Když se bývalý motorkář a člen gangu Sam Childers rozhodne pro životní změnu a odjede do východní Afriky pomáhat na místech zničených občanskou válkou, je otřesen nepopsatelnými hrůzami, které zde místní obyvatelé a obzvlášť děti prožívají. Ignoruje varování svých zkušenějších kolegů a začne na vlastní pěst stavět sirotčinec v místě, jež ho nejvíce potřebuje – v samém středu teritoria ovládaného krutou Armádou Božího odporu, která verbuje do svých řad malé chlapce. Sam si však brzy uvědomí, že aby zachránil co nejvíce dětí, sirotčinec nestačí. Začne organizovat ozbrojené mise hluboko do území nepřítele, kde zachraňuje unesené děti.

Skutečný příběh Sama Childerse, drogového dealera, který se rozhodl od základu změnit svůj život a našel poslání jako zachránce tisíců unesených a osiřelých dětí ve válkou zmítaném Súdánu. Roli Childerse, zakladatele humanitární organizace Angels of East Africa, skvěle ztvárnil Gerard Butler. (oficiální text distributora)

Guran

Gerard Butler poslední dobou prokazuje, že to není jenom král Leonidas ze 300, ale výborný herec. Zde opět svou roli zahrál fantasticky. Souhlasím s Kariovým komentářem, že rozjezd filmu diváka moc nenadchne a jenom čeká, až se začne něco dít. Postupem času se dočkáme a příběh dostane tempo. Války a genocidy v Africe jsou hrozné, přesto se najdou lidé, jako Sam Childers, který byl ochoten pomáhat africkým dětem radši než své vlastní rodině. Film se mi ale nakonec líbil. Výborný Gerard a jeho role Sama. ()

borohub odpad!

Nedojalo mě to a nebavilo mě to. Co ještě tento "zážitek" korunovalo byla zhoršená kvalita - a není to tím, že jsem stahoval někde 500MB film, ale i přesto, že to běželo v televizi, tak pocitově to působilo že to běží cca kolem 20FPS. Nevím kde se stala chyba, zjišťovat to ale nehodlám. 5% ()

Mamlas odpad!

Příběh vymaštěného kriminálníka, který se mění na vymaštěného pánbíčkáře. Nedívatelné, neposlouchatelné, vypnuto. (2%) ()

PlysovyMacko

Podľa názvu som čakala, ze pôjde o strielačku, ale akcie je pomenej a film je viac o charite. Hlavný hrdina bývalý feťák,  po tom co objaví boha, začne pomáhať a zachraňovať deti v Afrike. Zničí si tým svoj súkromný život a rodinu, pretože jeho túžba pomáhať prerastie v posadnutosť. Je strašné čo sa deje v Afrike. Film je ale veľká nuda. Gerardovi to pristane. ()

PanChodny

Příběh člověka, kterého osvítil nápadem bůh. Film o tom, že ne každá cesta je ta správná. A cíl nemusí vždy světit prostředky. Zároveň se člověk dozví něco o Súdánu. Pro mě 75%. ()

blondboss

Po pravde, nerozumiem, prečo má tento film tak slabé hodnotenie. Podľa mňa by si zaslúžil viac, ani nie kvôli kvalite filmu (ktorá povedzme si pravdu vďaka zopár gýčovitým scénam pokulháva), ale kvôli odkazu, ktorý ten film nesie. A ten odkaz najlepšie vystihuje záverečný preslov muža, o ktorom celý tento film je - "Keby prišiel nejaký zločinec, nejaký terorista, uniesol Vám dieťa, prišiel by som ja so snahou Vám to dieťa vrátiť, pýtali by ste sa ma, akým spôsobom Vám ho vrátim?" (Sam Childers) A o tom celým ten film je, o tom, či je morálne zabíjať v mene spravodlivosti a v mene záchrany týraných, znásilňovaných a unášaných detí. Ten odkaz ma dostal natoľko, že som režisérovi odpustil mierne klišé, ktoré sa tu objavilo. Pre mňa jednoznačných 80 %. ()

