Havajský právník Matt King se právě dozvěděl, že se jeho žena Elizabeth, která už několik dní po nehodě při jízdě na motorovém člunu leží v kómatu, nemá šanci uzdravit a je třeba ji odpojit. Matt musí tuto hroznou zprávu říci i svým dvěma dcerám, desetileté Scottii a sedmnáctileté Alex. Aby to Matt neměl moc jednoduché, musí ke všemu ještě řešit prodej rodinného majetku, rozlehlých pozemků, které rodina zdědila po svých havajských předcích. Matt, jenž se musí sám s informací o odpojení své ženy vyrovnat, se rozhodne přivézt z internátu Alex. Ke svému zděšení zjistí, že se dcera na internátu opíjí a užívá drogy. Přesto jí však vše řekne a čeká, že mu Alex s řešením pomůže. Zpráva o blízké smrti matky je i pro Alex šok a dívka v rozrušení Mattovi prozradí, že ho Elizabeth podváděla. Matt i Alex se rozhodnou milence Elizabeth najít. Aniž si to Matt uvědomuje, právě hledání milence Elizabeth mu pomůže sblížit se s jeho starší dcerou. Alex si sice do domu přivede svého přítele Sida, ale tento zprvu nesnesitelný teenager se postupně srovnává a nakonec se i on ukáže jako dobrá opora jak pro Alex, tak i pro samotného Matta. Mattovi s Alex se skutečně podaří Elizabethina milence Briana najít. Matt po něm chce, aby se šel s Elizabeth rozloučit dřív, než ji on nechá odpojit. Následně Matt za pomoci lékařů vysvětluje malé Scottii, že její matka musí umřít… (TV Prima)

sedlo03

I přes to téma mě napadá hlavně jedno slovo - příjemné. Opravdu povedený film, obzvláště svou netradiční atmosférou, když vezmem v potaz dané téma. ()

Nolanofil

Tá šľapka mala skapať hneď a ušetrila by ma 2-ch hodín trúchlenia... Dobre trocha som to prehnal, ale k podstate. Deti moje je zbytočný snímok, zasadený do pekných lokácií, motajúcich sa okolo rodiny, ktorá zasahuje iné rodiny, v ktorej sú všetci smutný, nasraný a pripomínajúc si stále, že si treba vážiť maličkosti a rodinu. Clooney výborný, vlastne bez neho by to bola turbo nuda, ktorá by nestála za pozretie. ()

Erik7595

Bezprostredne po pozretí prevládali velmi pozitívne dojmy z filmu. Postupom času to prvotné nadšenie tak nejako zo mňa vyprcháva, stále avšak film hodnotím za velmi slušný nadpriemer. Jedine, čo mi vyslovene prekážalo, bola zvolená hudba vo filme. A musím vyzdvihnúť herecké výkony Georgea Clooneyho a Shailene Woodley. Najmä vďaka nim som sa rozhodol k pozretiu tohto filmu, nuž nesklamali a boli obaja výborný. Hodnotenie - 7,5/10 ()

Pawlisman

Málo překvapivý klasický rodinný snímek s dramatickými zápletkami. Něco co jste již viděli na sto a jedna způsoby. Bez Clooneyho nulový film. Díky bohu za to romantické prostředí. ()

DDUDU

Silný příběh, obyčejný film, krásné scenérie Havaje. Komedie to není. Zasmát se může člověk jen u jedné scény a ještě se skřípáním zubů, protože dělat si srandu ze starého člověka je po shlédnutí celého filmu trapné. Ono to je trapné i normálně. 1 hvězdička navíc jen pro George Clooneyho. ()

jorgus

pekne pekne..sedl mi hlavne soundtrack a celkove navzdory tematu prijemne vyzneni tematu..skoda ze misty trochu snimek tlacil na pilu, jinak maximalni a necekana spokojenost:) ()

