nash.

Poněkud nevyrovnaný guláš kolísající mezi komedií a dramatem na vážno. S řadou vydařených momentů (třemi, které mě doslova sestřelily), řadou nevydařených momentů (třemi, které mě doslova otrávily), poněkud neujasněným úhlem pohledu a poněkud podivně pomýleným a místy až zvráceným přítupem ke vztahům a nevěře. S okouzlující zrzkou Vicou Kerekes, výborným Bolkem Polívkou a poněkud bezradným Macháčkem, který Bolka těžce nestíhá. Rozhodně lepší než Ženy, už nevím v čem, ale stále nic, co bych někdy toužil vidět znovu. ()

Arsenal83

Film, ktorý napriek tuposti celkom pobaví, pretože ústredná postava blbcov je fakt výberová, Polívka čistá kvalita a Macháček sa s tým ksichtom narodil. Zvyšok má dosť vulgárnosti v sebe a to dáva príležitosť na presadenie sa filmovým fuchtľám typu Kerekes, ktoré by bez takýchto scénok nikdy v živote nič vo filme neznamenali, našťastie scenár prináša vtipné situácie a človek vie prekúsiť aj tú uslintanosť. ()

silentname

Tak som si po rokoch konečne pozrel Vejdělkové veľké filmové dielo, o ktorom som toho toľko počul. A musím priznať, že "Muži V Naději" sú veľmi príjemnou romantickou komédiou, ktorá dokáže priniesť asi všetko čo od nej chcete. Dobré postavy, zaujímavé zápletky, niekoľko skutočne komických momentov a najmä dve talentované herečky v rolách, ktoré im svedčia. Vica Kerekes ako zvodná krásavica a Petra Hřebíčková ako manželka, ktorá vnútorne stráca o svojho manžela záujem fungujú skvele. No a chlapi? Čo môžem povedať k Polívkovi a Macháčkovi? V prvom rade sú spolu skvele zohratí a dokážu do filmu priniesť asi presne to, čo by som od nich chcel. U Polívku už ani len nepochybujem, že dokáže svoje party predať a myslím si, že takéto role mu vždy sedia. S ním prichádza aj veľká dávka komédie. Macháček si postupne musí svoju postavu budovať... ale ide to. Po príbehovej stránke je to síce dosť predvídateľné, no v závere som si nebol úplne istý, ako sa celá situácia vyvinie. Záležalo totiž od viacerých faktorov. Každopádne je treba povedať, že tajné životy majú určite svoje momenty plné vzrušenia, no čo príde, keď sa to všetko začne rozsypávať? Treba sa nad tým zamyslieť. Ale je dosť pravdepodobné, že to výrazne zmení človeku život. Nevera môže asi ozaj robiť divy. Skúšajte ale na vlastné riziko. Hodnotenie: B+ ()

Happens

Prvoplánové scény, které působí spíše každá sama za sebe, místy falešné dialogy znějící jako vyprávěný vtip než-li opravdové rozhovory. Na druhé straně film vtáhne diváka a získá si ho svým humorem a napětím. Na českou scénu lepší kousek a co se týče filozofického poselství - jak tak pročítám komentáře - ať si každý sám přebere, co je "správné" a co ne. ()

dopitak

Neurážlivých českých komedií je poslední dobou jako šafránu, takže Jiří Vejdělku, díky za vaše zidealizované báchorky o lidském soužití. Jsou alespoň vtipné. Všimněte si, že v tomhle filmu hrají jen samé půvabné dívky, a to dokonce i komparzistky v pozadí (restaurace, více explicitně pak úvodní skupinka procházející ulicemi). Pokud se ale zeptáte, jestli je víc sexy Petra nebo Vica, tak já hlasuju pro Petru (a to přesto, že tentokrát ukáže víc půvabná Slovenka). Macháček a jeho Nestyda číslo dva. ()

Chrustyn

Muži v naději jsou přesně tím českým filmem, který neodvrátí ale trochu zmírní mou averzi k české kinematografii. Nejedná se o žádný zázrak a humor mi přijde typický vzhledem k postavám a jejich hereckým představitelům ale film příjemně utíká, nenudí a je zde pár scén na které se opravdu příjemně kouká (a to nejen kvůli odhaleným poprsím). Překvapivě snesitelné a nezávadné. ()

hammer_head

Po shlédnutí a následné večeři, už ani nevím o čem ten film byl. K tomuto filmu se perfektně hodí rčení "co tímhle chtěl básník říci?". Film je naprostá hovadina, která svým nevkusným a opizlým humorem vůbec neláká, ba naopak uráží. Jak říkají učitelky na základce=> Vejdělek by si měl nechat své nápady pouze a jen pro sebe a neznechucovat život ostatním (i když jde jen o 110 minut). Jediný důvod proč jsem dal dvě hvězdy je, ža tam hraje sexy Vica Kerekes (proč dvě hvězdy si domyslete sami) ()

korbitch22

Šovinistické, laciné a pokrytecké ospravedlnění nevěry.Nijak zvlášť mě to nepobuřuje, nejsem pseudointelektuální hnidopich, ale roztáhnout pavlačovou povídku na 110 minutovou stopáž dokážou snad jen češi.Typická přebarvená čecháčkovská komedie, která si hraje na sofistikovaný film a to především laciným zdůrazněním některých důsledků nevěry a naprosto křečovitým vložením dramatického prvku s umrtím jedné postavy, což bylo doslova do očí bíjcí a naprosto zoufalé a přitom je to jen další výplod české filmové župmy.Župmy která má ovšem v rukávu herecká esa a to hlavně geniálního Macháčka, po dlouhé době opravdu snesitelného Polívku a hlavně dvě neskutečný buchty.Kerekes by měla mít na svůj sexappeal zbrojní průkaz.Jen díky těm hereckým výkonům se dá považovat film za lehký průměr, což je vlastně pro českou komedii dost pochvala, protože zatímco u Mužů v Naději se opravdu dalo občas zasmát a herci naštěstí vytáhli ten spodinový příběh lehce pusou nad hladinu župmy, zatímco jiné komedie tohle štěstí nemají.Sledovalo se to lehce, ale můj názor na českou komedii to nijak nemění a stále trvám na názoru, že je v neskutečný prdeli a jestli Ondříček nenatočí pokračování Samotářů nebo Jedna Ruka Netleská, bude tam snad navždy.Malou šanci dávám Mádlovi a jeho sci-fi pokusu, ale myslim, že žádný zázrak to taky nebude.Ještě že má český film taková jmená jako Jiří Strach a David Ondříček, protože pánové Vejdělek, Hřebejk nebo Bařina už by se měli věnovat raději jen produkování silvestrovských estrád.55%. ()

heyda

Ještě o level uvěřitelnější, zábavnější a zajímavější než Ženy v pokušení a dá se skoro tvrdit, že do dokonalosti schází jen malý chloupek. Herecky naprosto výborné, především Bolek to táhne svým obrovským charisma. Navíc příběhově je to taktéž parádní podívaná plná zajímavých zvratů. Myslím, že Vejdělek se žánrově našel a věřím, že nás bude zásobovat dostatečným množství příjemných hořko-sladkých romantických komedií. ()

lena60 odpad!

Člověk aby hledal slušné výrazy pro zhodnocení filmu...Neuvěřitelná, zdlouhavá sračka o mužích, jenž mají mezi nohama kompas, který jim ukazuje směr...Ach jo. ()

VenDulin85

Nesouhlasím s názorem ve filmu raženým, přesto... se mi to líbilo. Asi to bude zvrácené a naprosto amorální, jak píšou další uživatelé s odpadem či maximálně jednou hvězdou, ale pro pořádek- jsem hodné, citlivé děvče a proto nemám ve velkém světě šanci proti zlým mrchám se sex-appealem Evy Kerekes (kiš kuš aby s tím jménem :-)). A co s těmi českými komediemi, co podle nich nestojí ani za pendrek? Ať je natáčí dál, jednou se jim to povede a pak... čsfd zamrzne :-D. A herci se aspoň mezitím pocvičí a jedni diváci za to budou rádi, druzí aspoň budou mít o čem psát a nadávat. ()

triatlet

Upřímně jsem se nasmál - jednotlivé motivy byly dotaženy do správné pointy. Ústřední čtveřice hrála přesvědčivě. Mužské postavy mi svým chováním chvílemi připomínaly Kristiána Oldřicha Nového na prahu 3. tisíciletí. Předpokládám, že po zhlédnutí tohoto filmu vzrostl počet zájemců o orientační běh:-) ()

Flego

Hoci som Ženám v pokušení vyčítal v závere istú skratkovitosť, Mužom v nádeji vytknem žánrovú chaotickosť. Pochopiteľne, že ide predovšetkým o komédiu, ale žánrový rozsah je od tragédie po grotesku. Napriek všetkým výhradám, ku ktorým patrí aj nepotrestaná oslava nevery, ide o zábavný, dejom nabitý príbeh, ktorý dokáže zaujať. Páčil sa mi predovšetkým Bolek Polívka, ktorý si starého neverníka zahral s ľahkosťou popíjania moravského vínečka. Výber ženských predstaviteliek je u Vejdělka ako vždy na najvyššej úrovni. Predchádzajúci film sa mi páčil viac, ale napokon sa oba zmestili do tolerancie 4 hviezdičiek. ()

hrona

Tak nevím, co tím chtějí dnešní filmaři docílit, ale mám takový pocit, že se jim v hlavě honí asi toto: ,,Uděláme komedii, obsadíme ji dobrými herci, ale pozor, nesmíme dopadnout jako Troška a cpát for za forem, nebo nedej bože přiblížit se ke komediím z let normalizačních. Víš co, sepíšeme scénář a do toho dáme dramatickou linku, přeci ty diváky nenecháme jen se bavit, ať také občany dovedeme k jakému si zamyšlení, musíme tam navodit pocity smíšené - párkrát se pousmát, ale hlavně je nechat v reálu až do konce,,... Já se spíše ptám, kam zmizeli obdoby klasických typických komedií, které natáčel Lipský Menzel, Smoljak a jiní se skvělými scénáristy, jako je např. Svěrák. Ti si dávali zkrátka za cíl natočit komedii takovou, která diváka bude bavit od začátku až do konce. A toto já postrádám u dnešních výtvorů, tento bohužel není výjimkou - ať jsou role sebelepší, herci zajímavý, scénář dobrý. Jdu na humor, tak se zkrátka chci bavit a nechci romantit, koukat se na rozvraty, nevěry ve vážném duchu a oplakávat smutné scény. A tím se vracím k tomuto filmu v záhlaví by se mělo objevit tragikomedie/drama. ()

