkový dojem - 100%. ()

EvilPhoEniX

Nádhera!:) Zimohriavky Boli Boli... Super Efekty.. Na takové filmy bych KOukal pořád, Baví mně, Nenudím se Cítím v něm Prachy, Herecké Obsazení a Super Zážitek!! Jen škoda, že Liam se přiliš ve filmu Neuplatnil.. Rihanna vypadala trochu jako Boy!:) ()

Kordus

Čekal jsem něco mnohem horšího. Peter Berg nevypadal jako člověk, co by dokázal natočit přehledné a přitom nadupané akční scény (tady to jde), Taylor Kitsch se nezdál být dobrou volbou (ale proč ne), film podle deskové hry pro děti zněl jako totální nesmysl (a stále je to nesmysl, ale překvapivě funkční ve svém malém světě)... Možná jsou čtyři hvězdičky trochu nadsazené, ale ty dvě hodiny a kousek mi jako promarněný čas nepřišly. ()

tron

Čím viac sa tu toho deje, tým je to nezaujímavejšie. Problém je v tom, že mimo akčných a trikových (veľko)scén je to rovnaká, ak nie ešte väčšia nuda. Postavy sú totiž strašne nezaujímavé, mdlé, predvídateľlné a plné klišé. teda presne také isté, aký je scenár. Dokonca aj Liam Neeson v bielej uniforme je úplne mimo (ale má skôr cameo), čo potom povedať o Taylorovi Kitschovi a ostatných? Radšej hádam ani nič. Prostredie bojovej lode je úplne premárnené a nudné, za scenár by som byť majiteľom štúdia požadoval od scenáristov vrátiť honorár, akcia nezáživná a mdlá, mimozemšťania neuveriteľne mdlí. Som šokovaný, Peter Berg! Toto v mojich očiach fakt nie je ani na mizivé 3*. ()

B!shop

Pro me hodne prijemny prekvapeni, nic moc jsem necekal a dostal jsem pribehove sice stupidni, ale jinak paradni akcni sci-ficko. Musi se sice pretrpet uvodni pulhodinka, kde neni navic ani moc jasny, jestli to tvurci berou vazne nebo ne, ale po pulhodine se to konecne rozjede. Je trochu skoda, ze emzaci prilitnou jen v peti lodich a hlavni posadka tak nema nejak moc cilu k niceni, takze je to vzdy vicemene o tom, presunout se k dalsi lodi a kratka bitva. Ale ty bitvy jsou naprosto perfektni, vizualni orgie s bezchybnejma trikama a obzvlast akcicka u pobrezi, kdy to do smejdu z vesmiru perou ze vsech kanonu, je naprosto epicka. Konec je sice takovej lehce patetickej az usmevnej, ale nic, co by zkazilo zazitek z filmu. Herci tady slouzi vicemene jen jako doplnek k lodim, drsnackej Neeson moc prostoru nedostane, Kitsch rozhodne neni zadnej hrdina a Rihanna se snazi celou dobu tvarit desne drsne. Ale i kdyz to svy mouchy ma a rozhodne se to neda oznacit za neprerusovanou rezbu, ja se ty dve hodinky skvele bavil. ()

dO_od

// Transformers hadr. Teda, skoro. Bez cool obsazení (až na klasicky úžasného Liama, který zde ale má zatraceně málo prostoru) s Rihannou, které pro jistotu dali jen pár hlášek, nesmírně vyvinutou blondýnkou, jejíž herectví ani jméno není nic, co by jste si museli zapamatovat a v neposlední řadě Taylorem "tak už konečně přiznejte, že jsem sympaťák" Kitschem. No já mu to přiznal už po Carterovi ale ani on pro mě tuhle přehlídku vizuálních orgií moc nezachránil. Zaprvé, nemám rád, když se filmy snaží pouze svést na úspěchů podobných značek, za druhé, bere se to tu až moc vážně a za třetí... where the fuck is Michael Bay. S ním by byla alespoň šance, že se tu objeví nějaká památná scéna, hláška nebo cokoliv jiného, co by mě donutilo jít alespoň na ty čtyři hvězdy, ale takhle... bohužel. Průměrný popcorn, který nestojí za ty přimhouřený oči. ()

