Paige a Leo se seznámili před čtyřmi roky a hned se do sebe vášnivě zamilovali. Paige již dříve opustila bohatou rodinu, zrušila zasnoubení a místo práv, jak ji nutil otec, začala studovat umění. Leo už rodiče nemá, a tak se Paige stane jeho jedinou rodinou. Vezmou se a jsou spolu šťastní. Po jedné večerní návštěvě kina do jejich auta ale narazí náklaďák a Paige utrpí vážné zranění hlavy. Když se probudí z umělého spánky, na manžela ani na nedávné události si nevzpomíná… Jednoho dne ji Leo najde v jiném, nadstandardním pokoji, a u jejího lůžka jsou oba rodiče, se kterými se Paige posledních pět let nestýkala. Pokoušejí se ji přemluvit, aby šla s nimi domů, ale Paige se nakonec rozhodne vrátit se k Leovi, přestože je teď pro ni – stejně jako všichni přátelé – cizí člověk. Na dětství a rodiče si naopak vzpomíná. Doma Paige bloudí a hledá opěrné body, které by jí mohly pomoci vrátit paměť. Už Leovi věří, že ji skutečně miluje, a sama je přesvědčená, že ho musela milovat také, když si ho vzala. Když však zabloudí na ulici, zavolá matce. Ta, otec a sestra jí nyní připadají jako jediná opora, protože je spolehlivě poznává... (TV Prima)

Morholt

On jí pořád říká "Já tě miluju." a ona na to "Když já pořád nevim." A takhle se to táhne prakticky od začátku až do konce. Podle mě z toho měli udělat romantickou komedii, protože sázka na drama zrovna dvakrát nevyšla a to i díky Tatumovi a Rachel McAdams, kteří mají své herecké limity a tady byli tak sladcí či sladce zmatení, až se z toho jednomu dělalo blbě. Alespoň že Sam Neil a Jessice Lange jim trošku přihrávali. Celkově se to strávit dalo, ale nějakou hlubší stopu film určitě nezanechá. 50% ()

ScarPoul

Film nemusí nič dokazovať a ani sa na nič nehrá. Od začiatku do konca je to úplne typická romantika namiešaná Hollywoodom. Len tentoraz sa inšpirovali skutočným príbehom jednej dvojice. Film funguje v mnohých smeroch podstatne lepšie ako napríklad podobne ladený One Day. McAdams a Tatum sú charizmatický a obidvom to na plátne veľmi svedčí. Práve tá chémia medzi nimi dodáva filmu na znesiteľnosti a aj keď film trocha citovo vydiera, nehnevám sa na neho za to. V rámci žánru asi najsilnejšia pozícia pre romantický film. Funguje v ňom všetko a kto má len trocha rád tento žáner príde si na svoje. Síce sa nejedná o žiadnu originalitu, ale podľa môjho názoru je dakedy aj v jednoduchosti krása, čoho je The Vow jasným dôkazom. ()

maseer2

v rámci žánru povedená záležitost, ačkoli prostředek filmu byl slabší - v podstatě to byla jen taková výplň mezi vydařeným začátkem a rovněž vcelku zdařilým koncem, díky kterému ve mně ve finále nakonec převládají pozitivní dojmy.. takže slabší čtverka a skvěle pasující tečka v podobě Pictures Of You na závěr :) ()

Dale

Priemerný romantický film s príjemnou Rachel a prkenným Channingom, ktorý sa do tejto úlohy vôbec nehodí, hlavne preto, že tu bolo treba aj niečo hrať, nielen odhaliť vyšportovaný hrudník a hádzať "baličské" pohľady. ()

Lyli

Láska, láska, samá láska. Tohle jsem potřebovala! Něžný pohledy, slzičky na krajíčku a nervíčky na pochodu z toho přešlapování slečny Zapomnětlivé. Víte, zjistila jsem, že miluju Rachel McSexy a nikdy to nezapomenu! Zítra balím kufárek a frrrr do Kanady (prý tam fakt bydlí. hustý, co?)! Joo, bejby...tohle se mnou udělá dobrej a slaďoučkej romanťák! PS: dokonalost by byla, kdyby ve finále propukla zombí-kalypsa...no, dneska jim tu absenci odpustím. ()

JohnCZ

Slušná, ale hodně neoriginální romance hrající spíše na dramatickou strunu a s přehnaným množstvím cukru, díky čemuž Tatum místy působil až trochu komicky. Rachel McAdams to sluší jako vždy, ona se pro tyhle role snad narodila. Jako celek to je řemeslně dobře odvedená práce, ale chybělo tomu něco navíc. The Vow hodně rychle zapomenu. ()

