Pěsti ze železa

• USA The Man with the Iron Fists (více)

Quentin Tarantino uvádí film svých parťáků RZA (Ghost Dog: Cesta samuraje, Americký gangster) a Eliho Rotha (Hanebný pancharti) Pěsti ze železa, krví nasáklé a zlámanými kostmi nabité akční dobrodružství na motivy klasiky kung-fu. Někdo ukradl zásilku císařského zlata a každý bojovník kung-fu, vrah i nájemný zabiják v Číně udělá cokoliv, aby se neskutečného bohatství zmocnil. V hlavních rolích filmu se představují držitel Ceny Akademie® Russell Crowe, RZA, Lucy Liu a hvězda bojových umění David Bautista, který se utká se soupeři, jako jsou Rick Yune, Jamie Chung, Cung Le nebo Byron Mann. (Magic Box)

(Z)denny

Quentin Tarantino uvádí film svých part´áků a každej druhej je z toho připosranej. No co, opláchneme jim prdýlky vlažnou vodou, přesypeme dětským zásypem a hurá kukajda na další takovou kvalitu ()

Erik7595

Bože, to bola blbosť :) Ale v negatívnom alebo pozitívnom zábavnom? Ťažko povedať. Rozporuplnosť, akú som už dlho vo filmoch nevidel. Bol som oboznámený, že pôjde o bejkovinu, očakávajúc všeličo. Jediným dôvodom prečo som si film pozrel bola účasť Russella Crowea, inak by som si tento film určite len tak nepozrel. Navyše takmer všetky čínske filmy s kunfu mi proste nesedia a nikdy ich ani nebudem vyhladávať. Tu som urobil výnimku a túto béčkovo ladenú kun-fu gore akčnú fantasy podivnosť pozrel. Na jednej strane bol pre mňa nefungujúci akýkolvek "príbeh", RZA v hlavnej postave mi pripadal celkom mimo. Obsadenie ale je slušné a kraluje mu (aké prekvapivé) práve Russell Crowe, ktorý si svojím Jackom Knifeom uchmatol všetku pozornosť. Vidieť ho v takejto lahko šialenej, crazy a cheesy role so svojími špeciálnymi nástrojom robiac z protivníka rešeto ma fakt milo pobavilo. Fajn sú aj Lucy Liu , Dave Bautista, Jamie Chung. Akčné scény - no to u týchto kunfu filmoch mám zvyčajne problém s celkovou prepálenosťou akcie, tuto to nie je výnimkou, takže sa tu pri súbojoch lieta a zákony fyziky nie sú. Ale to tak zrejme má byť :) No akcia je rozporuplná najmä v prvej polovici, kedy pôsobí na mňa príliš lacine. Celkovo film asi do svojej 3/4 mi pripadal ako nepodarene zostrihaný a zlepený guláš. Ale záverečná dvadsaťminútovka ma napriek všetkej stupidite fakt bavila, akcia sa vylepšila, tiež choreografia súbojov a samozrejme gore scény, ktoré pre mňa film tiež zachraňovali. Takže som sa v podstate aj smial nad debilnými scénami a taktiež som sa v rade scén úprimne bavil. Takže dať teraz 2 alebo 3? Určite to nechcem vidieť znova, akurát možno scény s Jackom Knifom (Crowe), ktorého by som si vedel v predstaviť možno v samostatnom filme. Dávam nakoniec 3* kvôli nemu, bez neho by to bolo oničom. 50% Videná UNRATED 107 minútová verzia... ()

Antaeus

Tarantino vanabí. Ale nejde mu to. Až na niekoľko gore scénok, ázijské ehm.. "kvetinky" na čele s Lusi Ljú a Rasela Vranu ide o velice nepodarený počin. ()

warrenur

Uboha zlatanina, chabych efektov, nuloveho pribehu, zato vsak so znamymi tvarami, peknymi kostymami a vypravou. Videl som mnohe a mnohe epicke filmy s podobnou zapletkou z hong-kongskeho, cinskeho, ci korejskeho pera a v porovnani k ich vacsine tento patri jednoznacne k hlbokemu podpriemeru. Preto, v pripade, ze sa Vam toto pacilo, odporucam skusit tie z Azie a uzijete si to omnoho viac. Aj ked tam nebude zarasteny a vypaseny Crowe, ci totalny mix nepasujucej hudby, vo vacsine budu mat lepsi pribeh, choreografiu a i celkovy naboj. Pri tomto som sa nebavil a casto som uvazoval o tom, ze to ani nedopozeram. Jedna hviezda len za par spomenutych technickych plusov, inak by to slo rovno do odpadu. Neodporucam. ()

KOZEL84 odpad!

Toto snad už nemůže být pravda ani.Odporná tečka za odporným filmovým rokem 2012 (horší nepamatuju),která dokazuje,že už tam může dělat filmy každý.U Rotha už slova dávno nic nezmůžou.Ještě Nicky Mináž mohl RZA brnknout.Si fakt kámoš Russelle! ()

KoleckoR

Nečekejte žádný duchaplný snímek, o kterém budete ještě po zbytek noci přemýšlet. O myšlení tady moc nejde, tady jde o krev a surovost....Prostě je to taková veselá vyvražďovačka a to byl dozajista autorův záměr. ()

fisus

Místy jsem se smál,místy jsem si říkal,co je to za kravinu,ale výsledek stál za to.Je to hodně přehnaný,ale o to přeci šlo.Když se pod něco podepíše jakýmkoliv způsobem Quentin Tarantino,tak přijdou litry krve,peprný hlášky a spousta černého humoru.Tady je od všeho hodně a funguje to (alespoň pro mě).Byl to prostě nářez!!!!!!! ()

Wardan

Docela dobrá sranda. Takhle, abychom si rozuměli, RZA rozhodně není nikterak dobrý režisér, ani scénárista, ani herec, ale má štěstí, že získal hodně libovou sestavu a dal jí hodně prostoru. Takže se většinou perou ti, co se prát umí (Cung Le, Rick Yune, Dave Bautista) nebo hrajou a hláškují ti co umí to (Russell Crowe, Lucy Liu). Začátek je sice dost zmatený, ale později už to začne být dostatečně natřískané a správně cheesy. Takže nemáte moc na co si stěžovat, pokud to berete s nadhledem a jako takovou blbost na odreagování. ()

zelda82

Stylova pocta kung-fu bijakum z drevnich dob, kde kovar cernoch mlati asiaty, general Maximus ma nuz krizenej s bouchackou a Lucy Liu tak epesni bordel, ze by pookracili snad i zatvrzeli gayove.... ()

Hapretor

Tak tohle je přímo excelentní ukázka debility ve všech směrech. Co tady sakra dělal tak dobrý herec jako je R. Crowe?! A navíc v tak debilní roli?! Děj je stupidní, co si budem povídat. Ale úplně nudný není. Co je ale hrůza, je ta hudba! To je šílenej úlet. RoZmrdAný amatér, který vytvořil tento snímek, je nejspíš totálně a permanentně sjetý. Triky by ušly, ale to nestačí. Taky se divím Lucce Chčiju, že do toho šla. Jo, a ještě ty bitky - to je výsměch !!! Fakt mozkomíšní průjem ! Tohle je ještě tisíckrát debilnější než Kill Bill, a navíc tady nadsázka vůbec nefunguje, a věřím, že pokus o ní byl - a to nemalý ! Z filmu tedy zůstává jediný příjemný dojem, a tj. pohled na hezké, nadržené a ke všemu svolné šikmooké dívčiny. ()

mala_kea

RZA se chce srovnávat se svými hollwoodskými kolegy. Moc mu tu nejde. Příběh nápaditě nevypadá tak zle, ale tak vizualizace a triky jsou fakt děsně amatérské. Ani herecké obsazení netrhá nějaké ledy. Jak pak by ne, když představitel hlavního lva vypadá jako Cristiano Ronaldo. Pořád se je válí a simuluje. Uznávám snahu, ale tudy cesta nevede. ()

fuC_k odpad!

