Od chvíle, kdy Selene se svým lidsko-lykanským milencem Michaelem zničili prastarého upíra Marcuse ve filmu Underworld: Evolution, uběhlo již patnáct let. V jejich průběhu lidstvo odhalilo existenci jak upírů, tak lykanů, a rozpoutalo válku s cílem obě rasy vyhladit. Selene, která byla v průběhu genocidy zajata, se po více než deseti letech probouzí jako vězeň v neprodyšně uzavřené laboratoři společnosti Antigen, mocné korporace, která se snaží vyvinout vakcínu proti virům, jenž mají na svědomí existenci upírů a lykanů. Selene je zničena zjištěním, že Michael zemřel, ale smutek je velice záhy překonán šokujícím zjištěním, že v průběhu svého kryogenního spánku porodila dceru Eve (India Eisley). Ve snaze najít úkryt pro sebe i své dítě se Selene ocitá ve světě, kde jsou příslušníci její kdysi tak hrdé rasy na hranici vyhubení a zbytky přežívajících se ukrývají v podzemí. Odvržena zbývajícími klany se Selene rozhodne spojit své síly s mladým upírem Davidem (Theo James), který se k ní připojí v krvavém tažení proti Antigenu, jenž se snaží zničit ji i její dítě. Když jí na stopu přijdou také její obvyklí nepřátelé, lykani, zdá se, že je i Selene naprosto bezmocná proti nejzákeřnějšímu protivníkovi v historii série Underworld: geneticky vylepšenému superlykanovi. (oficiální text distributora)

Avalon820

Objektivně vzato si tento film čtyři hvězdičky nezaslouží ani omylem, já mám však na srdci hned několik "ale." Určitě návrat Kate Beckinsale zvedá film o úroveň výš, dále skvělé efekty, naprosto úžasné akční scény a především - tvůrci si konečně uvědomili, že Underworld by se neměl brát tak vážně. V rámci série je takovýto přístup rozhodně krokem dopředu. Obvykle sofistikovaně se tvářící příběh je zjednodušen a přichází akce, akce a zase akce (které je ve výsledných 89 minutách až překvapivě hodně). A o to přece jde! Byla to jízda a zatraceně dobrá, nedala mi ani chvíli na vydechnutí. A tak to má být. Nebo snad čekáte od akčního fantasy/hororu něco víc? ()

Terva

Tak teda, řeknu vám, musím se smát. Z upírů v latexu se stávají experti na elektroniku a za silné tmy (že by se dala krájet) a blikajících světel, kdy vlastně divák nic nevidí, dále řeší své ubohé problémy. CITÁT - Co je tohle za místo?!....... Většinou mě tenhle druh akční zábavy bere, ale tady to nějak nejde. Tenhle příběh (krom prvního a částečně druhého filmu) mi prostě nesedl a nebavil mě. CITÁT - Subjekt 2........... Šílené scifi. U pětky už očekávám, že odletí do Vesmíru hledat novou planetu. Tak si to můžou užít a nikdo neuslyší jejich křik. To je tak ubohý příběh až máte chuť si podřezat žíly, což tam vlastně dělá skoro každej. ()

Chermy

Nejnovější Underworld dorazil do kin jako nekompromisní R a je to znát od prvních minut. Tedy částečně. Vždycky mě fascinovalo, že v Americe vznikla asociace pro udělování přístupnosti filmům a její hlavní náplní je vymýtit z filmů tu nekřesťanskou nahotu! A tak přesně v duchu zvrácené křižácké logiky: sekat hlavy, napichovat oči, trhat končetiny a provádět jiné radosti je v pořádku, ale ukázat byť jen jedno Selenino ňadro, takový zážitek by nás asi poznamenal na celý život, že! Takže každý kdo ve filmu nahý zemře, nebo někam spadne, složí se, klidně i v křečích, do úhledného cudného balíčku. Underworld nikdy nebyl originální a většinu času také jen nudil. Awakening baví asi nejvíc. První díl ždímal především vizuál Matrixu, ten poslední pak ždímá snad všechna akční béčka posledních let…dojde jak na přerostlou obludu, tak na malou, tmavovlasou démonickou holčičku…..dokonce si ze sebe Michael, jako správnej vlkodlak, stihne strhnout tričko, chvíli před tím, než mu utnou tipec. Je to vlastně to jediné, co ve filmu udělá :). Je doba seriálových filmů, ale Underworld to dotáhl k dokonalosti! Neměl jsem totiž pocit, že bych sledoval ucelený film, ale vlastně jen pilot k nastartované sérii. Zvláštní a odvážné… Nový Underworld končí slovy: „Doba se změnila, ale nepřítel zůstal stejný“. Tím je řečeno vše. Ačkoli to na začátku vypadá, že se do bitvy zapojí i lidstvo, nakonec se zase mydlí jen vlkodlaci s upíry(a jeden udatný policista:). Neuvidíte proto vůbec nic nového….tedy až na originální masáž srdce :) ()

evilmind

Pro mě asi nejlepší díl série - protože čistá akce je prostě lepší, než děravá a nevěrohodná mytologie dílů předcházejících. Především úvod s čistkami vypadá jako něco, co by se mohlo stát, a coby "příběh" by mi to úplně stačilo. Příjemným překvapením je i na dnnešní dobu podprůměrná délka. Trochu jsem jen doufal, že Kate se konečně zbaví latexu - ale zázračně ho našla jen co vypadla z mrazáku, snad příště. ()

JohnCZ

Nečekaně první díl v téhle jinak celkem zbytečné sérii, který mě nenudil k smrti. Ba naopak. Akce konečně byla zajímavá, příběh nebyl trapně překombinovaný, ale na nic si nehrál a byl přímočarý. Kate Beckinsale vypadá furt stejně dobře a dočkali jsme se i lehkého posunu v ději. Ale Underworld nikdy nebyl o příběhu, nýbrž o akci, kterou konečně mohu označit za povedenou. ()

Zeebonk

Do třetice všeho dobrého (prequel se nepočítá). Pořád stejně tupé, béčkovité, neoriginální, ale hlavně extrémně brutální, pekelně nadupané a navýsost zábavné. Ten zvrácený milovník fetiše, kterého jsem od posledního dílu potlačoval, se opět probral k životu a při každém pohledu na Kate v latexovém oblečku hlasitě hvízdal a chytal se za rozkrok. Přesně jako před lety. Nový Underworld je jednoduše ultimátní krvavý nářez, po celých 90 minut nesundavá nohu z plynu a nám, zarytým fanouškům stupidních vyvražďovaček, bez skrupulí servíruje zmasakrované potvory na 50 způsobů, že nadšením vřeštíme jako nymfomanka při groupáči. ()

Marek1991

Temná atmosféra z predchádzajúcich dielov opadla, medzinárodné a aj miestne hodnotenie divákov je najnižšie zo všetkých dielov, komerčný film to opäť je, ale vrátila sa Kate Beckinsale, ktorá drží úroveň tohto filmu aspoň ako tak. Často píšem, že je to pubertálne, no pre pubertiakov by som to ešte neodporúčal, ani pre ľudí s nižšou inteligenciou, je to dosť brutálne. Je to strielačka plná masakrov, ľudia sa tam režú, no pre mňa bol tento diel prekvapujúco najlepší zo všetkých. Najviac ma upútal a dej aj napriek predvídateľným udalostiam napríklad okolo úniku výťahom a nestihnutia zachytenia ho zločincom, či ubránenia sa pri boji, po príprave na boj, keď boli tí takzvane dobrí v pasci. Film nie je príliš dlhý, má akciu, celkom normálne dialógy podľa mňa v porovnaní s predchádzajúcimi dielmi, síce je to celé ako z hry o Lare Croft, ale napriek tomu, že je to hlúposť sa na to pre mňa tentokrát dalo pozerať. ()

corpsy

Kate Beckinsale. Tak sa volá záchrana tohto filmu. Ultrasexy, nekompromisná bitch ( teda v tom dobrom zmysle slova ), ktorá, ako sa hovorí, nechodí pre ranu zas tak ďaleko. Nebudem tomuto tuctovému filmu vyčítať viac, snáď len to, že by si mohli tvorcovia filmu, resp. všetci, ktorý sa v budúcnosti rozhodnú pri natáčaní pre tretí rozmer, aby si uvedomili, že takýto druh filmu v 3D by mal byť v prvom rade eye-popping zábava a nie niečo, čo nevyzerá v tomto formáte o nič lepšie ako obyčajné fotoalbum. ()

liquido26

Underworld má bohužel hodně sestupnou tendenci. U prvních dvou dílů jsem se skvěle bavil, trojka byla průměrná, ale koukatelná, za to čtyřka byla bohužel jedna velká nuda se špatným dějem (dá-li se tomu vůbec tak říkat) a sem tam nějakou zběsilou akcí, která už na mě ale nefunguje tak jako kdysi. To samé platí i o latexové Kate ... už to není, co to bývalo. Zkrátka a dobře se jedná o nejslabší díl série. ()

ConanVJ

Další díl ze série Underworld je pro mě parádní filmek, kterej mě určitě nezklamal. Žádný zbytečný filozofování jen akce a nic než akce a to jsem od Probuzení očekával. Za mě 92% ()

Lama.Lama

Bezpředmětné pokračování. Ještě beru Vzpouru Lycanů, ale Awakening už nemá z čeho těžit. Navíc se mi na začátku nelíbí ta podobnost s Resident Evil.. ()

PauloZ

Rozhodně lepší než vzpoura lycanů, ale slabší než evolution. Probuzení je velmi obstojná akční jednohubka. Od první minuty jdeme do plných, akce střídá akci, flashbacky a navázání na evolution velmi dobře funguje. Díky tomu není čas na zívání a některé akční scény (hlavně ty s badass lycanem) jsou opravdu cool. Vlastně celý závěr na parkovišti je hodně efektní. Ovšem opravdu dost postrádá ta dějová rovina. Navíc i ta stopáž 89 minut, co to je? Je pochopitelné, že do tak krátké stopáže, při tak našláplé akci, kvalitní děj nedostanem. Na režijní post by se měl pro další díl, který určitě bude, vrhnout opět sám Wiseman a dát do toho trošku více příběhu a celé to pořádně promyslet a klidně to natočit alespoň na 100 minut. Jako večerní efektní zábava good. 3D celkem zbytečné. ()

Kryton

Stejné jako u nového pseudoConana > jednoduché a tupé dialogy, příběh průhledný jako tanga Kate Beckinsale, po konci jste neměli chuť to vidět zase. Nejprve se jde z bodu A do bodu B, kde se opět otočí a jde se zpět do bodu A. Na Kate se sice pěkně kouká a pár akčních scén se povedlo. Vše okolo jen dokazuje, že tohle mělo být jen jako malý bonus na DVD u posledního filmu s Kate Beckinsale. Průměr, který ze mě nevymáčkl ani kapku krve navíc a chlupy z toho mě rašili jen kvůli nudě. ()

spaceboyCZ

To snad nemuzou tvurci ani myslet vazne. Neuveritelna slatanina a patos prvni kategorie... Tragicke dialogy (spis stupidni prekrikovani se), nulova dejova linie a prilis zaberu na ne zrovna povedene Lycany, do toho 95% filmu v tmavych scenach a akce, ktera prestane po puhodine divaka bavit a vyjde vam z toho podprumerne Bcko, ktere nestoji za to ani videt, respektive clovek by mel zustat zit v domeni, ze existuji pouze predchozi tri dily. To cele i pres neuveritelne usili nezachrani ani latexova Beckinsale. Slapnuti vedle je slaby vyraz... ()

Andersis

A tady už to jede podle moderní šablony. Vlkodlaci většinou digitální. Atmoška upadla, protože se tady odehrává plno scén na dením světle. Nák tomu zmizelo kouzlo. ()

VojinRyan

3* len kôli Kate. V oblečku jej to stále pristane aj s jej modrými očami. Ale prvé dva diely boli oveľa lepšie. Underworld má byť vojna medzi vlkodlakmi a upýrmi. Ale tu to už zaviedli medzi obyvateľstvo a scenár sa opakuje ako vždy u mnohých podobných filmov. Hneď to chcú využiť iba pre seba. Už to nemá tú " charizmu " čo predtým. Už sa to netýka ich histórie. Už to nie je ono. Krátka stopáž zaistila akurát to, že nie je čas na keci a ide sa hneď na akciu. Škoda pre Kate. Tešil som sa na jej návrat, ale nie na takýto. 55% - 3* ()

nirvana91

Dosť veľké sklamanie. Toto pokračovanie pre mňa nemalo žiaden zmysel a už vidím vzhľadom ku koncu tohto dielu, že môžme očakávať "TO BE CONTINUED". ()

agentmiky

Jsem rád, že se do série vrátila Kate Beckinsale, ačkoliv její zastupitelka v minulém díle nebyla špatnou volbou a své si uhrála. Čtvrtý díl diváka hodil opět do současnosti, což přivedlo do ságy čerstvý vánek. Líbilo se mi celkové posunutí v čase o 12 let díky zamrazení hlavní hrdinky. Zařadil bych to mezi nápadité rozhodnutí stejně jako to, že se lidé spojili a postavili se proti svým uhlavním nepřátelům, tedy upírům a lykanům. Akci bych označil jako prozatím nejlepší a nejnápaditější z celé série, a to nejen kvůli tomu nejtučnějšímu finančnímu obnosu, který byl do filmu napumpován. Konečně si autoři také řekli, že by v sérii s takovým typem námětů prospělo Rkové zpracování, neboť se sem neskutečně hodí. Souboje bych zařadil mezi velmi dobře zpracované. Jen by to chtělo klást větší důraz na dialogy a samozřejmě příběh, který je dost okoukaný a ohraný. Uvidíme, co přinese poslední díl, který je mnohými považován za vůbec nejslabší že všech. Nechám se překvapit na finální rozuzlení. Čtyřka si ode mě odnáší 64 % ()

MartinezZ

Jakási smysl postrádající rubačka mezi upíry a jakýmisi vlkodlaky a mezi nimi je cosi, co je tak trochu hodně od obého. ~ Kate už už měla umřít, přežila, vylezla nahá z mrazáku po dvanácti letech, sebrala připravený složený latexový obleček, který měla připravený (cože?) a jala se rubat všechno, co se kolem ní mihne a není cítit po Eau de Vampire. To je asi tak všechno, co si od tohohle dvaceti minutového kraťasu odnesete. HA! Teď jsem vás dostal! Kdepáák, zdlábnete si pěkně celých utahaných 90 minut, už ani ta Kate není tak šik, jako v předchozích 47 epizodách Underworlda (možná je jich míň, možná víc, kdo to ještě sleduje...), a pokud jste žádný předchozí "Podzemák" neviděli a nevíte, o co se ve filmu vlastně jedná, nevadí, o nic jste nepřišli. Asi tak stejně, jako kdybyste neviděli ani tohle. ~~~ Mimochodem... o co že tam vlastně jde...? ()

Underworld čeká reboot

Underworld čeká reboot

28.08.2014

Režisérské rošády

Režisérské rošády

16.11.2010

Remake klasické sci-fi ze 70. let Loganův útěk a nová adaptace vesmírného eposu Duna jsou opět bez režisérů. Na Logana se vykašlal uznávaný tvůrce reklam a videoklipů Carl Erik Rinsch, který si v… (více)

Kate opět v černém

Kate opět v černém

25.09.2010

Je to oficiální, hlavní hrdinkou Underworldu 4 (který pravděpodobně vznikne ve 3D) bude stará dobrá Selene. A to znamená, že Kate Beckinsale si opět bude muset svůj... ehm, herecký talent... nacpat… (více)