Fifer

Někdo to tady srovnával s Up in the Air, ale kdepak, to je hloupost. Up in the air mělo zajímavá témata, švih, humor, styl. Tohle je jen rozbředlá limonáda ala telenovela. ()

xxSmoldaxx

Drama skrz naskrz, komedie v popisu je opravdu zavádějící. Nemohu říct, že jsem se párkrát neusmál, možná vícekrát než u kdejakých komedií, ale to především díky skvělému scénáři. Komických situací tu je poskromnu a většinu stopáže sledujeme hlavu rodiny v tíživém životním období. A to je ten problém. Příběh nemá spád a já od poloviny už pouze čekal na konec. 115 minut je to dlouhých a nenapínavých. Nominaci na nej. film a nej. režii nechápu. Clooneyho postava zahrána uvěřitelně, ten by zlatého plešouna dostat mohl a Woodley je kouzelná. Ale celkově vzato je to pro mě velmi neuspokojivé. 64% ()

KOZEL84

Ale jo,celkem pěkný film až na posledních ubrečených dvacet minut a Clooneyho andělská křídla (mohly být 4),které to skoro zabijou.Na tomhle svém postoji nevidím nic cynického.Já bych si klidně pobrečel taky,ale to by to jako muselo fungovat.Což se tu neděje ani omylem.A jestli tohle bude film roku (na Globech už je),tak to takovému ohodnocení kurevsky snižuje lat'ku (i když konkurence je na tom zhruba stejně). ()

Tred2

Tohle byl v době objevení traileru můj favorit. Po shlédnutí jsem byl ovšem značně zklamán. Osobně nechápu tolik nominací ani tu nakonec proměněnou. Jak mám Clooneyho rád, tak do této role se prostě nehodil (možná je to zaškatulkováním, ale přece jen když se na toho člověka podíváte ať ve filmu tak ve skutečnosti, tak mu prostě nemůžete věřit takovouto roli). Navíc je to strašne nevyrovnané, logicky docela nepravděpodobné a vůbec to jako celek nefunguje. Během sledování se mi střídali chvíle kdy jsem se bavil a kdy to stálo za prd, což by u snímku jehož název zní tolikrát na Oscarech nemělo být. Casting byl koneckonců taky dost nepovedený, snad jediný kdo mi byl docela sympatický byla starší dcera (ne že by hrála až tak dobře, ale řekněme, že její mluva mi přišla "vhodná"; už je nuda jak všechny špatný děti akorát pořádají párty a pak trucují po práskutí dveří v pokoji a to je pak ve filmu nazýváno rebelstvím). Sečteno a podtrženo: Je to určitě koukatelné, ale nemá to schopnost více či hlouběji zaujmout. 60% (P.S.: Musím si rýpnout. Všímám si trendu jedné nejmenované uživatelky, která snad u každého filmu, který není "odpad", kde se brečí, ideálně hodně, musí naprat automaticky 5*.. Začíná to být nuda.) ()

Saur.us

Civilně natočené rodinné drama stavěné na tragédii, která odhaluje tajemství a komplikuje tím už tak složitou situaci hlavní hezouna Clooneyho, která sekudovaný jeho překrásnou filmovou dcerou S. Woodleyovou zahrává lidský a citlivý výkon. ()

zahadum

Rodinná dráma na pozadí spoznávania hodnôt života kde hrá svoju malú úlohu aj ekológia .... do rodinnej drámy neradím len Clooney vs manželka v kóme ale aj Clooney vs " milion a jeden " bratranec na love prachov. komédiu som v tom veľmi nevidel. ()

ellegrey

Od tohoto snímku není dobré očekávat něco přelomového, protože on je přesným opakem popřípadných nadějí. Malý film vyprávějící příběh obyčejných lidí, kteří musí čelit překážce, která může postihnout každého smrtelníka. Krásná příroda, milá folklórní hudba a dobré herecké výkony v čele s Georgem Clooneym divákovi poskytují příjemnou podívanou. ()

adriane9

Mě dostává už to spojení komedie/drama. Jediné co mě zaujalo, tak rozhovor v autě kdy Sid mluví o retardaci, což je teda hodně málo. Clooneyho nemusím a tady se to opět potvrdilo, nevěřila jsem mu jedinou větu i výraz a byl to pro mě naprosto ztracený čas bez kousku emocí (a to tam je prosím v komatu matka od dětí).Jedna hvězda za krajinku. ()

