Od chvíle, kdy Selene se svým lidsko-lykanským milencem Michaelem zničili prastarého upíra Marcuse ve filmu Underworld: Evolution, uběhlo již patnáct let. V jejich průběhu lidstvo odhalilo existenci jak upírů, tak lykanů, a rozpoutalo válku s cílem obě rasy vyhladit. Selene, která byla v průběhu genocidy zajata, se po více než deseti letech probouzí jako vězeň v neprodyšně uzavřené laboratoři společnosti Antigen, mocné korporace, která se snaží vyvinout vakcínu proti virům, jenž mají na svědomí existenci upírů a lykanů. Selene je zničena zjištěním, že Michael zemřel, ale smutek je velice záhy překonán šokujícím zjištěním, že v průběhu svého kryogenního spánku porodila dceru Eve (India Eisley). Ve snaze najít úkryt pro sebe i své dítě se Selene ocitá ve světě, kde jsou příslušníci její kdysi tak hrdé rasy na hranici vyhubení a zbytky přežívajících se ukrývají v podzemí. Odvržena zbývajícími klany se Selene rozhodne spojit své síly s mladým upírem Davidem (Theo James), který se k ní připojí v krvavém tažení proti Antigenu, jenž se snaží zničit ji i její dítě. Když jí na stopu přijdou také její obvyklí nepřátelé, lykani, zdá se, že je i Selene naprosto bezmocná proti nejzákeřnějšímu protivníkovi v historii série Underworld: geneticky vylepšenému superlykanovi. (oficiální text distributora)

jokino

Nie, že by som od filmu očakával snáď niečo prevratné, že by mal ambíciu príjsť s prepracovanejším dejom, ale ani som nečakal, že ma žial skôr sklame.. Než som si uvedomil, že vôbec začal, bol pomaly koniec. Film sa snažil vsadiť viac-menej na akciu, ktorej bolo skutočne dosť, ale celý sa, žial, uberal smerom odnikial - nikam.. Snaží sa divákovi vsunúť námet, na síce pokračovanie, ale pritom s úplne "novým" príbehom, ktorý už ale pôsobí, ako "prevarená voda".. Celý dej na mňa pôsobil, ako "nutné zlo", z ktorého sa chce ešte niečo vyťažiť a stavia hl.na značke "Underworld-u", ako takého. U mňa to však nezafungovalo.. No a samozrejme, pravdepod.bude "to be continue..". ()

Kuker_Benny

Dalo by se napsat stručně : totální sračka. Ale předchozí filmy se mi přece jen líbily, tak nebudu tak škrťovatý a ještě pár slov přidám. Tady uvedený obsah je prostě lepší než samotný film, bohužel. Kate Beckinsale hraje jakoby ji sebral někdo honorář na charitu a zbytek osazenstva je lépe nijak blíže rozepisovat. Co se týče děje, no nějaký tam je, ale podle mého vlastního soudu snad na sebe ty kapitoly nijak ani nenavazují. Selene stále kolem sebe tápe, je ze všeho nějaká překvapkaná, efekty jsou až moc počítačové, klidně jich mohlo být i méně, ale nápaditějších (jo, se mi to kecá, když nejsem rejža a mám na to v hlavě prachů...). No prostě ne, je přímo poznat změnu režie, když to porovnám třeba s jedničkou, to ani nejde, tam to bylo prostě o hračičkování, vyšperkované scény, vcelku duchaplné dialogy, a tady to je délkou jako dokumentární film o nočním životě a ty kecy mezi postavami, to je zase dílo. Opravdu se tady jedná jen o peníze, na film se nějak zapomnělo. P.S. Tu hvězdičku jsem dal za ten latexový obleček, ten je stále dokonalý... :) ()

lmc

Tuctový scénář, špatná režie a tragicky směšné visuální efekty (hlavně při práci s postavami a jejich pohybu v prostoru). Prostě je to celé špatně, ale podle traileru jsem ani nečekal nic jiného. Každopádně další film, který je naprosto, ale naprosto zbytečný. ()

JuniorSrky

Lahůdkově nadupaná akce zmáčknutá do celkem úzké stopáže a rozhodně pobaví i odpůrce upírů... Kate je pořád krásná na pohled. Dcerka se mi moc nelíbí a Michael nakonec žije, ikdyž to na začátku tak nevypadalo. Snad bude další díl v dohledné době, protože nechci čekat další tři roky. [90%] ()

p.i.t.b.u.l

Sérii Underworld mám rád. Je to přesně takový film, stejně jako Resident Evil, Blade apod, u kterých nemusíte přemýšlet a jen si užíváte akci. U tohoto dílu to platí především. Film si neklade vysoké nároky na děj, nebo logické vysvětlení událostí, tomu také napovídá v celku krátká stopáž filmu. Nic moc se tu vlastně neděje. Sem tam se prohodí pár slov, představí se někdo nový a znovu je zpět pořádná akce. Ale i to má trochu zádrhel. Už mně to tolik nebavilo. Možná je to věkem, nebo větší náročností, kterou jsem očekával, ale prostě už to není ono. Nicméně film byl povedený a splnil to co jsem vlastně očekával. Příjemně mně zkrátil volnou chvíli a to zase oceňuji. Hodnotím 60%. ()

-VINCE-

Celá série Underwoldu se mi prostě líbí. Nejsem ten milovník upírů jak je těďka v módě, ale prostě mě to baví. Hlavně ta Kate je prostě úžasná. Celý film se něco děje, je pořád na co se koukat a prostě je pořád nějaká akce. Jednoduše v těchto filmech nejsou hluchá místa. ()

