Když se bývalý motorkář a člen gangu Sam Childers rozhodne pro životní změnu a odjede do východní Afriky pomáhat na místech zničených občanskou válkou, je otřesen nepopsatelnými hrůzami, které zde místní obyvatelé a obzvlášť děti prožívají. Ignoruje varování svých zkušenějších kolegů a začne na vlastní pěst stavět sirotčinec v místě, jež ho nejvíce potřebuje – v samém středu teritoria ovládaného krutou Armádou Božího odporu, která verbuje do svých řad malé chlapce. Sam si však brzy uvědomí, že aby zachránil co nejvíce dětí, sirotčinec nestačí. Začne organizovat ozbrojené mise hluboko do území nepřítele, kde zachraňuje unesené děti.

Skutečný příběh Sama Childerse, drogového dealera, který se rozhodl od základu změnit svůj život a našel poslání jako zachránce tisíců unesených a osiřelých dětí ve válkou zmítaném Súdánu. Roli Childerse, zakladatele humanitární organizace Angels of East Africa, skvěle ztvárnil Gerard Butler. (oficiální text distributora)

plsek45

Krásný film se strhujícím příběhem ... I když nevím do jaké míry je to natočené podle té skutečné události ale i přes to to na mě působí vcelku přirozeně .... Jediné co by se snad dalo rozvinout jsou postavy až na hlavního hrdinu my příjdou prázdné a nedomyšlené ... Asi jeden z nejlepších životopisných filmů za poslední dobu ztvárněných ... Zkrátka je to povedené ale ještě by to chtělo doladit detaily aby se to dotáhlo k dokonalosti ;) ()

PouPou 5

Pro začátek, hodnocení neodpovídá realitě. Je to opravdu velice dobře natočený film, podle skutečné události. Už jen kvůli tomu si zaslouží lepší hodnocení. Film je skvěle natočen a zachycuje Súdán a jeho atmosféru, jak asi je pan režisér dokázal nejlépe. Jedna věc, která mi tam trochu vadila a to přehnané části s vírou v boha, ale jak všichni víme je to nemalou součástí amerických filmů. Takže se to dá přehlížet. Opravdu se jedná o skvělí film o občanské válce v Súdánu, která trvá dodnes a o muži, který se rozhodl zachránit nespočet dětí a propagoval jen to o čem byl sám přesvědčen. Ale ostatně každý si musí o tom udělat obrázek sám. U mě 90% ()

malahradna

film ma dostal silnými scénami a skvelým gerardom butlerom...ale k úplnej dokonalosti tomu ešte veľa chýbalo.... miestami by to chcelo trošku viac pritlačiť na pílu, ale aj tak odporúčam pozrieť...možno dospejete aj vy k bodu, ked prehodnotíte svoj život ()

onevoice

Neviem prečo také slabé hodnotenia. Skutočný príbeh o neskutočnom prerode Sama Childersa. Emocionálne veľmi silné. Butler skvelý. Dobre natočené. Nemám čo vytknúť. Veľmi dobrý film. ()

marco.uk odpad!

Film bol dobry, ale z obsahu a hlavne z hlavneho hrdinu sa mi chce gracat. Jeho psychicke pochody posuvaju tento film do inej sfery. Tak isto strih bol velmi divny, narkotiky sa asi neuzivali iba vo filme...Po skonceni filmu som v sebe citil odpor a lutoval som, ze som ho videl. Z celeho srdca nenavidim fanatikov, na akejkolvek strane su a za cokolvek bojuju. Hranica je casto velmi tenka... ()

schdrak

Obdivujem toho chlapa,klobuk dole,mat tak naozaj vsetci gule ako on,tak dnes nas svet vyzera inac (kritika sa tyka aj mna).Uvazujem ze mu poslem aspon nejake prasule ak zozeniem kontakt. Psychologicke pindy prechodu od zla k dobru mi vobec nechybali, Malarkey si asi potrebuje poplakat pri dojimavom prerode osobnosti. ,,Doraz na city nebol blizky" ???!!!?? Malarkey kup si vlozky na tu svoju kundu a skus sa na tu vec pozriet ako celok. To nebol film o prerode nasilnika na svatca ,maximalne na svataho bojovnika. Ako Childers povedal :"Ak vam niekto unesie dieta,brata,sestru, budete sa pytat ake prostriedky som pouzil aby som vam ho priviedol spat?" ALELUJA, lebo o tom je tento film,o tom co robi dnes a co preto obetoval. Vdaka bohu za Sama Childersa, bodaj by ich bolo viac. ()

The Count

Nevím jak hodnotit. Dvě, nebo možná tři. Je to strašně prvoplánový a nepropracovaný. Jakoby si divák měl běžný věci (jako třeba psychologie postavy) domyslet sám. Jak je často vytýkáno - nejdřív arcipadouch, lusk! a arcináboženský fanatik. To hrozně bilo do očí, žádný přerod, žádný vnitřní proces, prostě zázrak. Zase ale, jak mnozí nadávají, že je to náboženská propaganda, tak s tím nesouhlasím. Třeba na mě má takovýhle skoro až fanatický projev víry naprosto opačný vliv, ale jestli byl skutečný představitel podobně zapálený, tak proč to tak neukázat i ve filmu. A podle závěrečných ukázek předobrazu, to i vypadá, že takový byl. Zas tam ale bylo pár hezkých scén, převážně v Africe, a tak by si to možná ty tři i zasloužilo no. ()

bron

Machine Gun Preacher je vcelku poutavý akční snímek, což o to. Scény zobrazující krutosti v Súdánu jsou zdařilé a jistě málokterého diváka nechají chladným. Zdá se mi však, že více než o Súdánu měl být tenhle film o Samu Childersovi, skutečné postavě se skutečným příběhem. Že byl o něm? Vzato jaksi z principu ano. Ale životopisné pasáže filmu působí natolik podivně a neskutečně, že bych se zdráhal nazvat je životopisnými. Vývoj hlavní postavy je tak překotný, až se mu nejspíš lehce pousmějete. Z feťáka, grázla a totálního bezvěrce se z minuty na minutu vinou jedné události stane úplně jiný člověk hledající útechu v Boží náruči. Nevím, ale řekl bych, že skutečný Sam Childers měl ty přechody o něco komplikovanější. 60 % ()

Carolka

Plně souhlasím s komentem od =woodyho=. Skvělý filmek, krásná hudba a Butler mě do toho příjemně zapadl! Ráda jsem poznala příběh Sama Childerse a vše co bylo jeho součástí. Děkuji za pravdivou podívanou a Samovi držím pěsti! ()

Farchio

Výkon Butlera ve mě místy vyvolával husí kůži. Pokud se nenecháte ovlivnit jakoby skrytým podtextem filmu, že nikdo Africe nepomůže, a necháte se pohltit pouze pointou, zaobírající se proměnou člověka, původně procházejícího se s hrdou bradou po samotném dně lidského vyvrhelství, až k lidumilovi, hlásajícího slovo Boží, nadchne vás celý děj. Není to nic nezapomenutelného a ani nic, po čemž dostanete chuť koupit na černém trhu AK-47 a vyrazit do Afriky kropit po boku Childerse "vyzáblé zlouny" s jiným vyznáním. Je to prostě pouhej realisticky natočenej produkt, který vás na 129min příjemně zabaví, a tak 3,75hvězdy! ()

mitush

Na 5* to nie je, ale nemôžem dať menej ako 4 kôli tomu, že viem, že sa to deje naozaj. Gerard Butler po dlhej dobe veľmi dobrý. ()

vnimat_Krasu

Flanďácké kecy jsou mi ukradené a dojáky o černých dětech v Africe právě nevyhledávám. A ačkoliv v Kazateli je obou těchto prvků skutečně přemíra, dojem mi zkazila spíše rozvláčnost druhé poloviny. Na pohádkovou kostru souboje dobra a zla se dá zvyknout vcelku snadno. První část zaujme netradičními motivy, které přivedou bývalého kriminálníka až do Súdánu. Bohužel film tímto předčasně vrcholí a přenesením děje téměř výhradně do Afriky začne být zoufale předvídatelný a předlouhý. Gerard Butler výborný, ale znovu už bych tuhle křesťanskou pohádku nezvládnul. ()

Lucky Eda

Skvělá podívaná od drog k bohu od boha ke snaze řešit problémy v Africe.Zabíjení rebelů záchrany dětí. Dal jim všechno co měl, celkem akční a dojemný. ()

coolrossi

Jooooo, tak natočt takovou hňupovinu, to musí být člověk aspoň tak dobrej a chytrej, jako ty škaredý figury z Pachu krve... Haleluja!! V těch státech už je možný asi úplně všechno nebo mají alespoň takovej pocit. Násilnickej idiot, kterej frčí na heráku si prostě jen tak střihne jedno lehký kázání s prima bleskovou koupelí patrně ve svěceným bazénu a ejhle!! Úplně jinej debil...křtěnej... Haleluja.. Zničeho nic mu dojdou vlastně všechny problémy nejspíš v celé Africe, no a tak je samozřejmě taky vyřeší...Haleluja.. Nechci zlehčovat problémy našich spoluobčanů na Zemi, ale tudy cesta opravdu nevede...i když by to pro " Státy" bylo možná nejlepší. Prostě jedna hvězda za vědomí skutečného problému v celé Africe... Haleluja ()

mrkvicka33

nooo film ma silnu mislienku ... cyba mi tu nejake pozityvne ukonceniie a nejaky ten koniec... nieco ako HOTEL RWANDA no slaby odvar ()

Pafel_340

Filmu ubližují skokové změny charakteru hlavní postavy a jeho víra v Boha. Kvůli tomu tady spousta hodnotících film shazuje, protože tolerovat budou cokoli, jen ne něčí víru. Jinak film má silný příběh, ale slabý scénář. Vývoj Samovy postavy je místy jen těžko pochopitelný a stejně tak jeho chování v určitých situacích. Zřejmě trpí spasitelským syndromem. Každopádně si zaslouží lepší hodnocení, protože ukazuje každodenní realitu spousty nejen dětí v nikdy nekončícím válečném běsnění afrických národů za lepší zítřky a 'svobodu'. ()

klobasa

Teda to byla teda náboženská agitka.Chvalme Pána aleluja atd. asi každejch 5 min.Gerardovi sem ten přerod teda vůbec neveřil a celé je to jak nějaká pohádka.ale na druhou stranu se na to koukat určitě dá! ()

"Spravedlivé" Zlaté glóby

15.12.2011

Gerard Butler loví únosce

Gerard Butler loví únosce

12.08.2011

Když chcete v Americe udělat z knížky bestseller, ještě před publikováním prodáte filmová práva a zajistíte, aby s případnou adaptací bylo spojené nějaké zvučné hollywoodské jméno (které si za to dá… (více)

Forsterův kazatel s kulometem

Forsterův kazatel s kulometem

11.05.2010

Nejlepší na tom je, že jde o pravdivý příběh. Gerard Butler si ve filmu Marca Forstera Machine Gun Preacher, jehož natáčení startuje v létě, zahraje skutečně žijícího Sama Childerse, který žil kdysi… (více)