Od chvíle, kdy Selene se svým lidsko-lykanským milencem Michaelem zničili prastarého upíra Marcuse ve filmu Underworld: Evolution, uběhlo již patnáct let. V jejich průběhu lidstvo odhalilo existenci jak upírů, tak lykanů, a rozpoutalo válku s cílem obě rasy vyhladit. Selene, která byla v průběhu genocidy zajata, se po více než deseti letech probouzí jako vězeň v neprodyšně uzavřené laboratoři společnosti Antigen, mocné korporace, která se snaží vyvinout vakcínu proti virům, jenž mají na svědomí existenci upírů a lykanů. Selene je zničena zjištěním, že Michael zemřel, ale smutek je velice záhy překonán šokujícím zjištěním, že v průběhu svého kryogenního spánku porodila dceru Eve (India Eisley). Ve snaze najít úkryt pro sebe i své dítě se Selene ocitá ve světě, kde jsou příslušníci její kdysi tak hrdé rasy na hranici vyhubení a zbytky přežívajících se ukrývají v podzemí. Odvržena zbývajícími klany se Selene rozhodne spojit své síly s mladým upírem Davidem (Theo James), který se k ní připojí v krvavém tažení proti Antigenu, jenž se snaží zničit ji i její dítě. Když jí na stopu přijdou také její obvyklí nepřátelé, lykani, zdá se, že je i Selene naprosto bezmocná proti nejzákeřnějšímu protivníkovi v historii série Underworld: geneticky vylepšenému superlykanovi. (oficiální text distributora)

Flynn

Celou serii Underworldu mám rád. Ikdyž příběhově to tak nějak jde níž a níž, je to pro mě příjemný relax plný akce. Je dobře, že se nám zase vrátila Kačenka :o) za ten její obleček musím dát minimálně jednu hvězdičku navíc. Je to sice takové klasické podíváníčko bez nějakých extra scén (počátek filmu nahodí tempo, které se drží skoro celou dobu), ale i tak to díky kratší stopáží běží hezky z kopečka. Rozhodně to pro fanoušky serie stojí za shlédnutí. Kde jinde můžete vidět Kate v latexu? ()

Dannysek4U

Jak mam tenhle kozenkovej svet rad, tak vim, ze koukam na sracku. Furt to ma atmosferu a vizual, dcerunka docela zlata, ale ten pribeh, des a hruza. ()

Juto

Tento film bol prinajlepšom priemerný. Akcia je dobrá, ale jednoducho nebola taká dobrá ako prechádzajúcich dieloch. Príbeh bol nedostatočne rozvinutý a neuspokojivý. Bez Speedmana to nefungovalo tak ako malo. 5/10 ()

c.tucker

Já ti nevím. Jelikož první a druhý díl měl nějakou myšlenku, legendu a celkem schopného režiséra, prequel měl legendu a myšlenku, ale s tím režisérem to pokulhávalo, tak tady jde do hajzlu úplně všechno. Nevidím žádnou motivaci nikoho, od začátku je to nesmyslně postavené na hlavu a střih je kadence tatatatata. Povídavé prostoje mezi akcí (kterých sice není moc, ale asi dva se tam najdou) jsou na blití, na spaní nebo k smíchu podle nálady a množství alkoholu v krevním řečišti. Jediná celkem ucházející scéna je ke konci, když jdou rozstřílet co se dá a hlavně lykany, neříkám, že je celá logická, ale je to asi to jediné celkem zábavné a koukatelné, tedy mimo Kate Beckinsale. ()

WolfR

Další slepenec akce a cool vychytávek na efekt v hlavní roli s navrátivší Kate Beckinsale. Je to velmi krátké a defakto se místo mluvení jen střílí. Velká přímočarost a tah na bránu, a ve výsledku byste se neměli chvilku nudit! Takže ještě 3 hvězdy. ()

dr.fish

Čtvrtý díl je návratem ke stylu dílu prvního, jen přibylo efektů a rychlosti akce. Ubylo nápaditosti a složitosti (pokud ovšem nějaká vůbec byla). Dá se říci, že herci zde ani nemají co hrát, honička střídá přestřelku a není čas si lámat hlavu kdo je kdo. To mi připadá trochu na škodu, jelikož nějaký ten příběh by to určitě oživil. A tak oproti trojce citelný pokles. Přesto si asi celou kvadrilogii pořídím na nosičích, ještě bych ji chtěl vidět v plné náloži na BD. 70% ()

