V roce 2005 vysílá NASA do vesmíru každých 24 hodin signály s cílem nalézt inteligentní život. V té době je Alex Hopper beznadějným ztroskotancem, jehož posledním průšvihem se stane krádež kuřecího burrita pro svou novou dívku Samanthu. Jeho starší bratr Stone s ním ztratí trpělivost a přinutí ho, aby s ním sloužil v námořnictvu. Alex po pár letech sice zastává prestižní důstojnické místo na letadlové lodi, ale má pořád horkou hlavu. Problém je, že cesta ke svatbě se Samanthou vede přes jejího otce, admirála Shanea. Poté, co se popere s japonským kapitánem Nagatou, který připlul na námořní utkání, to vypadá, že má Alex po dívce i kariéře. Mezitím vědci na Havaji zjistí, že se k zemi blíží pět neidentifikovaných předmětů obrovské velikosti. Je vyhlášen poplach a NASA a vojáci sledují, jak se jeden z nich srazí s družicí a v troskách dopadá na Hong Kong. Zbylé čtyři lodě přistanou v Pacifiku uprostřed probíhajícího mezinárodního námořního cvičení, které si vyhodnotí po svém a začnou se ihned bránit. Kolem své flotily a na části pobřeží utvoří neprodyšný ochranný štít, pod kterým uvízne i pár torpédoborců, ale hlavně Alex Hooper. I Samantha se ocitá v nebezpečí, krátce nato je vetřelci zajata. Alexovi nezbývá nic jiného, než se chopit zbraně. Naštěstí v tom není úplně sám, po boku má řadu odvážných námořníků. (TV Nova)

*CARNIFEX*

Tento film je plný prehnitého amerického klišé, zobrazujúci boj beznohého Američana, mahagónového Obamovho bratranca, jebačky ala M.M. ktorá čaká na svojho námorníka, ktorý sa z pozície rotného generálom stane, všade vlajka, neskutočný potlesk na konci, dokonalé rozdelenie síl tak, že Číňan bude ten čo bude rozmýšľať a Američan "poskytne" hrubú silu (to trafili!). A aby toho nebolo málo tak sa presne po hodine a 38 minútach pripravte na skutočný bonbónik!! Partia veteránov z pred 40 rokov zoberie lodičku z pred 70 rokov a rozdrbe lodičku namakane inteligentných mimozemšťanov. Tí si zrejme neboli natoľko istý svojím úspechom na zemi tak poslali skupinku tých retardovanejších s menším IQ na úrovni kokeršpaniela. Takže suma sumárom, jedna veľká katastrofa a gýč. ALE ... nebudme len kritický. Efekty veľmi dobré. Pár nových nápadov v spôsobe boja E.T.- ho a spol pribudlo. Najmä tá gulička bola super :) Dve hodinky akcie, ktoré stáli zato. Celý čas by som rozmýšľal nad troma hviezdičkami, ale vzhľadom nato, že sa neviem odosobniť od tých sračiek-omáčiek čo nám naložili do termosky, jednu uberám. ()

Rex Mundi

Vopred som sa na sociálnych sieťach dočítala o strašných fyzikálnych kiksoch a vo filme som našla aj hromadu nelogizmov. Preto ma samú šokovalo, ako spokojne sa bavím! Bol to popkorn lepší než poslední Transformeri, mám rada emzákov, mám rada oceán a páčia sa mi aj veľké lode (keď nie sú ponorky). Taylor Kitsch síce podľa mňa vôbec nevie hrať, ale túto časť zaňho uspokojivo prebrali iní. Všetko ostatné bolo predvídateľné a samé klišé, ale hlavne, že bola sranda. Myslím, že z Battleship by som mohla mať niečo ako Jadro - guilty pleasure, ktoré keď ide v telke, môžem si naň prepnúť a spokojne dopozerať :-) P.S.: Rihaňa bola prirodzenejšia a dôveryhodnejšia, než tá kozatá blondína. ()

