Pouť

Way, The

• Španělsko

The Way

Komedie / Drama / Dobrodružný

USA / Španělsko, 2010, 123 min (Director's cut: 90 min)

,,PANE AVERY, VÍTE PROČ PODSTUPUJETE TU CESTU?“ ... ,,PŘEDPOKLÁDÁM, ŽE PRO DANIELA.“ ... ,,JDETE JÍ KVŮLI SOBĚ. POUZE KVŮLI SOBĚ“.... /// Tom je starej a unavenej. A teď do toho ještě tahle prekérka.... Film postavenej na atmosféře CESTY, KTERÁ MŮŽE ZMĚNIT ŽIVOT. A tak sleduju dědka, jak s popelem na zádech potkává Holanďana, Kanaďanku, toť zas Ir se vobjevil – a slova se mluví (a řeka teče – řekl by Číňan, kterýho tady ale nepotkáte....). Žádnej spěch, a tak můžu popřemejšlet i o sobě (hmm, takže film pro důchodce....) a protože to tak rozumně a pohodově plyne, dostávám taky chuť vyrazit. Cesta za sebepoznáním, pochopením a přátelstvím rozhodně není dokonalá (tak ti nevím Emílio...), ale svůj duchovní účel plní. Mám totiž tyhle příběhy, který jsou ,,napsány pro lidi“ rád hlavně kvůli síle v ,,intimních“ okamžicích. 4* jsou možná moc, ale copak vy netoužíte zjistit, co ve vás je? Aha, jasně. Tak Bueno camino! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu "Off the Road: A Modern-Day Walk Down the Pilgrim's Route Into Spain", kterou napsal Jack Hitt číst nebudu. 2.) Slíbil jsem klukovi, že ho do tý Muxie (9.2159681°W,43.1068658°N) vodnesu! 3.) Thx za titule ,,Kaucuk44“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne(18.7.2012)

Postmoderní pouť v celé své nahotě. Kam se podělo pokání, vykoupení a očištění? Možná těm moderním jinotajům nerozumím dobře, ale putovat ke svatému Jakubovi by měl ten, kdo v jeho pomoc věří. Našli snad hlavní hrdinové víru v Boha? Nevšiml jsem si. A pokud ji nenašli, co jim cesta dala? Co je důležitějšího? Podivný maglajz, který ve mně nezanechal nic, co bych jinde nenašel lepší. Šel jsem kdysi Železného poutníka - ze Svatého Kopečka na Hostýn. Hezky v noci, padesát kilometrů. Sáhl jsem si na dno. Svatojakubská cesta musí být úžasná. To spojení s generacemi poutníků, věřících ve spásnou moc putování...(6.11.2012)

Odteď vím, že bez Holanďana na pouť nejdu! Taková roadmovie bez auta, všichni choděj pěšky, občas na sebe jsou nasraný, jindy se zase královsky bavěj - stejně jako já. Silná atmosféra, především díky příběhu a místům které navštíví. BUENO CAMINO, já jsem spokojen.(30.5.2013)

• Flipper

Uhundraný Amík behá po Španielsku a Francií. Po ceste nájde kamarátov tučného, chudú a bystrodrbnutého, ale akurát nezachránia princeznú, ale pôjdu na omšu s dvojmetrovým kadi-dlom. Samozrejme každý koho stretnú vie po Anglicky, pomôže a vyloží svoje "životné pravdy". Rozprávočka, kde aj cigán vráti ukradnuté (!), polovicu času vyzerá ako reklama realitných agentúr, pri ktorej hrajú "hodiace sa" sladkasté anglické evergríny. Polo-kresťanská agitka kde dávam dve hviezdy za scenériu, lebo inak herecky plochšie než tlapky Káčera Donalda.(18.5.2011)

Prijemny film, potesil me, stoji za to videt. 70%(29.2.2012)