Elise Clifton-Wardovou (Angelina Jolieová) sledují na každém kroku tajné služby. V tomto případě za vším hledej muže. Žena je totiž jedinou spojkou k v několika státech hledanému mafiánovi Alexandrovi. Ten leží v žaludku nejen tajným službám, ale i Reginaldu Shawovi (Steven Berkoff), mocnému gangsterovi, kterého Alexandr po letité spolupráci obral o mnoho peněz. Tajné služby věří, že pár bez sebe nemůže dlouho vydržet, a doufají proto, že muže budou moci při jejich setkání chytit. Předpokládají, že padouch bude mít změněnou podobu. Jednoho dne při snídani v pařížské restauraci obdrží žena od svého miláčka dopis s instrukcemi. Má nastoupit do vlaku do Benátek a mezi pasažéry si vybrat někoho, kdo by se mohl Alexandrovi podobat. Chtějí tím tajné služby zmást a odvést na falešnou stopu. Elise postupuje dle plánu a do oka jí ve vlaku padne sympatický cizinec Frank Tupelo (Johnny Depp). Frank je Američan, učitel matematiky, turista. Elise je okouzlující žena a muž se do ní na první pohled zamiluje. Pár spolu povečeří a těsně před Benátkami se rozloučí. Inspektor Acheson (Paul Bettany) ze Scotland Yardu ale mezitím zjistí, že Frank není jeho cíl a že jsou na falešné stopě. I přesto, že jeho nadřízený případ uzavře a přinutí ho pátrání ukončit, inspektor v misi pokračuje. Jiný agent v domnění, že Frank je skutečně ten správný cíl, tajně informuje gangstera Shawa o tom, že jeho nepřítel právě přicestoval do Benátek. Franka tedy čekají v Benátkách samé nepříjemnosti… (TV Prima)

Suzzie

Tak hloupy film na urovni stribrneho platna jsem nevidela uz leta. Je uplne prazdny. Angelina evidentne roli vzala, aby si zmasirovala vlastni ego, rty mohla nabarvit cervenou rtenkou a oci nastinovat, abychon se vsichni kochali jejim vzevrenim a nevsimli si, ze ve filmu skoro nepronese ani slovo a kdyz pronese, tak se to rozhodne za duchaplne veru povazovat neda. Zahadou pro me zustava, proc bral roli Johny Depp, ktery podle me takovouto vec vubec nema zapotrebi a nechapu ani dalsi herecke obsazeni. Celist mi spadla pri zjisteni, ze hudbu komponoval J.N.Howard, o kterem jsem si myslela, ze ma cit pro souzneni s danou s scenou. V tomto filmu nikoliv, je to prehnane, misty preslazene a misty vylozene nehodici. Scenar je jedna velka mizerie a myslim si, ze pomalu i jihoamericke soap opery maji daleko vetsi uroven nez Turista... ()

Litaniel

Herecké výkony nebyly zase tak špatné. Ang jako svůdná, vypočítává a tajemná žena - to už má dávno v malíčku a Depp jako zmatený cizinec se mi líbil, jen škoda, že film už neměl sílu vytáhnout se z průměrnosti. ()

malenka

Čtyři hvězdičky za to, že to Johnnymu Deppovi tak moc sluší a za ty Benátky, za to, že je na co koukat. Jinak příběh, kde konec je jasný téměř od začátku. ()

willmore

Rekl bych, ze zajimavy napad a pekne prostredi. Ale tim to konci. Angelina je cely film neskutecne prkene gumova, dej je predvidatelny a finale smesne. ()

Kosir

Další kousek, kdy rádoby akční děj spíš nudí, jen proto, aby se závěr pokusil šokovat diváka, který už ví o jaký šok půjde. ()

behunka

Nebyla to až taková hrůza jakou jsem čekala. Možná proto, že na Jonnyho bych se dokázala koukat i kdy by jen seděl na židli, kouřil a byl tak nějak nad věcí ( tak na mě působí pořád). Jinak trochu nuda. Naštěstí teda, protože když se odhodlali k nějaké akční scéně, byla to spíš trapná scéna. Jo a Angelina by asi měla přestat hrát a začít jíst. Tváří se neustále jako tajemný vamp a ne vždy se to hodí.Jinak vypadá jak týden po smrti. Štíhlé ženské jsou sice hezké, ale nic nemá přehánět. Z jejích rukou mám osypky. Vypadá jak Kaplanová. ()

sweet.papaya

Straaaaaaašně nudný film. Příběh o ničem, konec předvídatelný. A Angelina Jolie? Před každým záběrem jí rejža řekl: Sem si stoupni a buď krásná/Běž tudy a buď krásná/Otoč se a buď krásná/Tanči a buď krásná/Řiď loď a buď krásná/Jeď vlakem a buď krásná. Ale jo, to jí docela šlo :-)). ()

markus186 odpad!