-VINCE-

Kdyby to nebylo podle skutečné události tak mě to nijak nezaujme. Jelikož to je pravdivá událost, tak mě zaujala dost. Dobrý film. ()

pafka

Nejvic zajimave po strance zmeny priorit a zpusobu ziti cloveka, od ktereho byste to necekali. A pro co se rozhodnul, tomu skalopevne veril a vlastne veri. V mnoha filmech muzete odhadnout predem, kam se dej bude ubirat a jak to dopadne. Tady se mi to nepodarilo nejspis proto, ze tohle napsal zivot a neni to nejaka smyslenost. Ke konci jsem mel problem s G.Butlerem, protoze jsem mu prestaval v jeho roli verit. Dalsi film, ktery vas obohati o informace, jak to ve svete chodilo a chodi. ()

maniacxl

Butler už neví,co roupama dělat,tak se dal na prozměnu na víru.Z bývalýho kriminálníka a feťáka se jako mávnutím Potterova proutku stal sluha "nejvyššího".A divák trpí,a ptá se proč to všechno?A zase se to prý doopravdy stalo...fakt?Další Butlerova past,nic víc,nic míň.40% ()

rasto87

Na začiatku som myslel, že to bude úplne iný film ako bolo písané, kde z Gerarda bol totálny feťák a násilník. Potom však prišiel krst, ponoril sa pod vodu a našiel Boha. S Gerarda sa stal iný človek, nebol z neho feťák, ale misionársky milovník ( bojovník ), ktorý zachraňuje Africké deti. Tento Butler mi vyhovoval viac akurát mi vadili scény, kde sa hral na kňaza vo svojom kostole. V jednej scéne bolo krásne povedané: Nemôžeš im pomôcť všetkým. V tedy som si aj ja povedal, šak sa vykašli na ne, aj tak máš sirotčinec v strede vojnovej zóny, kde ťa každú chvíľu odpalia, v Afrike majú svoje problémy a ty máš rodinu na ktorú serieš. Vďaka prežívaniu útrap sa Butlerova postava opätovne ku koncu filmu budú meniť, kde sa bude prejavovať jeho násilnícka stránka a vďaka malému Afričanovi si uvedomí čo vlastne robí. Nebyť niektorých scén bolo by to naozaj vynikajúce. Moje hodnotenie je ničo medzi tromi a štyrmi hviezdami, ale k tým štyrom sa mi prikláňa iba skutočná fotografima Sama Childersa, ktorý tam bojuje. ()

CrazymanM

Aleluja!Hned zítra jdu do kostela,nechám se pokřtít a všechno bude v pohodě,no né!?!Ne,vážně,nechci být cynik a zesměšňovat situaci v Africe a lidi,kteří s tím chtějí něco dělat,já jen hodnotím kýčovitost tohoto filmu,který jsem málem po prvních asi 15 minutách vypnul!Už mám pomalu averzi na tzv. americké životopisné filmy,ten patos,který z toho jen čiší,chvílemi je z toho na blití!Divím se,že se zase a znova nechám nachytat a takový film si pustím,jsem holt nenapravitelnej!Shrňme to tedy,námět dobrý,zajímavý,herci také,ti prostě hrají,že?Zpracování katastrofa,limonáda a já nevím co ještě!!! ()

gotham

Ač se při hodnocení snímků nerad nechávám ovlivňovat přívlastkem podle skutečné události, tak zde to prostě na mě vliv má. Gerard Butler podává naprosto strhující herecký výkon a ihned po své proměně si mě získává na svou stranu. Je v tom až moc sentimentality a amerického patosu, ale tady mi to nějak nevadí. Nejhorší je, když člověk vidí, jak nekouká nalevo ani napravo, nezajímá ho, že se mu rozpadá manželství (s krásnou Michelle), že mu krachuje firma, že pomalu nemá co jíst, že mu jde o holý život, prostě vše obětuje pro životy nevinných, ale neznámých lidí. Co však Kazateli rozhodně vyčítám a proč nedávám absolutní hodnocení, to je ta náboženská stránka filmu. Možná kdybych byl věřící, koukal bych se na to jinak, ale kvalitě a zejména tempu příběhu to jednoznačně škodí. 80% ()

srolyma

UNICEF ve spolupráci s YMCA uvádí pravdivý příběh Sama Childerse. Když Sama propustili z vězení, krátil si dlouhou chvíli stejně jako každý propuštěný (nebo amnestovaný, že Václave). Nejdřív pěkně pokřesťansku osouložil na předním sedadle auta svou manželku, na záchodě si šlehnul nějakou tu dobrotu, s brokovnicí v ruce ukradl bližnímu svému prachy, aby následně ještě pobodal stopaře. Prostě takový běžný první den na svobodě. Ale asi si šlehnul víc než zdrávo, protože ráno ho to tak nějak táhne do kostela. Pokřtít se, smýt svoje hříchy, páchat dobro, pomáhat ostatním a to nejlépe v Africe. Afríci si vesele zpívají a tančí a Amíci jim v potu tváře stavějí asi kostel nebo co. Ale to Samovi nestačí. Co takhle nějaké ty opuštěné děti, nebyly by? Jasně, že jo, plné náklaďáky. Ještě včera po sobě pálily z kalachu, teď polezou po prolézačkách. Ne, už dost. Tady se až moc tlačí na pilu a pak to působí přesně opačně, než by asi mělo. Jasně, že situace v centrální Africe je šílená, ale proč nám to podávat takhle dogmaticky s aleluja za každým druhým slovem? ()

