Elise Clifton-Wardovou (Angelina Jolieová) sledují na každém kroku tajné služby. V tomto případě za vším hledej muže. Žena je totiž jedinou spojkou k v několika státech hledanému mafiánovi Alexandrovi. Ten leží v žaludku nejen tajným službám, ale i Reginaldu Shawovi (Steven Berkoff), mocnému gangsterovi, kterého Alexandr po letité spolupráci obral o mnoho peněz. Tajné služby věří, že pár bez sebe nemůže dlouho vydržet, a doufají proto, že muže budou moci při jejich setkání chytit. Předpokládají, že padouch bude mít změněnou podobu. Jednoho dne při snídani v pařížské restauraci obdrží žena od svého miláčka dopis s instrukcemi. Má nastoupit do vlaku do Benátek a mezi pasažéry si vybrat někoho, kdo by se mohl Alexandrovi podobat. Chtějí tím tajné služby zmást a odvést na falešnou stopu. Elise postupuje dle plánu a do oka jí ve vlaku padne sympatický cizinec Frank Tupelo (Johnny Depp). Frank je Američan, učitel matematiky, turista. Elise je okouzlující žena a muž se do ní na první pohled zamiluje. Pár spolu povečeří a těsně před Benátkami se rozloučí. Inspektor Acheson (Paul Bettany) ze Scotland Yardu ale mezitím zjistí, že Frank není jeho cíl a že jsou na falešné stopě. I přesto, že jeho nadřízený případ uzavře a přinutí ho pátrání ukončit, inspektor v misi pokračuje. Jiný agent v domnění, že Frank je skutečně ten správný cíl, tajně informuje gangstera Shawa o tom, že jeho nepřítel právě přicestoval do Benátek. Franka tedy čekají v Benátkách samé nepříjemnosti… (TV Prima)

jh666

Sakra, co k tomu napsat. Není to špatný film, ale bohužel není ani nějak extra dobrý. Celá první polovina až tříčtvrtina je ničím neoriginální rutina (dobře, Depp v pyžamu mě docela pobavil). Konec filmu je o něco lepší, i když jsem ho vytušil chvíli dopředu, ale přesto je to nejlepší část filmu. Jinak je film důkazem, že ani sebelepší obsazení nezaručí skvělý film. 55 % ()

JohnCZ

Odlehčená, lehce bondovská zábava, která si jakoby hraje s divákem, aby ho nakonec uzemnila 100% předvídatelným vyústěním. Furt jsem čekal, že film naprosto otočí (hlavně proto, že Angelina celej film čučí jako kdyby sežrala všechnu moudrost světa a věděla něco, co ostatní ne) a to, co divákovi tak okatě podsouvá převrátí zcela naruby. No a ono nakonec ne. I tak ovšem fajn oddechovka v krásném prostředí Benátek. ()

Skrk odpad!

Nudná usínačka s tak příšerně špatným scénářem, který se jen tak nevidí, nesympatickou Jolie a Johnny Deppem, kterému budu odpouštět ještě hodně dlouho za to, když podepsal smlouvu na tento film. (a to mají být ještě čtvrtí Piráti z Karibiku, ach jo...kteří nakonec dopadly stejně strašně) ()

zablaga

Súhlasím s množstvom ľudí tu...za vstupenku do kina som si zaplatila no nie za dobrý film s pointou ale za okukanú detektívku, ktorá ma síce nenudila no ani nenadchýnala, za neprirodzenú Angelinu, ktorá sa snaží byť za každú cenu zvodná, za ťuťmáka Johnnyho (škoda, že sa na to dal) a za peknú prehliadku Benátok a krásne zábery...Ale veľa som neočakávala, aspoň nie som sklamaná:-) Druhý raz si to asi nepozriem...A skoro by som zabudla hviezdička z hodnotenia patrí Paul-ovi Bettany-mu:-) ()

corpsy

V prvom rade zlyháva osadenstvo, pretože príbeh nieje až tak zlý, ale možno s lepšími hereckými predstaviteľmi by to dopadlo lepšie ( ani by ma nenapadlo, že to niekedy napíšem, pretože herci sa zdali byť ideálne obsadení ). A ešte by neuškodilo pridať viac akcie, ktorá by mu aspoň dodala väčšiu iskru. ()

kleopetra

Na oficiální text distributora zapomeňte. Film není špatný, ale je jednak dost předvídatelný a jednak jsem neměla pocit, že by mezi ústřední dvojicí nějaká vášeň byla... Mnoho akce tam není a rozhodně bych film neoznačila anu za drama či thriller. Těžko říci. Podle mě je to pohodový film plný plný elegance a šarmu. Z tohoto důvodu se mi na něj hezky dívalo. Řekla bych, že film má mnoho nevyužitého potenciálu, přesto nemohu hodnotit méně. ()

