Blue Valentine: Milostný příběh

• Česko Blue Valentine (více)

Příběh nalezené a ztracené lásky, jež se odehrála v minulosti a přetrvala do přítomnosti. Tento upřímný a dojemný portrét sleduje manžele Deana (Ryan Gosling) a Cindy (Michelle Williams), kteří tráví noc v odloučení od své dcery, aby se pokusili zachránit svůj upadající vztah. Srovnání hravých scén jejich romantických začátků před šesti lety a lámání srdcí, jenž přichází s doznívající láskou a planými přísliby vás jistě nenechá chladnými. (Cinemax)

El-Barto

Místy hodně působivé a trefné, jindy trochu nudné sledování hádajícího se páru, na kterém už od první scény neni něco v pohodě. Někdo se v tom může vidět, ale na mě to naštěstí zatim nijak nezapůsobilo. Ryan Gosling a Michelle Williams hrají jako o život. ()

Saur.us

Budu citovat dva místní komentáře. Cival: "Inspirováno skutečnými událostmi." Galadriel: "Jako by vás někdo postavil před dva hádající se lidi a vy jste nemohli odejít." Výstižněji Blue Valentine opravdu vyjádřit nejde. Je fascinující sledovat události, které jsme si vesměs všichni prožili a můžeme si z nich díky skvělému duu Gosling/Williamsová vzít nějaké to ponaučení, které nám stejně nezamezí být takovými jací jsme teď a poznávat všechny ty známe situace. Nadruhou stranu je možná až otravné sledovat dva lidi, kteří se půl filmu hádají, navíc když na mě začíná padat neodvratitelná nuda. Velké plus za závěrečně titulky. ()

jasanka

Oba hlavní herci předvedli výborné výkony. Posledních třicet minut bylo tak depresivních, že mi to trochu zkazilo dojem. Jinak ale zajímavý film, jako ze života. 3,5*. ()

edie sedgwic

Pribeh, akych su tisice a tisice. On bol nejaky nouma bez prace, ona studentka, nabuchal ju, vzali sa, skoncila idylka. Duo Gosling a Williams funguje dobre, napriek tomu z obycajnej tuctovej story nedokazali tak uplne spravit kvalitny filmovy material. Silne sceny sa stracaju v tak trochu nudnej vate. Obcas je trochu tazsie usledovat casove linie (pomocka - v sucasnych scenach ma Ryan menej vlasov). Prva polovica plynie tazsie, v druhej casti sa to uz trochu rozbehne a dostane trochu grady. ()

Axident

Tohle je přesně film, který není v ničem jiný nebo lepší než spousta tématicky podobných. Je to ten typ filmu, kdy pokud máte prožito, odžito a víte, o čem to je, protože jste si tím více či méně prošli či procházíte, jako asi většina párů v určitých fázích vztahu, každá druhá scéna vás řízne, jak je vám povědomá, chvílemi až mrazí... Oproti tomu mladý divák, nemající ve vztahu mnohaleté zkušenosti (a děti ) či i starší, jehož podobný příběh nemůže oslovit kvůli nesouznění, to znuděně odzívne a nemůže pochopit. Pro mě za pět, páč patřím čistokrevně do první kategorie, Goslinga již déle sleduji (a obdivuji) a Michelle Williams byla nádherně obyčejná a uvěřitelná a proto chápu její nominaci na Oscara! ()

Wolvie

Dokonalé ve svém minimalismu,úžasně smutné ve svých emocích a bezchybné v hercích.Ryan Gosling a Michelle Williams jsou De Niro a Streep nové herecké generace.Upřímné,silné,zdrcující.Ostuda českých distributorů a nejlepší nezávislý film posledních let. ()

Lyžař

Příběh milionů lidí světa. Jenom zatraceně zajímavě pojat a vyprávěn. Bohužel mě ale zklamala režie. No a nezachránili to ani skvělí hlavní herci. Bohužel. No a pointa? Od poloviny filmu zcela čekaná.. ()

Rokle

Na počátku je láska, která nemá žádné zábrany. Dříve či později přijde stereotyp. Jak z něho ven? Jde to vůbec? Zachycení atmosféry funguje náramně díky famóznímu hereckému představení Ryana a Michelle. ()

Heroine

V jednom má tenhle film pravdu. Muži jsou opravdu často mnohem romatičtější, a taky nesoběčtější než ženy. Pokud má ovšem tenhle film ukazovat takové “normální” a “průměrné” manželství, pak tedy musím nesouhlasit. Takových případů bude jen velice málo. Ale film je také velice nudný, a ona/Cindy/Michelle Williams je hnusná a nesympatická. ()