DonBraso

Sice jsem neviděl,ani jeden předešlý díl,ale možná právě proto jako junioru v plenkách,tahle akční masáž velmi bavila.Cítil jsem se jak když koukám na Resident Evil,jenom tady vystupujou všichni zmutovaný a šortky a face tady hraje Beckinsale.Čistá akce nadprůměr,protože tady je to účelný jak upír z feratu,kdy akce střídá akci,kdy i minutáž filmu tomu výborně nahrává,tak není čas si jít dělat vepřovou ze šesti.Veme kousek balastu do příběhu a nečekaně závěr zase nechá vrátka na další pokračování. ()

srolyma

Slušná jízda. Samozřejmě nic pro intelektuální milovníky artových filmů, ale ti podobný druh zábavy stejně nevyhledávají a radši sledují po půlnoci ČT2. Pro nás, nenáročné filmofily preferující akci před myšlenkou a zábavu před poselstvím, film na příjemné zkrácení nudného pracovního odpoledne jako dělaný. Pravda Kate už má svoje roky, což je vidět hlavně při záběrech zblízka, ty lykaní potvory se taky zrovna moc nevyvedly a děj by se dal shrnout do pětiminutové reportáže v nočních zprávách na TV Nova, ale kdo by tohle řešil. Dokonce jsem si říkal, že to mohlo být klidně i delší… ()

Mikecat

"Léčím se okamžite", "Na to spoléhám...." bum...Výborné - akčné, napínavé, prepletené, materinská láska, spojená s odvahou a presadením! a sexi Kate Beckinsale ako inak! Nachvíľu ju uvidíme dokonca nahú a nebezpečne predvídavú či už v meste pri sledovaní pohybu drahej osoby jej očami a úteku z labáku alebo v podzemnom bunkri. Malá 12ročná upírka je bohová. ()

aknamor

Vrátila se Kate, což je dobře, protože na ní celá tahle série stojí, bohužel na jedničku a dvojku to už rozhodně nemá a myslím, že pokud budou další díly, tak ani mít nebude. Nemá cenu nad tímhle filmem moc přemýšlet, spíš si jenom sednout a užít si akční scény, kterých je pořád dostatek a pořád jsou celkem fajn. ()

prochy95

Oproti předchozím dílům série Underworld mi přišlo, že tento díl má už chytlavější děj, který se v předchozích dílech vyskytl jen občas. Musím zde samozřejmě ocenit skvělé efekty a samozřejmě výborný výkon Kate Beckinsale. Obrovskou nevýhodou tohoto filmu je to, že je příliš krátký. Opravdu se režii povedlo dokonale mě vtáhnout do děje, ale po hodině a čtvrt toto vtažení končí a to je chyba. Kdyby byl film natočen aspoň na hodinu a tři čtvrtě, tak by to celkově zvedlo laťku filmu. Potom jsem zde ještě postrádal nějaký ten vtípek na odlehčení, ke kterému zde bylo mnoho šancí. ()

maldoror16

Skvělá akční řež, s minimálním dějem, s minimem dialogů a trapných emotivních scén = ve výsledku překvapivě velká paráda, dost nadupaná, hodně odsýpavající, prostě vše co si lze od akční jízdy přát. Rozhodně mě to bavilo nejvíc ze všech dílů! ()

FREEWHEELER

Priznám sa, do konca som to nevidel, mne tento druh vyložene lezie na nervy, ale nemožem poprieť, že: Beckinsale to ide (však to už hrá nejaký ten rok), vizuál je nápaditý a akčné scény sú prdel a navyše skvele natočené. ()

CrazymanM

Z nostalgie dám 2 hvězdy,je to už poněkud slabší,otevřený konec ve mně budí velké obavy z dalšího pokračování.Je třeba vědět,kdy skončit!!! ()

jjimmy

som sklamaný... prvé 2 filmy tejto série mám strašne rád, tretí bol priemerný, ale dal sa akceptovať hlavne preto, že ukazovalo ako sa to začalo. toto tu je podľa mňa biedna vyvrhlina, ktorá dej série nikam neposúva, zbytočný film, ktorý nezachraňuje ani vždy hot Beckinsale. keď sa na réžiu 5. dielu podujme znova Wiseman, a vráti sa aj Beckinsale a Speedman, budem stáť v rade. ()

Unterschleif

Forma víťazí nad obsahom na celej čiare, ale ani tá forma nie je bohvie čo a je strašne opozeraná. Jedna predvídateľná scéna strieda druhú. Strašne šablónovitý a sračkový film. Navyše mi hlavné postavy, vrátane Seleny boli naskrz nesympatické a palce som držal skôr ich protivníkom. Jediné čo tu bolo ako tak pozerateľné bolo akčné finále. ()

lobo87

Napriek návratu Kate Beckinsale pre mňa najslabší diel Underworld ságy. Tvorcovia vsadili na väčšie krvavé orgie, čo nebol zlý nápad, ale vytratila sa celá atmosféra, ktorá Underworld sprevádzala. To, že to nie je film pre tých, čo hľadajú hlbší zmysel, herecké výkony a plnohodnotné dialógy vieme, ale bohužiaľ sa vytráca zábavnosť a zaujímavosť, čo je na škodu... 55% ()

Underworld čeká reboot

Underworld čeká reboot

28.08.2014

Režisérské rošády

Režisérské rošády

16.11.2010

Remake klasické sci-fi ze 70. let Loganův útěk a nová adaptace vesmírného eposu Duna jsou opět bez režisérů. Na Logana se vykašlal uznávaný tvůrce reklam a videoklipů Carl Erik Rinsch, který si v… (více)

Kate opět v černém

Kate opět v černém

25.09.2010

Je to oficiální, hlavní hrdinkou Underworldu 4 (který pravděpodobně vznikne ve 3D) bude stará dobrá Selene. A to znamená, že Kate Beckinsale si opět bude muset svůj... ehm, herecký talent... nacpat… (více)