Marek1991

Po filme Milý John, ktorý ma takmer rozplakal, no pritom som si uvedomoval, že ide o film s citovým vydieraním, nie najsilnejším vzťahom, proste niečo, čo nebolo nejak skvelým filmom a bola to skôr agitka na rôzne spôsoby, tu som zažíval opäť niečo silné, kde mi Tatum nevadil, ba naopak si myslím, že sa ten chlap hodí na romantické filmy viac, než hocikde inde. No a Rachel McAdams? To je slniečko, slniečko, ktorej mimiku, pohyby, či účesy skrátka "žeriem". Ten úvod bol blbý, nanešťastie to tak zariadil život, vzhľadom na to, že je to podľa skutočného príbehu, v deji je proste všetko, čo vás asi pri téme amnézia a vzťah dvoch ľudí napadne, ale aj napriek tomu je to kvalitný film, ktorý síce emócie sem tam postráda, no nevydiera a je realistický, pochopiteľný a nie jednoduchý. Ja som si ten film celkom užil, aj keď opäť to postráda prvky kresťanstva a mnohých iných vecí, ktoré sú mne blízke a má to prvky kultúry, nad ktorou často priam krútim hlavou. Na takú Pomádu, či Titanic to nemá, no Hriešny tanec to u mňa napríklad prekonáva, možno by som ešte dodal, že je to také ako film Duch len modernejšie, no najmä je to americká obdoba Nae meori sogui jiugae. Ten je možno o percento, či päť lepší, no je možné, že pri oboch budete plakať. Dalo sa, určite by som netvrdil, že by ma to sklamalo, skôr som sa bál klišé, už keď som videl plagát, ktorý je tuctový. Škoda, že po filme s názvom Vow, nemôžem napísať len Wow. ()

Ajinka126

Až na ten trochu nasilu naaranžovaný spokojený život, se mi to líbilo. Jenom jsem asi pár věcí nepochopila, nebo komu z vás přijde romantické, když si váš partner prdne a vy jako reakci na to zavřete okénko, to má být jako důkaz lásky? Po nehodě to příběh mělo, dokonce mě to do něj vtáhlo, takže já si nemám až tak na co stěžovat. Jen až si holky nevzpomenete, že takovej fešák jako Tatum je váš muž, asi fakt máte něco s mozkem:) ()

corpsy

Scenár by potreboval nakopnúť. Nevravím, že tam niesu scény, pri ktorých občas netlačí na hrdlo, ale je ich málo. Zrejme ide o ten tragický jav, ktorý postihol viacero rom com filmov nového tisícročia. Klišé nieje to správne slovo, skôr by som povedal, že vypočítavosť. ()

Marsik

Cinema City Anděl - Ale jo, Rachel a Channing je pěkný pár, slušelo jim to :) Pěkně a citlivě natočené romantické drama. Závěr by mohl být trochu jiný - tohle byl v podstatě happy-end, ale pokud to je podle skutečné události, tak pak je to v pořádku. 75% (with J.) // (24.2.2013) PRIMA LOVE - Druhé promítání jsem si dal necelý rok poté, tentokrát s CZ dabingem. Mohu říct, že ten mi dojem z filmu nezkazil. Dvojice Ježková + Libert mi na hlavní dvojici určitě sedla. Hodnocení nechávám, pěkný romantický film to byl. 75% ()

ConanVJ

Pěkný, místy emotivní romanťák, který nekončí tak, jak by se dalo čekat. Hlavní postavy filmu sedli. Já se nenudil a dávám 80% :) ()

hous.enka

Při závěrečných titulkách jsem měla hustí kůži, takže velmi pěkné čtyři hvězdičky. Moc nemusím Rachel, takže kdyby její roli hrál někdo jiný, šla bych asi do pěti. To, že je ve všech svých rolích vlastně vždycky stejná, je pro mě trochu nuda. Ale Cahnning Tatum je muž, kterým bycch chtěla být. Nebo spíš takovýho mít. No skvělá role, příjemná verze filmu o lásce a správnej závěr dělaj z tohohle filmu příjemnej snímek. Jen ty pokusy o hlubší myšlenku a la nárazy se moc nezdařily. Ale co, romantika je to i bez toho. ()

Paxxx.cz

Pro mě nakonec bohužel jen průměrný romantický film, kde moje nová oblíbenkyně McAdams opět skvěle zahrála. Ovšem příběh je to skutečně krásný, klobouk dolů před tím, jak se dokázal zamilovaný pár takhle postavit nepřízni osudu... 6/10. ()

