Plivu na váš hrob

• USA I Spit on Your Grave (více)

Pedestrian

V první půlce strašně zlej film. A o to větší potěšení nastává v půlce druhé. Musím na to pořád myslet. Na obě dvě půlky. ♥ ()

WANDRWALL

Tenhle film mi připadá hodně ze života. Ukazuje zde lidi, jací jsou. Jejich základní charakteristiku, a to mi imponuje. Nemám rád fantasy, a tohle je dost reálný film, až na ten závěr, který je přece jen ve stylu stříleček, které jsou tam trochu nadbytečné. Ale jinak výborná práce s naopětím, ukázka, jak kamarádi pomůžou nesmělému kamrádovi zbavit se panenství. Přitom jde o slušné hchy, co se znají odmalička, jen mají pocit, že žijí ve velkém zapadákově. Onen konflikt zapadákov a město, je trošičku přitažený za vlasy, ale na druhou stranu, mžu se plést, a můžou takové postoje vlidech být. ()

Claw

Původní verze z roku 1978 dostala opravdu obstojný remake, který původní verzi velmi vhodně oslavuje. Ano, toto beru jako oslavu původní verze, nikoliv přiživování se na kontroverznosti a relativním úspěchu původní verze. Takhle nějak (aspoň!) by to mělo vypadat... Na filmu je jasně vidět Zarchiho produkce, tím pádem se skutečně dostáváme o desítky let zpět a prožíváme příběh znovu. Některé kultovní scény byly znovu natočeny a vhodně vsazeny do filmu... To, čeho jsem se nejvíce obával, se samozřejmě stalo skutečností - absence nahoty, znásilňovací scény. Kozy jsou vidět ve filmu, když přeženu tak 1 minutu. Bobr asi tak 3 vteřiny... Takže v tomto film jasně definuje dnešní exploitační směr typu: "Zlosinům se může dít všechno a na kameru, ale oběť - herečku, ušetříme choulostivých scén..." Znásilnění - nejsou tři, ale dvě... Navíc není vše vidět na kameru. Každopádně... znásilnění a nejen to, celkové ponižování oběti apod., jsou skutečně nepříjemné a hnusně brutální, sadistické a mrazivé. Opravdu to není žádná "prdel"... nebo právě naopak je? Hmm… Jen pro silné povahy, tohle může dětem opravdu vsadit silné noční můry do duše... A pak je tu pomsta, a to je fakt naprostý "LUXUS" v "rape and revenge" 21. století!!! Neskutečně brutální, násilné, zvrácené a špičkově maskérsky zvládnuté!!! I já jsem se u některých scén kroutil jak žížala, protože to bylo fakt hodně, hodně moc bolestivé... Co ale film dělá filmem i v tak pro mne překvapivé kvalitě, je atmosféra!!! Nebýt toho, mohl jít film naprosto do kopru, ale právě tohle dělá, stejně jako původní verzi, velice syrovou a surovou záležitost. Úžasná nehostinná příroda, "snuffová" kamera... Zkrátka kultovní film dostal skvělého bratříčka. Jako remake 4/5, jako moderní "rape and revenge" jednoznačně 5/5 a těžko bych hledal konkurenci... (Doporučuji i zarytým odpůrcům remaků, tohle opravdu není druhý "Poslední dům nalevo" apod., tohle je mazec!!). /95% + FILM ROKU/ ()

Rocky62

Hodně drsný film, který se může ve velké míře pyšnit svou autentičností, napětím a velmi chladnou atmosférou. Nějaký nedostatek by se nejspíš našel, ale vzhledem k vydařené psychologické stránce filmu, ho s chutí přehlédnu. 80% ()

Happens

Lesy jsou tu pěkné. Jinak je to kupa hnusu s kupou humusu. Hodinu znásilnění a hodinu mučení. Film jsem musel přeskakovat, možná krátkometrážní snímek by mohl být lepší. Protože pomsta za znásilnění není zas tak převratný nápad, aby to namazali na dvě hodiny. ()

panjosef

Tak po mém prvotním "zase další remake" a následujících celkem pozitivních reakcích okolí jsem skouknul a musím říct, že tohle je povedený kousek. Co je zde navíc oproti původní verzi od Zarchiho je jiná atmosféra. Originál je syrový, bez hudby, až mrazivě autentický, zatímco nová verze má blíž k modernímu rámci hororu - ambientní zneklidňující zvuky, zadunění, lekačky a další prvky. Ale náhodou to tu docela funguje. Banda rednecks je zahraná dobře, jsou to uvěřitelní z***i (včetně dialogově dobře zahranýho vysrávání a terorizování, úplně se mi svírala ruka v pěst), o to víc zde (a u podobných filmů samozřejmě) zamrazí, že takovýhle podobný hovada bohužel ve světě fakt existujou. Hlavní hrdinka je sympaťanda a uvěřitelná. Znásilnění je oproti originálu umírněnější, o to je brutálnější msta. Tam je level posunutej o hodně výš, nic pro slabší povahy. Se vším všudy, slušně odvedená práce a oproti původním obavám fajn předělávka. Originál je díky své syrovosti a autenticitě pro mne samozřejmě lepší. Tohle bych nazval takovým klasičtějším, zručně natočeným moderním exploitation. A jak tady tak koukám na další komentáře k filmu, tak zjišťuju se celkem opakuju :-) . ()

