Pěsti ze železa

• USA The Man with the Iron Fists (více)

Quentin Tarantino uvádí film svých parťáků RZA (Ghost Dog: Cesta samuraje, Americký gangster) a Eliho Rotha (Hanebný pancharti) Pěsti ze železa, krví nasáklé a zlámanými kostmi nabité akční dobrodružství na motivy klasiky kung-fu. Někdo ukradl zásilku císařského zlata a každý bojovník kung-fu, vrah i nájemný zabiják v Číně udělá cokoliv, aby se neskutečného bohatství zmocnil. V hlavních rolích filmu se představují držitel Ceny Akademie® Russell Crowe, RZA, Lucy Liu a hvězda bojových umění David Bautista, který se utká se soupeři, jako jsou Rick Yune, Jamie Chung, Cung Le nebo Byron Mann. (Magic Box)

Shredder

Samotny napad natocit netypicky kung-fu film nie je zly, scenar a rezia, za ktore je zodpovedny RZA vsak ano. Toto je ten typ filmu, pri ktorom pochopim hodnotenie odpad, pretoze skritizovat sa da na nom uplne vsetko. Napriek tomu, ze cely film je jeden velky chaoticky vir, ktoremu chyba pevna ruka, ktora by dokazala trochu usmernit, je to becko, ktore sa mi celkom pacilo. Naslo sa samozrejme aj par neodpustitelnych veci, ako napriklad to, ze rozpravac RZA je so svojou "black gangsta" anglictinou vo filme ako past na oko. Taktiez nechapem, preco sa Russel Crowe nechal nahovorit na taku priblblu rolu. Scenka, kedy predvedie zurivy monolog po zabiti Sialeneho Hrocha, by ho ako oscaroveho herca mala matat az do smrti. Tak ci onak, aspon som sa nenudil - hodnotenie - niekde medzi dvomi, tromi hviezdickami. ()

john.h

Bitky s veskerym a jeste k tomu prehrocenym kung-fu klise a do toho rap? Proc ne. Par povedenych scen zejmenu s Crowem a erkova brutalita k tomu taky potesi. Celkove mi to ale vychazi na tri hvezdy, protoze zabavy jsem od toho ocekaval vic. A to pritom tyhle blbosti od kamosu Tarantina celkem muzu. ()

Clark_Kent

Klasika kungu- fu musím říct, že těchto filmů je spousta ale ani tento není k zahození. Jinak Russel Crow mi tam moc neseděl ten je ve velkém očekávání jako Jorl- El v Man of Steel. ()

vetsinezobri

Musím bránit tenhle film, má sice zápory jako ústřední postavu vypravěče/kováře ale klady rozhodně převyšují. Stačí se pohodlně usadit a s mírným úsměvem a přimhouřeným pravým okem zbaštit, co mu páni tvůrci upekli. Komu se nebudou líbit akční scény s gravitací podobnou té na Měsíci, určitě si užije role Lucy Liu připomínající postavu z Kill Bill a Russela Crowea v roli tvrďáka s otáčecí čepelí nože a s citem pro potěšení hříšných asijských žen v srdci. Fakt zábava. ()

DogtownCZ odpad!

Bože! Nikdy nenechte negra natočit vlastní film o Číňanech a bojovém umění. Takhle prostoduchý film jsem opravdu nečekal. ()

sWONDER

RZA si splnil sen. Aj keď nechápem, že na toto dostal prachy. Už od mlada používal vo svojej hudbe rôzne sample so starých Kung-Fu filmov. Určíte ich vydeľ nespočetne veľa, ale to ešte s neho nerobí odborníka .Tento film je taká jeho vymyslená somarinka, pri ktorej si s Eli Rothom asi dosť ulietavali. Mohly menej kaliť.:) Jedna sa o celkom pozerateľnú zmes brutality, „polovičných“ postav a hip hop-ovevej muziky s par dobrými nápadmi, na ktorú nezabudnem iba vďaka železným pästiam a mosadznému telu. ()

markyzgero

opravdu strašně nerad, ale musim... hip hopovej intelektuál, eklektik, zakladatel wu-tang clan a v neposlední řadě filmovej skladatel rovnající se po atmosférický stránce ennio morriconemu - THE RZA, se po pár movie zkušenostech rozhodl, že má i na režisérskou stoličku. nemá... hold složenej oldschoolovejm kung-fu filmům, tak skvěle fungující ve wu sound&video stylu se tady rozplizl do nicneříkající, nijak nezasahující pocty žánru, která postrádá překvapení, silný téma a charismatickýho hrdinu, kterým russell crowe (přes jeho epickej pupek) rozhodně není. https://www.youtube.com/watch?v=pJk0p-98Xzc power of tiger style, power of THE RZA.. že by chyběl ODB? ()

celticek

Krásné asiatky, dobré herecké obsazení (Liu, Crowe). Ale to samotné nestačí. Slaboduché. Drž se muziky RZA, OST je v pohodě.. ()

