Blue Valentine: Milostný příběh

• Česko Blue Valentine (více)

Příběh nalezené a ztracené lásky, jež se odehrála v minulosti a přetrvala do přítomnosti. Tento upřímný a dojemný portrét sleduje manžele Deana (Ryan Gosling) a Cindy (Michelle Williams), kteří tráví noc v odloučení od své dcery, aby se pokusili zachránit svůj upadající vztah. Srovnání hravých scén jejich romantických začátků před šesti lety a lámání srdcí, jenž přichází s doznívající láskou a planými přísliby vás jistě nenechá chladnými. (Cinemax)

Kingjiri

Místo toho, aby se řešily skutečný partnerský problémy, tvořej převážnou část stopáže neskutečně zdlouhavý a nedůležitý pasáže (procházka nočnim městem, práce stěhováka, dlouhej úvod aneb "ztratil se nám pes" ...). Pak je tu zvolenej styl vyprávění, kdy se pořád skáče z jednoho časovýho období do druhýho a kterej prostě nemám rád. Vždycky to zavání tim, že se ze sebe snímek snaží dělat něco víc než je, což platilo i v tomhle případě. Ať mi nikdo neřiká, že takhle vypadá průměrný americký manželství. Američani jsou sice přiblblý, ale tak jako Davidova postava snad ne. Fakt je, že kdyby tu nehrál Ryan Gosling, asi těžko bych si Blue Valentine pustil. Těžká nuda, ale za pár slušnejch hereckejch výkonů, který vyústily v zajímavý dramatický scény, druhá slabší hvězda. ()

Smidak

Tak trošku jiný Revolutionary Road, pro mě ale mnohem více depresivní film, na který se dívá hrozně těžce a chvílema to je až utrpením, které bych přirovnal k Requiem for a dream s tím, že tady to je jen o té psychické stránce. Co se týče hereckých výkonů, Ryan jen potvrdil, proč je pro mě nejvýraznějším hercem poslední doby, Michelle byla taky skvělá. P.S.: Na filmy, které mě zaujaly, se běžně podívám podruhé a potřetí, ale u tohohle filmu si dám hodně dlouhou pauzu. 80% ()

xxENDxx

Musim tomu dat bud tak 20% nebo plnou palbu. zalezi na nalade, kterou sledovani tohohle filmu rozhodne vyzaduje. cim dyl casu uplyne od doby co sem to videl, tim se mi to libi vic a vic. necekal sem vubec nic a divil sem se co je na tom nominovany na oskara, ale je to absolutne drsny. Gosling si to strasne dava. Ten prerod z krasnyho usmevavyho mladika na propleslyho vyhulenyho fotra v tilku je DOKONALEJ ()

jsemzuzu

realita skoro všech vztahů :) od zamilovanosti až po neskutečnou nenávist až odpor... Michelle jsem věřila každou sekundu a viděla sebe... hrála neskutečně... !! Co se týče Ryana - nechápu, jak to dokázal, ale jeho přeměna v sexy chlapa do gaučového usmoleného fotříka byla excelentní, opravdu mi přišel chvilkama velmi slizký...asi nijak geniální děj, ale sedlo to jak prdel na hrnec... ;) ()

Charlie84

Zase jednou naprosto nerozumím, proč nejsme v červených číslech. Oukej, hrdinové nejsou zrovna máma a táta podle slabikáře a ztotožnit se s nima moc nejde. No a? Tak holt koukáte na film, ne na vaše homevideo ze svatby! Pro někoho to není dostatečně romantické, protože si Gosling s Williemsovou nevyznají lásku za hromadné taneční scény před plným publikem lidí, kteří jim zatleskají. Další zase postrádají dramatičnost, chápu, žádná autonehoda, žádné sebevražedné sklony....Pravděpodobně to není ani dost art, protože nikdo není autista! Je to prostě jen opravdovej film, bez klišé a s dialogy, které nejsou k smíchu. No kdo by na to sakra mohl chtít koukat! Pokud si alepoň jeden z vás Bláznivě, zatraceně zaláskovaných Lovící lososy v Jemenu v červených číslech můj komentář přečte, nepsal jsem ho zbytečně, že Verbale:) ()

Kissak

Opravdu takhle v životě končí vztahy dvou lidí co se spočátku hrozně milovali, jen zpracování bylo dost nudné a herci mohli být vybráni lépe. ()

gp_one

Od dob Ztraceno v překladu, se mi žádné jiné vztahové drama tak nelíbilo. Přitom se mi film dostal do rukou uplnou náhodou, kvůli nedostatku něčeho zajímavého v kině. ()

kluzo

Zajímavá sonda do vztahu dvou konkrétních lidí od počátku, SPOILER až do hořkého konce. Dobře zrežírované. Nerušící a přitom zajímavá kamera. Dobrý soundtrack. A herecky byla Michelle Williams jen o chloupek lepší než Ryan Gosling, tzn., že oba byli skvělí. Docela se ale divím zdejšímu hodnocení. Vzhledem k tomu, že tady hodnotí většinou nevyzrálí mamánci a nanynky, překvapilo mě poměrně vysoké hodnocení. Mám jediné vysvětlení... mamánci a nanynky na to vůbec nešli. ()