Marsik

CineStar Anděl - Nebylo to tak zlý. Než jsem na film šel a viděl hodnocení 57%, tak se mi do toho moc nechtělo. Ale byla to taková pohodová nenáročná skoro pohádka, čili jít na to do kina se slečnou-ideální volba:) Co se týče napětí, akce, atd. zde samozř. musim srazit body, protože pokud to mělo být akční drama, tak to nebylo ani akční, ani moc dramatický. Každop. 100 minut uteklo celkem rychle a záběry na Benátky jsem si na velkém plátně užil. Suma sumárum 69% (with J.) ()

PauloZ

Na to, že tenhle film získal 3 nominace na zlatý globus, tak jsem čekal trošku jiné kafe. Ale taky nemůžu říct, že by to byl špatný film u kterého jsem se nudil. Vlastně to není ani vůbec akční, je to taková detektivka, kdy až do konce nevíte, možná jenom tušíte. Mě se na to dívalo vcelku velice dobře. Johny Depp je skvělý a Angelina vypadá po Saltu opět dobře. Je to takový nenáročný, pohodový film, nad kterým člověk nemusí usilovně přemýšlet. ()

Anchi

Podobně filmy a relativně stejně scény byly natočeny již dříve a již mnohokrát a o tolik víc poutavěji! The Tourist je dobrý film na pozadí, protože u něj stihnete dělat tisíc dalších věcí a stejně budete 100% soustředěni na všechny stejně. "Napínavým scénám" nepomáhá ani "dramatická" hudba, protože dramatická není ani co by se za nehet vešlo. Scény á la romantika jsem jim fakt nežrala... Jediný, kdo mě tu bavil, byl Bettany, Jolie to teda neskutečně slušelo a Johnny se vrátil na moře!!! :D ()

spaceboyCZ

Angelina byla proste skvela. Pokud si predstavim tajnou agentku, ktera beznadejne miluje svuj cil a snazi se to skryt a navic mu dopomoci ke svobode, presne takhle by v mych predstavach vypadala...stejne chovani, stejna mimika tvare...proste skvela, klobouk dolu. No a Johnny Depp, to je kapitola sama pro sebe, jemu ty nemotorne, na oko prihlouple postavy proste jdou na jednicku, v mnoha scenach jsem si vzpomnel na Jacka Sparrowa :). Me se film libil, zasazeni do Benatek tomu velmi pomohlo a ziskalo ode me tak jednu hvezdu navic... ()

kikuka

..fakt že nemecký dobrodružný špionážny letný film.. a to úplne naschvál, toto sa nedá "nechtiac".. dúfam :") ()

Fabrinka

Angelina ako Sophia Loren? O "náročnosti" deju sa nedá vôbec rozprávať,ale stačilo sa mi pozerať na Angelinu,Benátky,krásne prostredie. Popis "oddychový film" to splnil ale postačujúco. ()

Pontius

Hodinu a půl sledovat, jak se za Angelinou otáčí každý muž, žena, dítě, pes i krysa v kanále mě příliš nechytlo. Alespoň ten konec celkem ok. ()

Krissty

Nenudila jsem se, bavilo mě to.. Pár nečekaných zvratů mě potěšilo, ne však víc než hvězdné obsazení. Jolie, Depp, Bettany... Jen u Sewella mě mrzí, že nedostal aspoň o trošku víc prostoru, ale co se dá dělat :) Nechápu hodnocení nižší než 2*, nemyslím, že to dopadlo nějak výrazně špatně. Právě naopak, mě osobně to vážně bavilo.. ()

Greg

"You wish to report a murder. - Attempted murder. - That's not so serious. - Not when you downgrade it from murder. But when you when you upgrade it from room service, it's quite serious." Distributor filmu sliboval akční drama thriller, ale podle mě se tento film nedá moc zařadit do nějaké kategorie. Režisér pracuje hlavně s kombinací romantických a akčních scén, což ale není nic moc nového. Film si poklidně plyne od začátku podle zavedných pravidel a ani se moc nesnaží vybočit. Na to si troufne až ke konci, ale zase to pak stojí za to. Akční scény ve filmu jsou natočené slušně, ale opět docela obyčejně (není to výtka, spíše jen můj pocit), zato romantické mně moc nesedly. Herecké výkony ve filmu špatné rozhodně nebyly, oba představitelé hlavních rolí jsou skvělí herci, ale společně... jim to moc nesedělo. Možná, kdyby oba ten film natočili s jiným partnerem, bylo by to lepší. Jinak ale Johnny Depp hraje skvěle jako vždy, občas přihodí i nějakou vtipnou hlášku a Angelina Jolie přidává k dobrému hereckému výkony i krásné róby. Ani ostatní nezahráli špatně (hlavně Paul Bettany a Timothy Dalton), ale nebyly tak výrazní, trochu ve stínu hlavních hrdinů. ()

