Blue Valentine: Milostný příběh

• Česko Blue Valentine (více)

Příběh nalezené a ztracené lásky, jež se odehrála v minulosti a přetrvala do přítomnosti. Tento upřímný a dojemný portrét sleduje manžele Deana (Ryan Gosling) a Cindy (Michelle Williams), kteří tráví noc v odloučení od své dcery, aby se pokusili zachránit svůj upadající vztah. Srovnání hravých scén jejich romantických začátků před šesti lety a lámání srdcí, jenž přichází s doznívající láskou a planými přísliby vás jistě nenechá chladnými. (Cinemax)

Ronee

Každý má vraj svoju pieseň. Dean a Cindy majú Blue Valentine. Film skúma okamih, v ktorom začal ich vzťah a okamih, v ktorom sa začalo všetko rúcať. Tieto dve roviny sa vo filme prepletajú. Sujet je skvelo poskladaný, minulosť a prítomnosť do seba začínajú postupne zapadať. Všetko sa odohráva celkom prirodzene. Vďaka dokumentárnemu ladeniu a nervóznej kamere, sme mohli úplne preniknúť do vnútra postáv. V polovici filmu som už mala pocit, že ich oboch skvelo poznám, viem si poskladať dokopy celý ich vzťah. Aké to bolo na začiatku a ako je to dnes. Dean je chalan, ktorý nevyužíva celkom svoj talent a Cindy chce byť doktorka, ktorá je trochu ľahkovážna vo vzťahoch. Ich vzťah sa pomaly zapaľuje, začne syčať, až vybuchne do veľkého ohňostroja. V závere je tu skutočne ohňostroj a Dean mu ide v ústrety. Celkom nejednoznačný záver ma nadchol. Deana a Cindy postupom času čoraz viac spája len ich malá dcérka Frankie. Práve to, že postavy, ich životy, ich konanie, prostredie, v ktorom žili, boli celkom bežné, dal by sa ich príbeh chápať aj univerzálne. Dialógy a kamera ma vedeli pekne naštvať, znervózniť, aj rozveseliť, až som všetko prežívala tak, ako postavy vo filme. Myslím, že presne tieto pocity chceli tvorcovia dosiahnuť. Uväznili svoje postavy do začarovaného kruhu, z ktorého sa nevedia dostať von. Snažia sa znovuzrodiť svoj vzťah v hotely s príznačným názvom Budúcnosť. No paradoxne, tam je začiatok ich konca, ktorý nepríde, iba sa všetko zase posunie, akoby na začiatok. Cindy chce rozvod, no Dean jej pripomína sľub manželstva. Dean odhodí snubný prsteň, no vzápätí ho hľadá. Opäť sa uzmieria, alebo bude definitívny koniec? Zdá sa, že všetko to ukončí jedine smrť, ktorú však nikto nechce. Život je tiež taký. http://www.youtube.com/watch?v=hY-wUMxP2Cw ()

DadysGirl

Na tenhle film jsem měla zálusk poměrně dlouho, ale stejně dlouho jsem k němu sbírala odvahu... Tyhle realistický zpodobnění vztahů mě většinou rozloží... Je tomu tak i u tohohle filmu... Kamera, postavy, scény, vše je tak reálné, až zamrazí... Opět ožívá moje noční můra, když láska nevítězí... Smutné, pravdivé, reálné... Michelle Williams je pro mě objevem, který zatím znám jen jako tvář z časopisů, ale troufám si říct, že to není poslední film, který s ní vidím... O svém herectví mě přesvědčila... A Ryan Gosling je bůh! Opět nezklamal a nevyhodila bych ho ani kdž to bylo jeho worst! Neuvěřitelné charisma, které je tady za až odpudivým zevnějškem a láska, kterou mu opět věříte od začátku do konce... Toho chlapa bych chtěla jednou potkat! ()

