Od chvíle, kdy Selene se svým lidsko-lykanským milencem Michaelem zničili prastarého upíra Marcuse ve filmu Underworld: Evolution, uběhlo již patnáct let. V jejich průběhu lidstvo odhalilo existenci jak upírů, tak lykanů, a rozpoutalo válku s cílem obě rasy vyhladit. Selene, která byla v průběhu genocidy zajata, se po více než deseti letech probouzí jako vězeň v neprodyšně uzavřené laboratoři společnosti Antigen, mocné korporace, která se snaží vyvinout vakcínu proti virům, jenž mají na svědomí existenci upírů a lykanů. Selene je zničena zjištěním, že Michael zemřel, ale smutek je velice záhy překonán šokujícím zjištěním, že v průběhu svého kryogenního spánku porodila dceru Eve (India Eisley). Ve snaze najít úkryt pro sebe i své dítě se Selene ocitá ve světě, kde jsou příslušníci její kdysi tak hrdé rasy na hranici vyhubení a zbytky přežívajících se ukrývají v podzemí. Odvržena zbývajícími klany se Selene rozhodne spojit své síly s mladým upírem Davidem (Theo James), který se k ní připojí v krvavém tažení proti Antigenu, jenž se snaží zničit ji i její dítě. Když jí na stopu přijdou také její obvyklí nepřátelé, lykani, zdá se, že je i Selene naprosto bezmocná proti nejzákeřnějšímu protivníkovi v historii série Underworld: geneticky vylepšenému superlykanovi. (oficiální text distributora)

Bonaparte.

Snaha o dobytí divákova oka svojí epičností se nezdařila. Ze souboje lycanů proti upíru již sešlo, ovšem pouze naoko. Nebudu tu nikterak spoilerovat. Film, ačkoliv viděný v kině, si mě nezískal. Matrix prvky s dobře načasovanou hudbou už není můj šálek kávy. Krátká stopáž Vám sice zajistí neustálou akci, ovšem to je tak celé. Scénář od desíti k pěti. 50% ()

kalap

Áno non stop zábava, kde moja najkrajšia upírka Katuška po prebudení likviduje všetko, čo jej príde do cesty, žiadne zbytočné kecy, ale neustále páliace zbrane, vytrhavanie mäsa, lámanie kostí s víťaznou Katkou a jej dcérou, ktoré nám pripomenú, že sa vrátia. ()

jhr

Podle mě slušné pokračování co nabízí přesně to, co si každý fanoušek této série přeje a to svižnou a efektní akci, temnou atmosféru a hlavně překrásnou Kate Beckinsale. Nenudil jsem se ani minutu a už teď se těším na pokračování. ()

M.i.k.e

rozhodně nepatřím do fanklubu téhle série a ani tenhle díl na tom nic moc nezmění,nicméně pro mě je tenhle kousek nejlepším z celé skládačky.Ať je děj jakkoliv okoukaný a čtyřka tak nepřináší nic nového,mě to až tolik nevadí.Navíc je zpátky Kate Beckinsale,takže když už nebaví digitální vlkodlaci,tak ona určitě...60% ()

Chen

Žádné prohlubování mytologie, jen akce se spoustou zajímavých nápadů. Underworld si přestal hrát na něco víc, než čím skutečně je - akčním krvavým béčkem. 7/10 ()

Martin741

Underworld 4 je zas v rezii noveho cloveka, tentokrat pre zmenu dvoch : Mans Marlind a Bjorn Stein. Scenar je uz o trochu lepsi nez u Rise of the Lycans. Rezia aspon zrucna rutina, nic vynimocne, ale da sa to pouzriet. Akcne sceny niekedy posobili na mna az samoucelne a ani navrat Kate Beckinsale film nezachranil od 69 %. ()

O´Neill

Docela zklamání. Po ne zrovna dobrém posledním dílů s Rhonou Mitrou jsem čekal s Kate opět zběsilý nářez, toho se mi však nedostalo. Velkým plusem je stopáž, která prakticky neposkytuje místo pro nic jiného než akci. Celkově je děj absolutně o ničem, a samotná akce taky není bůhví jak odvedená. 3D je jedná velká zbytečnost, protože při náhodném sundání brýli jsem téměř nepoznal rozdíl. Celkově je to velmi podobné Priestovi, avšak hůře vizuálně a efektně zpracováno. ()

shyster

Tak pojďme tuhle výdělečnou krávu ještě několikrát podojit. Je to levný a vydělá to miliony. Ikdyž kvalitativně se to hodí na TV Barrandov. ()

Petoss1

Stále to isté, upír sem lykan tam. Žiadne nové nápady. Kate je už pre túto sériu škoda. Kvalita spadla veľmi nízko. ()

bourec

I když mě tahle série ne úplně baví,tak na výtvor pánů Marlind-Stein sem byl hodně zvědavej.Ale co sem vlastně čekal?Prostě jen pokračování průměrnýho filmu,po kterym se už těšim,až pánové režiséři dostanou do ruky něco origoš,a znovu zaperlej,poněvadž jejich Skrýš byla skvostná pecka.Tohle je jen vyčpělá sklenice už tak neperlivý limonádky.30%. ()

cariada

Další pokračování války upírů a lycanů, do toho lidi. Tentokrát se díváme na vznik jakéhosi hybrida. Pěkný triky i spousta akce. ()

humanbeing

Režisérská dvojice Mans Marlind a Bjorn Stein vybudovala akční jízdu, která je poplatná stylu předchozích filmů. Poslední díl je jiný především v tom, že prosazuje akci na úkor mytologie, což ho činí, dalo by se říct, unikátním dílem v celé sérii. Je výborný v tom, o co se snaží, tedy o větší přímočarost a svižnost děje, avšak trošku selhává na poli scénáře, který je částečně přitažený za vlasy. Závěr mohl být lepší, film byl ale natolik uspokojivý, že to protentokrát odpustím. ()