pan.Kaplan

Celou dobu jsem se dobře bavil a kdyby nebylo konce, který mě naštval a trpce rozesmál, neváhal bych nad tím, jestli dát 3 nebo 4 hvězdy. Nakonec jsem podlehl kouzlu Benátek a Paříže a taky tomu, že jsem se ani jednou během filmu nestačil podívat na hodinky. ()

MartinezZ

11.2.2011 ~ Jak to, že ještě páni hlavouni ve vůdčích pozicích filmového průmyslu nepochopili, že známá jména pitomý film prostě neutáhnou? Obzvláště takovouhle parodii na krimi-thriller. ~ Dvě hlavní postavy: Angelina a neznámý spolupracovník mafiánského bose, který šlohl milióny protékající mu mezi prsty a aby se ochránil, nechal si udělat plastiku ksichtu. Se svojí milovanou Angelinou se ale chce sejít a to ví i Interpol. Prohnanou sličnou lišku, s tváří už poněkud "out-of-date" Angeliny tak sledují. Ona má ale své vlastní instrukce, musí všechny přesvědčit, že ten, po kom jdou, je někdo jiný. A odnáší to rozevlátý šarmantní americký turista, učitel matematiky. Angelina ho svede a svádí tak na falešnou stopu i Interpol. Ten ovšem pouze na chvíli. O "nové identitě" se ale dozvídá i mafiánský boss a oběma tak začíná jít o krk. ~ Blbé je, že Angeliin sex-appeal, díky němuž všichni ve filmu slintají, se scénáristou nesdílím, tudíž v tomhle ohledu jsem se s filmem nesžil. Stejně tak, ač je to zvláštní, jsem nějak nevěřil Johnymu jeho normální postavu učitele na cestách. Johny si zavařil svými postavami trotlů a když hraje normální postavu, je to nezvyk. Že jsou Interpol i mafiáni neobratní tupci, tu působilo hodně hloupě a úplně to nejpitomější bylo, že ani ne v půlce filmu už bylo skoro vše jasné a samotný film tak působil nudně, roztahaně a plný zbytečných částí. ~ 'The Tourist' je blábol, nezvládnutý a k ničemu. Nad hladinou průseru jej tak drží jen dvě slavná jména a to právě JENOM díky jménům. Hrát tam (byť o mnoho lépe, což by problém být neměl) někdo neznámý, skončí všeobecné hodnocení bezpochyby někde v okolí odpadů. Kdyby to zase dostal do rukou někdo schopný, mohl být tenhle remake původního francouzského filmu mnohem, mnohem výše. O ne/kvalitách původního originálu se tak nemám sebemenší zájem kdy v budoucnu přesvědčovat. ()

ArsenalEagle

Film, který měl být napínavý, romantický, inteligentní a neodolatelný je spíš nijaký. Herecké výkony byli vynikající, ale celkem nic moc. Možná kdyby Angelina Jolie a Johnny Deep film natočili každý s někým jiným, možná by to bylo lepší - moc se mi tam k sobě nehodili. Pro tyto herce podprůměrný film, který se opíral hlavně o herecké hvězdy. Nenudil jsem se - to ne, ale mám z toho všelijaké pocity. 65% ()

Vxxx

Překvapuje mě nízké hodnocení. Mě se film moc líbil. Měl docela originální nápad. Je pravda, že Johnny Depp možná podal o něco slabší výkon, než by se mohlo očekávat, ale myslím, že i tak byl skvělý. (Moc se mi líbilo jak běžel po střechách a běžel tím stylem alá Jack Sparrow). Ode mě 5*, protože z kina jsem šla z hodně dobrým pocitem a vydržel mi dlouho :) ()

Ricky Gervais opět všechny naštve

Ricky Gervais opět všechny naštve

19.11.2011

Je to překvapení? Vlastně ani ne. I navzdory tomu, že většina celebrit, které si britský komik „podal“ během letošního moderování Zlatých Glóbů, se strašlivě urazila. Na Hollywood Foreign Press… (více)

Boj s větrnými mlýny pokračuje

Boj s větrnými mlýny pokračuje

29.12.2009

Zdá se, že projekt The Man Who Killed Don Quijote opravdu vstává z mrtvých. Nešťastná produkce byla svého času doslova spláchnuta po několika dnech natáčení (jak o tom vypovídá slavný dokument… (více)