Ve snímku Orlie pierko pokračují osudy některých protagonistů z filmu Medená veža. Správce horské chaty Valer (I. Rajniak) a jeho kolega a kamarád s přezdívkou Starec (I. Mistrík) se kvůli pašování zboží přes polskou hranici dostali do vězení. Do svého horského působiště se vracejí až po dvou letech. Podle očekávání se při první návštěvě hospody nesetkají s vlídným přijetím ostatních horalů. Udělali totiž tu hloupou chybu, že se nechali chytit. Nejvíc jim ovšem zkazí náladu policejní nadporučík Pardek (V. Müller), který je dostal za mříže. Nabízí oběma kumpánům smír, pokud nadobro přestanou s pašováním. Pro Valera je to příležitost, jak se před svými lidmi rehabilitovat. Pardekovu nabídku odmítne, a navíc přede všemi prohlásí, že bude pašovat zboží nadporučíkovi před nosem, aniž by mu Pardek mohl cokoliv dokázat… (Česká televize)

Rattlehead

Tento druhý díl se mi líbil více než jednička. Velká škoda, že Andrea Čunderlíková nechtěla ukázat prsa, ale naštěstí je ukázala o rok později v jiném slovenském filmu "Letokruhy". ()

Amonasr

Měděnou věž jsem zatím neviděl, tak mi třeba něco uniká. Ale pokud beru Orlie pierko jako samostatný film, tak jde o dost podivnou a zároveň i nejapnou moralitu, která navíc nemá ani charakter dramatu či dobrodružného filmu, jak je uvedeno v anotaci. Jde spíš o ne příliš zdařilou komedii. A zachránit to nemůže ani nádherná tatranská příroda, ani určitá nostalgie po společném státě, která z toho na mě dýchla. ()

offlineman

Těm dvěma sem ty Tatry hodně záviděl. Jinak mě docela zaujaly i postavy Pardeka a Prašivca! Slovensko mělo hodně výborných herců! Bohužel to stagnuje a nejen tam! Navíc, nevím, na jaký materiál to bylo natočené nebo jestli to tak bylo díky vyčištění, ale barvy byly úžasný!!!!!!!!! ()

adamix

Menej dramatickejšia, zato situačne i hláškovo vtipnejšia časť oproti skvostnej jednotke. Od chladných hôr sa teraz presúvame do letnej doliny a vidieť staré dobré osadenstvo Mistrík - Rajniak - Muller - Vašek je skvelý návrat do dobrej slovenskej hereckej spoločnosti. Postava mladej Tonky je medzi nimi trošku zbytočná, ale aspoň tam chlapom trochu utobila (ne)príjemnú spoločnosť. Jeden z mála slovenských filmov, ktoré stojí za to si pozrieť. ()

ostravak30

Už bez Pirina probíhají nové osudy právě propuštěných vězňů. Ti se horko těžko protloukají, neboť na svá původní místa se vrátit nemohou a navíc jim jejich horkokrevnost a ega nedovolí, aby nebojovali a nemstili se Pardekovi. Časem se z toho stává otevřená válka. To vše ale stále s krásnými záběry horského prostředí. Opět tu navíc máme jednu krásnou slečnu a tou je nyní Andrea Čunderlíková. A nutno říct, že tentokrát mají postavy více nadhledu a je zde i větší prostor pro humor. Valer i Starec se pohybují v rovinách odevzdání se svému osudu i podléhání emocím, ale tím spíš mě pak jejich poslední rovina pomsty a touhy se nevzdat pašování líbí. Na druhé straně nejsem stoprocentně na jejich straně, protože si nemyslím, že by nadporučík dělal vyloženě něco špatně. Pašování se zkrátka nepromíjí v žádné době a nebylo mi sympatické, že hoši ani na chvíli neuznali svou chybu a neustále všechny průšvihy házeli na ostatní. ()

Brano

Obrovský kvalitatívny úpadok oproti prvému dielu.  Ide skôr o voľné pokračovanie, kde prvý diel skončil bez nejakej hlbšej myšlienky a miestami bohužiaľ aj logickejších súvislosti. Ale pozrieť sa to dá. ()

Marquis

Vůbec nic není potřeba tomuto filmu vytýkat. Je takový jaký je. Mohl by existovat i samostatně bez prvého dílu a vím že hodnocení by se najednou u každého zvýšilo.. Srovnávání s prvním dílem je pitomost. Něco se ukončilo a něco nového začalo. Tak jako v životě. Co by měl tento snímek ještě ukázat.? Nebo měl zase někdo zemřít, aby byl cítit silnější příběh? V životě se často stává, že člověk musí nuceně začít znovu, jinak, od začátku. A že ta další etapa už je o něčem jiném a musíme řešit zase jiné životní úkoly, je úplně normální a filmu by to nemělo býti vyčítáno. Kdyby se film točil podle osobních scénářů vás, filmových teoretiků a hledačů chyb, jak by se kdo reálně v jejich situaci zachoval, myslím, že by mne po dvaceti minutách přešla chuť a nebylo by o čem mluvit. Na ty dva, vlastně tři tam si často vzpomenu. Málo jím podobným je svět naplněn, proto považuji za štastný den, když potkám člověka, který jako ti dva v tomhle bijáku, má mne čím obohatit a mám si vůbec s ním doopravdy co říct. Zbytek jsou jenom keci- mlácení prázdné slámy, Těchto lidiček je minimum a proto v životě neustále padají na hubu a zase se zvedají. Nikdy by nezradili sami sebe. Taky o tom je pokračování Měděné věže a komu to příjde málo......... ()

Jonatthan

V případě pokračování Medené veže se jedná o dost jiný žánr. Děj se z chlapského dramatu posunul ke komedii, což ale vůbec není na škodu. Je jasné, že navázat na MV nebylo jednoduché, ale autoři se s tím vyrovnali se ctí. Film je velmi povedený a ve slovenské kinematografii existuje velmi málo filmů, které by mne pobavily, tak jako tento. Ivan Rajniak je pro mne navždy Valérem = životní role. Výborný Július Vašek zase Prašivcem. Mladičká Andrea Čunderlíková je krásný bonbónek v tomto sqělém filmu... ()

pOne

Narozdíl od Medenej veže sází Orlie Pierko vyloženě na humor. Místy více či méně hořký. Ne že by to bylo špatně a nebavil bych se, ale už to nemá takový ten šmrnc a kouzlo Medenej veže, která byla nesrovnatelně komplexnějším filmem. Váhal jsem mezi třema a čtyřmi hvězdičkami. Je to tak 3 a půl. ()

Mikecat

Dráma s prvkami komédie o troch kamarátoch z "Medenej veže", vtedajšia a ešte stále živá herecká elita. Ich pomsta nadp.Pardekovi trocha osvieži dej a smútočnú atmosféru prvej časti. ()

carl.oesch

Myslím, že to není zas o tolik horší než Meděná veža. A ve své době to byl film, kterému "konkurovaly" nejhorší možné normalizační "sračky" made in Barrandov a kvalitní režiséři buď z tehdejího Československa zmizeli, nebo točili odpustkové filmy... ()

pierre9

Samozrejme, že dosiahnuť úroveň Medenej veže by bolo už asi nadľudským výkonom, no stále si myslím, že ide o kvalitný film. Herecké výkony, ktoré boli ozdobou prvého dielu, boli i tu vynikajúce. Keď som počúval dialógy, začalo mi vŕtať hlavou, ako je možné, že to znie tak prirodzene a prečo súčasné filmy tak často šustia papierom... Je pravdou, že príbeh už nemá to čaro ako v prvej časti a občas to vidno i na tempe akým film ubieha, neraz to vyzerá ako by bol naťahovaný umelo. Napriek tomu je to stále prudko pozerateľné. ()

redfoxik

Podprůměrné pokračování dobrého filmu. Úsměvná je ušlechtilost příslušníků pohraniční stráže, kteří hlavním hrdinům přeze všechno dají ještě jednu šanci. ()

retrix

Film není špatný, dobře natočený, herecké výkony jsou rovněž skvělé a hlavně reálie Vysokých Tater dělají své, takže prostředí vynikající. Že tentokrát děj není takový baladický jako Medená veža my vůbec nevadilo, je více komediální a drama, jak je napsané v hlavičce filmu jsem tam nějak nezanamenal. Jediné, co filmu mohu s velkou měrou vytknout je nelogické chování postav. Kamarád Prašivec se hned od začátku chová jako největší nepřítel, v jiný moment je zase kamarád a naopak a na závěr končí zase jako kamarád. Mladá Čunderlíková byla určitě jako postava pro děj oživením, ale jako herečka mi tam nějak moc nesedla, takové nemastné neslané. Vlado Muller, který v Medenej vezi v podstatě hrál čestného a spravedlivého, tak je nám v úvodu představen jako hlavní viník trestu hlavních hrdinů, což provází vlastně celý děj, a na závěr je z něj zase čestný a dobrý financ, ale budiž. I přes tyto nelogické vztahy mě tento film bavil a to je podstatnější. ()

ALchemik

Kdyby pan Hollý rozšířil "Měděnou věž" o pár dobrých sekvencí z tohoto filmu, možná by to bylo lepší...Tohle byla už jen recyklace (jak to trefně nazval DaVID '82). ()

brasek

Pokračovanie filmového skvostu Medená veža. Príbeh je mierne humorne ladený a preto už v príbehu postrádať baladický charakter a silné emócie. Príbehom slabšie ako Medená veža, ale stále nadpriemerne zaujímavé. ()

Tomas_PO

Druhé pokračovanie Tatranskej klasiky rokov 70tych, ktorá sa však odohráva viac pod horami, ako na štítoch. Drive však má 'dvojka' rovnaký, ak nie lepší ako jednotka. Príbeh sa točí okolo Mistríka a Rajniaka, Kvietika hradil Muller ako policajt. K tomu opäť jednoduchý príbeh neopätovanej viac-generačnej lásky. ()

Sunwheel

O čosi slabší zážitok, než dokonalá Medená veža. Kým v nej sme boli v predošlom snímku 90 % času v horách, tak sa tvrdohlavosť aktérov dala krájať ako tatranské štíty a aj pochopiť. Zasadenie do prostredia miest pod pohorie z nej urobila viac komediálnu a ľudskejšiu snímku. Bavila, ale stratila to čisté čaro kameňa, ktoré fanúšika držalo v napätí. Niečo medzi 3 a 4 hviezdičkami. ()

PTuranyi

Snaha o predĺženie príbehu Medenej veže naráža na problém ako ďalej. Hoci majestátna horská atmosféra zostala, nepodarilo sa ju naplniť zaujímavým a jednoznačným obsahom. Smrťou Pirina a jeho manželky sa už tvorcovia nemohli oprieť o partnerský konflikt, ale snažia sa to suplovať postavou Tonky. Jej úloha je však skôr komická ako dramatická a tak nevedno či ide o komédiu alebo drámu. Takže sa príbeh potáca od Rajniakových hlášok a doťahovaní s financami formou telegramov, alebo žartov na úkor Prašivca k dramatickým pózam existenciálneho typu, keď sú hrdinovia pritlačení vlastnou tvrdohlavosťou k múru. Duo Rajniak, Mistrík a Vlado Muller s Júliusom Vašekom hrajú svoje roly perfektne. Produkcia je kvalitná len ten príbeh je akýsi nijaký. 65% ()

Aberdeen

Není to Medená veža, ale je to taky moc pěkný film. Klobouk dolů před Rajniakem a Mistríkem, ale č. 1 v tomto filmu je pro mě pan herec Julo Vašek - podle mě nedoceněná veličina slovenského filmu! Jeho jsou asi tak dvě hvězdičky z mého hodnocení. ()