Lidská stonožka 2

(festivalový název)
  • Nizozemsko The Human Centipede II (Full Sequence) (více)
Nizozemsko / Velká Británie / USA, 2011, 88 min

Mamlas

Hustý! Skvělý casting, zvlášť výborná hlavní postava a její psychologie a jeho vynikající němý herecký výkon. Fakt unikátní. To by Vašut nezahrál. Ani Gibson. K tomu málo titulků, žádné zbytečné kecy, jen projekt... ()

Pitryx

S tím černobílým materiálem mne pořádně vytočili. Tak to mohlo být dobré gore. A mně to spíše asociovalo dobu grotesek, ach jo. No, nic, u mě tou bezbarevností pohnojili tak, že strhávám hodně procent, ale jinak to byla pecka, to se musí nechat. Laurence Harvey byl naprosto excelentní. Mělo to i spád. Takže skvělý film pokažený tím, že je černobílý. ()

adamix

Vidieť túto úchyláreň tak pred niekoľkými rokmi, asi by som sa z toho psychicky nespamätal. Dnes, keďže už mám nejaký ten vek, som zatiaľ len zhnusený, ale po dlhšej dobe opäť prekvapený. Ide totižto o film, ktorý po všetkých svojich stránkach síce pôsobí nesmierne odpudivo (predovšetkým kvôli nemenej slávnej prvej časti), ale narozdiel od iných filmov si svoju úlohu splnil, a práve preto si ma získal. Účel tejto brutálnej banality zvanej Human centipede 2 je prostý. Vyriť pojem BRUTALITA do najhlbšieho miesta našej mysle a potom prísť na to, že siaha až za hranice ľudskej fantázie. Onen film dosť pôsobí, ako keby ste sa nachádzali v hlave nejakého narušeného psychopata (v tomto prípade hlavného antihrdinu Martina). I keď je film zvrátenosťou najhrubšieho zrna, stále ide o slušný kúsok z radu sadistických splatterov, ktorý by si mal každý fanúšik tohto žánru pozrieť (pokiaľ má na to čistú hlavu a silný žalúdok). P. S. - môj posudok - Saló, I split on your grave, či Srbský film boli oproti TOMUTO rozprávky ;). ()

Zam

Tohle se snad ani neda hodnotit. Natoceny dobre a s nejnechutnejsim hercem, co jsem kdy videl, to snad ani neni herec. V nekterych scenach jsem nemel ani silu to vypnout. ()

Nathaniell odpad!

Ti jež viděli první i druhý díl, jistě nepřehlédli do očí bijící detail, že Tom Six je spíše urážkou prasete, než režisérem, které by to někam dotáhl. "Patnáct minut slávy je pryč, Tome. Jdi domů." SPOILER: Lepší než ukázat ženskou v autě, která nečekaně porodí a při šlápnutí na plynový pedál zabije vlastní dítě. Promiňte, ale ten chlap by se měl léčit. ()

Bublasaurus

Taková podobnost se Spalovačem mrtvol (1968) , že nad tím nejde ani přemýšlet. Prostě dokonalý film o tom největším úchylákovi v zřejmé Británii. To, že neunesl tlak od všech lidí kolem něj je ještě pochopitelné, ale co ta těhotná žena v autě - tocobylo ?! No to je asi vcelku jedno, protože stejně nevíme, co se s ní vlastně stalo. Jinak jsem vám všem vděčný, že jsem tenhle film neviděl jako jediný na světě a že u něj dokonce jíte. Já jsem ho třeba sledoval někdy do 1.45 ráno a spalo se překvapivě dobře. Vychvaluji to převážně kvůli uměleckým motivům a ne kvůli tomu, proč jsem se na to díval. ()