GOREGASM

Bolestivě smutná a nekompromisně upřímná vztahová výpověď s hereckým dravcem současnosti, Ryanem Goslingem, a neméně přesvědčivou Michelle Williams, která je Ryanovi naprosto rovnocennou partnerkou. Diskutabilní rozházení dějových linií může někoho rozladit, lze jej ale zároveň vnímat jako chytré řetězení událostí, které sice neoplývá originalitou, rozhodně však šroubuje vypjatost vztahu ústřední dvojice k precizně dotaženému finále. 90% ()

BOURQUE

Keď ste videli a páčil sa vám film Revolutionary Road s K. Winslet a L. DiCapriom, tak film Blue Valentine s M. Williams a R. Goslingom budete milovať! Prečo? Podľa mňa preto, že je to ešte „realistickejší“ a „vierohodnejší“. Dôvod je jasný! Samotný príbeh sa odohráva v takom spoločenskom prostredí, ktoré známe a v ktorom väčšina z nás žije. Samotný film je celkom slušne režírovaný, na druhej strane obsahuje nevyrovnané pasáže. Ťažisko, správne, je založený na dvoch hlavných postáv. Jak Michelle (za výkon nominovaná na Oscara), jak Ryan predvedú pred divákmi veľký herecký koncert. Osobné hodnotenie: 75% (***) ()

Olík

Proč spojení já a Blue Valentine? Jednoduchá odpověď, kvůli Michelle Williams, kterou považuji za možná nejlepší herečku (herečka od slova hrát) současnosti. Michelle opět super, Ryan Gosling taky fajn, ale děj?!?!?!? Jestli jde o drama, tak je to nudné drama. Jestli jde o romantiku, tak je to nudná romantika. A jestli jde o romantické drama, tak je to nudné romantické drama. Do pasti nastražené intimním Derekem Cianfrancem jsem nebyl chycen. ()

Fridecka

Realita vztahu muže a ženy, syrová a bez romantického závoje. Všední příběh "všedního vztahu" ze současnosti. Emoce, emoce,emoce a převážně ty trýznivé. Co se stalo se vztahem, kam se poděla láska? Ty už mě nemiluješ? Ty už mi nerozumíš? Nerozumím ti, proč jsme spolu? Tak to je asi několik vět, které si během filmu můžeme položit a pokusit se zodpovědět. Líbí se mi prolínající se časové roviny, okamžiky štěstí střídají okamžiky zoufalství. Michelle Williams v dosud nejlepší roli, v jaké ji znám, od dob Dawsonova světa dospěla a je z ní skutečná paní herečka. Miluji tyto typy filmů, ačkoliv bolí, ale můžete na chvíli žít život postav, protože ty emoce dobře znáte a poznáte, najdete tam útržky či střepiny ze svých životů. Ale musím říct, že tento film je natolik emotivní a emoce natolik přesně zvládnuté, že film bolí jako život sám. ()

Rockerman

Od samého počátku bylo jasné, že vztah mezi Deanem a Cindy má potenciál ke konfliktu. On nevzdělaný, jednoduchý člověk, ona ambiciózní a to i co se týče počtu milenců. Příběh ze života, který mě však i chvílemi nudil. ()

dANIELKaB

Nádherné, emotívne... Už strašne dlho som nevidela film, ktorý by ma tak dojal a zároveň bavil od začiatku až do konca... ()

kersten

Nádhera. Krásne, zobrazený život. Ako sa človek môže rýchlo zamilovať, a ako po čase zaľúbenosť vyprchá, Len je ťažko všetkého sa vzdať keď hlavné postavy spája dieťa. Aspoň zo strany Cindy. Plne ma presvedčila, rýchlo som sa vcítila do jej role, pochopila myšlienky, ktoré neboli povedané.Ryan Gosling podal taktiež nadštandardný výkon, tak sa snažil o záchranu až mi ho bolo ľúto......ale tak to chodí. Pre mňa majstrovské dielo, zobrazujúce realitu dnešných manželstiev. ()

HermyJane

Neuvěřitelně pravdivě podaný film o dvou lidech, kteří se zamilují, ale zase odmilují. Ale co pak, když už máte rodinu? Ale i přesto mě film připadal docela obyčejný. Neurazí, ale mně osobně stačilo ho vidět jednou. ()

truby

Docela zajímavým a originálním způsobem zobrazený kontrast dvou fází vztahu dvou lidí. Jenže každý zřejmě ví, tuší (nechce věřit), že prvotní zamilovanost jednou skončí a vztah nadále funguje na jiných principech. Bohužel se tento snímek omezuje pouze na ploché zobrazení této skuečnosti, nenabízí řešení, nejde do hloubky a neobsahuje autorův pohled nebo názor. Škoda (jedné hvězdy). ()

Rychlý Gosling, zběsilý Cooper

Rychlý Gosling, zběsilý Cooper