Petrus1

Bohužel se mě tohle téma dotýká až moc a to i po skoro deseti letech. Nechci se teda v tom nějak moc šťourat, ale musím říct, že mi to docela nepříjemně zabrnkalo na city a že sem si i pořvala. A taky vím, že už to nechci nikdy vidět. Ale když se nad svou osobní stránkou povznesu, musím říct, že vůbec nechápu, jak tohle může někdo považovat za komedii - kromě jedné nebo dvou hlášek zhulenýho fakana a pubertální dcery, na tom nic komického neshledávám. Film hraje hlavně na to, že je to doják, ale samotný příběh je dost chatrný a nechce se mi věřit, že by se v takové situaci (pokud ji jako celek budeme považovat za reálnou - což už samotný zní jako blbost) chovali všichni tak klidně, odjeli si na výlet, objeli příbuzné a kamarády, měli tolik času a všechno měli tak nějak v piči na lehátku...A už vůbec nechápu, proč je to Jeden z 1001 filmů, které musíte vidět, než umřete. Ale co už. "Payne se nepouští na nové území ve své kariéře (a havajská hudba vede divákovy city možná až příliš okatě), ale je natolik inteligentní scenárista a režisér, aby nám dokázal předhodit pár vděčných dějových zvratů a uspokojivý vývoj postav. Děti moje jsou filmem, v němž Payne vypráví to, co umí nejlépe: dospělý melancholický příběh ze života, plný humoru a dojetí." ()

warrenur

Celkom prijemny rodinny film. Vztah prachateho tatina a jeho dcer mi moc uveritelny neprisiel. To uz skor napate vztahy pripadnych "delicov" predaneho majetku cosi vypovedali. Avsak spolu s prijemnou havajskou muzickou, ktora tvori v skutku vynimocny soundtrack a krasnymi sceneriami je to pomerne jednoducha oddychovka. Moze byt. ()

Gahan

Moje pocity uplne vystihuje kometar od Riley, komu sa nechce citat ten moj posluzte si :-) Kazdopadne co sa mna tyka, komentar sa neda nenapisat ako SPOILER... Tento film mal vo mne akoze vyvolat ake emocie? Neviem si predstavit, ze by sa ktokolvek v podobnej situacii zachoval tak ako postavy vo filme (bolo tam proste prilis vela scen, ktore mi prisli uplne vykonstruovane). Rovno na zaciatku nam bolo oznamene kam film smeruje (matka umrie) a uz len sledujeme jednu scenu za druhou smerujucou k nevyhnutnemu a ocakavanemu... bez nejakej dalsej zapletky ci pointy, mozno az na navstevu Julie (milencova manzelka)... a pri tej scene som skoro odpadla. To vazne by sa niekto obtazoval a prisiel povedat prave toto a takym stylom pred muzom, ktory bol v rovnakej situacii??? Ja som sa na konci citila asi ako ti traja na gauci, len som nemala tu zmrzlinu... no tiez som len sedela a kukala do blba. Absolutne to vo mne nevyvolalo nejake hlbsie emocie, a to mam fakt rada dojemne filmy a celkom si viem uzit nejaku tu slzicku. Tu to na mna absolutne nezafungovalo... lubilo sa mi prostredie, hudba a ta zatoka (keby do nej napchali tie spomenute velryby, dam aj tri hviezdicky :-) PS: Len aby bolo jasne, neziadam happyend aby som bola spokojna, v tomto pripade keby sa na konci nebodaj este aj prebrala, tak to sa tam asi zacnem smiat... ()

Další Spidey s hromadou starých známých

Další Spidey s hromadou starých známých

12.10.2012

Marc Webb se chvíli cukal a tvrdil o pokračování Amazing Spider-Mana to samé, kvůli čemu Rupert Wyatt nechal plavat Dawn of the Planet of the Apes – že na natočení kvalitního sequelu není dost času a… (více)