Biopler

Na pozretie ma nalákali herci, ústredná dvojica, oboch považujem za ťažkých profíkov, ktorí to pred kamerou presvedčivo odmakajú. Inak tomu nebolo ani v tejto snímke, ale ako celok ma dielo nepresvedčilo. Dosť sa utápa v depresii, ktorá je umelo vyvolaná a pôsobí nekonečne, taktiež v zahľadenosti do seba spojenej so zdieľaním, že komunikácia vo vzťahu je dôležitá, čo je istým spôsobom prevarená téma. Mierim na to, že aj si tie výtky medzi sebou povieme, no nič s tým ďalej nerobíme. A tak je žena nespokojná, lebo muž nepočúva, a muž nespokojný, lebo žena je chladná. Spomínaná depresia či vzťah, ktorý len prešľapuje sú nasnímané cez tmavšie filtre a pôsobí to skôr prvoplánovo. Z hádok či kontroverzií režisér nevytlačí toľko šťavy, aby to skrátka divákom pohlo. Silnými momentmi pre mňa zostanú prvá zoznamovačka skrz prvý pohľad, pri ktorom sa Dean zapáli až tak, že prijme do ich vzťahu aj nemanželskú dcéru. Celkovo táto línia príbehu je tým čo ma najviac zaujalo, lebo je o čosi iná oproti štandardu, nakoľko nie je už len o sladkej zamilovanosti, ale rovno o prijatí neodvratne sa približujúcej zodpovednosti. Taktiež ma zaujala aj dychberúca scéna z kliniky pred potratom... ku ktorému nakoniec nedôjde. V takýchto scénach vyniká autentická a bravúrna Michelle Williams. ()

Laborant

Na film jsem čekal více než dlouho a asi jsem od něj čekal ještě více než hodně. Bohužel jsem byl spíše zaskočen tématem a jeho zpracováním. ()

High.Hopes

Takový nudnější, méně propracovaný Nouzový východ, i tak z něj člověku občas trne. Pokud se podívám znovu, tak jen kvůli Ryanu Goslingovi. ()

ljukyljuk

Veľmi realistický, emotívny, jednoduchý a zároveň smutný film so skvelý využitím dvoch časových línií. Páči sa mi, že sa nespolieha na žiadne efekty, nič čo sa dá spraviť v postprodukcii, tu ide o rýdze dobré herectvo - Ryanovi Goslingovi aj Michelle Williams som uveril naozaj každučké slovo. Škoda len tej stopáže, lebo hodina päťdesiat mi na tento typ filmu prišla trošku príliš. Ale inak veľmi kvalitný film. ()

nightday

Obraz kruté reality a učebnicový příklad párku, ve kterém se chytrá ambiciózní ženská bezhlavě zamiluje do pathetic losera a dutého, na první pohled (bohužel) sympatického, bezmozka. Jak to může dopadnout? Párek zhnije a už se nedá žrát. Ženský, podívejte se na tenhle film a přemejšlejte o tom, jestli vám stojí za to spustit se s pštrosí hlavou a nebo si počkat na prince na bílým koni, i když by to čekání mělo být dlouhý. A chlapi, zvětšujte své mozkovny, protože vidle v ruce vám nepomůžou získat ženskou zpět. Je to hodně poučnej film. ()

salinka

wow. Po shlédnutí můžu říct jen jedno - úžasný film - a obrovská deprese. Michelle a Ryan jsou spolu neuvěřitelní. O to těžší je sledovat, jak moc je láska prchavá. Každodenní život, drsná realita. ()

Chip89

Ryan Gosling tady podle mne hraje dvojroli. Jedna jeho půlka je elegantní a empatický chlap, který se postará o těhotnou ženskou, i když dítě není jeho. Takového by chtěla každá žena. Na druhou stranu je to buran, který je neuvěřitelně nechutný. Promění se takhle po pár letech každý chlap? Nebo to z nich dělají ženy a dlouhodobé vztahy? Je to normální, že velká láska skončí tím, že si dva lezou na nervy a už k sobě nic necítí? A pokud ano, neměli by vztahy končit po pár letech než bude vše špatně? Film na zamyšlení jestli opravdu má smysl plánovat s jedním člověkem celý život.... Depresivní, smutné a tak moc pravdivé. Kontrast toho jak se střídá poznávání a první zamilované chvíle s tvrdou realitou všedních dní a stereotypu, který vztah zabíjí --- Dávám tak 80 % ()

Terezadv

Většina romantických filmů jen lže a ukazuje vše v úžasném světě, který neexistuje. Ale tady, to je realita. Ta realita, které se všichni jen bojíme a nechceme si jí přiznat. Trefný film, až je mi z toho smutno. ()

markotter

Jednu hvězdičku za výkon Ryana Goslinga, jinak velmi, velmi nudný film přesně v duchu takových menších civilních filmů, kterých vypadává z Ameriky mračna a podle toho taky vypadá jejich kvalita. ()

vikino1

Tyy vole jaký údiv mi vytvořil fakt, že po nezávižném Prvním člověku jsem si ve stejný den chtěl zpravit chut něčím jiným a náhodně jsem vybral Blue Valentine. Och shit ! Gosling again !!! Takové plýtvání časem. Ale zpět k filmu. (možný spojler) -On je nesimpatickej nezajímavej nýmand, ona blbka studentka medicíny co si nechá naštěkat do boudy. Po nejnudnějším rande v historii kinematografie se rozhodnou, že se vezmou. Střih - po zhruba 4 letech - najednou to nefunguje (světe div se). Ona ho nesnáší, on by chtěl hlavně kvůli dítěti. Zápory - nuda, depka, konec. Klady - Goslingovi v půlce natáčení vypadl anální kolík z prdele a párkrát se usmál - takže dokázal vyplodit aspoň jednu emoci v jeho nudné herecké kariéře.... ()

Rychlý Gosling, zběsilý Cooper

Rychlý Gosling, zběsilý Cooper