pivomamrad

Ooooh shit, tak tohle byl depresivni cernobily masakr. Dlouho na me zadny film nepusobil takovymhle (rozumej v dobrem slova smyslu) sklicenym/ponurym dojmem. Po celou dobu jsem sedel u monitoru jak pribity a s nevericnym vyrazem ve tvari si tuto podivanou uzival. Jeste ted mam z toho nabehly chlupy po celem tele. Tlouštík to zahral fantasticky, za celou dobu snad nerekl ani jedno slovo, jen se potulne nad svou 20ti nohou stonozkou usmival. Az mne prislo lito, jak to s ni nakonec skoncilo. Porovnam-li to s Human Centipede I, tento dil vyhrava ve vsech smerech. Hlavne brutalita, ta je pro uchylaky jako pohlazeni po dusi, ostatni, tj. 99% publika nezvykla koukat na podobne filmy, ty at si spise priprvavy kyblik:-) Uz se tesim na rok 2013, kdy ma prijit jiz treti pokracovani. P.S.: bohuzel videna verze VODrip, takze cenzurovana verze, nu pockam si na necenzurovanou a pustim s chuti znovu! ()

BBSeeker

Okrem toho, že tam bola fakt geniálne vybratá hlavná postava - otrasne nechutný tučný chlapík, ktorého by som bez váhania trepla páčidlom po hlave, len aby som sa nemusela pozerať do toho odporného ksichtu, to bola dosť nuda. Strašne dlhý rozťahaný nábeh a z môjho pohľadu ani morbídnosti neboli dávkované tak, aby to človeka nejako vzalo. Pár bizarných nápadov za čo tlieskam, ale mňa omnoho viac zaujímalo zvrátené nažívanie toho úchyla a jeho matky ako samotná stonožka. Na konci som si povedala "Ešteže tak", lebo to celé bolo príšerne nereálne a aspoň to záverečné odhalenie tento fakt ospravedlnilo. ()

ChandlerBing

Jednička přišla s originálním nápadem a naprosto úchylným vyšinutým doktorem. A přesto, že se jednalo o podprůměrný horor, tyto dva faktory film vytáhli hodně nahoru. Ale dvojka. Ale ta dvojka. Líbil se mi nápad, že z jedničky zde udělali film, kterým se nechal uchvátit zabiják z dvojky a svou posedlost filmem se snažil zrealizovat za každou cenu (má pečlivě vyrobená skripta o prvním díle:) a také že on, jakožto nedoktor provedl proces amatérsky (i když použití sešívačky bylo fakt přehnaný). Už sem se začínal bát, že by hlídač z parkoviště provedl profesionální operaci. Další dobrá vlastnost tohoto pokračování je hlavní hrdina, toho bych opravdu nechtěl potkat v noci na ulici. Magor jak má být, kdy jen jeho vzhled působí sadisticky, nelítostně a hlavně "duševně chorobně". A tím končí všechno dobré na druhé Lidské stonožce. Přesně jak řekl režisér Tom Six, jednička byla 100% medically accurate a dvojka 100% medically inaccurate, a to bylo přesně to co mi vadilo. Snímek je totiž 100% realistically unrealistic, a to každým coulem. Nebál sem se, pár scén mě znechutilo a pointa žádná. That's it, that's all. Nebo jsem jí nenašel? Kromě posedlosti člověka hororem snad nic (ale to už jsme viděli u Vřískoťáka). Jsem vážně moc zvědav na Final sequence. Jestli to nebudou jen vyhozené peníze. Lidská stonožka totiž prvním dílem vyčerpala naprosto vše, co může nabídnout. ()

