Čtyři lvi

• Velká Británie Four Lions (více)

Agilní Omar (Riz Ahmed) a trochu pomalejší Waj (Kavan Novak) jedou na výcvik do teroristického tréninkového tábora do Pákistánu, ale po čase jsou odtud vyhozeni pro neschopnost. Dalšími členy teroristické buňky jsou bílý muslim Barry (Nigel Lindsay) a magor Faisal (Adeel Akhtar), který umí sestrojit bombu a rozhodne se vytrénovat vrány, aby se staly nosiči bomb. Pátým členem je Hassan (Arsher Ali), ale ten dlouho nevydrží – při tréninku sám sebe usmrtí. Film končí scénou, kdy se samozvaní teroristé pokusí v převlecích spáchat sebevraždu při londýnském maratónu, ale vše samozřejmě dopadne jinak. (oficiální text distributora)

Majrek

No, je to komedie s hodně hořkým ocasem... Ale musím uznat, že jsem se docela dobře bavil - scénař dobře napsaný, průnik do duše magorů vskutku dokonalý, vyvrcholení doslova bombastické... Jen toho chudáka havrana se to nemělo týkat. ()

Kaunmann odpad!

co to jako mělo bejt ? největší trapárna...je to tak moc dementní, že to neni vůbec vtipný...ani jednou sem se nezasmál,jen nevěřícně kroutil hlavou...ty fóry i postavy sou tak retardovaný až sou zcela nereálný ...film slouží jako výplach mozku ()

Kulivier

"Bomb the mosque, radicalise the moderates!" Pokaždé, když si ji jen představím tuhle hlášku/scénu, začnu se smát. Jedna z nejlepších komedií, kterou znám: gradující, situační, absurdní, černý humor, který se nikam netlačí. Geniální ztvárnění hlavních hrdinů, kteří se skvěle doplňují. Samozřejmě nechci přehlédnout vážnost tématu, ale o to víc si cením troufalosti pojetí celého filmu. Za mě skvěle a vkusně zpracovaná komedie, kterou vřele doporučuji na potkání. Four Lions patří do mého Top 10. ()

sirnene

Britský humor čistě od podlahy, obrovské množství vtripných gegů a na téma teorismus. Angličané tento film zatracují, ale podle mého názoru jeden z nejlepších filmů na toto téma, dávám (8/10). ()

doughnut odpad!

Během prvních třiceti minut jsem se ani jednou nezasmál a poté jsem tento filmový výkal raději přestal sledovat. ()

P/\/EL

nevim, některý vtipy fakt dobrý......některý hrajou na tu maximální trapnost a tak bohužel občas trošku přepal nebo slabota.....taky záleží na podání (občas takový slabý.....nehraju, jen řeknu něco co má bejt jako vtipný....nj....na podání sakra záleží - a taky se mi zdá, že ne všichni ti herci jsou pravý komici___takže občas se mi to jako komedie ani nezdálo).......drsný vážný věci, černej humor mám rád.....všecko.....řek bych, že řadu lidí to může až šokovat (ikdyž.......Araby asi jo.........ale jinak - lidi přece znaj skvělý - skoro geniální Ahmed - dead terorist, i Kajzr s Lábusem si kdysi dělali srandu z Al srajdá)....ale pro nás z Čech, nám, kterejm neni nic svatý........to nepříde zas až tak zvláštní (ten terorismus už neni pro nás moc aktuální tématika, ale Otík je docela hustej..)...............dobrý, ale občas sem už nudil.....kamera je občas naprosto zbytečně roztřesená až moc.....pak zase klidný pasáže by chtěli spetřit.....PS: o těch vránách to ani neni...na ně sem se těšil...ale tak jasný, že vycvičit pro takovej levnej filmek vrány........unreal.. ()

Durward

snad nejčernější film co jsem kdy viděl..po přečtení pár recenzí sem měl strach z nižší intelektuální úrovně vtipů, ale obavy se ani trochu nenaplnily a smál jsem se opravdu od srdce po valnou část filmu ()

corax8

Pro mne jeden znejlepších filmů, které jsem kdy viděl. Tenhle humor je příémo pro mne. A mám rád i tohle žertování o vážných tématech. Ve skutečnosti je ten film dost smutný. Když si uvědomím, že nic není tak jak se to tváří. Ideály zemřely a spravedlnost neexistuje. ()

maaca

Nevěřil bych, jaká sranda může být (ne)spáchat bombový útok. Hlavní hrdinové (teroristi) jsou taková banda idiotů, že jim prostě musíte fandit. Kdo má rád britský humor, bude nadšený, kdo ne (a nedokáže se dívat na věci s nadhledem) může být pěkně naštvaný a znechucený. ()

Dusan-Be

Tolik sqělejch hlášek kondenzovanejch do takovýho nízkorozpočťáku jsem už dlouho neslyšel :D tenhle film je pecka, znalí angličtiny si ho vychutnají ještě o dost víc. Absolutně doporučuju. "Tvůj názor je howno, čéče, ty posloucháš Maroon 5, a to je sračka xD" ()

Krteczek

Pro mě tak trochu přeceňovaný snímek. Velký kus originality je v tomto filmu určitě cítit už díky tématu o kterém pojednává, ale i přes to nijak jinak nevybočuje od ostatních klasických místy přeřvaných a místy nepochopitelně hloupých komedií. Na filmu jsem ale zároveň sledoval jak se každou minutou lepší, začátek jsem jen tak tak překousával a u konce už jsem se skutečně bavil. Každopádně pokud vám nevadí koukat se hodinu a půl na čtyři hodně ujeté teroristy, kteří se nejsou schopni domluvit ani na tom co vlastně vyhodí do povětří, pak je tohle pro vás ideální zabiják pochmurných dnů. ()

Annaud našel černé zlato

Annaud našel černé zlato