animaxis

Po pár letech se v Underworld vracíme k hlavnímu ději v přítomnosti a já jsem nakonec docela rád, že Underworld pokračuje. Je vidět, že toto filmové universum ještě má co nabídnout a dokonce mi tento díl přišel jako fajn pokračování. Stylově se to pořád podobá všem předchozím dílům (takže očekávejte tmu), ale taky mi přišlo, že studio do tohoto dílu investovalo víc peněz. Místy už mi to skoro ani nepřipadalo jako béčko, ale jako slabší áčkový film. Ale to je možná jen mé mylné zdání. Po dějové stránce se mi film líbíl a musím říct, že se toto universum vyvíjí docela zajímavě. Nové postavy se mi tu docela líbily a o žádné nemůžu říct, že by byla k ničemu. Co se týče scénáře, tak ten byl očividně napsaný jednoduše, ale to se už od Underworldu dá čekat. Celý film tedy dost rychle odsýpá a tady mi to ani nevadilo. Občas jsem se jen zastavoval u některých dialogů, protože některé mi tu přišly i docela dobře napsané (i když pořád nic hlubokého) a pak se tu čas od času objevila hláška, která mi přišla neskutečně debilní. Na to jsem nenarazil ani při minulých dílech. Nakonec ale můžu říct, že se mi film líbil a jsem teď dost zvědavý na pátý díl. Doufám, že se z toho vyklube aspoň trochu dobrý film. ()

mortak

Dvě hvězdy je málo, tři je moc. Ale po otřesné trojce je návrat Kate osvěžující, a i když to na dvojku nemá, na tři to nakonec u mě vystoupá. Čtyřka je prostě non-stop akční béčko, ve kterém je důležitá Kate a nic jiného. ()

bartias

Vzhledem k tomu, že série Underworld vždycky stála na jedné zajímavé myšlence a pak už jen vykrádala vizuálně úspěšnějšího předchůdce, není to tak špatný návrat. Upíři a vlkodlaci se pořád nemají rádi a skrývají se v moderním světě. Kate Beckinsale vypadá dobře v těsném koženém korzetu i desetiletí po boomu Matrixu. Zápletka sice nijak zvlášť nevytrhne a nakonec je vlastně jedno, jak to všechno dopadne. Ale sympaticky krvavé provedení a povedené akční scény jsou zkrátka a dobře příjemné. ()

sir-dave

Čistého času necelých 80 minut bezvyznamné a kce, trochu připomínající Světovou invazi, z které jsem si jako tady nic neodnesl. ()

panMartin

Pro mě filmová série Underworld se tímto dílem změnila spíše v Resident Evil, sračka bez hlavy a paty. Předchozí Underworldy se daly ale režisér zde hodně přestřelil a nepomohla tomu ani nádherná Kate Beckinsale. Pro mě úplně zbytečný film. ()

Nivenx

Čtvrtý díl zatím mé oblíbené série je rozhodně nejslabší z řady. Mutace vlkodlaka, upíři na vymření atd. je pořád to samé dokola. Zkrátka akční béčko pokračuje - propojení Selene s dcerkou je pěkně zpracováno. Pointa mě ale moc nevzala a hledání Michaela by nebylo špatné, kdyby se s ním na konci opravdu sešla. 45% ()

Radiq

Tak je možná plusem, že se tam vrátila Selene (ta co chlastá málo zelené, rači si dá červené, teď nemyslim vino, ale dycky v černé, teď myslim hadry). Akorát Scott Speedman jim už asi nechtěl hrát Michaela Corvina, takže ten je v záběrech jenom z předchozích dílů nebo z dálky nebo zmraženej nebo jenom tak v náznacích, takže to vypadá, že se to podepsalo na ději (kterej se mimochodem taky jakž takž dal). Krátká stopáž, krve tonáž, to jsou další klady, kladky. Ale taky tam jsou zapy, zápory. Digi efekty, s těma to často nevychytali. Akce, tam to často přeháněli. Celkově taková oddychovka na nedělní odpoledne se špetkou krve... teda spíš s kyblíčkem... Každopádně určitě vim, že děti v Africe nepřestanou hladovět, přírodní katastrofy se budou taky dít pořád a Troška bude furt točit blby filmy. Prostě tenhle film nic nezmění... ()

otík

Vlastně ani pořádně nevím, za co to tak slušně hodnotím. Skončilo to před pěti minutami a už je to pro mně zcela nezajímavé. Ale při sledování filmu jsem si říkal: "Dobrý, to se mi líbilo." Když se to rozdělí na scény, některé ty akční jsou slušné, místy je to až nemístně krvavé, konec úsměvný. V rámci série to není žádný skvost ani propadák. Kate nám pomalu stárne, ale tady jí to ještě slušelo (kdyby ale měla aspoň 5 kg navrch, byla by hezčí:-) ). Jednohubka, která odezní tak rychle, jak je to jen možné. Hudba: Paul Haslinger ()

