Eugenia „Skeeter“ Phelanová právě dokončila školu a je rozhodnuta začít se živit psaním. Na rozdíl od dívek, v jejichž společnosti ve městě Jackson v Mississippi vyrostla, touží Skeeter po kariéře a je zcela smířena s tím, že manželství a děti budou muset nějaký čas počkat. To se setkává s velkým odporem jak u jejích vdaných kamarádek, tak především u její matky. Když se jí podaří získat práci v místních novinách, požádá o pomoc Aibileen, služku své nejlepší kamarádky, a následně začíná na popud nakladatele pracovat na tajném spisovatelském projektu.
Aibileen Clarková strávila celý život jako služebná v domech bílých lidí v Jacksonu. Vychovala pro své zaměstnavatele 17 dětí a jednoho vlastního syna, který tragicky a zcela zbytečně zemřel během nehody. Aibileen, zarmoucená ztrátou svého jediného dítěte, je velkou oporou jak víra, tak její nejlepší kamarádka Minny. Když jí do života vstoupí Skeeter, Aibileen zjišťuje, že je poprvé v životě ochotna se s někým podělit o své zážitky a zkušenosti – ačkoliv tento zdánlivě prostý čin s sebou nese velká rizika.
Přímočará Minny Jacksonová je třiatřicetiletá služebná, která má pověst nejlepší kuchařky v Mississippi. Pracuje pro Hilly Holbrookovou (Bryce Dallas Howard), ale následkem vzdoru je z práce vyhozena a nucena vydat se na periferii Jacksonu, kde pracuje pro osamělou Celii Footeovou (Jessica Chastain). Minny je Aibileenina nejlepší kamarádka a pomáhala jí vyrovnat se se ztrátou jediného syna. Ačkoliv je silná a nezávislá, je Minny současně velice rozumná a také zdravě skeptická, co se Skeeteřina projektu týče.
Mezi trojicí žen vznikne doslova sesterské pouto, které jim pomáhá překonat těžkosti, jimž jsou během svého snažení vystaveny, a pomáhá jim uvědomovat si, že občas je třeba vybočit ze zajetých kolejí – i pokud to znamená nutnost konfrontovat celé město tváří v tvář a ukázat mu, že doba se mění. (oficiální text distributora)

vykur!

18 people were killed in Jackson that night. 10 white and 8 black. I don't think God has color in mind when he sets a tornado loose. ()

enjoi

Sakra, co mi to spadlo do oka? A kde mám ten zatracenej kapesník? No co, každý si musí někdy pobrečet nad filmem, nebo snad ne? The Help je brilantní drama, které poukazuje na roli černých obyvatel jihu USA ještě před 60 lety. Některé věci jsem ani nevěděl (třeba o těch separátních záchodech pro služebné). No bylo to tehdy prostě strašný. 98 % ()

wohna

Tyhle film mám opravdu velice rád. Poslední dobou se jich točí více a více a já jsem spokojen. Člověk si díky těmto filmům dokáže představit, jaké to tehdy bylo pro lidi jiných ras. Ani si nedokáži představit, jak to měli těžké, s čím se museli denně vypořádávat. Každopádně film je pojat a zvládnut opravdu skvěle. Herecky mě potěšila moje oblíbená Emma Stone, která je prostě ... prostě dokonalá po všech stránkách. Dále třeba Jessica Chastain. Nechci v tomhle filmu jmenovat jen tyto dvě herečky, ale vlastně bych klidně mohl napsat celé herecké osazenstvo, jelikož všichni to zahráli s bravurou. Scénáristicky i režijně zvládnuté, dokonce s překvapením. Milým překvapením. Jen tak dál. Více takovýchto filmů. ()

dubinak

Tohle je strašně nádherný film se skvělými herci, brilantním příběhem a drtivou reálností. Je tak krásně barevný a kontrastující, že jsem si z něj málem vykoukala oči. Emma Stone je tady lepší než kdy jindy a herecky je to celkově opravdová paráda v čele se všemi těmi osobitými ženami. The Help je smutné, dojemné, reálné, ale i životní zamyšlení pro všechny vrstvy a myslím, že úplně snad nemůže zklamat nikoho. Opravdu příjemné pokoukání. ()