Lateef

Naprosto přesně jsem věděl, do čeho jdu, proto si teď nebudu klást otázky jako Proč?? nebo Jak je to možné?? a nechám u ledu slova Náhoda, Infantilnost či Stupidita. Chtěl jsem vidět vizuální efekty, který rozervou zornice, zpomalovačky, při kterých zalapám po dechu, a přestřelky našinci vs mimozemšťani. A to jsem dostal. Battleship je totální blockbuster se vším všudy, který tak sice zapojí asi čtvrtinu mozkových drah, jenž využíváte standartně, na druhou stranu funguje skvěle jako relax, který na vás střílí perfektní digitály, skvěle přehlednou akci a občas vtipné hlášky. Na mě tohle prostě funguje výborně. Musím vyzdvihnout první konfrontaci mezi válečnou flotilou a mimozemskými loděmi, protože to má náboj větší než jaké chrlí fregata Missouri. Btw. čekal jsem, jestli náhodou z mrazáku nevyleze Casey Ryback a nehodí po ufounech pár naostřených nožů... Bitvy, efekty, přehlednost, kamera, ozvučení, songy, herci mega, jinak je to samozřejmě ohromná blbina. Ale díky za ni! 210 miliónů dolarů(rozpočet)/301 miliónů dolarů(výdělek celosvětově) ()

Zeck

Vyslaný signál do Vesmíru, který vypadá jako laser. Mimozemšťané, kteří přiletí na Zem 7 let po vyslání signálu a kteří dokážou ochcat časoprostor, ale zároveň používají stejný princip válčení jako lidstvo, které ani není schopné vyslat člověka znovu na Měsíc. Mimozemšťané používající na chlup stejný princip střeliva jako lidstvo, rozdíl je jen v jeho vystřelování, které je naprosto překvapivě, mnohem méně efektivní než u veteránské lodi z druhé světové války. Japonští námořníci si to rozdávají ve fotbalovém zápase s americkými námořníky někde na plácku v přístavu, ale je u toho profesionální komentář jak z Premier League. Co tam ještě bylo? Jo, drsný řezač industriálu, co vypadá jako ozubené kolo skřížené s beybladem, co zničí všechno, jenom když se před něj postaví dítě tak zastaví a poprosí o průjezd. Mimozemšťané, co přišli zničit lidstvo, ale nechtějí zabíjet lidi, prostě přišli vyhlásit válku betonu a železu a jakmile vidí "tlukot srdce", prostě odmítají zabíjet (přišli přece jen vyhladit lidstvo), ale když ten tlukot srdce náhodou jede v autě (a není to hlavní hrdina), tak si neberou servítky. Námořní bitvy, které působí sci-fi dojmem ve sci-fi filmu. Film je doslova načichlý tunou nelogických sraček, které nemohou rozumně uvažujícímu člověku dopřát "požitek ze sledování". Jestli jednou přiletí vetřelci a budou nás chtít zabít, doufám, že přiletí podobně kreténští idioti, aby je mohl zničit kdejaký debil s protézou a kufříkem. 40% ()

Faidra

Moje kolegyně z toho byla u vytržení, ovšem nutno dodat, že dotyčná má za to, že letadlová loď je plavidlo, které může v případě potřeby vzlétnout. Radši se jí neptám, co si představuje pod pojmem kobercový nálet. ()

pan Hnědý

Milovníci TRANSFORMERS budou spokojeni. Všechno se na nás tváří královsky vizuálně a hned se nostalgicky všechno změní na komerční podprůměrný klišé sci-fi, které nemá absolutně co nabídnout. Všechno co "obsahuje" BATTLESHIP už jsme měli v TRANSFORMERS, VÁLKÁCH SVĚTŮ, nebo v DISTRICT 9. A ještě o třídu výš. Tam kde se v novodobém sci-fi žánru pohybují Spielberg, nebo Bay tam se nemůže pohybovat Berg. Aspoň ne s tímhle scénářem, který je nejslabší za posledních pár let v tomhle žánru. Pokud by BATTLESHIP dostal Spielberg neochutnal bych popcorn, co jsem si objednal v kině, pokud Bay šlo by o velkolepý Hollywoodský sci-fi velkofilm, který všichni milujeme (s nádechem Transformers 4). V BATTLESHIP se všechno táhne strašně pomalu (mučení) + vyumělkované tváře hlavních postav (nevěřil jsem jim to), že musím dát podprůměrné hodnocení. Dvě hvězdičky za vizuální efekty a pro Jesse Plemonsa tvářící se Damonovsky :)) . ()