TomikZlesa

Šílená šílenost, 75 minut ? to z toho budou dělat seriál ne ? Bum prásk a už se utíká a střílí a přesně tak to trvá 75 minut. Blbůstky jako to kam si mohla nacpat všechny ty zásobníčky a granátky , snad ne mezi hnátky...řešit radši nebudem. Celkem sem se bavil, hlavně tím nasteroidovanym Wolfhulkem. A bylo na čase zapomenout na lehce průjmíčkový 3rd díl a vrátit se opět ke staré rutině. ()

Crawler-D

Místo klasické výstavby s úvodem, prostředkem a závěrem se úvodní boj rozroste na celý film jako nějaká počítačová hra, takže je bezduše prázdný, trikově nesnesitelný a akčně nezajímavý. Atmosféra podala výpověď a zábavnost si hodila mašli. A gigantický vlkodlak to jako vážně nezachrání. Na úrovni a možnostech amatérského filmu. ()

C0r0ner

Po skvělé jedničce, ještě pořád dobré dvojce a tragickém prequelu se tvůrci rozhodli, že se vyserou úplně na všechno a pošlou na diváky totální výplach ve stylu Resident Evilu. No, vlkodlaky a upíry mám mnohem radši než zombíky, takže jsem o hvězdičku spokojenější. Ač to byla děsná sračka, tak na takové filmy budu pořád koukat mnohem raději, než na všechny ty umělecké a historicky hodnotné slátaniny. 50% ()

Martrix

Každý kdo se upozadí v kině, nebo se rozvalí v křesle před televizí, by si měl před shlédnutím Underworld: Probuzení připomenout, že se chystá podívat na film, který je zahrnut v žánrech Akční / Fantasy / Horor. A to navíc v hollywoodské produkci. Pokud čekáte oduševnělé dialogy, oscarové herectví a dechberoucí scénář, opusťte sál, nebo přepněte na ČT2. V Underworld: Probuzení, se totiž ničeho takového nedočkáte a ruku na srdce, pokud jste viděli tři předcházející díly... . V tomto kontextu "čtyřka" z nastaveného standardu nevybočuje. Sexy Kate pokračuje v likvidování každého, kdo se na ni třeba jen nepěkně usměje, jako soupeře dostane megahnusáka a jediné co ji pohání, je láska k Michaelovi. Scénář bohužel nic lepšího nenabízí. Megahnusák je navíc poněkud mimo i na poměry filmů o vlkodlacích a upírech. Při pohledu na transformaci megavlkodlaka, si jeden maně vybaví třeba digiHulka, nebo digiJekyll-Hyde z Ligy výjimečných... . Ve skutečnosti je Underworld: Probuzení, jen načančané béčko, které nevyužilo potenciálu, který naznačil první díl. Vlastně celou sérii přesměroval do úplně jiných vod. Některé scény byly jako vystřižené z Resident Evil: Afterlife. Jediné, co se dá tvůrcům připsat k dobru, je nenudící stopáž. Jinak je to jednoduché/blbé, trikově průměrné, prostě akční slátanina o válce vlkodlaci vs upíři vs lidi. Jako vždy platí, že pokud si pokračování nevezme pod ochranná křídla někdo opravdu schopný, i sebelepší prvotní nápad udusí netalentovaní režiséři a scénáristi, kteří se pokouší prosadit...zpravidla na úkor filmového diváka. PS: mám rád filmy o upírech a vlkodlacích, ale nespokojím se s málem jen proto, že se v poslední době nic lepšího neobjevilo. ()

sulimo

Jsou dny, kdy prostě potřebujete vypnout, totálně a naprosto. No a tohle je záležitost, kterou lze sledovat právě za podmínky naprostého nevnímání světa okolo, a to včetně filmu. Takže pokud chcete zabít pár mozkových buňěk a hodinu a půl svého života pro něco a nad něčím, co si to vůbec nezaslouží, tak jste v takovém přípaě narazali na nejdokonalejší možnou záležitost. Ale dost bylo hezkých slov, pokud vám aspoň trochu jde o filmovou kvalitu, tak si před tímhle chraňte zrak, sluch, svůj čas a peněženku, jelikož aby se vám tohle líbilo, musíte pravděpodobně zmutovat sami. ()

Underworld čeká reboot

Underworld čeká reboot

28.08.2014

Režisérské rošády

Režisérské rošády

16.11.2010

Remake klasické sci-fi ze 70. let Loganův útěk a nová adaptace vesmírného eposu Duna jsou opět bez režisérů. Na Logana se vykašlal uznávaný tvůrce reklam a videoklipů Carl Erik Rinsch, který si v… (více)

Kate opět v černém

Kate opět v černém

25.09.2010

Je to oficiální, hlavní hrdinkou Underworldu 4 (který pravděpodobně vznikne ve 3D) bude stará dobrá Selene. A to znamená, že Kate Beckinsale si opět bude muset svůj... ehm, herecký talent... nacpat… (více)