davistercz

Vynikající a strhující film, který jsem za tento rok viděl. Opravdu velmi dobře natočené a vymyšlené. Jednu věc nechápu, jak někdo může tomuto filmu dát "odpad" ? Lidi zamyslete se. v hlavních rolích Gerard Butler a Michelle Monaghan.. tam mi to opravdu sedlo a velmi jsem se bavil. Film splnuje to co jsem očekával a i některé opravdu smutné scény jsem málem probrečel, což já obvykle nedělám. Tento film měl na mě velmi smutný působivý efekt, na který jen tak nezapomenu. Když si vemu, že tohle se děje v Africe tak bych chtěl též pomoci. ()

a0001

Nekonzistentná, nezmyselná hatlanina snažiaca sa hrať na city. Pre mňa neúspešné divadlo. Otec fetoš a násilník, ktorého z ničoho nič osvieti a obráti sa o 180stupňov "aj so svojou bibliou". Rozpredá svoju rodinu pôžičkami, predá firmu a "hopsa" do Afriky aj so svojou bibliou, samopalom šíriť mier a riešiť problémy medzi milionmi ľudí. Zase "odvážne", nezmyseľné, plytké, prezieravé.. Snaží sa hrať na ľudskú empatiu, žiaĺ pointa deju zabila všetok cit, ktorý z filmu mohol prúdiť. ()

Kennedy_R

Co jsem chtěl říct, to už za mě v podstatě řekl přispěvovatel Malarkey. Jen doplním, že Butler zde hraje snad svou nejvíce kontroverzní roli. Ze své nejdrsnější podoby do náboženského fanatismu. Ještě jsem nikdy neslyšel o tom, že by dealer, narkoman a motorkář v jedné osobě, takto obrátil a šel do kostela a ještě sebou vzal kamaráda. Buď jsou ve státech takoví podivíni anebo (a to je pravděpodobnější) režisér pojal tento problém jako osvětovou bleskovou výchovu pro diváky. Film je velmi roztříštěný, sympatické mi je snad jen to, že vzdáleně hovoří o skutečném člověku (hvězda navíc), k Butlerovi jsem si ovšem v tomto snímku neudělal žádný vztah. Nevím, zda mám hlavního hrdinu litovat, tleskat mu, nadávat, nebo radši zapomenout. Potenciál příběhu byl zbytečně promrhán a děj mohl být rozhodně lepší. Škoda. ()

lobo87

Veľmi zaujímavý a osobitý film (ako tradične u Forstera). To, čo vyzerá ako príbeh o Afrike, viere, pomoci, je v skutočnosti drámou muža a jeho bojom so sebou samým. Butler nesklamal, bol uveriteľný vo všetkých polohách - ako motoristický násilník, muž viery i fanatik. Štvrtú hviezdičku pridávam za to, že ide o reálny príbeh z afrického prostredia, ktoré mám veľmi rád.... 70% ()

eMeMko

Dle názvu a plakátu, na kterém má Gerard Butler asi pět různých zbraní, jsem očekával klasické americké béčko na téma: Zabij během dvou hodin co nejvíce lidí. Překvapením pro mě tedy bylo, že se jedná o snímek podle skutečné události a ještě navíc relativně čerstvé. První půlhodinka byla menší otrava, nějak jsem mu toho drsného motorkáře nevěřil, a co se týče Michale Shannona, tak tomu už vůbec ne. Pak se to ale pomalu rozjelo a až do konce měl film moji plnou pozornost. Atmosféra, akční scény, kamera - všechno v pořádku. Herecké výkony dobré, takže se ve výsledku jedná o povedené dílo, které neškodí zhlédnout. ()

"Spravedlivé" Zlaté glóby

15.12.2011

Gerard Butler loví únosce

Gerard Butler loví únosce

12.08.2011

Když chcete v Americe udělat z knížky bestseller, ještě před publikováním prodáte filmová práva a zajistíte, aby s případnou adaptací bylo spojené nějaké zvučné hollywoodské jméno (které si za to dá… (více)

Forsterův kazatel s kulometem

Forsterův kazatel s kulometem

11.05.2010

Nejlepší na tom je, že jde o pravdivý příběh. Gerard Butler si ve filmu Marca Forstera Machine Gun Preacher, jehož natáčení startuje v létě, zahraje skutečně žijícího Sama Childerse, který žil kdysi… (více)