TommyDiamond

Že by moderní tygr a drak? Ti by se určitě obraceli v hrobě. Příběh svobodného černého otroka (RZA) , kterého nelehká životní pouť zavedla do země, kde se chčije proti větru a slunci dává dobrý den. V této zemi plné podivné architektury a opiových polí vstoupí náš RZA do kláštera, kde ho staří mniši, kteří znali nejmíň dvacet druhů rýží naučí starému umění tygra. On se však na dráhu věhlasného válečníka nedá a vyučí se kovářskému řemeslu. Jak říkával jeho děd; v řemeslu je síla, hochu. Jakožto nejlepší kovář široko daleko i on má právo na lásku. Najde si proto milou hodnou dívku z křesťanské rodiny, která si po večerech přivydělává v nočním klubu madame Blossom. Jak krásně by jim bylo, kdyby se jim do života nepřipletl zlý válečník Brass (David Bautista) jehož podkožní brnění ukuté jeho zručnými bratry skřety tam daleko za hranicí Mordoru, ho činí prakticky nesmrtelným. Ve městě se má objevit pohádkový nálož zlata a kde jinde se dá dlouhé čekání přetrpět a zkrátit než právě v klubu Nugget. Madame Blossom (Lucy Liu) svůj podnik plný lásky a štěstí vede přísnou rukou a s patřičnou hrdostí. Jelikož jí asi svazují ruce různé odborové organizace, musí vždy na konci kvartálu všechny své zákazníky za pomocí svých zaměstnankyň jednoduše zabít. Další zajímavé postavy: Jack Knife (Russel Crowe), i on čeká v Nuggetu na zlatý poklad. ...... Zde má úlohu alfa samce a vyhlášeného válečníka. Jeho hi-tech kapesní nůž, který se dá použít nejenom jako střelná zbraň, ale i jako motorová pila, vždy spolehlivě zkosí nepřítele. Každému musí být po deseti minutách jasné, že obtloustlý Russel se do této role vůbec nehodí........ Stříbrný a Bronzový. Dva zhulení rozcuchaní homosexuální ťamani, kteří měli patrně hodně těžké dětství. I je láká vidina zlatého pokladu; a to asi nejvíc ze všech..... Myslím, že filmům ve kterém bojové umění popírá fyzikální zákony už dávno odzvonilo. Asi si měl celý příběh vzít do rukou jiný režisér; přeobsadit role, vyškrtnout černého kováře z kovovýma rukama, použít jiné bojové umění a udělat z toho komedii ve stylu Jakie Chan. Jiné východisko nevidím..... Perlička (alespoň pro mě): Asi nejdojemnější bylo, když si RZA oholil svou natupírovanou kštici (tu mu jistě načesali všichni členové Wu-tang klanu při užívání lehkých syntetických drog) a vstoupil do kláštera... ()

Maniik88

Hah, tak najviac nechápem, ako sa podarilo do takéhoto braku dostať Russella Crowa a Lucy Liu. RZA príšerný, prvá polovica filmu príšerná a druhá už iba zlá. Napriek absurdite na každom kroku (asi plánovanej), film mal aj svetlé chvíľky, ako všetky vtipné scény s Russelom, bitka Lucy Liu a nevestinec. Taká crazy dazy čínska jumperina v raperskom podaní. ()

papadoce odpad!

Toto je pičovina absolútne neopísateľných rozmerov. Proste obria kokotina. A ja vravím......NEPOZERAJTE TO !!! ()

GameboyNES

achjoooo....! Já věděl proč jsem si tuhle věc pořád odkládal. Nesympatické obsazení, až na Lucku. Přehlídka transvestitů, opičáků a trapnosti. Otřesný haphip blitkování. Přemejšlel jsem že naperu odpad.... ()

konysua odpad!

RZA je břídil. Jeho samoobsazení do hlavní role byla tou největší chybou. Všechny charaktery jsou pouze známe tvářičky naházené na jeden plac a prd z toho. Malomocnost režiséra, který se prý piplal se scénářem 2 roky, si žádá trest. A myslím tím nejvyšší trest. Já vyžaduji trest smrti! Jestli se pod tohle to dobrovolně podepsal tarrantino a doposud se neodprásk, je něco špatně s vesmírem. Mělo to nejspíš vypadat groteskně a ono to opravdu groteskní je, ale tím špatným způsobem, tím způsobem úplně na hovno. Z hudby v akčních scénách a vlastně všude, mi občas vynechávalo levé ucho, ale to už asi přeháním, mohlo to být úplně z něčeho jiného. Třeba z těch posraných dialogů, které by odmítl odříkat i samotný Nicolas Cage (ruku do ohně bych za to ale nedal). Každopádně někoho sehnali a Crowe, v jeho nejbizarnější roli, je jediným plusem této patlaniny. Hudba na hovno, souboje na hovno, scénář hovno, RZA hovno! a spousta dalších aspektů stojících za hovno. 1/10 ()

Vykuk odpad!

Desperado, Kill Bill a částečně Sin City. to jsou u mě pecky jak bič, ale tohle... jak ty fekálie nazvat slušně. No prostě odpad. ()

Mr.Roman

Prkenný Bautisla, šušlavý RZA a špekatý Crowe sú len čerešničkou na torte menom The Man with the Iron Fists, ktorú môže v úvode predstaviť i filmový boh Tarantino, ale dobrý film z toho nebude. A žiaľ nie je z toho ani guilty pleasure, na ktoré som sa tešil. Na to je príbeh príliš zamotaný, akcia nudná a postavy nevýrazné. P.S. Ak bude Russell Crowe takto pokračovať, tak sa za chvíľu môžu so Seagalom biť o úlohu Obelixa. ()

Daxus

Skvěle natočené "céčko" u kterého jsem se 96 minut chlámal. RZA je chlapík, který se toho nebojí, kung fu pojí s komixem a westernem za zvuků hip hopu. A to vše s takovým nadhledem, že to snad nikoho nemůže urazit. 80% za klan Hlodavců :))) ()