Gromit

Pro někoho nesnesitelná nuda, pro mě velmi zajímavá studie partnerských vztahů. Derek Cianfrance samozřejmě není Woody Allen, takže ironii a životní moudra v jeho filmu nehledejte. Co tu ale najít můžete, jsou uvěřitelné emoce a okamžiky, které jsme někdy v životě zažili, ale raději na ně rychle zapomněli. A díky znamenitému herectví Michelle Williamsové (zasloužená oscarová nominace) a Ryana Goslinga si je teď můžeme znovu připomenout. Což rozhodně není na škodu. ()

polonius

Tak jednak mě dostala obrovská pravdivost tohohle filmu, která osloví každého, kdo něco podobného někdy zažil a Ryan Gosling mě moc bavil, podobně jako v Half Nelson. ()

narthasia

Skvelé herecké výkony aj čo sa týka Goslinga. Čo viac na to povedať.....to je život. Pre mňa to však nie je film, ktorý by som si pozrela viackrát. ()

Joye

Málo který film mě naprosto odrovná a změní smýšlení o světě. Blue Valentine to dokázal svým realistickým vystižením života. Vše co je krásné, přece jednou pomine. Ryan Gosling a Michelle Williams nás přesvědčí, že manželství nic neznamená. ()

Lilien odpad!

noci som nebol ešte ženatý, plne súhlasím s tým že láska sa vytratí s 99 percent manželstiev. V niektorých po roku a v niektorých po XY rokov. Gosling je dobrý herec v tom by problém nebol i Williams bola fajn. Príbeh o ľuďoch a každodenných problémoch, ktoré prináša každodenný život. Absolútne nudný film ktorý sa len pomalými krokmi posúva ďalej. Ničím ma to nezaujalo a nenachádzam ani žiadne pozitívum pre čo by som film niekomu odporučil. ()

markyzgero

blue valentine jsem měl doma asi půl roku a bál se ho. vztahovky jsou dobrý, když máte svuj vztah v pohodě, nebo nemáte žádnej a jste s tim srozumněný. teď už vim, že je to jedno. gosling a williams vytváří situace, který jsme všichni aspoň jednou zažili. odcizení, vědomí postupný ztráty nejbližšího člověka, nebo naprostý neporozumění jeden druhýmu, zde vygradovanýmu v motelovym pokoji jménem future (sic!). goslingův charakter je vlastně velmi podobnej tomu z half nelsona, nebo z larse a jeho vážný známosti. pokaždý se jedná o člověka, kterej se pozastavil na určitý linii a nechce se posunout dál. peter panovskej komplex + 10 let. a tak vidíme davida s mírnou pleškou a pupkem tam, kde začal ve dvaceti a cindy, která je na tom sice stejně, ale má pocit, že se musí posunout někam dál a svý nenaplněný touhy se marně snaží reflektovat v manželovi. je to těžký, je to sakra těžký a kde je potom pravda..? možná v tom, že každá lovestory, každej valentýn, v sobě obsahuje pořádnej kus smutku. ()

john.h

Gosling jako vzdy paradni. Williams taky dobra. Ale celkove jinak o nicem. Ukazat ve dvou hodinach, ze zpocatku idylicky vyhlizejici vztah muze bez vetsich duvodu skoncit fiaskem je dost malo a vlastne ani nevim, co je na tom tak objevnyho. Porad jsem cekal, koho tam srazi auto, nebo ze se stane neco velkyho. Ale nic. ()

IEO10

Obrovsky silný zážitek,kde poslední scéna mluví za vše a vypovídá i tak trochu o kruté realitě,která je bohužel na denním pořádku,film který jen tak z hlavy nevyprchá.Bere si hodně z každodeních starostí průměrné rodinny a nechává jenom na vás jestli má v dnešnim světě cenu se ženit potažmo vdávat.Hodně pravdivej film,kterej určitě stojí za to vidět...... ()

syphoon

Hezký lidský životní příběh slušně zahraný oběma herci. Místy více než dobrá hudba, ale to je asi tak vše pozitivní na jinak usínajícím ději. Rozhodně si myslím, že při troše větší bujné fantazie režiséra se dalo z filmu vymáčknout daleko více. 58% ()

Sharinka

Hlavní ženská postava se chová naprosto nesmyslně (nepopírám, že takové ženy jsou, ale její chování mě přivádí k naprostému šílenství a hanbě za to, že jsem také žena). Tento film pro mě zkrátka představoval jen další ukázku toho, že ženy jsou neustále nespokojené, aniž by byly schopné vyjádřit důvod jejich nespokojenosti, nedoceňují kvality ostatních osob a snaží se vypadat jako nepochopené oběti jakési nereálné mužské špatnosti. Možná to byl záměr a film vyvolávající ve vás záporné emoce je pořád lepší než ten, co ve vás nezanechá nic. Takže za tři ()

GudMen

Nelze do ní nahlédnout. Snad semletá vidinou nelítostné budoucnosti, snad sužována jeho nevyužitým potenciálem přehlíží očividnou oběť rodině, která obecně není vnímána tak společensky hodnotnou jako dobré zaměstnání. Ač Cianfrance píše o sobě, fabule o fatální romanci se týká nás všech, tebe nevyjímaje. I kdybys hory přenášel, bez lásky nic nejsi. Na konec jen dodám, že na kinematografii mě vůbec nejvíce baví ty okamžiky, kdy se nehraje, nýbrž prachsprostě improvizuje. ()

sWONDER

Pomalé tempo bez nejakých výraznějších okamihov, avšak príbeh je silný a z bežného života, takže s človekom to celkom pohne. Navyše je prijemne spestrený o scény zo začiatku vzťahu. Vyborné a naozaj realistické spracovanie a k tomu bezchybná ustredná dvojica. Napriek tomu, že som miestami sledoval hodinky, kvalitu uprieť nemôžem. ()

Maskott

Nechcem preháňať ale doposiaľ asi jedna z tých najlepších romantických drám ktoré som videl. Áno znie to neuveriteľne že akurát z americkej produkcie ale je to tak. Takto krásne surovo bez mihotania čarovným prútikom ako to v rozprávkach býva so šťastným koncom vykresliť príbeh si cením. Rovnako ako herecké výkony Goslinga a Williams, úplne som im všetko žral. Potlesk! ()

mysiouxsie

Blue Valentine patří zcela Michelle Williams, je zde skvělá a až bolestně autentická..zásadní roli v tom jistě sehrála smrt jejího bývalého partnera pouhé dva roky předtím.. Sama Michelle totiž řekla světu, že se z jeho smrti nedokázala vzpamatovat a tento film je toho krutým důkazem. Ty nešťastné skleněné oči totiž pořád ještě plakaly za Heatha Ledgera. Tady zkrátka zafungovala Stanislavského metoda i kdyby ona vůbec nechtěla. ()

wege

Výrazně lepší než Za borovicovým hájem. Jde krásně vidět, jak ti herci jsou fakt herci a umí to svoje řemeslo fakt dobře. Člověk jen přemýšlí o tom, že vlastně nechce, aby se rozpadl nějak podobně jeho vztah. Aby ta apatie na obou stranách dosáhla hranice, odkud již není cesta zpět. Pak zbývá jen postupná degradace. To poselství toho filmu je v tomto velmi silné. Ve vztahu je prostě potřeba stále bojovat, jak říká drahá polovička, musí se pořád přikládat polínka. ()

Bigwave

Určitě zajímavá myšlenka, mapování průběhu vztahu dvou lidí, proč ne. V počátcích jsem měl trochu skličující pocity ze dvou spekter, které se bez varování střídají. Ovšem ten závěr a pointa celého příběhu je velmi přesvědčivá. Zakulatil a zaškatulkovat bych to do vět. Láska, jako taková neexistuje. Po letech se to okouzlení vytrácí. Vedle sebe, stojí dva lidé, kteří jsou na sebe vázáni dětmi. Nebo pár, se společným cílem, zájmy, náplní života. maybe ()

Rychlý Gosling, zběsilý Cooper

Rychlý Gosling, zběsilý Cooper