Jara.Cimrman.jr

„V Boha věříme, všechny ostatní sledujeme.“ Battleship je čítankovým představitelem kraviny na kvadrát, která je celou svou pitomostí tak úžasná, že jsem se prosmál celej film. Chtěný hlášky se totiž kvapem střídaly s těmi nechtěnými, mariňáckej fotbal ve mně vyvolal mexickou vlnu, cyborg v keckách mi taky docela naložil, Rihanna drsně svírající kulomet spolehlivě rozesmála oba přihlížející diváky a když pod kotlem, za zvuku kytar AC/DC, zatopili hrdinové některý z dřívějších světových válek, tak jsem si tu analogovou genocidu emzáků prostě musel užít. ()

xxmartinxx

Není to dost blbé, bohužel. Několik upřímných WTF momentů jde vypíchnout, ale zvlášť prostřední třetina nudí úplně stejným způsobem, jako třeba druzí a třetí transformeři. Ale bylo to blízko! ()

Zíza

Jestli chcete vidět loď ze druhé světové, jak driftuje po vlnách Pacifiku... myslím, že byste se do toho měli pustit. Možná je to na pohled pěkné, ale to je tak všechno. Příběh je slabý, dost to tlačí patriotismus; má to všechno – vlajky, slunce v pozadí, vojenskou hrdost, veterány, invalidy, ... Prostě skvělý americký film o vojenském prostředí. Dojde tam k nějakým bojům, k přátelství, ke ztrátě, výbuchům. Jo a taky jsou tam emzáci, ale vlastně nikdo moc neví, co chtějí. Asi jako vytěžit Zemi, nebo co? Nikdo neví. ()

Skejpr

Berg to zase dokázal. Zase si bere ty nejklasičtější klišé, ale zase je na sebe kupí chytře, z hlediska dramaturgie správně (dokonale, dalo by se říci) a přitom ta trošku jinak a především baví sebeironií tam, kde by se jiní brali smrtelně vážně. Ohromné překvapení, které originality příliš nepobralo, ale uteklo jako voda a vlastně bych si ho někdy dal klidně s chutí znova.. ()

BadoXXII

Celá invázia emzákov pôsobí príliš neškodne, neublížia ani muche a práve preto sa proti tým padavkám môžu postaviť dôchodcovia, beznohý černoch, ženské atď. Efekty sú fajn, ale to je snáď za ten megalomanský rozpočet aj povinnosť. Nudilo to, nestrhlo ma nič a vôbec som sa ani nebavil. Málo akcie a keď aj nejaká je, necítiť tam žiadne napätie, či zábavu. ()

Traffic

Některá klišé sice jsou uvědoměle reflektovaná, ale není to příliš důsledné (viz Niktorius). Takže například celý "vtipem" prošpikovaný úvod není "smějeme se žánru", ale "smějeme se s žánrem". Závěr mě přesto pobavil ("But I just saved the world!?!"). Takové filmy už dnes skutečně nemůže nikdo brát vážně jako fungující propagandu. Problém tady je, že se tu furt až moc "upřímně" cílí na malý kluky, co mají rádi hračky od Hasbro, takže to všechno musí bejt dostatečně cool a připomínat Transformers, aby šly dobře tržby. Snažil jsem se v tom najít i téma identity (černoch-veterán je napůl kyborg, emzáci jdou jen po technologii atd.), ale není to tady tak zajímavé jako v Battle: LA. Bitevní loď je v podstatě definice výplachového blockbusteru, díky kterému už taky vím, proč je prý Peter Berg "režisér bez stylu". ()

Dragoni

USA vs. Aliens - 1:0 po prodloužení. Akční mix Iron Mana, Dne nezávislosti a Honby na ponorku. Bejvával bych tomu dal 3, ale ten konec je opravdu nářez a jak daj někde song od AC/DC do akčňáku, už nic nezmůžu. "Nakrmte toho šmejda olovem" 70% za akci, hlášky, hudbu a efekty ()

flanker.27 odpad!

