sallyann

Někde mezi 3 a 4 * Příběh 2 lesbiček, 2 dětí a 1 dárce spermatu.....OK, bylo to zajímavé, často vtipné a v několika místech i dramatické. Ale ten konec se mi tedy vůbec nelíbil! Nejdřív nechají Ruffala projít jakousi změnou, a pak to takhle vyplyne do ztracena! :( ()

Teebo

Teda! Letošní Academy Awards budou trošku jiný šálek kávy, než co jsme zažili před rokem. Zatímco tehdy bylo naprosto jasné, kteří bastardi se měli postavit na stupínek nejvyšší, a to i vzhledem k tomu, jak zoufalá byla konkurence, letos jsem zatím viděl polovinu nominace a musím říct: zklamání žádné, pecky řádné. Vůbec nemám představu, kdo by si měl odnést hlavní sošku, a ani se o tom nechci rozhodovat. Děcka jsou v pohodě je pro mne zjevení, na scéně nezávislého filmu se podobné kousky najdou, ale že s něčím takovým vyrukuje i komerční Amerika, to se stává jednou za x let. Nechal jsem se unést, nevzpomínám si na film, který by mne v poslední době dokázal tak probudit, velmi podnětné. Paráda! ()

anli

Velmi,ale velmi příjemné překvapení na začátku roku!Skvěle napsaný scénář a velmi vtipná a současně citlivá režie,která dala vzniknout komedii,která je take dramatem.Vše dohromady to skvěle ladí.Jak Julianne Moore,tak Annette Bening jsou absolutně skvělé a zaslouženě sklizí ovace a sbírají ceny až po nominace na Oscara(jestlipak to vyjde?).Perfektně a vtipně jim sekunduje Mark Ruffalo a tak na mě celý film působil přijemným a pohodovým dojmem.Místy jsem se královsky bavil a místy se divil,jak to může v rodině fungovat.Nedá se nic jiného dělat,než vřele doporučit a já dávám pohodových 85%. ()

Pavlínka9

Film si pohrává s tématem rodiny, která by rozhodně cca v 50.letech 20.století neuspěla. Homosexuální partnerky, které mají společně 2 děti a tvoří hamornickou rodinu, která nijak nezdůrazňuje danou skutečnost, nešokuje a prostě mají vytvořený výborný vztah, který všichni akceptují, tolerují a vycházejí s ním bez problému. Obě matky ve filmu svou roli zahrály výborně, ale hlavně - a to je podle mě nejdůležitější, si na nic nehrály. Nejsou ten typ, který by předstíral, že jsou o 10 let mladší, že nutně potřebují všechno jinak, protože jsou lesby a už vůbec - a toho si jsou vědomy - jim v životě nechybí chlap. Proto je pro ně takový zlom v životě, když se na scéně objeví její "tvůrce" dvou úžasných dětí. Pohoda, která mě ale zas nezaujala natolik, aby mi uvízla v hlavě na delší dobu...Bohužel. ()

KitFisto

Nebýt oskarových nominací asi bych se k tomuhle filmu ani nedostal. Po dlouhém váhání jsem se k tomu ale dokopal. Je to dost nenápadný, ale pohodový film s kvalitními herci. Julianne Moore ta nikdy nezklame. Děj je trošku slabší, ale řešení vztahů v této rodince se mi líbilo. Film uteče jako voda. ()

venison

Herecká trojice - Julianne Moore, Mark Ruffalo, Annette Bening - mě velmi bavila jak po stránce hereckých výkonů, tak po stránce charakterů hlavních postav.. Příběh příjemně plynul a nikdo nedělal z komára velblouda.. Nutil přemýšlet zase trošku jiným způsobem.. Asi bych film nekategorizovala jako komedii, moc do smíchu mi nebylo, ale film se líbil - moc :-))) ()

Maki89

zaujímavý námet, dobré obsadenie, malo to spád a až na ten mierne divný záver sa na to dalo pozerať...pekné vidieť, že aj americký rodinný dramedy môže vyzerať takto... 7/10 ()

