Detektiv Emmet Fields (Luke Evans) je povolán k případu brutální vraždy dvou žen. Při pátrání zjistí, že zločin se až moc podobá smyšlené vraždě, která byla do detailu popsaná v povídce spisovatele Edgara Allana Poa (John Cusack). Předvolá tedy tohoto sociálního vyvržence k výslechu, ale zatímco je Poe ve vazbě, dochází k další strašlivé smrti - opět inspirované jedním z jeho příběhů. Fields tedy vyzve Poa, aby mu pomohl zastavit toto krvavé šílenství… (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Raziel_cz

Hodně příjemný detektivní thriller. Ačkoliv mi sem tam vadily zbytečné a příliš okaté digitální efekty, McTeigue zvládl navodit správně napínavou atmosféru, díky níž jsem ochotný Havranovi odpustit těch pár nelogičností ve scénáři i konec, který jinak k ladění filmu úplně nesedl. Inspirace v Poeových povídkách, přestože podobný koncept jsme už viděli mnohokrát, dodává v rámci děje funguje pěkně, a i když jsem zprvu chtěl dát hvězdičky tři, nakonec mě chytil víc, než jsem čekal. Jediný právoplatný filmový Edgar Alan je sice Jeffrey Combs, ale John Cusack rozhodně nebyl špatná volba. Spokojenost. ()

Eluin

Podle mého názoru dost zbytečný film, s překombinovaným a skutečně jen těžko uvěřitelným scenářem, podivným výkonem Cusacka a dalšími "atributy". A to jsem jinak Poea poctivě přečetl. ()

Rathalos

Mysteriozny thriller s prvkami hororu a detektivky,ktory ma temnu depresivnu atmosferu,zomelie sa tu zopar vrazd,patra sa po vrahovi a na konci pride rozuzlenie pripadu,po hereckej stranke je to v pohode,natocene je to pekne a v celku ide o vydarenu zalezitost,ktora ubehla svizne...:-) ()

Wallis3

Taková skoro mysteriózní kriminálka. Ale prostě napětí bylo slabší, Cusack se mi na to jaksi nehodil a jeho ztvárnění, jednou alkohol potřebujícího, jednou pijícího o samotě, protože se před lidmi pít stydí, pak najednou skoro zkušený vyšetřovatel, tak mi z toho vyšel takový průměrný film. ()

Bird_house

Myslím si, že jde o poměrně dobře provedený film, kterému nechybí určitá hladina napětí a zajímavosti - já osobně jsem až téměř do konce filmu netušil, kdo je vrahem.. Kupodivu se scénář opírá o fakta, která jsou dostupná.. Skutečně měl problémy s alkoholem a s drogami.. Doopravdy byl neposlušný voják a pobýval v Baltimore.. Jeho konec je v podstatě dost realisticky vykreslen v samotném filmu.. Co říct závěrem..? U filmu jsem se rozhodně nenudil a s velkým zájmem jsem jej sledoval.. Jen mě mrzí takto nízké hodnocení.. V kině Palacecinemas na premiéře bylo cca 15 lidí - to je dosti žalostný.. ()

Mayaku

Fanouškům díla slovutného E.A.Poea silně nedoporučuji. Film sice slušně odsejpá, Edgar hláškuje a tváří se při tom jak Sherlock Holmes, ale to bohužel nezakryje fakt, že děj je zoufale plytký a stokrát omletý. Úplně vidím hollywoodské pisálky, jak namátkou otevírají nějakou povídkovou knihu od Poea se slovy: "hej kámo, hodíme tam ještě toho Waldemara, to vypadá hustě". Živě si dovedu představit, jak negramotní degeneráti budou po zhlédnutí tohoto snímku (jistě, protože kdo by ty povídky četl, tady vám vše naservírují v emerickém stylu o třech větách, že?) ve škole zarytě tvrdit, jaký že ten Poe byl charakter a hrdina a jaký měl kladný vztah ke zvířatům (mýval?wtf?). Pro lásku boží, Montresore! Tohle je tak zbytečný film, až to hezké není. Příště, až budou mít tvůrci zase nutkání přiživit se na nějaké legendě minulosti, by mi mohli udělat laskavost a jít se po poeovsku někam pěkně opít, místo toho, aby vytvářeli takovéhle paskvily. Ale jednu věc musím uznat - od zhlédnutí Havrana se mi tvorba Rogera Cormana jeví v mnohem zářnějších barvách :) ()

GlamourCat

Mně se na tom líbilo, že příběh je sice uplně mimo jakoukoli realitu, ale člověk se zase dozví hodně, co se týče Poeova díla, divák to tam dostane pěkně polopatě. Poeova postava byla legrační a Cusack byl skvělý, jinak mi trošku vadil závěr, kde jsem čekala nějaký EXTRA dopadení vraha a místo toho, byl prostě zastřelen a basta. Potom některé "hrdinské" momenty byly trochu trapas a moc se mi nelíbila Alice Eve. Prostě film na tři hvězdičky, co se týče inovace tak 0%, ale neurazí! ()

n3uro

V for Vendetta je masterpiece a The Invasion je zase podceněňovaný mysteriózní thriller. The Raven má, jak píše Matty, obrovský potencionál stát temným krimi thrillerem s velmi působivou atmosférou, ale bohužel po první čtvrtině trpí nedostatkem nápadu, a dál už jen tiká ve stejné rovině. Chybí mu určitě více nápadů, zvratů a samotný nečekaný konec, který tu byl trochu zazděn. James McTeigue má v sobě obrovský potencionál, potencionál tvořit. Bohužel, poslední dobou to vypadá, že mu docházejí síly a mele z posledního. Doufám že se mýlím a nás ještě něčím ohromí. ()

Kingjiri

Čekal jsem víc než jenom průměrnou detektivku, která nakonec nebyla ani tolik hororová a depresivní, jak se ze začátku zdálo. Palec nahoru dávám za dobrýho Cusacka (tady vypadal jak brácha Cage:D) a za výpravu, která hodně pomáhala dotvářet místy ponurou atmosféru. Dlužno ale dodat, že mohla být atmosféra ještě mnohem víc hutnější. Příběh mě fakt bavil jenom na začátku, kdy se obejvila první vražda, po pár minutách však moje nadšení výrazně opadlo a bez většího napětí jsem čekal na konec, kterej se moc nepoved (SPOILER: Kdyby vraha nechytili, byl by závěr mnohem lepší KONEC SPOILERU), dvě silnější hvězdy. ()

Mukunda

Moc jsem od toho nečekal, proto nejsem zklamán. Taková slátanina, nicméně pozorovatelná. Chvílemi zmatené, ale co už, logicky vystavěné zápletky v tom stejně nikdo nehledá. S kapkou alkoholu to dovede ukrátit čas. ()

RobLord

Dobrý mysteriozní film - spíše odpočinkový a zábavný než hororový. Lepší než Cormanův Havran, ale ne tak roztomilý jako Havran Landersův s Belou a Borisem. Edgar Allan Poe je zde podaný po cusackovsku, přičemž není tak přesvědčivý jako Jeffrey Combs v The Black Cat Stuarta Gordona v Masters of Horror. Já osobně bych uvítal víc takovýchto historických hororových thrillerů. ()

Charlie84

Líbila se mi výprava. Cusack jako Poe osobitý, ale alespoň bavil. Vše ostatní už bavilo o poznání méně. Komiksový záporák, který temnými hvozdy a mlžným oparem utíká pronásledovatelům, nedává příliš smysl, vzhledem k jeho odhalené závěrečné povaze už tak nějak vůbec. Vlastně mi přišlo, že jsou v tom filmu schizofrení úplně všichni, otec unesené Poa nenávidí, aby si jej po únosu zamiloval, protože...ehm...detektiv zpočátku Poovi nevěří, aby pro něj posléze udělal první poslední, protože..ehm...už zmíněný vrah předvádí všechny ty zběsilé útěky protože...ehm...závěrečný rozhovor(rozuměj pointa) není úplně špatný, jen opět, tak nějak nesedí do tohohle filmu. A střední část, kdy pobíháme od jedné Poovy povídky k druhé, jen proto, abychom mohli běžet ke třetí a následně ke čtvrté...zkrátka, začalo mě to nudit nezdravě rychle, povětšinou to bylo směšné a hysterický Cusack, který hraje Poa úplně jinak, než byste čekali, to nezachrání. Silné dvě nebo slabé tři. Spíš silné dvě. ()

miawallacova

možná je to tím ze mám Poeho díla velmi ráda, možná je to proto, že to byla vážně nuda, ale mě tento film, který měl s havranem pramálo společného neoslovil ()

Torgal

Solídna dobová detektívka s dobrou atmosférou. Samotné vyšetrovanie zločinov síce často dedukciami postáv pripomína Da Vinciho kód (rozumej, všetko rozlúsknu behom okamihu), ale tempo je dobré, rovnako ako väčšina hercov (akurát ten Cusack mi nesadol, čo je dosť problém, nakoľko hrá hlavnú postavu). Nemôžem povedať, že by som sa miestami nenudil a aj finálne odhalenie mohlo byť spracované lepšie, ale vo výsledku som celkom spokojný. Čakal som, že bude horšie. 6-/10 ()

HappyDeath

Napínavý temný thriller až do samého konce...nečekané, že? :-D Atmosféra byla vynikající a Honza Cusacků si roli pěkně dával. Jde vidět, že v něm asi vězí uvězněné šílené "já", které by chtělo i snad i ven...ještě že není středověk či divoký západ. Zřejmě nemám filmu co bych vytknul. Žádnou větší chybu jsem nenašel, proto se na něj asi nebudu koukat podruhé a nechám v sobě ten blahý pocit z dobře odvedeného filmu. ()

Režisér To a drákulovský prequel

Režisér To a drákulovský prequel

09.09.2017

Trend filmů o spisovatelích, kteří v podstatě zažívají svůj vlastní román, ještě neskončil. Možná si pamatujete romanci Vášeň a cit s Jane Austen nebo Havrana s Edgarem Allanem Poem, no a teď se… (více)

Špionážní mimozemská invaze

Špionážní mimozemská invaze

06.09.2014

Jovovich prchá před teroristy a ex-Bondem

Jovovich prchá před teroristy a ex-Bondem

10.10.2013

Netěšte se, neznamená to, že další Resident Evil nebude. Bude, šestka se připravuje a její premiéra je stanovena už na podzim příštího roku. Milla ale nezahálí a po právě natáčených Expendables 3 a… (více)

Cusack je Poe

Cusack je Poe

31.08.2010

John a Edgar Allan – to jste si určitě domysleli. Zdá se, že slavný básník a jeden z otců moderní detektivky a hororu je v podobné situaci jako Dracula – plánuje o něm film úplně každý. Sylvester… (více)