poster

Pouť

 • USA

  Way, The

 • Španělsko

  The Way

Komedie / Drama / Dobrodružný

USA / Španělsko, 2010, 123 min (Director's cut: 90 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Fr
  ****

  ,,PANE AVERY, VÍTE PROČ PODSTUPUJETE TU CESTU?“ ... ,,PŘEDPOKLÁDÁM, ŽE PRO DANIELA.“ ... ,,JDETE JÍ KVŮLI SOBĚ. POUZE KVŮLI SOBĚ“.... /// Tom je starej a unavenej. A teď do toho ještě tahle prekérka.... Film postavenej na atmosféře CESTY, KTERÁ MŮŽE ZMĚNIT ŽIVOT. A tak sleduju dědka, jak s popelem na zádech potkává Holanďana, Kanaďanku, toť zas Ir se vobjevil – a slova se mluví (a řeka teče – řekl by Číňan, kterýho tady ale nepotkáte....). Žádnej spěch, a tak můžu popřemejšlet i o sobě (hmm, takže film pro důchodce....) a protože to tak rozumně a pohodově plyne, dostávám taky chuť vyrazit. Cesta za sebepoznáním, pochopením a přátelstvím rozhodně není dokonalá (tak ti nevím Emílio...), ale svůj duchovní účel plní. Mám totiž tyhle příběhy, který jsou ,,napsány pro lidi“ rád hlavně kvůli síle v ,,intimních“ okamžicích. 4* jsou možná moc, ale copak vy netoužíte zjistit, co ve vás je? Aha, jasně. Tak Bueno camino! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu "Off the Road: A Modern-Day Walk Down the Pilgrim's Route Into Spain", kterou napsal Jack Hitt číst nebudu. 2.) Slíbil jsem klukovi, že ho do tý Muxie (9.2159681°W,43.1068658°N) vodnesu! 3.) Thx za titule ,,Kaucuk44“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne(18.7.2012)

 • Britrik
  ***

  Postmoderní pouť v celé své nahotě. Kam se podělo pokání, vykoupení a očištění? Možná těm moderním jinotajům nerozumím dobře, ale putovat ke svatému Jakubovi by měl ten, kdo v jeho pomoc věří. Našli snad hlavní hrdinové víru v Boha? Nevšiml jsem si. A pokud ji nenašli, co jim cesta dala? Co je důležitějšího? Podivný maglajz, který ve mně nezanechal nic, co bych jinde nenašel lepší. Šel jsem kdysi Železného poutníka - ze Svatého Kopečka na Hostýn. Hezky v noci, padesát kilometrů. Sáhl jsem si na dno. Svatojakubská cesta musí být úžasná. To spojení s generacemi poutníků, věřících ve spásnou moc putování...(6.11.2012)

 • FFilipCZ
  ****

  Odteď vím, že bez Holanďana na pouť nejdu! Taková roadmovie bez auta, všichni choděj pěšky, občas na sebe jsou nasraný, jindy se zase královsky bavěj - stejně jako já. Silná atmosféra, především díky příběhu a místům které navštíví. BUENO CAMINO, já jsem spokojen.(30.5.2013)

 • Flipper
  **

  Uhundraný Amík behá po Španielsku a Francií. Po ceste nájde kamarátov tučného, chudú a bystrodrbnutého, ale akurát nezachránia princeznú, ale pôjdu na omšu s dvojmetrovým kadi-dlom. Samozrejme každý koho stretnú vie po Anglicky, pomôže a vyloží svoje "životné pravdy". Rozprávočka, kde aj cigán vráti ukradnuté (!), polovicu času vyzerá ako reklama realitných agentúr, pri ktorej hrajú "hodiace sa" sladkasté anglické evergríny. Polo-kresťanská agitka kde dávam dve hviezdy za scenériu, lebo inak herecky plochšie než tlapky Káčera Donalda.(18.5.2011)

 • markuc
  ***

  Prijemny film, potesil me, stoji za to videt. 70%(29.2.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace