Detektiv Emmet Fields (Luke Evans) je povolán k případu brutální vraždy dvou žen. Při pátrání zjistí, že zločin se až moc podobá smyšlené vraždě, která byla do detailu popsaná v povídce spisovatele Edgara Allana Poa (John Cusack). Předvolá tedy tohoto sociálního vyvržence k výslechu, ale zatímco je Poe ve vazbě, dochází k další strašlivé smrti - opět inspirované jedním z jeho příběhů. Fields tedy vyzve Poa, aby mu pomohl zastavit toto krvavé šílenství… (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Joppo88

Celkom milé spracovanie Poea a jeho diela. Najskôr som k filmu pristupoval skepticky, ale záver a celkové hodnotenie nie je výrazom fiaska. Aj keď som udelil "len" tri hviezdy, myslím, že snímok je pôsobivý celkovou ťažobou atmosféry, do ktorej úžasne zapadol J. Cusack. Možno by nebolo na škodu jednotlivé scény viac "porpešívať" pasážami z pera E. A Poa... ()

LyBerion

Moc vydařený kousek. Bohužel atmosféra kterou nás naladí na začátku pro mne časem decentně vyprchala a tím pádem mi nepřišel konec nijak zvlášť strhující. Každopádně bych si troufl říct, že si Havran zaslouží vyší hodnocení. ()

Petyas

Neskutečně brilantně povedená detektivka s hororovými prvky. Úžasný průřez Poeovým dílem. Výborný zvuk i vizuální zpracování. Skvělý scénář se s poustou krásných zvratů. Skvělý herecký výkon v podání Johna Cusacka. Nemám co vytknout. To byl balzám na duši. 90% ()

KafuR

Vždycky jsem si Poea představoval jako uzavřeného podivína, kterého by v noci na ulici nechtěl potkat ani Jack Rozparovač na výletě v Americe a světe div se! Docela by mě zajímalo, jaký že povedený překlad Poeova díla scénáristy inspiroval k takovém ztvárnění jeho osobnosti, protože při prvním dojmu jsem byl na brandy zralý úplně stejně jako jeho herecký představitel. Nicméně jako školácký exkurz do jeho díla a rádoby doby, ve které musel trpět, je to postačující, a navíc jsem během filmu dostal chuť znovu přelouskat některé jeho povídky, protože tímto dílkem byla moje fantazie o leccos obohacena, třebas taková Jáma a kyvadlo, ta se teď bude vyjímat! ()

Torpid

I když chce film jenom pobavit a nemá vyšší ambice, stejně mi jméno Edgara Allana Poa připadá trochu zneužité. John Cusack mne stále udivuje, jak se mohl se svým laxním herectvím stát v Hollywoodu takovou hvězdou. Jak by asi film dopadl, kdyby ho režíroval David Fincher a mohl si vybrat do hlavní role, koho by chtěl. xxxxx / A tak Havran neslét, sedí, / stále sedí, na mne hledí, / jeho očí zář mne svírá, / takto snící démon zírá, / lampy zář jej obestírá, / jeho stín kol vrhajíc, / a má duše z toho stínu / nevzchopí se zoufajíc, / nevzchopí se — nikdy víc! / xxxxx ()

Whitebeard

19té století, sériový vrah vraždící podle povídek Edgara Poa, že tohle někoho nezajímá? Možná. Já zasedl a začal užívat velice zajímavej začátek filmu. Evans na jedničku, Cusack už mi trochu začíná lézt krkem, protože jeho herectví je asi už vyšťavený a nevidim rozdíl v roli v 2012 a tímto. Má vousy. Jeden by byl. Film má super stylistiku a napětí a atmosféra starého Boltimoru se povedla. Postupně se film zamotává a nalezený střípky vraha jsou nudnější a nudnější. Až to celý pro mě ztratilo kouzlo. Být to o pár minut kratší, vůbec bych se nezlobil. Ale určitě doporučuju všem, co mají rádi kombinaci 19týho století spolu s tématikou sériových vrahů, důmyslných zprovození ze světa a hledání malých stopiček, co by vedli k dopadení toho parchanta, co to má na svědomí. Za mě průměr a 3* ()

