Od chvíle, kdy Selene se svým lidsko-lykanským milencem Michaelem zničili prastarého upíra Marcuse ve filmu Underworld: Evolution, uběhlo již patnáct let. V jejich průběhu lidstvo odhalilo existenci jak upírů, tak lykanů, a rozpoutalo válku s cílem obě rasy vyhladit. Selene, která byla v průběhu genocidy zajata, se po více než deseti letech probouzí jako vězeň v neprodyšně uzavřené laboratoři společnosti Antigen, mocné korporace, která se snaží vyvinout vakcínu proti virům, jenž mají na svědomí existenci upírů a lykanů. Selene je zničena zjištěním, že Michael zemřel, ale smutek je velice záhy překonán šokujícím zjištěním, že v průběhu svého kryogenního spánku porodila dceru Eve (India Eisley). Ve snaze najít úkryt pro sebe i své dítě se Selene ocitá ve světě, kde jsou příslušníci její kdysi tak hrdé rasy na hranici vyhubení a zbytky přežívajících se ukrývají v podzemí. Odvržena zbývajícími klany se Selene rozhodne spojit své síly s mladým upírem Davidem (Theo James), který se k ní připojí v krvavém tažení proti Antigenu, jenž se snaží zničit ji i její dítě. Když jí na stopu přijdou také její obvyklí nepřátelé, lykani, zdá se, že je i Selene naprosto bezmocná proti nejzákeřnějšímu protivníkovi v historii série Underworld: geneticky vylepšenému superlykanovi. (oficiální text distributora)

kihsleek

Nemůžu si pomoct, ale už jsem to dal za dva dny podruhý, a furt mě to hrozně baví :) Pár kiksů v návaznosti a zvuku se dá v pohodě přejít. ()

Fildas

No co to bylo, taková patlanice všeho možného, velké zklamání. Kdyby tam nebyla Kate a slušné efekty tak nevím jak bych hodnotil. ()

DjMetal

Asi sa sem neda napisat pozitivny komentar... Milujem ako hlavni hrdinovia ''nadobudaju silu'' s pribudajucimi castami a ti zli ju naopak stracaju. V jednotke dostavali upiri na hubu. Kate Beckinsale sa ich bala, co bolo super. V tejto casti su upiri tak isto silni ako v jednotke, likani su dokonca este silnejsi a vyhravaju upiri. Kate si ich podava ako v KIA Motors na pase.... Jooooj.... Strasne trapne a odveci. Nepacilo sa mi to vobec... Scott Speedman ako najsilnejsi vo filme dostava neustale na hubu a sem si ani nezahral. PARADA. A nakoniec to najlepsie.....MILUJEM NEKONECNE ZASOBNIKY a ''velmi presne strely'' zapornych postav. A doslova moc kratke na to, kolko sme cakali na pokracovanie. Ak bude dalsia cast takato, no tak to zbohom. ()

godspeed

Provedení lycanů zlé, nedobré. Celkově provedení vedle The Priest pěkně pokulhává. O herectví nemůže být řeč. Bych zahrál podobně také. ()

goodnic

Naprosto bombastická akce mi prostě stačila. Všechno je to tak nějak méně trapné než čtvrtý Resident Evil, ale zase méně stylové. Kromě jednoho záběru (pád ve výtahu) docela pěkné efekty. Co mi vadilo asi nejvíc, byl fakt, že jsou upíři v téhle sérii upřednostňováni a lidé vyobrazeni jako ti zlí, je tak těžké zubákům fandit. Předchozí díl byl chabý, tento mi docela spravil chuť. ()

chicab8

Ugh! Nastavovaná polévka, vaří se prakticky z ničeho, jen z přitažlivých kontur Kate Beckinsale (za něž je samozřejmě hvědička). Fakticky jde o jeden dlouhý zpomalovaný a posléze zrychlovaný pohled na pochodující Kate, krev stříká z jedné i druhé strany naprosto nelogicky, jedná se zkrátka o stupňování "efektů" až do míry nechutnosti a idiocie, sarkastické bravo je na místě. Zklamání.. ()

Maniik88

Tak opäť slušná mutantská akcia, viac menej celý film je jedna akcia, efekty občas slabšie, ale priaznivcov upírov a inej hávede to neurazí. Kate je stále kočka a niektoré scény boli ozaj fajn. ()

VvV14

Další obří vrata na konci filmu? No to snad ne. Underworld, jako takový má dobré téma, skvělou atmosféru, ale děsivě roztahaně se tvářící děj. Kdyby to tímto filmem zakončili mohlo by to být i poměrně příjemně strávené odpoledne s jakž takž ucházejícím akčňákem. Ale ono ne. Na další film se už ani netěším, protože čekám podobné zklamání jako u Resident Evil: Afterlife. ()

Bezmenny

Bolo to celkom dobré, ale niečo mi na tom chýbalo. Teda, niečo viac. Ale, aby ma to aspoň ako tak uspokojilo... Možno prítomnosť Michaela, možno som viac čakal od Seleny.. Ale, čo mi hrozne vadilo, bola tá ustráchanosť oboch rás. Tento nápad som proste nezožral... ()

beso74

Žiadna sláva. Bojím sa, veľmi sa bojím, že sa Selena o chvíľu vráti späť. Ak ešte nie je scenár (Nie žeby som po zhliadnutí tohoto kúsku bol na 100% presvedčený, že tu ho mali), navrhujem jeden základný dejový zvrat. Angažovať Wesley BLADA Snipesa a po polhodine je po všetkých tých zubatých príšerách na jednej a druhej strane. A keď už sme pritom, potom by ho bolo dobré hneď obsadiť aj do TWILIGHT (možno ešte lepší nápad by bolo poslať ho tam prv). BTW, vyzerá to, že budem rasista, nemám rad ani jednu z rás v tejto sérii. ()