Opravdu mě mrzí psaní komentáře k této rozbředlé slátanině skoro hoven, jelikož hovna nechci urazit, což značí, že jsem pozřel a hned zase vyzvrátil "hľadaní legendárneho zlatého pokladu". ()

GOREGASM

Lucy Liu (jako vždy nezdravě sexy a nebezpečná) a Russell Crowe (jako vždy ani nemusí hrát a stejně je nejlepší) vydolovali z tohoto bezkoncepčního paskvilu pod vlajkou režijních ambicí RZA alespoň jednu krví nasáklou hvězdu. Obvykle bývám u podobně odvázaných podívaných velmi shovívavý a na Muže se železnými pěstmi jsem měl spadeno jako na potencionální překvápko sezóny. Podobný námět by produkující QT proměnil v kultovku, RZA jen bezostyšně nudí a měl by se držet svého kopyta, což aktuálně platí v rámci Hollywoodu pro mnoho alternujících pseudorežisérů. 20% ()

animario

Man with the iron fists není ničím jiným než fan záležitostí (s větším rozpočtem a délkou celovečerního filmu) a právě tak se k němu musí přistupovat. Rza je hudební producent a velkej fanda, pravděpodobně neexistuje kung-fu flák, kterej by neviděl. Na východní filozofii a asijských bojovkách vystavěl svojí produkci, ať už samplováním filmů nebo textama (na vysvětlenou těm,kteří nechápou a jsou pohoršeni tímhle zvláštním pelmelem...oumajgád,hiphop+kung-fu+černoch v Číně?! Mamíí,tatíí, to nedává smysl! ) .Na základě těhle faktů mu proto leccos odpustím. Na druhou stranu, právě na základě těhle faktů bych čekal vymazlenější žánrovku a využití střihů i hudebních podkladů typických pro čínskou produkci z dílny Shaw Brothers a dalších. Vynikající je úvod, kdy se dva klany rubou za doprovodu předělávky legendární "Shame on a nigga". Děj i postavy jsou rozpačitější ,ale snesitelný, kostýmy i výprava dobrá a i na akci se rozhodně dá koukat. Každopádně se ale toho materiálu dalo zhostit líp,možná tomu uškodil i sestřih, těžko říct. Rza není herec a alespoň ve svým filmu mohl projevit víc snahy hrát a netvářit se stejně jako ve většině klipů a svých železných pěstí využít trochu víc. Nad účastí Russella a Lucy ale rozhodně nebudu ronit slzy jako zdejší plačky, naopak mě baví, že jsou ochotni si odskočit i do podobnýho béčka,proč ne. Je až zarážející výskyt slov opice a negr v komentech (s vyjímkou verbala,tady už je to folklór), bylo by dobrý občas odložit svoji ku-klux kápi spíchnutou z mámina prostěradla. Haters gonna hate, nic novýho pod vycházejícím sluncem. 3,5*. ()

sadlokan

Šílenej megamix divnejch typů kterej vede pan Mosaz a na paty mu šlape totálně hláškující pan Messer.Zlatej gatling a ředitelka night clubu létajících píč s ultravostrym vějířem.Ovšem na plné vychutnání je třeba mít silně rozvinuté Čchi! ()

Puol

So sympatickejším hlavným hrdinom, by to mohla byť celkom dobrá B-zábava. Zostatok hereckého obsadenia je fajn, hlavne Russel Crowe prekvapil. V titulkách ma zaskočilo meno (=sklamal) Corey Yuen ako choreograf bojových scén. ()

BOURQUE

RZA sa snaží šliapať v stopách Q. Tarantina. Veľmi slušne by som naznačil, že sa ešte má čo učiť od tohto velikána. Príbeh síce dobrý, sú tu aj zaujímavé zbrane, ale réžia a scenár má svoje slabé momenty. O hudbe hovoriť ani nebudem (jednoducho rap a Čína k sebe nepasujú). Najviac ma prekvapil prítomnosť R. Crowe. Nie že by bol zlý, ale čo hľadá vo filmovej kategórii „B“? Osobné hodnotenie: 64% (**) ()

MickeyStuma

Filmová pocta klasickým zábavným kung fu snímkům v tom nejlepším ražení. Asijské tradice, opičárny, naprosto přestřelené postavy a veškeré scény, moc, neporazitelnost, hudba podporující zábavnost, prostě vše patřičné. Po logice se tu nelze obhlížet, neboť tu žádná ani není a ani se o to nesnaží. Režijně kupodivu zvládnuté. Pestrobarevnost všeho dává přívětivě asijskou uspokojivou obrazotvornost. Jedná se tedy o pouhopouhý zábavný snímek vhodný do letních kin. ()