tranquill

Edgara Allana Poea mám opravdu rád a John Cusack se ho zhostil výborně. Tento, celkem drsný, thriller navozuje atmosféru staré Anglie známou z různých zpracování Jacka Rozparovače. Mix Poeových povídek, kterých se film dotknul, mne asi donutí oživit jeho četbu :-) ()

helraiser

Velmi povedená hororová detektivka s parádní temnou atmosférou a solidníma hereckými výkony a zajímavým povedeným závěrem. Toto zpracování E.A.Poeho se povedlo a v podstatě se jedná o povedenou exkurzi do jeho díl. Bavil jsem se od začátku do konce. ()

josieaddms

Byla jsem na tom v kině, takže opět musím zdůraznit, že v kině na mě vždycky (Jakožto na filmového naivku) filmy zapůsobí víc, než v klasické televizi či notebooku. Ovšem snažím se nenechat se ošálit. Hlavně to bylo zábavné, mělo to takový ten klasický spád, tu a tam něco hrdinského, tu a tam zas něco komického. Trocha mrtvol, dost krve, hodně hlasitého hudebního doprovodu a celkem průměrný film je na světě. Přiznám se že jakožto člověk s lehčím spaním i žaludkem jsem při "Kyvadlové" scéně měla zavřené oči. Doktor a má matka mě varovali před přílišným rozčílením. Ale docela jsem se bavila. Chyběla ovšem tomu originalita, vytušila jsem tam nějaké věci které jsem viděla už jinde a dřív, a možná to bylo málo s nadsázkou, nebo nějakým větším finálním rozřešením. Taky mě tam rušila kráska hraná slečnou Eve, protože se mi zdálo že se tam absolutně nehodí. Potěšili mě pěkné Britské tvářičky v podobně inspektora Fieldse a toho jeho mladého kolegy Johna. Ovšem nejlepší z celé snímku byl pochopitelně můj geniální oblíbenec John Cusack. ()

Henry Morgan

Hodně jsem nad tím hodnocením přemýšlel. Obvykle si to nechávám projít přes noc hlavou a dneska jsem se vzbudil a zjistil jsem, že mám celkem pozitivní dojem z celého díla. Jednak to u mě iniciovalo potřebu si přečíst něco o Poeovi, ale hlavně jsem se utvrdil v tom, že ten film byl postavený přesně tak jak má být. Mělo to prvky hororu, psycha, byl to detektivní příběh s notnou dávkou zběsilosti a thrillerových honiček a na samém konci takřka geniální dedukce. Mám rád tuhle dobu, fešácké kostýmy, paničky s dekoltem atd. Tohle celé podtrhlo pozitivní dojem. SIce uznávám, že to neskrývalo jistou podobnost s některými filmy (z pekla, fantom paříže, atd.), ale bylo to natočeno o poznání moderněji a bylo to našláplé akcí, což jsem v těch druhých filmech postrádal. Myslím, že Cusack hrál dost dobře a druhá hlavní role - inspektor - možná nebyla tak emocionálně rozvrácená, za to mnohem sympatičtější. Samozřejmě po prvních pár minutách, které reflektují Poeovu rebelskou povahu, jsem si ho zamiloval :D ! Ať si každý kritizuje, jak uzná za vhodné. Ale nikdo nemůže popřít, že fiktivní a kospirační teorie o tom, jak Poe zemřel byla určitě, když ne invenční, tak určitě pojatá velmi povedeně, s velkou dávkou napětí a herecké kreativity. ()