D.Moore

Naprostá zbytečnost (a všichni by se měli omluvit Kovbojům a vetřelcům). Myslím, že větší mimozemšťí idioti nás ve filmové historii ještě nenapadli, protože tak moc, jako tentokrát, jsem hlavou nekroutil ani při nedávné Světové invazi. Ne, Bitevní loď z mého pohledu není snímek, který by si utahoval ze stylu Michaela Baye (a jiných), není to ani tak blbé, aby to bylo vtipné, ale prostě se jedná o další hloupou podívanou, která si špičkové triky od ILM (za něž dávám hvězdu) ani nezaslouží. Na jedinou sympaticky nadsazenou scénu jsem musel čekat hodinu a půl (ano, nástup veteránů a vyplutí Missouri mělo vážně něco do sebe) a to čekání nebylo nic moc. Takže hvězda a půl.__P.S. Zcela nesympatickým hercům vévodí zpěvačka Rihanna.__P.P.S. Liama Neesona se předchozí poznámka samozřejmě netýká. ()

kulyk

Tý jofka, tý akce, farbiček, lodiček, debilit....Konečně mě přesvědčili, je to tam. Letím si vyběhat zelenou kartu, ať můžu přispět svým dílkem k rozvoji té nádherné, americké společnosti. To jsou prostě řízci, ti zámořští lidumilové. Fakt vrchol evoluce, ne-li ještě víc. Nepřibrzdí je ani ufiknuté haxny, ani íkvé tykve. Nějakej emzák by jim chtěl křížit plány? Kdepak na ně, na fištróny. Nasadí kripla, duševního kripla a bloncku a invaze je v řiti! No jestli po tomhle nemáte nezřízenou touhu nastoupit k US Navy a začít házet lopatičkou do kotle jaderné letadlovky obohacený uran, tak nevím. ()

Niktorius

Na Battleship většina komentátorů chválí úsměvné sebereflexivní špílce, ale to přeci není v žánru monstrózních blockbusterů nic nového a objevného. U Emmerichova 2012 i Bayových Transformers 3 dosahuje míra sebeuvědomění vyšších met a pracuje se s ní daleko hravěji. Oba filmy také obsahují mnoho zábavných odkazů a komentářů k současné politické situaci (2012 mluví o mezinárodních vztazích ve světě, do nějž vstupují nově se rodící velmoci, Transformeři komentují rány na prestiži USA, utržené jak v ekonomické krizi, tak nesouhlasem podstatné části světa s jejich vojenskými intervencemi) a mohou se chlubit důmyslně vystavěným fikčním světem, což z nich činí daleko zajímavější podívanou, než by představoval pouhý sled diváckých atrakcí. Battleship je bohužel podstatně mělčí, což pár sebeshazujících hlášek a jedna zpomalená promenáda hrdinných důchodců rozhodně nezachrání. Z děravé fabule ani není možnost vyčíst, z čeho lidští hrdinové usoudili, že se střetávají s předvojem ničivé emzácké invaze, když sami mimozemšťané po neozbrojeném lidském mase evidentně neprahli. Jak mohou ostatně obyvatelé planety G zareagovat na situaci, kdy se jejich výzvědná výprava ze Země vůbec nevrátí a ani o sobě nepodá zprávu? Nebyli to tedy nakonec právě lidé, kdo zavdal příčinu k meziplanetární válce? Triky samozřejmě patří k současné špičce a inscenaci akce má Berg dobře zvládnutou, ale na můj vkus se až příliš opírá o (neutichající a pořádně hlasité) zvukové efekty a dunivou (ne)hudbu a la Počátek, jakou teď asi v příštích několika letech bude obsahovat 100% hollywoodské akční produkce. ()

Spooner

Asi jeden z nejdebilnějších scénářů a filmů, co jsem kdy viděl. Díky Bergově režii je to však i tak výborná zábava, která naštěstí o své prostoduchosti ví. Akce je výborná, triky rovněž a Taylor Kitsch je překvapivě sympaťák a napravuje si tak reputaci po Johnu Carterovi. Jen by to chtělo trochu zkrátit stopáž a utopit Rihannu. Jinak je to ale ta správná bezmozková popcornová zábava vhodná na léto. I když vzhledem k Bergově talentu, je ho na podobné filmy i trochu škoda 70% ()

Wacoslav1

Pičo větší kokotinu aby jeden hledač pohledal... Ani legenda o hledačovi by nepomohla k nalezení větší vagínoviny než tady totok. Přesto mě pár pasáží bavilo, možná tou zvrácenou debilitou rovnající se nekompromisnímu zásahu na bradu. No nevím pan El stupido režisér Berg předkládá tu nejpokleslejší formu zábavy a navrch je ještě tak mizerným řemeslníkem, že bych si od něj ani žárovku nedal vyměnit. Nicméně jak jsem uvedl jsou zde okamžiky kdy to kadencí tuplované demence dokáže i pobavit a proto to bude za 35% ()

Davies182

Úplný Bay, nepřeháním. Strhující akce, našlapané efekty, zvuk na maximum - takhle to v domácím kině nikdy ohulené mít nebudete! Jako bonus jeden hodně nápadný product placement po závěrečných titulcích. Vážně to nebyl reklamní klip? ()

petero

Možno najslabší (dejovo) Bergov kinofilm a i keď som čakal akčný orgazmus (v tomto ostáva kráľom Bay spolu s využitím rozpočtu) na moje prekvapenie dobre pobavili vtípky. ()

gogo76

Pearl Harbor je zabudnutý a Američania s Japoncami chcú spoločnými silami nakopať zadky mimozemšťanom...Medzi námorníkov celkom zapadla 40-kilová "Rihaňa" a podarilo sa jej film nepokaziť. Vadili mi trochu "Bayovsko-patriotistické" nablýskané zábery, ale kto iný ako Američania by si to s mimozemšťanmi rozdal, že? Potešila ma scéna prípravy starej bojovej lode Missouri, ja viem je to kurevsky naivné, ale ten doprovod ACDC nemal chybu.na druhej strane pri rockovo naladenom soundtracku a neustálom spomínaní pojmu "Art of War" mi tam strašne chýbal nejaká skladba od Sabatonu, ktorý tejto téme venovali celý album. Film síce neponúka hlboké myšlienky ani posolstvá, potrebuje trochu naivného diváka, ale ten zas dostane parádnu akčnú jazdu. Uvažoval som nad štvrtou hviezdou, ale tri budú tak akurát. Technicky dokonalé, naivné a prázdne. Blockbuster... ta čo by ste chceli? 60%. ()

Xmilden

Je to tak blbé, že se budete místy opravdu hodně smát, ale mě to přitom vůbec nevadí. Několik postřehů k filmu. V novém Spidermanovi zachránili svět jeřábníci tady se do role spasitelů nacpali důchodci a jeden invalida. Tím nechci nikoho v žádném případě shazovat a již vůbec ne tyhle skupiny. To jen tak na okraj, abychom byli připraveni na to kdo se bude na záchraně světa podílet příště. Bitevní loď si samozřejmě užijete když k filmu přistoupíte s nulovým očekáváním jako já. Těžko se mě hledají rozdíly mezi Bergem a Bayem. Oba ze svěřených rozpočtů dokáží natropit docela solidní škodu. PS: Chválím výběr playlistu, protože když hrají takové pecky jako 2x AC/DC jsem spokojen. Tím spíše když Steve Jablonsky je hrozný neumětel a dost možná nejhorší "skladatel" filmové hudby vůbec. Při druhé projekci zjišťuji, že mě ten film ve své podstatě snad i vadí. Taylor není dobrá volba. Prakticky má nulové charisma, bez kterého to samozřejmě nejde. 50% ()

Real Tom Hardy

"IT WOULD BE LIKE COLUMBUS AND THE INDIANS, OR THE INCAS AND THE CONQUISTADORS, AND THEY SAID, 'OH, NO, THEY'LL BE SWEET...'" ------------------ Nedávam tri hviezdy za to, že som si film vychutnával plnými dúškami, ani za to, že som sa čertovsky bavil, že som bol občas napätý ako nejaká struna, že to vyzeralo bombasticky a kolosálne ako Transformers od Baya, ani za Jablonskeho podmaz či mého obľúbeného T. Kitscha a Brooklyn Decker, ani za to, že som mal zimomriavky vždy, keď na scénu nabehli peší, mega-drsne vyzerajúci alieni. Celkový zážitok zo sledovania Bojovej lode podtrhli najmä dve veci – neskutočne (pre mňa) intenzívny a geniálny flashback v očiach zadržaného mimozemšťana (jop, mám úchylku na flashbacky), ale hlavne fakt, že v tomto filme mimozemšťania neboli tí zlí. Takže áno, za to. Ale inak to bola celkom sračka. Ale bavil som sa. Našťastie. ()

