eraserhead666

Pro nevěru možná nikdy neexistuje žádná omluva, ale mnohdy pro ni existuje důvod. Část současných českých filmů se pořád točí v jakémsi dějovém kruhu a nemohou se z něj pohnout. Občas však z nich nějaký vykročí alespoň tím zábavným směrem. Řekl bych, že i svým názvem a hlavně obsahem Muži v naději jaksi navazují, respektive odkazují k Ženám v pokušení. Oba jsou také jaksi přemýšlivé, dospělé a hlavně poměrně zábavné, i když Muži v naději více zabředli to jakéhosi strnulého stereotypu (recyklovaný vtip se žehličkou a telefonem, evidentně nutné morální ústupky – dva výrazné úseky, které mi docela vadily). Po dlouhé době film, kde mi zase nevadil Macháček, Polívka předvádí svůj milý a příjemný standart, Stašová opět naprosto vynikající. Velmi zajímavá je Macháčkova filmová manželka, která dokázala vytvořit zprvu ohromně nepříjemnou, ale v závěru pochopitelnou postavu. Slovenská tanečnice je jakousi klasickou ze Slovenska importovanou sexbombózní stálicí současného českého filmu. Je velice krásná, velmi příjemně baculatá na všech patřičných místech, ale už pomalu vytváří vyčpívající zrzavý stereotyp. Film na pohled i na mysl vcelku příjemný, zábavný, v jistém smyslu hloubavý a na rozdíl od mnoha jiných svých národních bratříčků určitě koukatelný více než jedenkrát. ()

borsalino

Tedy překvapuje mě, jak takovýto film tolik rozděluje pisatele komentářů na vášnivé příznivce a zaryté odpůrce. Mě film připadl trochu bez nápadu a nahrazováno to bylo adorací nevěry v několika podobách, což filmu dodávalo pachuť nepravděpodobnosti a nerealističnosti. Na druhou stranu jde o film a takto to chápu a říkám si, že nevěra k životu patří a může vztah posílit nebo definitivně zahubit a pan Vejdělek se to pokusil ztvárnit v této komedii, byť k tomu použil minimálně diskutabilní prostředky. Ovšem podruhé si film patrně nepustím. ()

Thomick

(Úvodem bych snad objasnil, že těch pět hvězdiček je sice do jistý míry protestních, ale pořád dle mě +- zasloužených.) Já totiž fakt nevim, co víc bysme po současný český komedii chtěli. Však tohle je příklad pletence, jakej by americkym provedení zapalcovalo TAKOVÝ množství lidí. Ale jak je pod tim podepsanej našinec, viď. Vejdělek a jeho (mimochodem) brilantní kamera jsou prostě přítomností i budoucností český (rom)kom. A je potřeba se s tim smířit, protože cimrmanovský, menšíkovský a další skvosty jsou holt střelivem pro archívy a sequelů se už, hádám, nedočkaj. A vůbec ... já tenhle výkonnostní propad ani nepovažuju za žádnou vostudu (spíš povinnost; stačí se podívat za hranice koneckonců). Nicméně hned dovysvětlim. --- 1) (Dů)vtip. Humor Mužů v naději (a stejně tak i Žen v pokušení, proč to oddělovat) je celkem rafinovanej, neokoukanej, (minimálně většinu času) tolik netlačí na pilu a film si pak aspoň nedělá falešný naděje na ňákou šílenou řachandu. 2) Diva. Česko našlo svou Louise Bourgoin, chce se mi zvolat. Stejně jako ona prozářila Dívku z Monaka, tak Vica Kerekes soustavně dobíjela energií Muže v naději. Zrzka, slovenka a bezchybný křivky; to musí bejt pro mnohý chlapy naprosto zabijácká kombinace. Já naštěstí AŽ TAK neujíždim na tom prvnim, takže jsem o fous přežil. 3) Světovost. Vica nebyla tim jedinym, co mi připomnělo mou milovanou Francii. Dál to bylo ještě rozuzlení u stolu, resp. pod stolem, který představuje zřejmě to nejlepší, co mi za poslední dobu česká kinematografie (doslova) naservírovala. 4) Obsazení. Překvapivě snesitelnej Polívka, překvapivě snesitelnej Macháček, překvapivě snesitelná (ehm, hrající) Hřebíčková. A cameo Stašový samozřejmě nemohlo jinak než potěšit. 5) Děj ... je zároveň pro svou brutální vykonstruovanost největší slabinou snímku, ale taky si z něj lze vzít leccos pozitivního. Např. že stalkerství a nevěru povyšuje de facto na umění (z obou stran mince), to mi přišlo správně drzý. 6) Muchov a jeho trefně různorodej hudební doprovod. Opět. --- Guilty pleasure neni nikdy dost. Ale na tohle jsem teda ozvlášť "hrdej", se přiznám. :) ()

SOLOM.

