Fantastická cesta profesora Aronnaxe ve filmovém zpracování z roku 1954 legendárního dobrodružného románu Julese Vernea. Profesor Aronnax, proslulý podmořský vědec je vyzván námořnictvem, aby identifikoval záhadného tvora, který zničil parník v Severním Atlantiku. Po mnoha dnech hledání však najde něco, co vůbec nečekal. Záhadný tvor je ve skutečnosti ponorka budoucnoti Nautilus, řízená kapitánem Nemo. Jedná se o naprosto nadčasový snímek co se týče triků, s vynikajícím scénářem a hereckými výkony. Obzvláště záběry Nautila pod hladinou a potápěčské scény byly na svou dobu něco naprosto fantastického. Je to první širokoúhlý film společnosti Walt Disney. (oficiální text distributora)

Chater

Hrozná adaptace. V ničem se to knížce nepodobá, snad jenom jmény. Kdo si přečet knížku a chtěl si pustit nějakou zfilmovanou verzi, tak radim spíš ruce pryč. ()

xaver

Pěkně zmršená Verneovka. Další ukázka, jak rádoby režisér může zmrvit jeden z nejlepších románů klasika fantastické literatury Julesa Verna. ()

iXtr3m3

Skvelý filmík podľa skvelej knihy. Škoda, že sa nikdy nikto nechytil aj ďalších super Verneoviek, ako Nový gróf Monte Christo alebo sériu Robur. ()

Han22

Upřimně jsem se na tenhle film těšil nejvíce z celého roku 1954. Dobrodružný film s Oskarem za efekty, námět podle Verna a režisér mé milované Fantastické cesty. Jasná pětihvězdičková záležitost na papíře, jenže jsem čekal více. Efekty jsou samozřejmě báječné - design lodi, podmořské záběry Nautila opravdu to nevypadá jako nějaká muzejní záležitost. Jenže je to nuda. Samotný příběh mě byl ukradený, protože v Masonově podání je Nemo jen blázen, profesor Anorax je nevýrazný až běda a postava připitomělého hrdiny Neda je otřesná, navíc Kirk Douglas přehrává až běda. Nakonec se to rozjede, nechybí parádní souboj s chobotnicí, útok kanibalů či vojáků. Slabší 4* (spíše tak 70%) za druhou půlku a nemůžu si pomoc, Zemanův Vynález zkázy z téže doby je mnohem lepší. Dobrodružný film roku 1954. ()

farfalla

Vědecko-fantastický a dobrodružný film ze studia Walta Disneyho. To v podstatě znamená, že film má sebevědomý náboj, dobré triky, zajímavou výpravu. Na druhou stranu si scénáristé vybrali z Vernea jenom to, co je jim tuze hodilo. Postavy jsou dost šablonovité a příběh lavíruje mezi zbytečnými scénami, nataženými scénami a schématickymi skoky v ději. Jako podívaná po únavném dni však příjemně pobaví. ()

Darth Maul

Veľmi pekné spracovanie klasiky Julesa Vernea. Po technickej stránke je to výnimočný film. Nautilus pod morskou hladinou som sledoval so zatajeným dychom. Myslím, že aj James Mason si zaslúži pochvalu za stvárnenie Kapitána Nema. V jeho podaní pôsobí Nemo tajuplne a nepredvídateľne. Naozaj veľmi dôstojné spracovanie predlohy. ()

Alf

silně průměrné filmové řemeslo, navíc málokdy jsou mi "kladní" hrdinové tak (osobně) protivní jako tady... ()

M.I.K.E.

Tak to je bomba, že snímek pochází z roku 1954, když jsem v průběhu filmu koulel oči na výborné triky, říkal jsem, že to jsou minimálně 60.léta. Snímku nechybí potřebé dobrodružné napětí, krásná podmořská atmosféra ani slušné herecké výkony, obzvlášť u Douglase, jehož podoba se synem Michaelem je zdřejmá, ()

Mikino00

I přes pěkné efekty a vizuální zpracování, film místy dost nudí a je hrozně zdlouhavý, ale i tak je to klasický příběh z pera Verna. V 50 letech se ani nic jiného čekat nedalo. Písnička, kterou zpívá Douglas je skvělá. ()

Zyne

na svou dobu skvělé triky a výprava, ale také poměrně mdle vyprávěné s ne úplně podařenými hereckými výkony z nichž vyčnívá lachtaní herečka (: ()

mira007

Klasická  Verneovka z pravěku kinematografie,  čili z roku 1954,  což  znamená milion  obstarožitností ale jako pohádka  se to jako roztomilou dalo i s tím  ne hercem Kirkem Douglasem. ()

arcticsky

Velké překvapení. Kdo si myslí, že efekty ve filmech Karla Zemana (např. Vynález zkázy) byly na svou dobu světové, ať se podívá na tento film. ()

pend

Ve své době slavná adaptace knihy J.Vernea, která se ovšem od knihy odlišuje v řadě věcí. Triky na tehdejší dobu výborné. ()

fisus

Bylo hodně znát, že je to dílo od Disneyho. Ale Kirk Douglas ve spojení s Esmeraldou byla fakt vtipná dvojka. A je třeba pochválit i interiér Nautila. ()

J. T. Kirk

Na to jak je tento film starý ma výborné efekty, scénář a ani herecké výkony nejsou nejhorší. Nenapadá mě co víc napsat prostě klasika. ()

Hapretor

Mám já pro Vás příběh, příběh přímo velrybí. Kdo ho neuslyší, ten neuvěří... Kirk Douglas si tady teda vyhrál. Jeho role byla správně připitomělá. Fakt mě bavil. Naopak James Mason mi přišel v roli "Nema" suchej a nudnej. Jestli se film pokušel o filozofické poselství směrem k divákovi - nepobral jsem. Jestli se film pokoušel o pobavení - povedlo se. Hlavně díky Kirku Douglasovi. Oliheň byla "cool". A ty podvodní/cké záběry - Wau. Ne vážně - byly údajně opravdu točeny v reálu. ()

JimiH

Prototyp dnešních velkolepých dobrodružných příběhů pro celou rodinu, ve kterém dominuje skvělý James Mason. ()

swiss

Jedno z nejhorších zpracování téhle klasiky. Dobré triky nezachrání mizerný scénář a přehrávajícího herce, včetně Douglase staršího ... ()

BigBang

Snadno koukatelná adaptace, přestože většinou se odehrává v bazénu filmových ateliérů s prostřihy z přírodopisných dokumentů. Spíš než adaptace by se řeklo "volně na motivy". Vedle slavné předlohy jsou hlavní devízou asi kulisy nitra ponorky - zvlášť pamětihodné jsou scény Nema hrajícího Bacha na varhany se zlatými píšťalami, na kterých má znak "N" a pod ním kulaté zrcátko, v němž se pozoruje. ()

Zemřel herec Charles Grodin

Zemřel herec Charles Grodin