Phobia

Poučena zdejšími komentáři, svědomitě jsem do svého velína vyslala povel: "Oči a uši připravit, mozek odstavit!" Hned v úvodu mě vyděsilo logo Hasbro, ale vzápětí jsem se konejšila: "Stačí nepřemýšlet." Pak jsem uvažovala, kolik týdnů nebo měsíců výcviku musí člověk absolvovat, aby se stal důstojníkem u amerického námořnictva. "Nepřemýšlej!" Co to mají alieni za techniku, že jim první ťukanec s lidkým smetím na oběžné dráze... "Nepřemýšlej!!" Proč emzáci ignorují... "Nepřemýšlej!!!" Šmarjá, tak proč nezaútočí... "KURVANEPŘEMÝŠLEJ!!!" Ach jo, dobře, jsou to přece ufouni, přeletěli celou galaxii zhruba za pár dní, proč by nemohli být naprostí idioti, že... "No vidíš, jak ti to hezky jde, mozku, hlavně nepřemýšlej." Ale měli by pocházet z přibližně stejných podmínek, tak proč jim sluneční světlo... "Nepřemýšlej!" Proč útočí na auta a ne na... "Zavři závity a nepřemýšlej!" Když já fakt nechápu, proč ignorují... "To je fuk, koukej na hezké obrázky a nepřemýšlej!" Proč ti dva neskočí do vody jako ostatní a šplhají se nahoru? "Nevím, nepřemýšlej!" Žádní mrtví, to si někdo dělá prde... "Mlč! Nepřemýšlej!" Šmarjá, ti dědci, ty drsňácké výrazy, ten hrdý krok, ta hrdinská hudba... "ALARM!!! SVĚRAČE NA PLNÝ VÝKON!" Uf, to bylo těsné. Proč má muzeum palivo a spoustu ostré munice? "Ty to nevzdáš, mozku?! Jen počkej...!" Po ráně čelem do zdi konečně ustaly ty všetečné dotazy a mohla jsem zbývající minuty absolvovat v blaženém polobezvědomí. Akorát u závěrečné ceremonie jsem se trochu poblila, ale za to mohl ten otřes mozku... přinejmenším z malé části. Rychle využít kontuze a hodnotit, dokud nejsem příčetná; proto ty 3 hvězdičky - no co, vidím jich mnohem víc! Tak jo, vážení, ten film je blbý, přímo děsivě blbý, přesto mám naději, stejně jako u Emmericha, že si Berg udělal z diváků prdel. A stejně jako u Emmericha byla triková stránka naprosto úchvatná. Hercům podtrhával nohy scénář, přesto v rámci možností fungovali tak, abych k nim necítila vyloženou nenávist (s výjimkou hlavního hrdiny). Emzákům jsem držela palce... kreténům, ve dvojce jim to natře posádka kajaku, celou invazi umlátí pádly. 51% ()

-bad-mad-wolf-

Určitě mohla bejt kratší a vtipem se nemuselo tolik šetřit, i tak je ovšem Bitevní loď celkem obstojná ptákovina. Koneckonců, kde jinde uvidíte tak úchvatně OMG WTF over the top scénu, v níž USS Missouri s poněkud obstarožní posádkou driftuje na kotvě a střílí na mimozemšťany? "Let's drop some lead on those mother..FIRE!!" ()