iamek

Takhle si představuju film o pomstě ! Naprosto brutální scény kdy se hlavní představitelka mstí jsou perfektně vymyšlené. A scéna znásilnění taky dokonalost. Po dlouhé době slušný horor, ale i tak se z toho dalo vytřískat trošku více. 3,5* ()

Chrustyn

Remake méně známého ale silně kontroverzního a ve své době mimořádně brutálního hororu o o nevinné dívce, která se pod náporem psychického a později i fyzického násilí změní v nemilosrdně vraždící bestii. První polovina je možná mírně zdlouhavá (nejspíše z důvodu přiblížení neskutečné bolesti, kterou hrdinka prožije) ale v druhé části, kdy začne -poměrně sofistikovaně- pokud možno co nejbrutálněji likvidovat své trýznitele, dostane film ty pravé grády a krvechtiví diváci dostanou pár příjemně brutálních scének (scéna oko vs. havran je jen jedna z mála). Slušné překvapení a jsem zvědav na původní verzi z 80. let. ()

SeBig

Spoilers: Tak tohle má k hororu hoodně daleko. První půl hodiny nuda, pak dalších 20 minut čumim na to jak tu holku znásilnují a to nejlepší (pomstu) dají až na posledních 10 minut.. pomsty byli sice drsný a hustý, ale celý film je nuda a taky to mohli nějak víc promakat. Ješte se rozmyslím, jestli se budu chtít kouknout na druhý díl. ()

korbitch22

To by mě kurva zajímalo, co je na tomhle jako zneklidňující, šokující nebo zvrhlé.Parta dementních vidláků v čele s dementním šerifem vošuká jedno městské žehlící prkno.Herci mi přišli strašně nepřesvědčivý, scény mučení a znásilňovaní holky nudně natočené, že člověk prostě ani snad nemohl nijak zvlášť s obětí soucítit, jelikož tam prostě nefunguje vůbec režisérská, dramaturgická ani herecká práce a vy sledujete jen zoufale nudné něco, co vás má asi šokovat, jelikož je ale režisér gumák, šokovalo mě to spíš jak mě to hrozně nudilo k smrti.Žádná hudba, žádné emoce ani pořádná výprava.Pomsta odbitá a ta holka se tvářila tak moc naštvaňounce, až sem si místy řikal že on jí určitě ve výprodeji utekl nový odšťavňovač na bio ovoce.Prostě průser, úplně to samé v novém kabátě, strašná nuda, žádná atmosféra, hezká holka co dostane sondu a šerif, co dostane anální klistýr brokovnicí....žádná invence, jen nový kabát, 20%. ()

heyda

Vadí mi jen to, že jsou snad v každým hororu znázorněni vesničani jako totální úchyláci, násilníci a vrazi, což je samozřejmě kravina. Doufám, že se jednou dočkám hororu, kde pár vesničanů vyrazí do města na výlet a tam je znásilní úchylní měšťáci, což je samozřejmě, vzhledem ke koncentraci obyvatel a mnohem vyšší kriminalitě, pravděpodobnější. Vraťme se ale k filmu. To, co nám Monroe naservíroval, se pro mě řadí mezi nejlepší EXPLOITATION, co jsem zatím měl možnost vidět a věřte mi, že už má za sebou hodně kousků tohoto subžánru. Ke konci je to natolik brutální, že všem lidem se slabým žaludkem, slabším povahám či křehkým dívkám nedoporučuju! A ačkoli to není dokonalý film (visí tam několik otazníků, charaktery nejsou dopracované, dočkáme se i několika hloupostí či přehnaností v příběhu i v chování postav), tak to vše přebíjí suverénní zpracování a brutalita, která nezná mezí. Musím se přiznat, že moje černější JÁ je docela spokojené. 80% (podobný film: The Last House on the Left) ()

mat.ilda

Učebnicový příklad, jak žák předčí své učitele, aniž by se zpronevěřil všemu, co ho naučili... od toho se také odvíjí veškerá koncepce - první polovina suchopárný výklad s rutinními ukázkami, druhá striktně v duchu pouček, které odříkáte, i kdyby vás vzbudili o půlnoci, ovšem v plné praxi a s dychtivou invencí. ()

