Havajský právník Matt King se právě dozvěděl, že se jeho žena Elizabeth, která už několik dní po nehodě při jízdě na motorovém člunu leží v kómatu, nemá šanci uzdravit a je třeba ji odpojit. Matt musí tuto hroznou zprávu říci i svým dvěma dcerám, desetileté Scottii a sedmnáctileté Alex. Aby to Matt neměl moc jednoduché, musí ke všemu ještě řešit prodej rodinného majetku, rozlehlých pozemků, které rodina zdědila po svých havajských předcích. Matt, jenž se musí sám s informací o odpojení své ženy vyrovnat, se rozhodne přivézt z internátu Alex. Ke svému zděšení zjistí, že se dcera na internátu opíjí a užívá drogy. Přesto jí však vše řekne a čeká, že mu Alex s řešením pomůže. Zpráva o blízké smrti matky je i pro Alex šok a dívka v rozrušení Mattovi prozradí, že ho Elizabeth podváděla. Matt i Alex se rozhodnou milence Elizabeth najít. Aniž si to Matt uvědomuje, právě hledání milence Elizabeth mu pomůže sblížit se s jeho starší dcerou. Alex si sice do domu přivede svého přítele Sida, ale tento zprvu nesnesitelný teenager se postupně srovnává a nakonec se i on ukáže jako dobrá opora jak pro Alex, tak i pro samotného Matta. Mattovi s Alex se skutečně podaří Elizabethina milence Briana najít. Matt po něm chce, aby se šel s Elizabeth rozloučit dřív, než ji on nechá odpojit. Následně Matt za pomoci lékařů vysvětluje malé Scottii, že její matka musí umřít… (TV Prima)

PEZ

Alexander Payne vie natocit "obycajny" film plny neobycajnych situacii. :) Opat pomalsie tempo, plne hawaiskych zaberov (cim dalej tym viac si vazim filmy, ktore nie su tocene v studiu, ale vonku v prostredi, kde sa dej odohrava vid. Drive). Na zaciatku mi prisiel Clooney trochu slaby, ale s postupujucim casom bol nielenze perfektny, ale aj pribeh sa mi stale viac a viac zaryval pod kozu. Na zaver som sa uz neubranil a uplne podlahol. Dobry rodinny film, okrem Clooneyho bola dokonala aj Shailene Woodley (to je TALENT - o nej este budeme pocut, to sa stavim) a Matthew Lillard, ktoreho mam fakt rad, ale po Scream a Hackers si nepamatam bohuzial iny dobry film s nim. Tak tu som si jeho vykon opat uzil. Film natoceny s graciou. ()

Vorima

Pomalé, smutně veselé (alesoň občas), zajímavě ztvárněné a s dobrými hereckými výkony doplněné zvláštně kontrastním soundtrackem. Bohužel příběh je trošku bezzubý a něco tomu celému chybí. ()

KOOHA

Tuctovej, omletej příběh zasazenej s rádoby cool pointou na Hawaii, jinak to ale kulhá a rozhodně z toho nepadám na zadek. Jestli tenhle snímek vyhraje, tak jsem chinese dentist. Clooney zahraje cokoli na výbornou, protože už je takovej, jinak to je nic moc. ()

dainio

Jeden z nekrásnějších filmů, který jsem, kdy viděl. George Clooney zraje jako víno. Čím je starší, tím více se objevuje v neskutečně náročných charakterních rolích. Zde, sehrává svůj zatím životní part. Snímek, který je velice těžký a a není určen pro diváky typu (Stmívání, Transformers, X-men apod.). The Descendants se totiž, dostává až na samou hranici, jedné z nejhorších a nejtěžších situací v životě. Muži, umírá manželka v kómatu, o které se dozvídá, že ho podváděla. A protože během manželství fungoval spíše jako záložní rodič, tak nyní má vše na bedrech sám. Výchovu svých dvou dcer a řešení problémů. Bez jakýchkoliv skrupulí je divákovi představeno silné emocionální drama, které je v některých momentech, řízlé s tak typickým jemným Paynovským humorem. Do toho všeho úžasná kamera, hudební doprovod a havajská destinace. George Clooney je v této roli nepřekonatelný. Toho Oscara prostě získat musí. Nejlepší herec, film, scénář. Všichni škarohlídi, ať se jdou bodnout. Jak s hodnocením, které je pro tento skvost na csfd, průměrné, tak s prognózami, ohledně ocenění. Výborná je také Shailene Woodley. Budu držet palce při předávání zlatých sošek. ()

siloalampa

Veľmi pozerateľné, príjemne plynúce a oku lahodiace. Zbežná odpoveď na otázku prečo je dôležité mať rodinu.(nech je akákoľvek) ()