darkrobyk

Zábavné, vtipné, akční a bombastické! Daleko lepší než Den nezávislosti. A všechny Transformers, které jsou ze tří čtvrtin jen bezduchou, byť efektní, mlátičkou, strčí do kapsy. Úvod je dosti pomalý, ale jak dojde na akci, valí se film dopředu jako sopka utržená ze řetězu. Ve výše jmenovaných žánrech mi chybí komedie, jelikož část filmu je opravdu humorná a myslím, že to byl záměr tvůrců. Za vše vtipné bych zmínil partu důchodců, co se zapojí do války s emzáky. Už jejich nástup na palubu byl parodií a což teprve když se dali do práce! Filmy s invazí mimozemšťanů k nám už budou nejspíš podobné jeden druhému. Co také nového vymyslet - cizáci přiletí, svedou s námi boj a buď vyhrají oni, nebo my. Jiné možnosti se ani nenabízejí...aha...spolupráce, hm, ale to by asi moc zábavné nebylo. Hlavně, že Bitevní loď je zábavná, akční, trikově zdařilá a i přes svou délku (filmu) rychle uteče. Kdo si chce film užít, zklamán nebude, kdo hledá filosofické rozjímání o bytí, vesmíru a životě, ať se raděj vůbec nedívá. ()

A_FISH

Zpočátku jsem trochu zmaten nechápal, jak se z povaleče bez práce a budoucnosti stal cca za týden velící důstojník torpédoborce JŮES NAVY, kapitán jejich fotbalového týmu, snoubenec dcery admirála a tak vůbec. Naštěstí s nástupem akce mi konečně došlo, že ten levičáckej doktůrek z Chicago Hope nejspíš miluje Armageddon, a smyslu pro zvrácenou zábavu má na rozdávání. Co se dělo ke konci filmu totiž nebylo jen nad moje, ale bezpochyby i nad chápání soudruhů návštěníků z kosmu. Čistá radost. Na Reigo to sice nemá, ale i tak solidní zábava a žhavý kandidát Brakfestu. ()

Ampi

Ve srovnaní se Světovou invazi více internacionalní. Technické chyby a nedostatky popsal námořními vědomostmi skoro admirál flanker.27. Moje prognóza ohledně názvu Bitevní loď se vyplnila. Rihanna mi ve filmu nevadila. Utočnici, jako by snad ani nebyli agresoři. Jejich pravidla nasazení byla asi měla velké omezení. Na to, že film vznikl na motivy americké stolní hry, kterou v ćeskoslovenských zemích nahrazujeme čtverečkovaným papírem, to nebylo až tak špatné slabší 4 hvězdičky. ()

Hrabka

Dost těžko hodnotit, je to na pomezí 3 a 4 hvězd, hned po zhlédnutí bych dal asi 4, ale s odstupem času to vidím spíš na 3. Kdo má rád nekonečnou akci, boje, digitální efekty a stačí mu pouze toto, bude spokojený. Mně se tohle téma hodně líbí, ale kromě těch bojů bych očekával i nějaký inteligentnější děj (takový Den nezávislosti je prostě o dost poutavější). Tady se to mele hlava nehlava, ale na nějaký dialogy, větší zaměření na mimozemskou rasu nebo propracovanější příběh se prostě kašle a to dost z vysoka. Nevím, jestli tohle současnému americkému publiku stačí, ono když se do toho přidá ještě ten jejich šílenej patriotismus, tak z toho musej uchcávat o to víc, ale pro mimoamerického fandu to je místy spíš k smíchu. A to ani nemluvím o tý přiblblý omáčce okolo hlavního děje... Když to teda shrnu, tak film stojí za to po stránce efektní (bojový scény baví, protože jsou na vysoký úrovni) a malý plus si zaslouží nápad (škoda že nebyl víc rozvinut). Naopak k negativům se z mýho pohledu řadí marnost po stránce scénáristické, přemrštěný (fakt až idiotský) patriotismus a hrdinství a slaboučké herecké výkony. Prostě další americké hrdinské akční sci-fi bez šance stát se něčím víc. 65% ()

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

25.07.2012

Akční drama Lone Survivor není nový projekt, ale až teď se vyrýsoval konkrétněji. Peter Berg se po popcornové Bitevní lodi opět pustí do něčeho vážnějšího. Konkrétně to bude adaptace non-fiction… (více)

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

05.05.2012

Zapomeňte na Chucka, je tady Liam

Zapomeňte na Chucka, je tady Liam

06.04.2012

Každým dalším filmem potvrzuje, že je momentálně nejdrsnějším frajerem na filmových plátnech. Ať už mučí imigranty v pařížských doupatech, zabíjí vlky holýma rukama nebo krágluje digitální starořecké… (více)

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu