Lidská stonožka 2

(festivalový název)
  • Nizozemsko The Human Centipede II (Full Sequence) (více)
Nizozemsko / Velká Británie / USA, 2011, 88 min

Lilith03 odpad!

Naprosto příšerné... Jednička měla alespoň originální nápad, ale tady je strašně velké množství mezer v ději, které nedávají smysl a zřejmě se nad tím nikdo z tvůrců nezamyslel. Jedná se určitě o jeden z nejnechutnějších filmů, který jsem kdy viděla. Ten porod, to miminko, ta stonožka... Když na to znovu pomyslím, tak je mi na zvracení a zároveň jako ženě mi je kvůli tomu miminku na zvracení. Na filmy, kde se ubližuje dětem by mělo být nějaké varování, my mateřsky založené ženy to fakt nedáváme :⁠-⁠(. Každopádně abych aspoň něco pochválila, tak herce, je to lepší než u jedničky a hlavně ten psychopat, hrál to fakt dobře - byl hrůzostrašný, psychopatický, hodně přesvědčivý. ()

Easykill

Takže, stejně jako první film, jsem si musel zopakovat i druhý. První je kategoricky jasný horor, sice úchylný, ale horor. To se ovšem tady u pana "smirgla" říct nedá. Nedá se to vlastně ani moc srovnávat, protože u druhého filmu jde prvoplánově o extrémní humus a úchylárnu nejhrubšího zrna. Pocit znechucení dodává hlavně absence barev a hlavní záporák. Ten je o 100 levelů vejš než pan doktor z předchozího filmu. Tohle je prostě odporná a zvrácená jízda, která (bohužel) funguje! Na některý scény člověk jen tak nezapomene. ()

JK.89

Jednička byla originální,ale toto?!? Hlavní záporák vypadá opravdu nemocně,za něj ty hvězdy,ale to jak ty lidi propojil je pro mě záhadou. ()

naytsirk

Přestanu žrát bůček a po večerech chlastat pivo... a taky čumět na úchylný filmy typu Human Centipede, protože by se ze mě mohlo stát takový slizký prase jako hlavní "hrdina" v tomhle snímku..... ()

StressMode

Stejné zápory a stejné klady jako minule. Herec hlavního záporáka podává velmi dobrý výkon, holky sou pipiny, a ostatní mužské role sou odfláknuté a špatně zahrané.Takovej soused zeshora mě vyloženě štval. Líbilo se mi celkem dobré navázání na jedničku s jednou výtkou. Vrátit tímhle způsobem hlavní hrdinku (nebo chcete-li poslední přeživší) byl sice dobrej nápad, ale to jak toho pan hlavní úchylák dosáhl ve mě vyvolalo jenom nechápavé kroucení hlavou. Chápu Tomův nápad, že by úchylák nemusel vůbec mluvit aby působil ještě víc nemocně, ale připomnělo mi to hrdiny některých PC her. Na postavu lidi mluví, lidi mluví o tom že postava mluvila, prokazatelně postava umí mluvit, ale když jsme s ní v interakci my, necekne ani slovo. U her se to dá jakš takš omluvit, ale tady ne. A přibylo dalších absurdních nelogičností.Dnešní doba je o posunování hranic a tak ani pan režisér nemohl zůstat pozadu a posunul hranice hnusu zase někam dál. Většinou se na obrazovce může dít cokoliv a se mnou to nic nedělá, tedy s vyjímkou týrání zvířat, ale tady to je něco. Přistihl sem několikrát jak si v duchu opakuju : "Je to jenom film, je to jenom film" protože si ani neumim představit jak neskutečně by museli reálné postavy trpět. Horší osud snad člověk nemůže mít. Celý film korunuje docela i místy úsměvný závěr, částečně díky ději a částečně díky jeho demenci. Mohl bych vypíchnout dvě nejhnusnější scény co sem kdy ve filmu viděl, ale nebudu prozrazovat. Nechte se překvapit :) Tři hvězdy, částečně i proto že to se mnou hnulo a donutilo mě to napsat komentář. P.S. Pěknej plakát ()

torSion

Nevím jestli se tohle mělo jmenovat Lidská stonožka. Všichni z napětím čekaly až bude nasvětě a místo toho koukáme hodinu na magora, kterej si ani neumí utřít zadek. To jsem si myslel, že horší než první díl to být nemůže. Opak je pravdou. Jedna hvězda aspoň za tu krev a mučení nevinných lidí.. P.S. nejsem žádnej sadista :-D ()

Luciaaas2

Zvrácenější, úchylnější a podstatě lepší než jednička. Chci vidět 3 díl, kam až je schopen zajít pán režisér. ()

muliku

Tak tohle bylo něco! Mnohem zvrácenější, úchylnější a nechutnější než jednička. Přesně dle mého gusta. Doufám, že trojka bude ještě ''lepší'' ()

Mukade odpad!