C0r0ner

Je zvláštní, že se občas stane, že člověk, který nikdy nic nenatočil, si pak stoupne za kameru a pošle do světa takovou parádu. Ne, že bych s afroameričany (negry) nějak soucítil, ale celý film byl tak špičkově natočený, napsaný a zahraný, že mě to chytlo mnohem víc, než bych kdy věřil. Zcela zaslouženě to patří do žebříčku a navíc je to skvělá příručka historie. 100% ()

Cheeter

Další z řady filmů, který zobrazuje boj Černochů za rovnoprávnost. V poslední době na mě poněkud vykukují, a i když ne všechny vznikly v poslední době, tak trochu mi přijde, že si Spojený státy sypou popel na hlavu za to, co se dělo. Kéž by se to dělo i ve věcech, co se dějí teď. Ale na to si asi budeme muset dalších padesát let počkat. Škoda. Jinak po řemeslné stránce nebylo nic odfláknuto, film neměl v podstatě slabší místo, ale úplná špička to za mě určitě nebyla. ()

sulimo

Nemám, co bych vytkla, pohltilo mě to jak obsahem, tak i formou. Co si budem povídat, pořád tam něco z toho zůstalo dodnes, ale už to nejsou šedesátá léta, dost možná i díky té bílé generaci, co si pamatuje lásku svých černých chův. ()

U_S_O

Už keď hneď na začiatku hrala pieseň Jackson od Johnnyho Casha a June Carterovej, tušil som, že to bude výborný film :) A moje očakávania sa napĺňali každou ďalšou scénou. Bol to výnimočný príbeh s mnohými zaujímavými charaktermi, ktorý napriek svojej stopáži nenudil ani sekundu. Skôr naopak, ponúkol pohľad na vec z oboch strán naozaj pútavým a často veľmi dojemným spôsobom. Pri iných filmoch mi väčšinou veľké množstvo postáv vadí, ale v tomto prípade s presne danými charaktermi, príbeh odsýpal ako tie najlepšie švajčiarske presýpacie hodiny :) a vôbec to nepôsobilo chaoticky. Ťažko je aj vybrať jednu hlavnú postavu, pretože tu sa núka na výber hneď niekoľko možností. Zatiaľ je to pre mňa dráma roka ale dúfam, že sa objaví ešte niečo podobne dobré, pretože to by znamenalo ďalší skvelý filmový zážitok. ()

danecek24

69. Zlatý glóbus (za rok 2011) - cena (1) - Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Octavia Spencer + nominace (4) - Nejlepší film (drama), Nejlepší herečka (drama) - Viola Davis, Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Jessica Chastain, Nejlepší filmová píseň - "The Living Proof" - Hudba Mary J. Blige, Thomas Newman, Harvey Mason, Jr., text Mary J. Blige, Harvey Mason, Jr., Damon Thomas ()

pufina

Příběh o rasové nerovnosti. Bílé ženy z vyšší vrstvy automaticky berou černé ženy jako služebné, stačí sebemenší důvod a jsou bez práce, jsou z nich (neprávem) zlodějky. Nejvíc mě teda dostala husa Hilly, kdy se snažila uvést doslova v zákon to, aby černé ženy (jejich služebné) chodily na extra záchod, aby náhodou něco nechytla (nebo její děti). Naštěstí i mezi bohatou vrstvou se najde dobrá duše jako Skeeter, napíše knihu o těchto černých služebných. Kdybych si měla vybrat, kterou postavu bych chtěla poznat, tak by to byla jednoznačně Minny a Aibee. Film má více než 2 hodiny, ale neviděla jsem ani jeden slabší moment, kdy bych se zakoukala nebo bych se nudila. Skvělé obsazení dělá divy! ()

Pajky3

Černobílé ženské drama z dob, kdy černá služka byla normální součást bílé rodiny. Pěkně si to holky vykalkulovaly, je jasný, že z tohohle se ceny jenom posypou. Nutno podotknout, že nejspíš opravněně. Protože je to fakt povedený, baví to a holky se předbíhají, která z nich bude lepší. Hlavně fúrie Hilly a pravá blondýna Celia převýšujou ostatní. Nicméně pro mě je nejlepší postavou Minny. Ani mi nevadila absence nějaký zajímavý mužský postavy. Na to jak je to dlouhý to uteklo jako nic. ()

Dannysek4U

Filmarina je to formalne uchvacujici. Totalni nadhera. Jen nechapu, proc prave ted prave tohle tema. Neco jsem prosvihl v novinach? Porad AfroUSA tolik trpi stejne jako Evino pokoleni? Ja myslim, ze ne. A pritom je tenhle film cernobilej, az to neni hezky. ()

Wormboy

Pekny, prijemny a nesmierne hrejivy snimok z dob takmer zabudnutych. Formalne absolutne dokonale zvladnuty film rozprava pribeh, ktory napriek casovemu odstupu nestraca nic na svojej naliehavosti ani dnes. Vsetky vystupujuce herecky si zasluhuju absolutorium a ani si velmi nepamatam, kedy bolo tolko hereciek nominovanych na Oscara z jedneho filmu. The Help ma svoju hlbku, myslienku, zdrziava sa zbytocneho "prevrieskavania sa", ktore mohlo tento typ dramy postihnut, formalne je bezchybny, no v dosledku trosku patetickemu zaveru u mna nema plny pocet. 4,5/5* ()

Vignette

Musím se přiznat, že do kina jsem šla téměř "na blind", tudíž s nulovým očekáváním. O to víc mě překvapilo, jak silně na mě film působil. Ano, bylo to prvoplánové (ať už jde o stařičkou černošku tisknoucí dlaň na zavírající se dveře či dokonalý vs. velmi nedokonalý vzhled hlavní negativní hrdinky na začátku a na konci), ale tak nějak... uvěřitelně. Ačkoli se u filmů moc nedojímám, tady jsem měla na krajíčku dokonce několikrát :-)- navíc mě ke konci dorazila Let's Twist Again (http://www.youtube.com/watch?v=MerCZJHIejs), ke které mám hluboký citový vztah. No, zkrátka skvělý film. A Emmu Stone začínám mít fakt ráda : ) ()

campix

Jeden z nejlepších filmů roku 2011 a zároveň film, který mi nějak stále utíkal a zapomínal jsem na něj. A byla to opravdu chyba. Všechny nominace i výsledný Oscar jsou opravdu zasloužené a i když se mi dost filmů trefilo loni více do noty, tak nemůžu zapomenout na fakt, že The Help je velmi kvalitní film. Celé herecké obsazení se mi líbilo a především part Octavie Spencer s Jessicou Chastain se mi strašlivě líbil. Děj je dostatečně zajímavý a silný, jelikož úloha černochů ve Spojených státech první poloviny 20. století nebyla opravdu lehká. Samozřejmě mě ale docela naštval fakt, že je to opět taková amerika v prášku i když konec není zrovna happyend. ()

Sammya

Asi nejde jinak než tomu dát plný počet. Knihu jsem četla ještě před filmem a musím říct, že zpracoání se povedlo, i když jsou některé části pozměněné nebo zkrácené. Ale až na osekanou linku se Stuartem v podstatě nemám co vytknout. Od poloviny filmu jsem natahovala a na konci jsem to nevydržela. Krásný a pravdivý film, s hořkým a zároveň veselým koncem. "You is kind, you is smart, you is important." ()

01.01.2012

Best of 2011 dle vybraných uživatelů