Čumění na zadek a do výstřihu Vicy Kerekes, jebačka v síti, pohledná Hřebíčková a nadržený nevěrník Macháček – jo to jsou věci, které mi alespoň na chvíli uvíznou v paměti z tohoto filmu. Několikrát jsem se skutečně dobře nasmál (jak některým situacím, tak hláškám), Polívka si taky nevedl špatně – samotný příběh rovněž nebyl špatný a hlavně nebyl zbytečně trapný – jak je tomu u podobných novodobých českých filmů (ne)dobrým zvykem. 60% ()

Ištván87

Příjemné překvapení. Myslím že kdyby něco podobného natočili v Hollywoodu, tak by konec byl naprosto jiný (v horším slova smyslu), protože tam mají přeci jen větší snahu diváka vychovávat. Tady to skončilo celkem zajímavým zvratem, ze kterého se těžko někdo ponaučí, což je pro mě osobně plus... Kamera výborná, hudba (bohužel) průměrná a hodně podobná předchozímu Vejdělkovu filmu... Éva Kerekes je sice očividně herecky nezkušená, nicméně se na ní moc krásně kouká, Jiří Macháček zase jednou nepřehrával (resp. přehrával, ale v rámci žánru naprosto únosně), Petra Hřebíčková byla překvapivě sympatická, Simona Stašová jako vždy sympatická a všemu tomu velí Bolek Polívka, který předvádí v rámci českých komedií posledních dvou desetiletí jeden z nejlepších hereckých výkonů... Je krásné vidět, že ještě máme herce, kteří vás i v komedii dokáží v jedné chvíli naprosto odrovnat aby vás v následující minutě rozplakali... Tenhle film není rozhodně žádný zázrak, nicméně klady, které jsem vypsal výše každopádně stojí za to. Podle mě o něco lepší než Ženy v pokušení... ()

Necrotongue

Juj, to jsem ale před lety ošklivě přestřelil. Žánr komedie má u nás už dlouhou dobu větší či menší potíže a tento film nebyl výjimkou. Bolek Polívka dlouhodobě nepatří mezi mé oblíbence, jeho čím dál tmavší nos mě dokonce trochu děsí, tady mi ale jeho přítomnost hezky vyvažoval Jiří Macháček, stejně tak mi Petru Hřebíčkovou udržovala v rovnováze Vica Kerekes, takže rozhodoval děj. No, a ten, i když se mi zdál být po většinu času celkem solidní, přece jen několikrát nehezky zaskřípal. ()

Beastmaster4

Takže tu máme ROMÁN PRO ŽENY, ROMÁN PRO MUŽE, ŽENY V POKUŠENÍ a jako poslední MUŽI V NADĚJI. Najděte mezi těmihle filmy rozdíl :-)....Co se nám filmaři snaží naznačit? Asi to, že nevěra je životní společnice a nutno ji brát s nadhledem, nebo to, že si ji máme uvědomit a vyhnout se jí? Všechny filmy jsou vlastně komedie a drama v jednom, nevěra je tu brána jako pravidlo jakési hry. No a tahle hra je nejlépe provedena právě v Mužích v naději. Tohle téma mě sice malinko otravuje, ale i tak jsem se u filmu pobavil. Vlastně jsem ho celý bral s nadhledem a otázku "proč mi tohle pořád někdo hustí do hlavy?" jsem si položil až téměř ke konci. Z nevěry (z které některé filmy dokáží vytěžit maximum horší a reálnější stránky a natočit velké tragické drama) se tady stává kulisa pro téměř pohádkový příběh. Vše se děje tzv. "nad věcí"....je to prostě komedie a jako taková je podařená. Co bych pochválil je i pěkná hudba a výběr písní, ty jsou opravdu hodně dobré! Kamera a vůbec celková vizuální podoba je taky velmi slušná, ale to jsou technické klady, které zajímají jen několik puntičkářů :-). To hlavní je, že jde o film, u kterého jsem se po dlouhé době opravdu a od srdce pobavil, mužně pokochal (Éva Vica Kerekes je neskutečná kočka a moje slabost pro zrzky mě nemohla nechat klidným), ale taky trošku popudil tou již několikrát omílanou nevěrou a hlavně tím, jak se k ní tyhle filmy staví. Jiří Macháček byl dle mého po delší době a rolích, v kterých mě tolik nepřesvědčil opět svůj a Bolek Polívka byl prostě Bolek :-) Jen viditelně o něco starší, ale pořád ten stejný komik schopný zahrát téměř vše ;)….Jestli byl film lepší, než předchozí Vejdělkovi ŽENY V POKUŠENÍ nemohu jednoznačně říct. Jeden film byl mířen na ženské publikum a druhý jednoznačně na mužské. Jako muž jsem viděl klady i v Ženách v pokušení, ale po technické stránce a co se týká zábavnosti je dle mého jednoznačným favoritem druhý film. MUŽI V NADĚJI jsou natočeni s viditelnější pečlivostí, větším sexappealem a hlavně s větším a inteligentnějším vtipem! ()

Earl_23

Vejdělek umí, už podruhé jsem se u jeho filmu opravdu hodně bavil. Muži v naději jsou kvalitou srovnatelní s Ženy v pokušení, v některých ohledech dokonce lepší. Už jenom to, že je to asi první film, ve kterém se mi líbil Macháček. Naprosto zasloužené 4 hvězdičky. ()

Morholt

Další film, který si nedokážu zařadit. Čekal jsem komedii, které se mi zprvu dostalo a nutno říci, že neměla valnou úroveň. Jenže pak přišlo PRÁSK, u kterého celá početná rodinná sešlost zmlkla a pak už bylo všechno jinak. A nebyla to komedie. Nevim. Mam spoustu rozporuplných pocitů, ale je fakt, že pozitiva převládají. 65% ()

Kimon

Nu, na tu dnešní bídu v oblasti české kinematografie docela vkusné. Dokonce si myslím, že už i autoři scénářů pomalu opouštějí myšlenku, že komedii nedělají jen a jen vulgární slova, že pane Polívko. Ale nějaké to slůvko "hovno" z vašich úst rád přijímám. Mile každý Váš herecký výkon okoření, pokud těch hoven není plný kýbl. :-) ()

EXpenza

Tak takhle dlouho sem byl naposled nadšený,zaujatý a otřesený z filmu Ženy v pokušení. Lepší to snad být už nemohlo a proto dávám zlatého bludištáka za perfektní příběh a výborné herecké výkony. ()

Handle

Takže... Ženy v pokušení byla po dlouhé době výborná komedie, která měla víc než skvělou návštěvnost v kinech a proto by byl hřích na tento úspěch nenavázat, protože ať už by to dopadlo jakkoli, peníze by to vydělalo. Ač jsem myslel, že to bude horší než Ženy v pokušení, mýlil jsem se. Má opět stejně dobrý humor a je stejně kvalitní. Dopadlo to prostě fantasticky. Jsem rád, že úroveň neklesla a tvůrci to nebrali čistě jen pro zisk. Film pobavil a jedná se opravdu o nadprůměrnou komedii (a se Ženami v pokušení podle mě o nejlepší českou komedii za poslední roky)... Ovšem pokud jste rádoby kritici, z nějakého důvodu Vás to šíleně uráží (oh!) a nejste schopni příjmout fakt, že je to komedie, kde je vše tak trochu absurdní a má jenom jeden cíl - pobavit - pak je mi líto. Ano, fakt mě iritujou rádoby kritici Tetsuo a spol., protože jsem ani nepochopil, co to vlastně žvaněj. Jo, film nemusí sednout každému, ale nevím, proč by se film nemohl líbit i MYSLÍCÍM lidem, kteří se prostě smějou třeba i blbostem a taky nevím kde jste vykoumali, že pointa filmu je: nevěra je dobrá věc. Ale na druhou stranu musím souhlasit s uživatelem DaViD'82. Je pravda, že si film nedokáže vybrat čím vlastně bude. Rozhodně netvrdím, že je film geniální, má své mouchy... Ale co herecké výkony? Pane bože, Macháček! Role mu tak sedla. Když jsem viděl obsazení, říkal jsem si, jestli je vhodné, ale opravdu se povedlo. Dále skvělá hudba, překvapivé zvraty, no ale především super zábava. Jsem rád, že jsem si to tentokrát nenechal ujít v kině a upřímně jsem se zasmál (tak, jako celé kino). Vejdělek tedy potvrdil, že dokáže točit skvělé filmy. Měl jsem vážně chuť začít při titulkách tleskat (ale nechtěl jsem být trapný, co já vím... třeba by v kině seděl druhý Tetsuo a já bych byl nemyslící člověk, který ztratil cit:). No co, já jsem nad míru spokojený. 4,5*. Tak a teď jsem nemyslící debil. :( ()

Kamca_

Původně jsem to čekala horší. Nakonec se to docela dalo, i když žádný zázrak rozhodně nečekejte. Děj filmu zachycuje realitu dnešní doby. Ať chcem nebo nechcem, tak nevěra je na tomto světě na denním pořádku. A jak se říká ... Chlap vždycky hledá to, co doma nemá ... Ještě jsem od režiséra Jiřího Vejdělka neviděla film, co by mě nějak nadchl. Zatím je to samý podprůměr nebo průměr. 45%. ()

ScarPoul

Kupodivu príjemná oddychovka, ktorej sa tých pár slabých miest a papierový scenár dokážem odpustiť. Jednak je to zásluhou ústrednej štvorice. Macháček s Polívkom majú veľmi málo úloh, ktoré by im nesadli a čo sa týka ženského elementu Hřebíčková a Kerekes boli skvelými voľbami - aj keď Kerekes je skôr herečka ktorá hraje lepšie telom ako dialógmi. Film aj napriek svojej dĺžky nenudí a dokonca obsahuje niekoľko dobre podaných životných múdrostí a poetických scén s ktorých hlavne posledná pôsobí značne gýčovito, ale akosi do celého konceptu filmu perfektne zapadá. Film nie je explicitný, čo si u neho cením. Všetky tie drobné náznaky a detaily - ako keď detský bežci zastavia aby sa prizerali sexu v aute - sú vďaka tomu o čosi vtipnejšie. Jediné čo by som filmu vytkol je myšlienka, že každý každého podvádza. Síce tomu všetko nasvedčuje (aj vďaka Rychlým prachom) a danú tému značne zachraňuje humor , ale aj tak. Akosi tomu nechcem veriť. Tým sa stali muži v nádeji decentným, ale skrz naskrz hlúpym filmom, ktorý je podaný naozaj prvotriednym spôsobom. Asi sa k nemu nebudem vracať, ale tento jeden krát som si ho naozaj skvelo užil a ako žánrovú jednohubku, môžem naozaj len a len odporučiť. ()

Caszidy

Je z toho cítit snaha, u několika momentů jsem se i s chutí zasmál, ale jinak na mne většina filmu působila příliš toporně, vtipy prvoplánově, některé zvraty v ději klišoidně a ten "vtip" se žehličkou zaměněnou za telefon se sem snad zatoulal z nejmenované "komediální" série Zdeňka Trošky. Jeden z mála světlých momentů byl Michal Novotný v malé roli vrchního na konci snímku. Předchozí počin režiséra Vejdělka Ženy v pokušení ve mne zanechal daleko příznivější dojmy. ()

argenson

Odevšad slýchám, že Ženy v pokušení a Muže v naději nelze srovnávat. Jak že nelze? Když stejný režisér krátce po sobě natočí dva filmy o ženském a mužském pohledu na stejnou věc, tak se srovnání prostě nutně nabízí. Už jenom tím, že zatímco v prvním filmu matka s dcerou soulouží s jedním chlapcem, tady tchán se zetěm obšťastňují stejnou slečnu. Podobnost i v detailech (Polívkova sbírka diapozitivů se hodně podobá dopisům milenců Elišky Balzerové v Ženách). Muži v naději mě začali bavit zhruba až od poloviny a některé scény z Café Max byly hodně dobré. Výběr staroměstských exteriérů jsem pochopil až v závěru, protože dojemná scéna se svíčkama na schodech by na Jižním Městě prostě nevyzněla. Vzápětí následuje další útok na divácké emoce s horskou drázou a je konec. Takže co jsem si odnesl? Simona Stašová stále výborně vypadá (řekl bych, že tenhle šarm po padesátce zdědila po matce) a o Petře Hřebíčkové bychom mohli ještě slyšet. Což je na komedii roku trochu málo. ()

Johny_fork

Vtipné tak na 30 minutovou historku. Jinak opravdu nevím, co chtěl režisér sdělit. Je to taková typická ukázka českého filmu, (koho obsadíme... mmm Macháčka a bude hrát troubu, jo a pak Polívku a Stašovou.. necháme ujet to auto do stromu, to bude vtipný) na který přijde do kina milion diváků. Možná je to jen moje chyba a nemám vkus.. Na druhou stranu párkrát jsem se usmál, to zase jo a ty kozy taky nebyly špatný. Takže pěkné dvě hvězdy. ()