Evii.B

Underworld miluju, nemůžu si pomoc, ale na krásnou Kate v tý její kombinézce můžu koukat pořát. Film je sice poměrně krátkej, až mě to překvapilo. Chyběla mi absence většího děje jako třeba v předchozím díle, ale zase to tak nevadilo, nejhlavnější byla samozřejmě nepřetžitá akce. To Selenino neustále zuby cenící dítko mě už malinko rozčilovalo, ale co musím pochválit je úžasný výběr všeljakých hlídačů, detektivů, poskoků a v neposlední řadě i úpírů. Na všechny se dalo moc hezky koukat :D ()

megan017

Celkem dobré pokračování super hororu, ale málokdy se děje, že druhý nebo třetí díl(v tomhle případě čtvrtý), překoná ten první. Tenhle díl by se mi zdál jako "upíří resident evil". Jinak jsem nebyla ani nadšená, ani znuděná nebo nějak uražená. Kate Beckinsale jako vždy zářila ve své roli, kterou by nemohl nikdo zahrát lepé. Nápad ze superlycanem mě ale upřímně velmi potěšil, protože se hodil někdo, kdo by válcoval upíry lépe. Selene je jako Blade s prsama a v těsném oblečku, prostě super. ()

TommyDiamond

Pro mě to je tak trochu úplně zbytečný díl. Dějově se příběh nikam neposouvá, ale spíš stagnuje. Je to pouze něčí snaha za každou cenu si namastit kapsu. Začátek vypadal jak z nějaké hodně peprné počítačové střílečky. Tempo ovšem postupně upadalo až do mdlého finále... ()

Taffey

Jediná možná "herecká" poloha Kate Beckinsale. Ta ženská mi už připadá trapná, jako dvojka máslo. Přiléhavé černé kožené hadry skoro v každém filmu, bouchačky v každé ruce, je to jedna z vůbec nejhorších hereček, které momentálně v Holywoodu fungují a cpe se mi ven věta, že i v celé filmové historii. To, že si při pomyšlení na ní mnozí tůrujete na hajzlu valtry, to docela chápu, ale s filmem to fakt nemá nic společného. Mizerie, bída, utrpení. Neoriginalita, klišoidnost, kýčovitost. ()

1mArc0

Z môjho pohľadu ide o to, že 1 to všetko začala - tá ma najdepresívnejšiu a najlepšiu atmosféru, trošku sa ťahá aj tá jednotka.... napríklad dvojka veľmi dobrý svižný dej, celkovo dobre vybrané postavy predsa Mike, nie je až tak naviazaný na Selene, takže dáva to trošku viac flexibility ... vstupujú dvaja, ktorí stoja vznikom oboch rás.... v podstate 2 je najlepšia časť.... 3 dosť veľa vysvetľuje ... ten románik Luciana a Sonji .... a 4 .... tá nemá ani atmosféru, ani svižný dej... ani veľa čo vysvetliť divákovi, pretože všetko bolo vysvetlené.... tak hádam uvidíme, čo prinesie 5 ! Tu je to také .... /35% / ()

playboy_05

škoda času...život je dost krátký na to, abych ho promrhal sledováním podobných nekonečných sérií rádoby blockbusterů pochybné kvality...série míří do sraček a pochybuju, že se v ní někdo (s vyjímkou jedničky a Vzpoury Lycanů) vůbec ještě orientuje ()

Knor

Celá série si drží nastavenou laťku a žádný díl nějak nevybočuje ani neklesá. Je to takový babrání v hovně pořád dokola dokolečka a děj vlastně už žádný. Mělo se to ukončit se ctí jako trilogie a fertig. Na druhou stranu, tato část série disponuje neuvěřitelně svižnou fajnovou akcí a solidní dávkou krvavosti. Jediná postava, která je pořád zajímavá je samozřejmě sexy upírka Selene, která je takovou kombinací Bladea a Alice z Resident Evilu. Ta nakopává stylově prdel úplně každýmu, kdo se připlete do cesty a kupodivu se na to kouká dobře. Dám určitě další díl, ale doufám, že to bude už nějak zakončený. ()

Boudyy

Návrat starých známých tváří zdvihává tento díl, který je trikově a scénáristicky stejný jako trojka, na tři hvězdy. ()

Underworld čeká reboot

Underworld čeká reboot

28.08.2014

Režisérské rošády

Režisérské rošády

16.11.2010

Remake klasické sci-fi ze 70. let Loganův útěk a nová adaptace vesmírného eposu Duna jsou opět bez režisérů. Na Logana se vykašlal uznávaný tvůrce reklam a videoklipů Carl Erik Rinsch, který si v… (více)

Kate opět v černém

Kate opět v černém

25.09.2010

Je to oficiální, hlavní hrdinkou Underworldu 4 (který pravděpodobně vznikne ve 3D) bude stará dobrá Selene. A to znamená, že Kate Beckinsale si opět bude muset svůj... ehm, herecký talent... nacpat… (více)