"Navrhuju vzít laserová děla napálit to do nich. - Je to velmi dobrý nápad, pane, ale má jen dvě malé, drobné vady. - Tak jo, nic jsem neřek`!" Kdysi někdo popisoval Evžena Oněgina takhle: Na začátku odmítne on ji, na konci ona jeho. A mezi tím je balet. To by se dalo užít přeneseně i pro tenhle film. Na začátku to nandavaj oni nám. Na konci to nandáme my jim. A mezi tím je nuda. Netušil jsem, že to řeknu, ale loňská Světová invaze je chytřejší (rozuměj o něco míň blbá), než lodičky. A to mě mrzí, páč lodičky já rád. Nevadí mi adorace US Navy, ukázka československo sovětského - totiž pardon, americko japonského přátelství, ani to, že ve fotbalovým turnaji 14 zemí jsou ve finále USN a IJN (tedy zástupci zemí, které v kopané právě nevynikají). Překousnu i to, že v hlavní roli je důstojník, který by v každém kompetentnim námořnictvu světa mohl tak maximálně drhnout palubu. Vadí mi, že je to blbé a hlavně nudné. Cokoliv bych na adresu filmu psal hanlivého by asi nebylo tak vtipné jako film sám, tak jen pár takticko technických pozn. Dobu letu signálu k cizákům a jejich let k nám na přátelskou návštěvu řešit nebudu, to je klasický sf klišé. Stupidní dialogy a všeobecně veselej příběh taky vynechám. Kámen úrazu je nijaká akce. A když jsme u ní, dáme se trochu do zbraní, kterejma se to hemží, ale zas tak moc se z nich nevystřelí. Obranný systém Phalanx má účinný dostřel asi 3 km, což s ohledem na reakční čas není dostatené pro bezpečné vykrytí ani sovětských střel moskit nebo granit z 80. let, natož proti třeba současným oniksům (vzdálenost 3 km ulétnou tyto střely asi za 3s). I v případě záchytu je kinetická energie trosek střely natolik velká, že je sto ohrozit loď, krom toho hlavice moderních střel bývají opancéřované, aby vydržely tu 1-2s postřelování. Jak si to chtělo poradit s mimozemskou technologií? No asi tak, že ta "úžasně vyspělá" technologie nedokáže pořádně zaměřit, ale pro jistotu na nás pomalu hází horní skupinou úhlů jakési nikoli protipancéřové soudky připomínající čudlíky z prodejní verze hry Battleship (jo, použít čtverečkovanej papír, když si to můžu koupit, je tak příšerně provinciální). Systém palby naslepo komentovat radši nebudu, i když bych se pozastavil u účinku dvou střel harpoon na mimozemské hopsací lodě. Jako obvykle v podobných filmech jsou nejdřív nepřátelé nezničitelní, aby v zápětí padali jako hrušky (a stačí k tomu třeba rána beznohýho černocha). No a zprovoznění "zmuzejnělý" USS Missouri za pomoci veteránů, mno, nevim jak si vyložit, že v celym PH se nenachází dost živé námořní síly, nota bene aby se tam řešila nějaká invaze (poplach? Na co). I v Battlestar Galactica působilo znovuzprovoznění vyřazený lodě přesvědčivějc než tady. Manévr na kotvě, takzvaný trojitý odpíchnutý Jack Sparrow, působí u skoro 60 000tunový lodi hnaný cca 212 000 koňskejch sil dost vesele. BTW francouzskej bitevní křižník Strasbourg se dokázal při polovičním výtlaku a pohonný síle v Mers-el-Kébir utrhnout pod britskou palbou z kotev, aby se nezdržoval jejich vytahováním, takže by mě zajímalo, jak by kotva působila na plně rozjetou loď velikosti a síly Missouri. Krom toho proč při dělech s dostřelem skoro 40 kilometrů je potřeba bejt k nepříteli na vzdálenost coby mimozešťanem dohodil. No, jsem si postěžoval, musel jsem, je to totiž asi jako kdyby doktorovi o medicíně vypravoval ten filipínskej podvodník, co "léčil" rukama. Ve světle tohohle snad jednou omilostním Den nezávislosti, kterej měl aspoň v rámci vnitřních pravidel jakous takous úroveň a logiku. () (méně) (více)

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

25.07.2012

Akční drama Lone Survivor není nový projekt, ale až teď se vyrýsoval konkrétněji. Peter Berg se po popcornové Bitevní lodi opět pustí do něčeho vážnějšího. Konkrétně to bude adaptace non-fiction… (více)

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

05.05.2012

Zapomeňte na Chucka, je tady Liam

Zapomeňte na Chucka, je tady Liam

06.04.2012

Každým dalším filmem potvrzuje, že je momentálně nejdrsnějším frajerem na filmových plátnech. Ať už mučí imigranty v pařížských doupatech, zabíjí vlky holýma rukama nebo krágluje digitální starořecké… (více)

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu