Elise Clifton-Wardovou (Angelina Jolieová) sledují na každém kroku tajné služby. V tomto případě za vším hledej muže. Žena je totiž jedinou spojkou k v několika státech hledanému mafiánovi Alexandrovi. Ten leží v žaludku nejen tajným službám, ale i Reginaldu Shawovi (Steven Berkoff), mocnému gangsterovi, kterého Alexandr po letité spolupráci obral o mnoho peněz. Tajné služby věří, že pár bez sebe nemůže dlouho vydržet, a doufají proto, že muže budou moci při jejich setkání chytit. Předpokládají, že padouch bude mít změněnou podobu. Jednoho dne při snídani v pařížské restauraci obdrží žena od svého miláčka dopis s instrukcemi. Má nastoupit do vlaku do Benátek a mezi pasažéry si vybrat někoho, kdo by se mohl Alexandrovi podobat. Chtějí tím tajné služby zmást a odvést na falešnou stopu. Elise postupuje dle plánu a do oka jí ve vlaku padne sympatický cizinec Frank Tupelo (Johnny Depp). Frank je Američan, učitel matematiky, turista. Elise je okouzlující žena a muž se do ní na první pohled zamiluje. Pár spolu povečeří a těsně před Benátkami se rozloučí. Inspektor Acheson (Paul Bettany) ze Scotland Yardu ale mezitím zjistí, že Frank není jeho cíl a že jsou na falešné stopě. I přesto, že jeho nadřízený případ uzavře a přinutí ho pátrání ukončit, inspektor v misi pokračuje. Jiný agent v domnění, že Frank je skutečně ten správný cíl, tajně informuje gangstera Shawa o tom, že jeho nepřítel právě přicestoval do Benátek. Franka tedy čekají v Benátkách samé nepříjemnosti… (TV Prima)

ludva10

Film mě příjemně překvapil, protože podle zdejšího hodnocení jsem od něho příliš nečekal. Ve filmu je dost zajímavých zvratů, Johny i Angelina svoje role zahráli také slušně a konec filmu se mě moc líbil. Takže nakonec pěkné. ()

feryk

Nebylo to zlé, ale škoda toho překombinovaného konce, to snižuje celkové hodnocení. Na druhou stranu z filmu vyzařovala zvláštní atmosféra a já se bavil, takže takové lepší tři hvězdičky. :) ()

Torgal

Záverečné odhalenie bije do očí priam od prvej minúty a nič na tom nezmení ani fakt, že mozog a vývoj príbehu hovorí opak. Dej totiž na nejakú logiku zvysoka kašle a zameriava sa len na to, aby pôsobil elegantne a štýlovo. A i to sa mu darí len simulovať, pod pozlátkom nič nie je - a to hlavne kvôli tomu, že medzi Deppom a Angelinou (mimochodom neskutočne šarmantnou) necítim žiadnu chémiu. Aspoň že krásne Benátky dodávajú filmu lesk (i keď nie ľahkosť) zlatého veku Hollywoodu. 5/10 ()

papaguy

Béčková televizní rádoby-akční "romance", ve které se scénáristé pokouší diváka utáhnout na vařenou nudli. Atraktivní kulisy Benátek žel z toho slušný film neudělají, když chybí to podstatné - příběh, který by herci měli hrát. Jak se do tohoto mohli nechat Depp a Jolie uvrtat, nechápu. Poslední hřebíček do rakve zábavy dorazil unylý novácký blabling. ()

Henry Morgan

Klidně si mě pověste na kříž za tak vysoké hodnocení, ale po kobercových kritikách od zdejších rádoby moudrých pseudo recenzentů jsem čekal skutečný propadák, takže jsem velmi pečlivě sledoval, abych si mohl také přilít trochu vody do mlýna a zjistil jsem, že není potřeba, protože se jedná o vcelku podařenou věc. Možná poněkud jednoduchou. Herecké obsazení ovšem nemá chybu. Depp, Jolie, Sewell, Bettany a Dalton hrají sice průměrně, ovšem příjemně, odpočinkově a nenásilně. Žádná křeč a žádný zmatek. Celkově to působí jako romantický film se špionážním pozadím nebo nějak tak podobně. Asi vinětu drama/akční/Krimi/thriller bych na to nelepil, nicméně to nic nemění na poutavém a zajímavém přiběhu, který je sympaticky vyprávěn až do konce a ani na samém konci neztrácí na zajímavosti. Možná je to prokouknutelné, ale když se necháte unášet filmem a nehledáte chyby nebo nepřemýšlíte, jak to asi má správně dopadnout, tak se dá říct, že konec je překvapivý a nečekaný. Dalším obrovským plusem celého filmu je atraktivní prostředí Benátek, které působí svým kouzlem a i v zimě nutí diváka myslet na letní dovolenou. Uznávám, že v hlavní roli je Depp poněkud nečekaný, ale určitě mu to neubere na jeho pověsti herce, který si vybírá role podivných ne-li ošklivých a bláznivých postav. ()

kikikrikri

Jak to panebože mohlo být nomimovaný na glóbus? Ten film neměl kromě Deppa a Angeliny nic. A ani tihle dva se u toho moc nezapotili. Tragédie, čekala jsem o dost víc. Ty 3 *** si to ani nezaslouží. ()