Doudis19

Hranice mezi dvěma nebo třemi hvězdami je tenká a čtvrtý Underworld stanul přesně tam. Pozitivní je, že se člověk nenudí. Krátká stopáž i celkem nabitý, akční scénář k tomu nedá mnoho příležitostí. To je dobře, jelikož kdykoli postavy otevřou ústa, z jejich nebetyčných žvástů jdou oči v sloup. Jenže akce dá vzpomenout více na vykradačský Resident Evil, než-li na nápady svěží, první respektive druhý díl. Právě pro nedostatek originality nebo alespoň vyditelného nadšení se přikláním spíše k podprůměrnému hodnocení. Samozřejmě nemá smysl zmiňovat logiku, na kterou tvůrci rezignovali už jen usazením děje do poněkud retro-budoucnosti. ()

Vecko99

I přesto, že jsem od tohoto filmu moc nečekal. Byl jsem velmi příjemně překvapen. Film má krátkou stopáž a proto režisér neplýtval časem při dlouhém popisování toho co se stalo od posledního souboje, ale rovnou nás vrhl do děje, který byl tentokrát přenesen do města a hlavně do továrny Antigenu. Dialogy prakticky nejsou a film je jedna dlouhá akce s otevřeným koncem. Příště už třeba uvidíme celou rodinku pohromadě :)) ()

Remivsremi

Čtvrtého dílu jsem se vážně bál a i na promítání se mnou zůstávala kamarádka skepse. Ano, nemá to v podstatě žádný příběh, ale já se sakra bavil nadmíru. Po delší době jsem si u akční filmu užil akci! Zní to vtipně, ale je tomu tak. Nepřišli žádné šílené stříhy z jedné scény na druhou, kdy člověk ani nezaznamená, jak se tam ti herci vůbec dostali. Ne, propojení jednotlivých části filmu dávalo smysl a já se v tom orientoval. Akce byla natočena skvělé, elegantně a hlavně přehledně. A že počítačový lycani vypadají směšně? Mě to nevadí, k této sérii to už prostě patří. Neznámé duo režisérů mě mile překvapilo a já odcházel z kina se širokým úsměvem na tváři a novým nejoblíbenějším dílem Underworldí série. Sypte do mě už tu pětku! ()

filmmovier

Úplný průser to není, je to sice zbytečný díl, ale musím se přiznat že čtyřka mě vcelku nadchla a po dvojce je to asi nejlepší díl série. Potěšilo mě hned několik věcí: především návrat Kate, která v trojce dost chyběla a která je pořád mega sexy a mnohem lepší podoba Lycanů, vypadají opravdu věrohodně. Na můj vkus to bylo celkem krátké, ovšem film má velmi rychlý spád a krásně mi utekl. Zlepšení nastalo i v efektech a velmi dobře zobrazených akčních scénách. Bohužel, chyběla mi zde atmosféra předešlých dílů, tenhle nový svět sérii přece jen moc neprospěl. Vcelku se jedná o velmi povedený fil, ze kterého mám zážitek na dlouho. Rozhodně znatelný postup nahoru oproti Vzpoře Lycanů. Dal bych čtyři hvězdy, předešlé díly ovšem přece jen chovám v úctě a proto to nechám tak, jak to je. Celkově: velmi slušných a silných 67%. ()

Mr.Ripley

O třídu lepší, než předchozí prequel. Ještě aby ne, když se vrátila krásná Káťa v upnutém latexovém oblečku a díky autorům s takřka božskou silou nakopává zadek všemu co kolem prolítne. Scénáristicky stejně slabé, jako celá série, leč stále stejně zábavné. Mytologie se sice nehne z místa, ale to vůbec nevadí. Vrchovatá porce akce vše plně vynahrazuje. Narozdíl od série Resident Evil, která začínala téměr ve stejném roce, si tahle značka stále drží jisté dekórum. ()

Underworld čeká reboot

Underworld čeká reboot

28.08.2014

Režisérské rošády

Režisérské rošády

16.11.2010

Remake klasické sci-fi ze 70. let Loganův útěk a nová adaptace vesmírného eposu Duna jsou opět bez režisérů. Na Logana se vykašlal uznávaný tvůrce reklam a videoklipů Carl Erik Rinsch, který si v… (více)

Kate opět v černém

Kate opět v černém

25.09.2010

Je to oficiální, hlavní hrdinkou Underworldu 4 (který pravděpodobně vznikne ve 3D) bude stará dobrá Selene. A to znamená, že Kate Beckinsale si opět bude muset svůj... ehm, herecký talent... nacpat… (více)