LucyD

E.A.Poea mám ráda celkem dost a mám ráda filmy na motivy knížek přesně v tomhle stylu. Možná bych ještě něco vylepšila, ale i tak se mi to líbilo. Obsazení bylo dle mého názoru voleno dobře a co se týče samotného filmu, tak dle mého názoru očekávání naplnil. ()

Di Tecka

Příjemná detektivka, která nás provádí příběhy E.A.P. Mohla se stát i hororovou, kdyby v ní byly lépe vykresleny všechny ty vraždy. Na příliš vysoké hodnocení nemá, ale nenudila jsem se a ještě k tomu mám holt slabost pro Poa. ()

zberatel

Milujem "stastne konce", tu boli hned dva, posledna veta - HELLO IVAN, a druha hned po nej, v podani skveleho songu - BURN MY SHADOW ;-))) ()

Ergon

Kbybych nečetl sbírku povídek JÁMA A KYVADLO, tak bych po zhlédnutí HAVRANA to nutkání měl - tak mě to nadchlo. Velkým plusem filmu je hororově mysteriózní atmosféra a historické zasazení. Mínusem je arogance E.A. Poa v podání J. Cusacka (byl to záměr?). Poa si dokážu představit jako melancholického bohéma potácejícího se v alkoholovém opojení, a ne jako arogantního frajera - jak se prezentuje v úvodu. Proto 4* a ne 5*. ()

smack

Věrohodná kopie From Hell, zato stupidní vražedný motiv pana Reynoldse. Prolínání fikce a reality přesto má něco do sebe. ()

Oonika

Překvapení večera! Čekala jsem docela slátaninu, ale kupodivu mě to bavilo a udrželo si to moji pozornost od začátku do konce. Vůbec jsem neměla tušení, co se z toho nakonec vyklube. Některé efekty by asi šly udělat trochu lépe, ale celkový dojem to rozhodně nekazilo. ()

aLCaP0Ne

Trailer vyzeral naozaj pútavo, no samotný príbeh a dej sa prelína so slabšími pasážami a naozaj mu niečo chýba. Čakal som predsa len o niečo viacej len nejako sa to zaseklo.. 55% ()

Franc1s

Díla E.A.Poea využita k pár mordám. A detektiv se spisovatelem hledají vraha a poté i jeho snoubenku. Poe teda pěkný ochlasta,až do konce jsem netušil kdo by mohl být vrah. Líbivé zpracování, jen pár nelogických věcí no. Soundtrack nic moc. Bohužel na tenhle film asi brzy zapomenu. 6,5/10 ()

matt85

Na jeden nudný večer celkem ideální zábava a když u toho nebudete vůbec přemýšlet, tak i mé prvotní 4 pochopíte. Jenže pak se vám to rozleží v hlavě, zjistíte, že ten film po vás chce, abyste přemýšleli a jiné maximum, než tři nevidíte. Na víc je to totiž až moc ploché. ()

Režisér To a drákulovský prequel

Režisér To a drákulovský prequel

09.09.2017

Trend filmů o spisovatelích, kteří v podstatě zažívají svůj vlastní román, ještě neskončil. Možná si pamatujete romanci Vášeň a cit s Jane Austen nebo Havrana s Edgarem Allanem Poem, no a teď se… (více)

Špionážní mimozemská invaze

Špionážní mimozemská invaze

06.09.2014

Jovovich prchá před teroristy a ex-Bondem

Jovovich prchá před teroristy a ex-Bondem

10.10.2013

Netěšte se, neznamená to, že další Resident Evil nebude. Bude, šestka se připravuje a její premiéra je stanovena už na podzim příštího roku. Milla ale nezahálí a po právě natáčených Expendables 3 a… (více)

Cusack je Poe

Cusack je Poe

31.08.2010

John a Edgar Allan – to jste si určitě domysleli. Zdá se, že slavný básník a jeden z otců moderní detektivky a hororu je v podobné situaci jako Dracula – plánuje o něm film úplně každý. Sylvester… (více)