Sudlice

Snad nejhorší film s JD v hlavní roli, jaký jsem kdy viděla. Tři hvězdy dávám za lokace a pukus o noblesní atmosféru, jinak to bylo o ničem a nic tak odpudivého jako naddimenzované rty Angeliny Jolie se jen tak nevidí. ()

Jeanecek

Velký problém s žánrem. Místy komedie, místy akční, místy jsem chytal nějakou nadsázku, ale pak v místech, kde by být měla se tvářili ukrutně vážně... Divnost. Bylo tam pár vtipných momentů, ale nebylo jich moc. Kamerově také velmi slabé a střih žádná velká pecka. Nemluvě o tom, že skriptové nenávaznosti byly tak markantní, že je vnímala i přítelkyně... Fail :-( ()

Bludicka.Julie

Kdyby tam nehrali tihle dva, tak nevim, nevim...Buď je to tak strašně předvídatelný, nebo jsem už sakra dobrá a budu se asi už celý život nudit a nepřekvapovat se!:) ()

bakeero

Zas tak hrozné, jak tu většina píše to tedy rozhodně není. Při některých scénách jsem se skutečně bavil, nicméně stále jde o jednohubku, na kterou snadno zapomenete... ()

greigor

Tak k tomuhle jsem měl velké předsudky už od začátku, ale přesto(nebo možná proto) jsem na to byl zvědavej.... Překvapivě rychle plynoucí děj je s pár podivnými momenty. Jen sem nemohl zvyknout na Johnnyho Deppa, kterej byl úplně flegmatickej a skoro na nic výrazněji nereagoval. Jako docela zábavný film, ale ten konec!? Žádnej horší a míň logickej konec už snad vymyslet nešel.... 2,5* ()

Dartdevil

Tak tohle je nahypovaný trapas roku. Nominace na glóby jsou úplně mimo, celý film postrádá úplně všechno, co by takový film postrádat neměl. Tohle že stálo 100 mega? To si asi Angelina i Johnny řekli každý 40 mil honoráře, ne? A ještě jedna věc - podle ostatních komentářů budu asi jediný, ale mě opravdu přijde, že hudba je snad to nejhorší, co jsem kdy od Howarda slyšel. ()

Tamten

Průměrný děj, který se nikam moc neubírá a nijak nepřekvapí, ani svým "nečekaným" závěrem (který se dá tušit po 20 minutách). Johny Depp je tu značně nevýrazný a ani Angelina to tentokrát nezvládne zachránit, i když špatná není. ()

Slimakovec

Na to, že tam hrály herecký hvězdy jako teta Angelina a strejda Johny, tak hodnotícíma hvězdama se to hemžit nebude. Podle popisku "vášnivá romance", tomu jsem se musel skoro až zasmát, romantičtěji, než Endží a Džony při jejich setkání ve vlaku na mě kouká snad i moje skleněný těžítko, co mám na stole. No a na konci mohl přijít Karel Gott a prohlásit "tak tohle jsem tedy opravdu nečekal". ()

Nekroskop

Není to ani akční film, ani drama, ani thriller, bůhví jak fantastické herecké výkony v něm také nejsou, ale pro mě má zvláštní kouzlo, kvůli kterému bych se na něj klidně koukl znovu. ()

Casador

Od filmu v ktorom hlavné úlohy stvárnili Johnny Depp a Angelina Jolie som čakal o dosť viac ako bolo ponúknuté, ale na druhej strane nemôžem povedať, že sa jednalo o vyslovene zlý snímok. Čo mi však prekážalo bola až prílišná romantika, ktorá sršala z príbehu. Časté zábery na mesto, akoby len naťahovali stopáž na úkor deja. Možno by nezaškodilo viac akcie či napätia, no ja som sa aj napriek tomu nenudil, preto si myslím, že moje priemerné hodnotenie je tak akurát. ()

Oonika

Jak bylo řečeno, mezi Johnnym a Angelinou to absolutně nefungovalo. Zápletka byla zajímavá, ale konec ne moc dobrý. Navíc ta šílená hudba, která z toho dělala absolutní frašku... A honička na střeše mi hooodně připomněla Jacka Sparrowa :D ()

Ricky Gervais opět všechny naštve

Ricky Gervais opět všechny naštve

19.11.2011

Je to překvapení? Vlastně ani ne. I navzdory tomu, že většina celebrit, které si britský komik „podal“ během letošního moderování Zlatých Glóbů, se strašlivě urazila. Na Hollywood Foreign Press… (více)

Boj s větrnými mlýny pokračuje

Boj s větrnými mlýny pokračuje

29.12.2009

Zdá se, že projekt The Man Who Killed Don Quijote opravdu vstává z mrtvých. Nešťastná produkce byla svého času doslova spláchnuta po několika dnech natáčení (jak o tom vypovídá slavný dokument… (více)