DonBraso

No tak to mám za sebou,dal jsem si to pěkně na ráno kolem třetí,abych dosáhnul toho pachu podělaný stonožky pěkně v řadě:D Hnedka od boku musim říct,přetáčel jsem ke konci,hrozný nutkání a špatný začátek,který se zaříznul do trenek hnedka,kdy to strejda Martin začal tam mlátit.Viděl jsem jedničku a všechny triumfi tady byly v háji i na prostatu. Zato jsme dostali velmi výborný Sixův výběr záporáka,na tohle on má prostě čuch kluk jeden a prostě tleskám,uvěřitelnost z něho šla sama ze saláma.Ale tím se špetkou pesta viz. přední zub dvojka s trojkou budou pryč byla vynikající a hlavně kamera stála pevně v dobrém úhlu,pak si strejda Martin zahrál na Miloše ze Srbska,když držel poslední štaci na posledním nechvalném místě.Konec ,tečka ,hnus to byl decentní,proč to bylo černobíle nechápu doteď,proč střílí veme je přes palici a pořád žijou taky nechápu,zato se s tim nakonec nemazal a odrovnal to hezky česky.Na prdel jsem si vážně nesednul,při sledování jsem ležel a nudil se,protože tohle téma je vyčerpaný už po jedničce. ()

jack_scott

Absolutní hodnocení. První film, u kterého jsem měl skutečně fyzické pocity na zvracení. Je fakt že jíst u toho kiwi nebyl možná nejšťastnější nápad, ale můj žaludek snese i toto (koberec děkuje a pozdravuje). Laurence R. Harvey je neuvěřitelně dobrý, přímo Zlo samo. Co se týká režie...ehm, kurva to je týpek. Satan nás chraň před trojkou. Asi bude leckde zakázaná...a je jasné že to bude nejšílenější dílo všech dob. ()

Exanimus

Kdo by to byl řek, že když jednička bude blbost tak dvojka bude takovej nářez... Six uměl opravdu dobře vybrat herce, který vypadá jak největší úchyl a doslovně si libuje, když si deset lidí sere do huby. Opravdu krvavá a hovnivá jízda, kterou nedoporučuju těhulkám a slabým "článkům".. ()

mgerlich

Pokračování Lidské stonožky se mi líbilo o stupínek víc než předchůdce a to zejména kvůli figurce Laurence R. Harveyho a černobílé stylizaci. Bohužel mi na spoustě místech přišlo, že řemeslně je to pořád celkem amatérština a měl jsem problém se vtáhnout do děje. Celkově ale beru tuto alegorii jako vyd(a)řený punkový počin na tomhle poli. Trojku si určitě dám. ()

Papercut odpad!

Tady už končí opravdu veškerá legrace. Opravdu netuším co ta zvrhlá bytost hodlá zakomponovat do 3. dílu. ()

FREEWHEELER

Zbytočnosť nad hovno povznesená, totálny brak, skonštruovaný bez nápadu, príbehu, scenáru, pointy. Sadistické orgie, na ktoré bol aj Six prikrátky, amatérsky a dokázal, že bez čierno-bielej by to nezvládol. O tom čo sa mu naháňa hlavou nás chtiac či nechtiac presvedčil. Oproti nepríjemnej jednotke je tento film nefilmom: žiadný dialóg, logika, nič. Naozoj ma na tie "drsnosti" nebavilo pozerať. Dieram a nepochopiteľným veciam vo filme a scenári by som vedel rozprávať - tu nebudem, nie som spoilerman. PS.: A to nebol horor, len exhibícia. ()

Prochy84 odpad!

Všechny bláboly o tom, že Tom Six umí filmovat, že Human Centipede II je horror nebo dokonce psycho horror, že atmosféra je hutná, že film poskytuje rozbor psychiky postav, že drži diváka v napětí, že vás to posadí na zadek, že je to "fakt hustý", absolutně postrádají sebemenší dávku soudnosti a jejich autoři by měli své pozérství večer před spaním odkládat spolu s naivní představou, že takhle nějak se točí film. Není tam děj, nejsou tam herci, není tam napětí, není tam moment překvapení, není tam pointa, není tam nic. P.S. Oskara Harveymu za hlavní roli, protože se ani jednou nepřeřekl, a to dokonce ani při všech kamerových zkouškách!!! Přátelé, 48 %? Tak to jděte při vší úctě rovnou do prdele...vašich kolegů, a ti do prdelí jejich kolegů a ti do dalších prdelí dalších kolegů... ()