totalny choromyselny primitivizmus :) , tom six je idiot ktoremu by sa zisla liecba a idiot je aj ten kto za pozretie tohto filmu vysolil nejaky peniaz a nestiahol si ho len ako warez. herci ktori hrali v tejto sracke musia byt absolutni zufalci a luuzri alebo aspon uplne blbi a tupi retardi (to bude asi pripad ashlynn yennie ktora predsa len nevyzera ze by si nevedela najst lepsiu rolu). minimalne by som zabranil tomovi six dalej sirit svoje geny v zaujme eugeniky fyzickou kastraciou (pripadne gulkou do gebule :) ()

rhard

První díl byl dobrý, ale hodně tomu chybělo a připomínalo to béčkovej horor. Druhý díl se s prvním nedá srovnávat. Atmosféra je fantastická a Laurence Harvey též. Najít takovýhle slizouna dalo hodně práce. Tom Six je zvrácenější a zvrácenější. ()

wrong3

Tak to bylo něco-nedokážu hodnotit - brrrrrrrrrrrrrrrrrrr tak-co je moc - je moc....Jen dodám,že hlavní záporák to zahrál prvotřídně - jen gesta - jedna věta cca. - opravdu se povedl.... ()

morbido

Tak to už je neco iné jak jednička.Zatimco prvý díl mnel neco do seba ve dvojke sa Tom Six snaží byt iba úchylný fekalista.Martin je znova výstavný kus ludskej karikatúry ale charizma dr.Heitera jednoducho nemá.Nešahá mu ani po paty.A to je chyba.Lebo sledovat hodinu a pul upoteného,sádelnatého skrčka prestane rychlo bavit.No ale nejaký namakaný svalovec by neplnil tú úlohu správne tak to vlastne ani nemožem vyčítat(aj ked chcem :D ).Takže konec koncú film asi plní svuj účel.Neverim že vznikel z nejakej pohnútky umelcovej duše ale jednoducho nekdo chcel šokovat.Osoby se slabšim žáludkem samozrejme uznale vrhajú obsahy žalúdku do záchodovych mis a dekujú majstrovi Sixovi že ponechal film černobílý aby na stupnici hnusu nevystúpil ešte výš.Já sem si zatim v klide dojedel svuj obed dopil kapitána s kolú a spravil kafe pričem sem sa občas pousmíl na nejakem nápade či gore scéne.Hodina a pul ubehla a já nevim jak to ohodnotit.Na jedinčku to nemá 4* si to jednoducho nezaslúží a ODPAD to byt nemože lebo to je remeselne zvládnuté a film dokonale plní účel pro který vznikel.Takže zlatý stred 2* a nabudúce Tomášku méň masturbovaná a víc horroru by sem prosil ;D ()

frantad

Ze zajímavé myšlenky prvního filmu vytvořen naprosto skvělý druhý film. Půlku filmu jsem se musel smát myšlenkovým pochodům a realizovaným řešením hlavního hrdiny. Místo lékařského šití použití kancelářské sešívačky, místo čekání na velkou potřebu u článků stonožky, použití projímadla. A dále spousta dalších "nápadů". Těžko se to popisuje, to musí člověk vidět. Doporučuji :-) ()

ScoRPy

Ještě sem nic zvrácenějšího a úchylnějšího neviděl. Laurence R. Harvey se zhostil hlavní role jak nejlépe to šlo. Vzniká zde nový žánr "fekálhoror", který určitě není pro každého, pouze pro silné nátury. ()

Shay

Jen pro silné žaludky a lidi, kteří jsou na nechuťárny a horory zvyklí !! Měla jsem co dělat, abych se nekoukala a nevyzvracela večeři. Nic tak nechutného, brutálního, odporného jsem jaktěživa neviděla. A že jsem toho viděla požehnaně. To je snad i Texaský masakr komedie než tohle. Podruhé už se na to neodvážím koukat. Ale jedno říkám - budete z toho mít zážitek na celý zbytek života a naskočí vám husina pokaždé, když se řekne slovo "stonožka" nebo uvidíte páčidlo. :) Kdyžtak si vedle sebe připravte umyvadlo, třeba se bude hodit. Ale ve filmu je vše takové špinavé a všude prostě sračky a humus. Ne ta čistota, jako u doktora v jedničce, tady prostě zcvoklý amatér chce stonožku ze 12ti lidí. A že je to dobrej fekál. Po filmu jsem se ještě dvě hodiny vzpamatovávala. :) ()

AltairAhad

Film jsem viděla 2x... Z hororu nebo jiného filmu mi snad nikdy zle nebylo, ale tohle? Nebylo mi špatně ani, tak z "děje" filmu. Spíš z dalšího úchylného nápadu Sixe, obsadit neskutečné prase do hlavní role (respekt L. R. Harveymu) a k tomu pospojovat přímo řeznickým způsobem tolik článků dohromady. Velmi dobrým tahem bylo uvést to jako černobílý film, tím to nabralo na zvrácenosti jako nějakého reálného dokumentu. Polovinu filmu sledujeme jen tohohle tlusťoučkého psychopata a jeho plány. Další polovinu sledujeme každou sekundu násilí a brutality, která je tak nechutná až se to, ale člověk prostě musí dívat. ()

bl.e.cha

Když jsem se konečně dočkala titulků na konci této odpornosti, která mimochodem po prvním dílu představovala skok asi jako od Štaflíka a Špagetky k rozboru týden starých hoven, musela jsem se jít ven nadýchat čerstvého vzduchu... Dokonce ani ten pop corn jsem nedojedla... V životě jsem neviděla nic odpornějšího a jestli má být podle Sixe tento díl oproti pokračování Disneyovkou, tak se mi chce zvracet už teď... Každopádně věřím, že se na Trojku stejně podívám, protože budu neuvěřitelně zvědavá, co horšího může ještě být... Na konci musím hodnotit třemi hvězdičkami... Je to totiž něco, na co v životě nezapomenu i kdybych podstoupila výplach mozku... Každopádně moc oceňuji, že to bylo černobílé, za prvé to vytvořilo atmosféru a za druhé vidina tlustého úchyla a průjmových hodů v barevném provedení mi způsobuje návaly úzkosti jen na to pomyslím... ()