honajz

Jiří Vejdělek ví naprosto přesně, kde leží zlatá komerční žíla v českých domácnostech. Tvoří ji divačky Ordinací v Růžovbé zahradě, VKV, Ulic nebo Cest domů. Tedy nekonečných seriálů, kde se může stát cokoliv, charakter člověka projít třeba čtyřmi zvraty a změnami, kde každý měl něco s každým – a kde ženy nehledají logiku, ale odpočinek. Podobně je tomu s posledními Vejdělkovými filmy (a vlastně i s Účastníky zájezdu, kterýžto film se však povedl). Postavy se chovají nahodile, podle zákonů nikoliv logiky nebo nedej Bože nějaké psychologie postav, ale prostě tak, aby z toho šlo vytvořit gag, scénku, můstek k další scéně, a jak to v seriálech bývá, seřadíme za sebe pár hospodských anekdot, sem tam do toho vrazíme něco hodně hodně smutného, nejlépe smrt některé z vedlejších a postradatelných postav. Protože s manželkou musím povinně absolvovat Ordinace v Růžovce, při sledování Mužů v naději jsem poposedával na židli zcela stejně, cukalo mi v mozku a měl jsem chvílemi chuť skočit do obrazu na plac při natáčení a nahlas těm tvůrcům říct, co si myslím. Prvoplánové proklamace, nucené dialogy, zápletka jak z laciné červené knihovny, a co nejhoršího – i tento film je skutečně jen a jen pro ženy! Jako neříkám, že se jako chlap neotočím na jaře za krátkými sukněmi a hezkými nohami, to snad každý. Ale mezi mými známými neexistují podobné dva extrémní případy jako ty dvě mužské postavy představované Bolkem Polívkou a Jirkou Macháčkem. Každá je extrémní až do mrtě a každá – asi schválně – obsazuje opačný pól vůči té druhé. Ale pak nejde o film ze života. Znám sukničkáře, znám i věrné manžele, ale žádný z nich by se nechoval takhle divně. A co si budeme povídat, i ten výběr žen ve filmu mi přišel poněkud nereálný a podivný. Kdo je nucen doma s manželkou sledovat Ordinace, ví určitě přesně, o čem mluvím, a proč mám tmu před očima. --- btw, občas to vykrádá Zlatou mříž, občas povídky Šimka a Grossmanna, sem tam něco jiného. ()

poz3n

Řekl bych typický český film poslední dekády. Ideální film pro chvíli, kdy opravdu nechcete nad ničím dumat a prostě jen u něčeho tu hodinu a půl strávit. Mám pocit, že 90 procent naší kinematografie plní tragikomická komediální dramata, která proplují kinem, televizí a zanechají velké nic. 5/10 ()

Kailo

Opět souhlasím s DaViD´82, Vějdělek neví co chce a mísí nám několik žánrů - tragikomedie, drama, nadsázka, etc. Co ale Vejdělkovi nezapřu, je to, že dokázal sál a mě pobavit... co pobavit, jeden člověk v sálu málem plival plíce ven z toho jeho chorobného smíchu. A to mluví za vše. 80% ()

Pítrs85

Nechci psát takové to klišé jakože "na český film dobrý", Muži v naději jsou totiž příjemnou svěží komedií evropského střihu, nic světoborného nebo nedej jehovo hlubokomyslného, ale filmová jednohubka s fajn obsazením a ne úplně vymletou zápletkou. Polívka s Macháčkem tvoří skvělou dvojici, ta komediální chemie mezi nimi prostě funguje. Ženské osazenstvo, a že nechci vyznít nějak šovinisticky, spíše pro potěchu oka, ale na jejich omluvu třeba dodat, že neměly moc co hrát. Závěr pak taky fajn, kdybychom točili takovéto moderní snímky, nemusela by být současná česká mainstreamová produkce synonymem něčeho podřadného a hloupého. ()

Ivoshek

Další ze série naprosto zbytečných zaměnitelných českých filmů s mizerným scénářem a prkennými hereckými výkony. Hlavně ta Macháčkova manželka je něco naprosto strašnýho, takhle špatně lidi nehrajou ani v reklamě na celaskon. Morální linii nějak pominu, ale ty postavy se chovají způsobem, který naprosto nedává smysl. Ale vůbec. Chovají se tak jenom proto, aby film vůbec o něčem byl. Dokud to byla série veselých scének v první třetině, dalo se to nějak přežít, ale jakmile si to začalo hrát na hlubší emoce a myšlenky, šlo to celé definitivně do kopru. Opravdu nechápu, proč by se něco takovýho mělo financovat z lístků do kina nebo ze státního rozpočtu. Fakt vůbec. ()