lillien

První půlka mě nebavila, otravovala a nesympatická kravka si bohužel absolutně nedokázala vybudovat jakoukoli vazbu nutnou pro můj soucit a znechucení nad její nadcházející situací. Téma městské holky, která nasere bandu primitivů ve vidlákově je vděčný stavební kámen pro nějaké to multiznásilnění a následné kuchání. Tahle předvídatelnost mě už nudí a očekávala jsem trochu originálnější nápad, nehledě na to, že scénář byl trapně blboučký. V druhé půlce se rozjela akční fáze pomsty a nudila jsem se už o poznání méně, ale z kategorie ničím nevyčnívajících a rychle zapomenutelných exploiťáků už se tahle sranda u mě nedostane. ()

Flego

Pozastavovať sa nad gore efektami nemá zmysel, sú presne v duchu dnešnej doby, kedy sa scenáristi predháňajú vo vymýšľaní najoriginálnejších efektov. Pôvodný film som nevidel, ale vzhľadom k prostrediu, v ktorom sa odohráva, tak sa niesol vo vtedajšom trende - kdesi na samote je hlavný hrdina v ohrození prihlúplych sadistov. Remake je hlúpy film. Každou minútou sledovania sa divák pristihuje pri myšlienkach, prečo sa deje toto, prečo sa postava chová takto alebo kde zobrala hlavná predstaviteľka prostriedky na pomstu... ()

MontyBrogan

Fuuu, tak toto bol nepochybne najnechutnejší thriller/horor aký som v poslednej dobe videl. Párkrát som musel dokonca uvažovať či nemám radšej odvrátiť zrak. Dobre, že som ho nepozeral pred spaním, lebo to čo by sa mi mohlo po tomto zážitku snívať, si nechcem ani predstaviť. Na druhej strane sa tomu nedá moc čo vytknúť. Bolo to drastické, pohoršujúce a neľútostné a myslím si, že presne také to aj malo byť. Jeden z mála dôvodov (a zároveň najväčší) prečo nedám 5*, je ako si naša pomstiteľka po celú tú dobu vedela poradiť sama v lese (musela si tam loviť potravu a podobne) a tiež ako bez jediného zaváhania vykonala odplatu (nikto sa pri zväzovaní a aranžovaní do mučiacej polohy neprebral natoľko, aby jej plány prekazil). ()

Othello

Ale velmi dobře. Originálu jsem se doteď úspěšně vyhýbal, protože se bojím jeho dřevnatosti, ale po zhlédnutí remaku to u mě bude mít zase o něco těžší. Místy je, co se týče konfrontace oběti a útočníka tenhle film naprostou vysokou školou exploitu. Mám na mysli hlavně scénu ponižování ústřední slečny bandou hixploťáckých sympaťáků, ve kterém jí jeden strká bouchačku do huby, další ji natáčí a třetí na ni hází zapálený sirky. Samozřejmě hromada verbální romantiky během toho. Na závěrečné zúčtování se čeká déle, než jsem předpokládal, ale to je na úkor celkem slušné nervozity a napětí hlavních postav. No a gore efekty jsou dost super, ani ti havrani nebyli trapní. Ani konec se nepodařil nějak americky zkurvit, takže čtyry hvězdy úplně čisté. Hvězdu ubírám za to, že Sarah Butler nevěřim spisovatelku a ten, co hrál toho retarda taky nebude novej Forrest Gump -) ()

jonyyy

Opravdu velmi záživná revenge podívaná. Čekal jsem tuctový kino horor pro široké publikum a dostal žánrovku opravdu jen pro nejotrlejší diváky. Druhá půlka byla natočená tak trochu ležérně ale zakomponování vražd do hlášek z první půlky to vyvažovalo. Naprostá spokojenost. 75% ()

Pítrs85

Tohle se těžko hodnotí, moc nechápu, za jakým účelem se takovéto filmy vlastně točí a už vůbec nechápu, proč se pak na to lidi jako já dívají :-) Že by byl opravdu v každém z nás kousek voayera? Technicky (myšleno co se týče prostředí, zvolení tlumených, skoro až špinavých barev, hudby a výběru herců) se tomu prakticky nedá nic vytknout, snad s výjimkou toho, že holka, co váží dvacet kilo i s postelí, si tam dává stokilový borce, ale tak ok, o logice tento snímek opravdu není. Původní verzi jsem neviděl a po tomto bijáku už to ani nemám v plánu- film, který začíná i končí násilím, jde nějak mimo mě. Ale uznávám, že na I spit on your grave opravdu něco je... ()