July

Zdlouhavý, poněkud nudný a rádoby hlubokomyslný film, který by možná měl co říct, kdyby se zkrátil na poloviční stopáž. ()

lennyd

Tahle rodina byla vždycky kapánek zvláštní - minimálně tím, že se v ní vyskytují dvě matky (Annette Benning a Juliane Moore), a žádný otec (pokud nepočítáme toho chudáka, který před osmnácti lety daroval své sperma). Jenže dospívající Joni a Laser touží po tom, svého biologického otce poznat. A tak se v rodině náhled objevuje on (Mark Ruffalo), který svým pohodovým přístupem k životu dokonale nabourá striktní pravidla v doposud fungující rodince... Vskutku originální téma, a musím uznat, že trefa do černého. Od prvního okamžiku jsem se s touto nevšední rodinkou docela sžil, a když na scénu vstoupil skvělý Mark Ruffalo, tak bylo vymalováno. Je málo filmů, které prostě do diváka nalejou takovou sympatickou pohodu (i když se zrovna nemusí válet po zemi smíchy), a tento k nim patří. Jasným kladem je herecké obsazení - ať už jde o "lesbické matky" (A.Benning a J.Moore), oba teenagery (M. Wasikowska a J. Hutcherson) a nebo Marka Ruffala. Trochu zklamán jsem se závěru, kde jsem čekal trochu větší účast Ruffala, ale dá se to přežít.. ()

0lie

Já osobně v tom komedii moc neviděl šlo hlavně o zajímavý lidský příběh s výbornými hereckými výkony..Mark Ruffalo zahrál fakt super sympaťáka, který bohužel pak ostrouhal což mě trošku mrzelo a Mia Wasikowská? tu bedlivě sleduji má tu kariéru docela slibně rozjetou. ()

hroubek

Děcka jsou v pohodě je taková malá úsměvná komedie,která sice nepřívadí výbuchy smíchu v každé scéně ale spíše takové příjemné pousmání.Celý film stojí na třech hercích Moore-Ruffalo-Bening na které se kouká velmi pěkně a to samé platí o jejich postavách,které nejsou jako v obvyklých komediích jednorozměrové proto taky ty ocení a nominace,které zasloužené i když se to naprvní pohled nemusí zdát. ()

VasaX

Sympatická rodinná konverzačka o lesbickém páru, jejich dospívajících dětech a také biologickém otci. Problémy a zápletka jsou naprosto normální, konformní, jen místo klasické rodiny je tu rodina poněkud nestandardní, která je z valné části stavěna na modelu jakékoli rodiny jiné. Sympatický pohodář Paul v podání Ruffala je fajn, lesbický pár je poněkud typizovaný a ty děcka v pohodě, Joni a Laser (Wasikovska a Hutcherson) jsou opravdu v pohodě. Tedy hlavně jejich představitelé. Neurazí to a sune se to takovým zvláštním, avšak ne nepříjemným tempem. Téma homosexuality je poslední dobou v konematografii více in, i když na pokraj absurdity či opravdové syrovosti se vydává málokdo, a tak je to i zde, stejně jako ve starším A Single Man, který je však z jiného soudku - také stereotypický, uvnitř poměrně slabý, avšak s ohromujícím vizuálem a celkovým ztvárněním, takže ve výsledku možná ani tak nejde o ten děj či homosexualitu, ale o estetiku a emoční poutavost zrakového vjemu samotnému. Stejně tady nakonec nejde o lesbický vztah, ale spíše o rodinné drama (s lehce komediálními prvky), kde ne tak standardní model rodiny (tedy model je poměrně standardní, jen to není muž-žena) slouží jako živná půda a katalyzátor děje. Ze začátku jsem byl po shlédnutí poměrně nadšený, avšak s postupem času přišel opad. A s ním jediný "highlight" filmu, a to dospívající pohodové děti. Což je nanejvýš průměr. ()

Ace.Anita

Čert ví, jak se ta skvěle ambivalentní postava Marka Ruffala propašovala do Hollywoodu. Až budu velká, postavím si na zahradě jeho sochu. ()

strelenaL

Zajímavý příběh o dvou matkách, kteří vychovávají společně dvě děti. Je to jeden z prvních filmu týkajícího neheterosexuálního vztahu chovající rodinu. A mohu jen s velkým respektem dodat.. film je opravdu vtipný a skvěle natočený. ()

s.e.p.p

Už poněkolikáté se mi vyplatila strategie "když tě všechny filmy, které jsi za poslední dobu viděl zklamaly, pusť si nějakou ukecanou nezávislárnu". Já mám prostě tyhle menší filmy s poctivými hereckými výkony, skvěle napsanými dialogy a obyčejným dějem hodně rád a Děcka mezi ně rozhodně zapadnou, i když zarazí náhlým koncem a působí trochu nedovyprávěně. Mark Ruffalo je bůh! 90% ()

ghatos

Takový ten umělohmotný, vypreparovaný made in USA film. Citové výlevy v uhlazeném prostředí bohatší třídy...no nakonec proč ne. Musím říct, že v subžánru "moderní americké slušňácké skoro drama" to patří k tomu lepšímu. Není to ani moc komedie, i když u vážných scén jsem se smál (asi jsem zvrácený). Julianne Moore mě bavila...bože je tak zrzavá :) . 63%. ()