Naki

Bohužel nominace na Oscara a dva Glóby ještě neznamenají kvalitní film. Je pravda, že jsem se nenudila, ani dialogy nebyly špatné, ale to, co jsem si z filmu odnesla byly naprosto nepodstatné a negativní věci. Co mě asi nejvíc štvalo, hned vedle příšerných havajských košil, příšerná havajská muzika. Nebo třeba potřeba Clooneyho si zahrát na potomka havajanů. Proč vlastně ne, když jeho prapraprababička byla princezna. Pěkný rodokmen! "Zajímavé" bylo třeba také sledovat ty naprosto nepodstatné omáčky kolem "děje". Ani v retrospektivě nevidím žádnou spojitost mezi prodáváním pozemků a jeho ženou v kómatu, vlastně žádnou důležitou podstatu této dějové linie (včetně Sida). A aby toho nebylo málo, tak udělají naprosto směšný konec o jedné větě. Na závěr bych chtěla pogratulovat tomu, kdo přeložil The Descendants do češtiny. Buď v životě tento film neviděl nebo absolutně nepochopil souvislost originálního názvu s filmem. ()

Bird_house

Nevím, kdo tento film řadí do kategorie "Komedie".. Jediné, co je tam veselé, tak hudba, která odpovídá území Hawai, etc.. George Clooney mi tady vůbec nesedí.. Jak se může cca padesáti letý chlap ptát sedmnáctiletého kluka, jak má postupovat a jak vychovávat své mladé dcery..? - To jsem nějak nepochopil.. Jsem z toho filmu na rozpacích - volím 3,49 hvězdičky..;) ()

Kingjiri

Vzhledem k námětu šlo paradoxně o pohodovou podivanou o mezilidskejch vztazích a částečně i životě na Hawaii. Nejvíc mě zaujalo, že se děj točil kolem umírající blízký osoby, která vzhledem ke svýmu zdravotnímu stavu (kóma) nemohla s okolím nijak komunikovat, takže byl divák ušetřen spoustu patetickejch rozhovorů. Ono toho patosu celkově moc nebylo, při nejmenšim nepůsobil nijak rušivě. George Clooney v hlavní roli určitě snímku hodně pomoh, ale i obsazení dalších rolí bylo slušný (hlavně pohledná Shailene Woodley). I když se příběh odehrává hodně pomalu a za celou dobu se vlastně nijak zásadně neposune, celou dobu jsem se příjemně bavil, čtyři silnější hvězdy. ()

Torgal

Taký príjemný rodinný doják, ktorý sa tvári že je viac ako len to. Určite je to zásluhou témy filmu, ktorá je síce solídne spracovaná, ale zároveň už riadne omletá (Oscara za scenár nechápem), a hereckým výkonom Georga Clooneyho, ktorý si svoju nomináciu určite zaslúžil. Keby nebola hudba tak strašná (neustále tie isté havajské motívy mi už liezli na nervy) a filmu by sa podarilo vykresať vo mne nejaké emócie išiel by som s hodnotením vyššie, niekdy ale kvalitný herci a réžia na dobré hodnotenie nestačia. 6+/10 ()

Charlie84

Do závěrečných titulek a vlastně ani doteď se nemůžu rozhodnout, jestli mě Havaj v pozadí příběhu otravovala nebo ne. Zpočátku mi bylo Cloonyho upřímě líto (létalo to na něj z prava z leva), pak ale dějová linka začala brát zatáčky hodně ostře a já nevěděl, jak se k tomu postavit. Tragickou notou to začně, pak jakože si chvilku budeme hrát na komedii (Sid), pak zase chvilku drama, pak road movie a nakonec svedeme finální boj dobra se zlem o indiánské teritorium. Bavilo mě to od A do Z, ale přijde mi, že kdyby mezi A a Z bylo několik písmenek vynecháno, zase tolik by to možná nevadilo. Nicméně jako oddychové vztahové drama-komedie-ekoroadmovie - proč ne. ()