Vxxx

"I need to make my wife fall in love with me again." ...velmi silný příběh, herecké duo sympatické. Film se mi líbil, ale jako by o postupně ztrácelo šťávu...4* ()

ivishka

Muž a žena co se milují až za hrob, že se rozhodnou vzít se. Krásný pár, skvělý život, každý dělá to co ho těší a naplňuje- až do jednoho ždrcnutí autem, kdy se na následky úrazu Paige ocitne(s pamětí)v době o pět let pozdější a svého manžela Lea si nepamatuje..Obdivuji herecké výkony hlavního páru Channinga Tatuma a Rachel McAdams ale musím vytknout jeden velký nedostatek - kam se poděla ta jiskra těch zamilovaných?Ta velká vášeň, která diváka "děsí" už od pohledu???Chyběla mi tam jiskra...děj plynul a já pořád litovala krásného statného Lea, že ho odhání žena, kterou tak miluje a je jí to uplně jedno...Pak po asi půl roce,protože to kromě retrospektivy byl další moment, který nebyl vůbec naznčen a to plynoucí čas kdy se prostě nevídali a nepsali si a Paige se vrátila zpět do města. Přišlo mi to něco jako :"Ahoj jak se máš?Dáme se dohromady?Já si sice nevzpomněla ale jsi krásnej a nejspíš spolu budeme mít krásné děti." Prostě něco co nedokážu pochopit a bylo mi upřímně jedno, že je to film podle skutečné události. ()

Tayen

V rámci žánru to je neškodný (pokud si jste vědomi, že tohle s realitou nemá nic společného) romantický snímek s hezkými lidmi, žijícími v ideálním hezkém svazku plném úcty, lásky, podpory, péče, něhy a úsměvů. První minuty, kdy je nám servírován pohled na dokonalý pár se mi dělalo až zle a myslela jsem, že film vypnu, naštěstí automobilová nehoda přišla brzy. Od této chvíle se sice stále díváme na hezké, milé, chytré, kreativní a ohleduplné mladé lidi, ale tentokrát spolu nevychází až tak dobře - stále ale až příliš dobře na to, s jakým problémem se musejí potýkat. Film nenabízí žádnou větší hloubku, i když šance tady byly - bohužel promarněné (co kdyby se hlavní hrdinka rozhodla jít jinou cestou? Jak se s amnézii potýká i na jiných úrovních než ve svém vztahu k ublíženě se tvářícímu manželovi?). Všechno rychle padá do zajetých vděčných romantických schémat bez zásadních dramatických konfliktů. Tato plochost by se hodila spíše pro komedie, ale Navždy spolu je pořád drama, ale bez odvahy do něčeho pořádně tít a rozvést to. Čas, kdy se hrdinové vyvíjí nezávislé na sobě je odvyprávěn rychle tak, aby bylo jasné, že ani jeden nikoho z nich nemá a asi ani neměl a že všechno probíhá tak, aby si na konci filmu mohli hrdinové zase "padnout do náruče" a pokračovat tam, kde skončili. Ano, film prý vychází podle skutečných událostí, a i když manželé spolu zase skončili, pochybuji, že to mělo tak líbivou podobu. Takže klasika: on pro ni udělá cokoliv, ona je hezká a roztomilá a neví, co chce. Nechybí nepřejícní rodiče, ex milenci, skvělá parta přátel, koupání v nočním jezeře, svatba (dvě). Pokud máte rádi milé nenáročné romantické filmy, které nejsou úplně blbé, a ve kterých "hrají" sympatičtí herci sympatické ale ne moc zajímavé postavy, je Navždy spolu dokonalým filmem. ()

javak810i

Asi jen těžko byste hledali ohranější klišé zápletku, než je ztráta paměti v romantickém filmu. Ale to vůbec nevadí. Na to, jak si k sobě hlavní aktéři hledají cestu zpět, se pěkně kouká, a to i přes to, že to není podepřeno nijak oslnivým scénářem. Jako celek to funguje a Channing Tatum se Samem Neillem mají štěstí, že mají svou milovanou Paige nakonec zase u sebe. Film inspirovaný skutečným příběhem, který ukazuje, že člověk sice může úplně zapomenout ale "něco" v něm nejspíš zůstane navždy. Slabší 4* ()

Riddick77

Jedno klišé vedle druhého, což ovšem nic nemění na faktu, že příběh je poměrně emotivní, chemie mezi Tatumem a Rachel McAdams funguje obstojně a předvídatelnost je vykoupena řadou zručně natočených dialogů a interakcí. Ačkoliv se postupem času začnou nabalovat formou i obsahem velmi podobná vyznání lásky, tak je to vzhledem ke kontextu pochopitelné a nijak to neruší. Chyběl mi údernější (nemyslím doslovnější či sladší) závěr, který je mdlý a schází mu gradace. O herectví Channinga Tatuma bude žertovat zřejmě mnoho diváků, ovšem tato poloha mu naprosto seděla, přičemž Rachel sekundoval zdatně. Fandové romantických filmů budou spokojeni, protože se jedná o poctivou limonádu, která v sobě má malinko více hořké příchuti, než tomu obvykle bývá, což je právě její největší klad. Tradiční přístup k fenoménu "pravé lásky" zabalený do moderního hávu! 7/10! ()