Ja neviem, čo si mám o tomto filme myslieť, ale určite viem, že už nikdy viac si ho nepozriem. Možno hodnotenie odpad! je veľmi prehnané, ale tento film okrem krás Benátok a dvomi top hercami toho veľa neponúka. Pod narkózou a dávkou sedatív možno jedna hviezdička za obsadenie herca a herečku v hlavnej úlohe (výkony už nekomentujem), druhú za Benátky... Plytký príbeh, v ktorom sa zo sledovanej osoby vykľuje tajná agentka, ktorá sa 2 roky pokúša stretnúť s „ťažkým zločincom", ktorý v konečnom dôsledku okradol len neurotického mafiána, pričom niekde po polhodine začína byť asi každému jasné, že Džony Depko asi náhodným turistom predsa len nebude, keďže v deji chýba nejaký náznak hľadanej osoby. Keďže všetky postavičky sú v príbehu dané, tak je jasné, že Jediné, čo diváka chvíľku metie, je akože zvádzanie sexi bohyne nejakého dymka z vlaku, vyzerajúceho ako plastický maliar. O všetkom aj vraví jeho meno, ktorým sa predstaví - Frank Tupelo... a to nie je jediné tupelo, lebo tým je aj režisér: nejaký Florian von poď von neviem čo Henckel Procter & Gamble... Zbytočne strávený čas pri pozeraní tohto nudného pokusu o kinematografiu. A scénka, pri ktorej ruské holé hlavy naháňajú Tupelo v pyžame, to je úroveň detskej besiedky... Jasný príklad toho, že výborné herecké obsadenie samo o sebe úspech nedokáže zabezpečiť. fakt neodporúčam, maximálne priaznivcom talianskej kultúry... Celé zlé... ()

Beau

Upřímně – ten film za čtyři hvězdičky nestojí. A scénář ani za tři. Ale moc hezky se na to dívá. Angelina se malebně pohybuje po malebných Benátkách, přičemž její rtěnka vydrží bez ztráty kytičky nejen večeři, ale i několik drinků a vášnivou líbačku. Samotný Deep mě trochu zklamal – jeho postava vypadá jako jouda, obléká se jako jouda a chová se jako jouda. Není divu, že chemie mezi ním a Angelinou moc nefunguje, chvílemi bylo větší erotické dusno spíš mezi Angelinou a inspektorem Achesonem v podání Paula Bettanyho. A když se na konci filmu konečně objeví ten, o kterém se celý film jen mluví, je to opět jouda. ()

protonpost odpad!

Nevěřil bych, že tuto vulgritu někdy napíšu, ale je to strašná sračka. Výkony plastikami vytvořené Jolie jsou často průměrné, ale toto je ještě překonává a dostává na úroveň venkovských ochotníků. Dvojnásob když to člověk srovná s předlohou a v ní opravdovou herečkou...: Hledejte Anthonyho - http://www.csfd.cz/film/195407-hledejte-anthonyho/ ()

Mountain

Není zrovna jednoduché se objektivně vyjádřit k filmu, v němž se na plátně vůbec poprvé sešly tyto dvě herecké megastar, dvě ikony, které vzývají miliony fanoušků na světě. Jejich fandové si v The Tourist přijdou na své. Přesto mám pocit, že na to, že se natáčení upsali zrovna tihle dva, film taková pecka není. Angie tu sice hraje agentku Elise, ale především - proč si to nepřiznat - se tu těží z jejího a Deppova sex-appealu. Zápletka se dá strávit, pár vtipných situací se tu najde. Nicméně filmu se nevyhýbá stereotypní zakončení (překvapivě?) a hluchá místa. Divákovi může závěrečný part připadat jen těžce uvěřitelný, ale červíčka pochybností stejně nakonec převálcují výborné herecké výkony všech zúčastněných. Díru do světa Cizinec neudělá, ale pro mě vychází jako velmi příjemná podívaná, která si zaslouží brzké zapomenutí. ()

Arbara

Slušně odpočinkové, ale nijak nepřekvapí. Jak mám oba hlavní herce ráda, tak v tomto filmu mi neseděli. ()

andydufrsn

Za ten finální zvrat , kdy se dovíme že Depp je skutečně nakonec tím kým se celou dobu nezdál být dávám jednu hvězdičku navíc, jinak ale slabota, snad kdyby tam hrála nějaká hezká herečka tak by to bylo o něco lepším ale takhle ten film nemá co táhnout, protože děj to rozhodně není! ()

padlar

Film, kde se vlastně nic moc neděje a on svým pomaloučkým stylem spěje ke svému, rádoby překvapivému, závěru. Na druhou stranu je to film, který ničím neurazí a dá se docela v pohodě dokoukat. ()

Oxytocin odpad!

Film, který staví pouze na vzhledu Deppa a Jolie. Dějově o ničem, zvraty žádné, akce žádná, jiskra taky ne... film, který nezaujme ničím. ()

Ricky Gervais opět všechny naštve

Ricky Gervais opět všechny naštve

19.11.2011

Je to překvapení? Vlastně ani ne. I navzdory tomu, že většina celebrit, které si britský komik „podal“ během letošního moderování Zlatých Glóbů, se strašlivě urazila. Na Hollywood Foreign Press… (více)

Boj s větrnými mlýny pokračuje

Boj s větrnými mlýny pokračuje

29.12.2009

Zdá se, že projekt The Man Who Killed Don Quijote opravdu vstává z mrtvých. Nešťastná produkce byla svého času doslova spláchnuta po několika dnech natáčení (jak o tom vypovídá slavný dokument… (více)