salamandrr

V tomhle fimlu jsou úžasné záběry Havajské krajiny a zbytek je úplně o ničem. Nechápu jaký trotl, opět, napsal, že je to komedie/něco. Komedie to opravdu není, komedií se to stalo až v momentěl kdy jsem to v půlce nudného umíracího filmu neustál a začal jsem film proskakovat/komentovat. ()

aR3Zz

Dobře strávené chvilky u tohoto filmu. Příjemná podívaná, promyšlený děj, dobré herecké výkony. Bohužel jsem postrádal nějakou hlubší hodnotu, něco, kvůli čemu bych si film pustil i po roce znovu. A je to asi škoda. 55% ()

Dimo

Dobrý! Celkem pohodový, komornější film, neradostný, ale celkem téměř bez patosu a přibarvení ukazující běžný život na hawaii. George Clooney je herecký bůh, to se ví už dávno a tak ani tu nezklamal, ovšem kdo mu te skvěle sekundoval, byly jeho dvě filmové dcérky, hlavně Sahilene Woodley. Konec se trochu zasekl, opět přišlo trochu těch vynucených Amerických emocí, ale v celku se jedná o příjemný film, který drží v nadprůměru skvělí herci. ()

darkreider

Clooney je a bude je prvotriedny herec, to je jasné. Vďaka nemu tri a pol, inak je film síce fajn, ale okrem úplného gaučového záveru to nie je nič extra. Život nie je vždy havaj. ()

mupimup

Příběh Matta Kinga a jeho rodiny dozajista není sociální sondou ani psychologickou studií. Není ani bolestným melodramatem a vlastně ani nepůsobí jako umělecký obraz. Není zde třeba luštit tolik náročným divákem oblíbené skryté a ještě skrytější podtexty, o kterých se občas domnívám, že o nich neměl tušení ani sám autor. Čím ale rozhodně je, je neobyčejně vlídně a přirozeně podaným obyčejným příběhem, který k dojemnosti nepotřebuje smyčcový doprovod, či nájezd kamery na Opthalmoseptonex v očích zhrouceného umělce. Asi je to tristní, ale tenhle příběh dojímá jednoduše tím o čem je. O fyzické ztrátě ženy, kterou následuje její mnohem horší ztráta duševní. A zatímco tu první dokáže Matt ještě unést, druhá s razancí neočekávaného rozmetá jeho dosavadní sebekontrolu a zanechá ho pobíhajícího po Oahu ve snaze o opětovné poskládání vlastní duše. George Clooney je bezesporu výborný herec, který je v případě potřeby schopen utáhnout příběh i sám. Fakt, že jsem v Descendants mezi jeho výkonem a výkony ostatních zúčastněných žádný kvalitativní schod nezaznamenal, ukazuje na jednu ze silných stránek tohoto filmu, kde je možné si užít každý okamžik. Jediným slabším místem (a to dle mého soudu scénáristicky) byla pro mě promluva milencovy družky k Mattově ženě, ale vzhledem k tomu, že jsou ženy skutečně jiné, je možná přirozená i tahle. Přes všechnu bolest, kterou popisuje, filmu zřídka chybí humor spolu s něčím, co pozvedá a hřeje. Mám rád filmy o smutných věcech, ze kterých odcházím s vědomím, že život stojí za to a že i ze spálené země rostou kytky. ()

Luisis

Poklidný havajský život natočený s krásou a elegancí.Havajské písničky počas celého filmu atmosféru jen umocňují - 80% ()

Stíba

Za mě fakt pohodová oddychovka s příjemným dávkováním zábavy, vážnosti, sentimentu či sarkasmu. Občas boužel ale možná až příliš přesně strojená a bez nějakého výraznějšího momentu, který by vzpomínku na film udržel v hlavě po delší dobu. Na to 4* to u mě ale nakonec asi je už jen kvůli tomu vyloženě take it easy tempu a prostředí Havaje. ()

Další Spidey s hromadou starých známých

Další Spidey s hromadou starých známých

12.10.2012

Marc Webb se chvíli cukal a tvrdil o pokračování Amazing Spider-Mana to samé, kvůli čemu Rupert Wyatt nechal plavat Dawn of the Planet of the Apes – že na natočení kvalitního sequelu není dost času a… (více)